Хаб для інтернету – що це таке і навіщо він потрібний

Хаб для Інтернету ще називають мережевим концентратором. Пристрій дозволяє забезпечити вільний доступ до Інтернету персональних комп'ютерів, смартфонів, ноутбуків. Додатково підключаються кабелі типу кручений пари. Хаб дозволяє організувати та виконати правильну побудову локальних мереж. Обладнання потрібно обирати під свої завдання.

Хаб для інтернету - що це таке і навіщо він потрібен

Що це за пристрій та його відмінності

Виробники пропонують різні модифікації розподільників Інтернету. Концентратори мають різну кількість роз'ємів для підключення. Усього їх налічується від 4 до 48 штук. Найбільшою популярністю користуються моделі, де передбачено 4, 8 та 16 роз'ємів для підключення.

Кожен із них функціонує на певній швидкості. Параметр знаходиться у діапазоні 10-100 Мбіт/сек. Швидкість може перемикатися в автоматичному режимі або ручного перемикача. Деякі виробники пропонують хаби інтернету з портами для підключення коаксіальних і оптичних кабелів. Стрімкий розвиток технологій поступово витісняє мережне обладнання з використання.

Принцип роботи

Мережевий концентратор – це простий пристрій, який дозволяє з'єднати декілька персональних комп'ютерів в одну мережу. Хаб для підключення до Інтернету оснащується портами. Особливість – оснащення простим внутрішнім пристроєм. Мережевий концентратор підходить для підключення інтернету у невеликих містах, селах.

Основне завдання полягає виключно в поєднанні пристроїв. Вся інформація, яка надходить на роз'єм одного порту, буде скопійована автоматично. Дані розсилаються іншим портам. Усі пристрої, підключені до локальної мережі, отримають однакову інформацію.

Зверніть увагу! Одночасне підключення великої кількості пристроїв призводить до підвищення навантаження.

При такому режимі роботи користувачі можуть зіткнутися із різким спадом швидкості з'єднання. Тому були розроблені інші пристрої для заміни мережного хаба при побудові локальної мережі.

Хаб для інтернету - що це таке і навіщо він потрібен

Переваги і недоліки

До переваг можна віднести надходження інформації двічі до кожного підключеного пристрою. Перший раз відправка здійснюється під час опитування, а другий при передачі відповідного сигналу.

Можна виділити і кілька інших основних переваг:

 • можливість об'єднання сегментів мереж, які мають різне фізичне середовище (це можуть бути коаксіальні кабелі, кручені пари);
 • підключення портів у автоматичному режимі, коли виникають помилки;
 • можливість підтримки різноманітних резервних зв'язків.

Ще одна важлива перевага – мінімальна вартість. Але також потрібно врахувати і недоліки, пов'язані з особливостями роботи комутатора.

 • різні параметри портів для підключення;
 • інформація надходить поступово на всі порти (навіть у тому випадку, коли вони вимкнені);
 • при зниженні швидкості перемикання відбувається на повільний порт.

Саме тому значно знижується рівень безпеки пристрою. Існує величезний ризик, що доступ отримають треті особи. Вони можуть перехопити особисті дані, інформацію платіжних карток.

Хаб для інтернету - що це таке і навіщо він потрібен

Чим відрізняються хаб, свитч чи роутер

Щоб правильно вибрати мережне обладнання, необхідно вивчити конструктивні особливості кожного пристрою. Усі вони використовуються для побудови локальної мережі.

Комутатори

Свіч для інтернету застосовують, щоб виконати з'єднання окремих вузлів, які входять до загальної структури комп'ютерних мереж. Завдяки застосуванню такого методу можна створити єдину комп'ютерну систему за простим принципом роботи. Завдяки використанню switch користувачі отримають доступ до ресурсів, паролів, програмного забезпечення.

За допомогою свічок на 4 порти для інтернету можна одночасно з'єднати наступні пристрої:

 • персональні комп'ютери;
 • мобільні телефони;
 • офісну техніку та обладнання.

Важливо пам'ятати! З'єднання функціонуватиме лише на території ділянки.

Потрібно правильно підбирати свитч для інтернет-кабелю, щоб усі пристрої функціонування.

Хаб для інтернету - що це таке і навіщо він потрібен

Маршрутизатори

Це роутери , які працюють з IP-адресами користувачів. Інформація, що надходить, буде передаватися від однієї мережі до іншої. При організації такої передачі пакетів даних можна надіслати їх за необхідною адресою.

Характеристики:

 • великий функціонал;
 • пристрої оснащені мережевим перекладачем;
 • комутатор має певну кількість портів;
 • обов'язковий порт типу WAN, який підключає лінію DSL.

При використанні вбудованих комутаторів спрощується підключення окремої мережі LAN. Всі пристрої отримують доступ до виходу до глобальної мережі.

