Чому сам по собі відключається інтернет

Користувачі часто стикаються з проблемою, коли відключається інтернет сам по собі. Іноді втрата зв'язку відбувається рідко, в інших випадках – із завидною регулярністю. Питання вирішується пошуком джерела дисфункції обладнання та виправленням неполадок. При складних збоях та поломках користувачеві доводиться звертатись у службову підтримку виробників обладнання або до постачальника послуг.

Чому сам по собі відключається інтернет

Що робити, якщо комп'ютер відключається від інтернету сам собою

Відповідь питанням, чому вилітає інтернет, ховається за двома групами ймовірних джерел неполадок: на апаратному і програмному рівні. Поетапний пошук причини допоможе нормалізувати роботу дротової або бездротової мережі, забути про регулярне переривання сигналу.

Як знайти причину, особливості діагностики

Якщо інтернет на ноутбуці або ПК постійно відключається та вмикається, то спочатку шукають джерело апаратних неполадок. Процедура визначення нестабільної роботи обладнання проводиться поетапно:

 1. Перезавантаження роутера. Від'єднання та увімкнення пристрою на 5 хвилин дозволить системі перезавантажитися та вирішити питання з дрібними багами. З'єднання повертається, але не виправляє причину розривів зв'язку.
 2. Перевірка щільності приєднання – на роз'ємах, штекерах та контактах не повинно бути стороннього нальоту, ознак корозії металу чи сколів. У разі виявлених змін необхідна заміна постраждалих частин.
 3. Справність адаптера або блоку живлення – виконується за допомогою мультиметра. Показники повинні відповідати заявленим у документації обладнання параметрам.
 4. Стан шнурів – кабелі повинні бути цілими, без перекручування чи порушення ізоляційного шару. Місце прокладки дроту не повинно бути в безпосередній близькості з джерелом електромагнітних перешкод.

Важливо! Підтвердження чи спростування присутності апаратних неполадок проводиться фізичною перевіркою. Якщо проблема не в обладнанні, то питання чому вилітає домашній інтернет пов'язаний з неправильними налаштуваннями апаратури та мережі.

Чому сам по собі відключається інтернет

Що може викликати вильоти з певною періодичністю

Якщо виникає проблема, при якій вимикається інтернет через кожні 5 хвилин або більший проміжок, то причини:

 • у непрацездатності модему – через неполадки з навантаженням або харчуванням;
 • проблем з боку провайдера;
 • вірусними програмами;
 • утилітами, які працюють із віртуальною мережевою картою;
 • збоєм ОС.

Важливо! Багато питань із зв'язком виникають через переломлені або перегризені тваринами кабелі.

Чому сам по собі відключається інтернет

Наприклад раз на 5 хвилин

Якщо доступ до Інтернету включається і також вимикається через рівні проміжки часу, то проблема пов'язана з обладнанням. Потрібно уважно оглянути модем: при повному від'єднанні під час скидання питання часто пов'язане з блоком живлення або електричною мережею.

До причин несправностей відносять:

 • ушкодження блоку;
 • неправильне встановлення адаптера – хвилі не досягають мети через окремі перешкоди (товсті стіни, дзеркала або металеві предмети);
 • непосильне навантаження – слабкий маршрутизатор, що вилітає лише вечорами, не справляється з великою кількістю одночасно приєднаних пристроїв.

Важливо! Дешеві моделі мережевих пристроїв можуть зависати, сильно нагріватися та згоряти.

Чому сам по собі відключається інтернет

Іноді проблема пов'язана з перевантаженням каналу, що використовується. Інтернет погано працює на частоті 2,4 Гц — поле обмежено 11 шляхами отримання зв'язку, джерелом неполадок стає сусідське обладнання, що використовує аналогічну хвилю. Питання вирішується підбором чистого каналу.

Важливо! Спочатку нестабільний інтернет реєструється при використанні 3G, 4G та aDSL. Перші два варіанти барахлять через радіоперешкоди і вимагають використання посиленої антени. Остання технологія завжди дає погане з'єднання – питання вирішується зміною типу підключення.

Чому сам по собі відключається інтернет

Варіанти вирішення проблеми, якщо

Якщо інтернет сам по собі відключається на ноутбуці, смартфоні або планшеті, то передумови відсутності зв'язку маршрутизатор не відноситься. Вирішення питання зі стабільним ефіром вимагає поетапного проходження пошуку джерела неполадки.

Інтернет пропадає лише на одному пристрої

Відсутність якісного з'єднання на комп'ютері вимагає оновлення драйверів. Для виконання завдання достатньо відвідає офіційний сайт виробника обладнання та завантажити свіжу версію програмного забезпечення. Сторонні програми для цього не підходять — встановлюється лише «рідний» драйвер.

Чому сам по собі відключається інтернет

Вимкнення через оптимізацію витрати енергії операційною системою. При простої Віндовс зупиняє роботу периферійних пристроїв (відповідно до заздалегідь створеного списку). Якщо проблема полягає в цьому, необхідно заборонити ОС виконувати дію:

 1. З меню “пуск” потрібно переміститися в “диспетчер завдань”.
 2. Потім відкрити список мережевих адаптерів і клацнути по блоку властивості бездротового модуля. У ньому знайти сучасне обладнання, знайти напис «Wireless» і «802.11».
 3. Після переходу в «управління живленням» знімається галочка, розташована навпроти «дозвіл відключення даного пристрою».
 4. Процедура завершується збереженням внесених змін.