Характеристики мережевих концентраторів

Комутатор для інтернету має такі загальноприйняті характеристики:

 • Кількість портів для підключення. Рознімання призначені для з'єднання мережних ліній. Концентратори простих моделей мають чотири чи вісім портів, які призначені для підключення крученої пари. Виробники пропонують середній рівень моделей. Такі пристрої оснащені роз'ємами у кількості 12, 16 та 36 штук. Також є моделі з додатковим портом BNC 10BASE-2. Вони призначені для підключення коаксіальних сегментів.
 • Швидкість передачі. Показник вимірюється Мбіт/сек. Концентратори можуть передавати інформацію на швидкості 10 та 100 Мбіт/сек. В автоматичному режимі може здійснюватись перехід на низькошвидкісний порт.
 • Наявність портів для підключення кабелю Ethernet, коаксіального або оптичного.

Це основні характеристики комутаторів незалежно від бренду. Необхідно розуміти, навіщо потрібен кожен параметр, його роль та значення у загальній схемі підключення пристроїв.

Хаб для інтернету - що це таке і навіщо він потрібен

Критерії вибору комутатора

Існує кілька основних критерій вибору Wi-Fi комутаторів:

 • показник стандартизації обладнання; сумісність пристрою з програмним забезпеченням персональних комп'ютерів;
 • швидкість передачі, можливість збільшення цього параметра;
 • метод керування обміном даних у мережі (існують пристрої з маркерним методом, повним дуплексом);
 • допустимі типи кабелів для підключення.

При виборі потрібно врахувати максимальну довжину, наявність захищеності від перешкод.

Різновиди та призначення USB-hub

У процесі експлуатації користувачі можуть зіткнутися з проблемою, коли виникає нестача USB-портів, щоб приєднати різне мережне обладнання до комп'ютера, ноутбука незалежно від провайдера. За допомогою Ethernet USB-hub можна збільшити кількість портів до потрібного показника.

Виробники пропонують хаби на 8 портів, які додатково оснащуються живленням. Такий пристрій складається з наступних конструктивних елементів:

 • конектори для підключення до персонального комп'ютера;
 • порти для приєднання периферійного обладнання;
 • коли виникає нестача напруги в процесі експлуатації хаба, необхідно додатково використовувати блок живлення.

Такий пристрій спростить експлуатацію в процесі побудови мережі вдома або офісу.

Пасивний USB-хаб

Це розгалужувач мережі, який дозволяє підключити до 7 пристроїв одночасно. Щоб вони працювали без завад, необхідно вибирати зовнішні пристрої, які мають мінімальний показник споживання електрики:

 • зарядний блок мобільних телефонів;
 • зовнішні флеш-накопичувачі;
 • мережеві принтери;
 • сканери, що оснащуються блоками індивідуального живлення.

Виробники пропонують різні види концентраторів пасивного типу. Вони відрізняються модифікаціями, характеристиками.

Хаб для інтернету - що це таке і навіщо він потрібен

Активний USB-хаб

Пристрої активного типу застосовуються у ситуації, коли виникає недолік функціоналу пасивного хаба. Вони мають додаткове джерело живлення. Користувачі зможуть підключати різні периферійні пристрої, які вимагають величезних витрат енергії для безперебійної роботи.

Рейтинг найкращих мережних комутаторів

Нижче наведено рейтинг перевірених та функціональних комутаторів, які забезпечать надійне функціонування.

 • TP-LINK LS1005G. Пристрій включає п'ять портів для підключення до п'яти персональних комп'ютерів. Вони зможуть працювати на великій швидкості. Пристрій оснащений функцією Plug and Play, щоб полегшити налаштування та керування інтерфейсом.
 • ZYXEL GS1200-5. Ця модель має компактний корпус. Конструкція оснащується набором із п'яти портів, щоб об'єднати мережеве обладнання. Показник пропускної спроможності становить 10 Гбіт/с. Прилад підходить для організації великої локальної мережі у домашніх умовах, невеликому офісі. До переваг можна віднести високу якість складання, підтримку повного дуплексу з функцією автоматичного перемикання. На кожному порту є відповідна індикація. Комутатор показує високий показник продуктивності.
 • D-link DGS-1005D/I3. Це комутатор некерованого типу. Його відносять до моделей класу SOHO. Особливості – забезпечення безперебійної роботи при підключенні невеликої мережі. Конструкція оснащена п'ятьма гігабітними портами. Вони знаходяться на задній стінці корпусу з додатковою візуальною індикацією.

Комутатори мають здатність передавати дані лише адресату. У спеціальній таблиці комутації відбувається фіксація mac-адрес, підключених до портів. При виборі слід звернути увагу на матеріал корпусу. Є пластикові та металеві моделі.

nBook
Додати коментар