Якщо проблема не вирішилася, то потрібно натиснути на ярлик центру управління і переміститися в підрозділ властивості бездротової мережі. У блоці “безпека” шукають знак “додаткових параметрів”, активізують опцію та зберігають налаштування.

Важливо! У разі невирішених питань користувач повинен звернутися до служби технічної підтримки провайдера та попросити допомоги.

В окремих випадках мимовільна зупинка зв'язку пов'язана зі збоями на стороні постачальника послуг. Співробітники допоможуть відновити працездатність обладнання, порекомендують найкращий спосіб дій.

Чому сам по собі відключається інтернет

Інтернет зникає відразу на всіх підключених пристроях

Користувачі часто запитують, чому відключається домашній інтернет одночасного для всіх гаджетів. Фахівці звертають увагу на деякі нюанси:

 • Приєднання великої кількості пристроїв може спричинити переривання інтернету. Перед підключенням необхідно заздалегідь вивчити технічні можливості адаптера та тонкості налаштування.
 • Дешеві апарати не здатні одночасно обслуговувати 5 та більше гаджетів. Перевантаження провокує збої доступу, а після перезавантаження маршрутизатора зв'язок самостійно відновлюється.

Важливо! Регулювання з'єднання проводиться покупкою потужнішого обладнання та встановленням обмежень на витрату трафіку.

Застаріла прошивка також провокує хвилинні порушення. Оновлення проводиться за стандартним алгоритмом:

 1. На маршрутизаторі є наклейка, на якій нанесено літерний сертифікат. Він допомагає підібрати актуальне обладнання ПЗ. Після визначення старої версії потрібно перейти в інтерфейс адаптера.
 2. Прошивка закачується із офіційної сторінки виробника. Перед початком змін буде збережено стару конфігурацію системи.
 3. З інтерфейсу апарата потрібно переміститися в блок «оновлення ПЗ» та вказати шлях до завантаженого файлу. Після ввімкнення процесу автоматичного оновлення очікується встановлення програми та перезавантаження роутера.

Важливо! Майже на всіх мережних пристроях процеси прошивки аналогічні. Іноді відрізняються назви клавіш та підрозділів.

Чому сам по собі відключається інтернет

Несправність DNS пов'язана з неправильними налаштуваннями сервера. Для усунення несправності використовується схема:

 1. Після входу в режим налагодження апарата слід переміститися в блок DCHP.
 2. У ньому вказати DNS-адресу постачальника послуг.
 3. Перевірити з'єднання з Інтернетом.

У деяких випадках збої виникають при випадковому закачуванні вірусних програм. Пристрій необхідно перевірити антивірусною утилітою: з повним переглядом кожного файлу та під час завантаження операційної системи.

Важливо! Антивірусне програмне забезпечення має бути оновлено до останньої версії, з повною базою.

Чому сам по собі відключається інтернет

Фізичне пошкодження обладнання може стати першопричиною, чому виявився вимкнений інтернет. Перевірка включає огляд кабелів, блок живлення, роботи пристрою. Для діагностичних процедур використовується новий кабель – його підключають до маршрутизатора. Якщо ситуація залишилася колишньою, то перевіряють цілісність проводів за допомогою мультиметра:

 1. Потрібно уточнити показники опору між біло-помаранчевим і помаранчевим шнуром, потім аналогічну процедуру виконують для біло-зеленого та зеленого кабелю.
 2. Параметри опору між проводами зеленого та оранжевого відтінку не повинні перевищувати 100 Ом.
 3. Якщо відхилень немає, шнур не має пошкоджень.

Якщо проблема не полягає в зламаних або перегризених домашніми тваринами кабелях, то питання з роботою та вимкненням мережі пов'язане з непрацездатністю роутера. Для підтвердження підозр обладнання потрібно відправити до сервісного центру.

Ще одним джерелом порушень сигналу є сторонні програми, встановлені на смартфон або персональний комп'ютер. У разі виникнення неполадок потрібно зайти в блок «додатків» і стерти утиліти, встановлені в останні кілька діб.

Досвідчені користувачі вважають за краще використовувати спеціалізовані програми (для Window та інших операційних систем), що допомагають безповоротно видаляти невідповідне ПЗ. Більшість віддає перевагу CCleaner:

 • після скачування та встановлення утиліти на ноутбук необхідно перейти до розділу «очищення»;
 • дочекатися закінчення перевірки всіх присутніх програм;
 • позбутися зайвого чи невикористовуваного ПЗ;
 • аналогічні дії проводять у блоці «реєстр»;
 • в “автозавантаженні” можна вимкнути проблемні програми.

Вищезазначені методи вирішення проблем з нестабільним інтернетом допомагають у 90% випадків. Якщо всі спроби покращення роботи зв'язку виявилися безплідними, проблема вирішується через службу технічної підтримки постачальника послуг або виробника обладнання.

Іноді питання пов'язане із поломкою маршрутизатора — ремонтом техніки займається сервісний центр.

Увага! Спроби самостійного ремонту апаратури, що знаходиться на гарантійному обслуговуванні, можуть стати причиною відмови в безплатному ремонті або заміні.

Якщо інтернет постійно відключається і мимоволі вмикається, а у користувача немає навичок щодо перевірки обладнання, то до вирішення проблеми краще залучати фахівців. Інтернет може вимкнутись після грози, різкого перепаду напруги або «вилетіти» з мережі через фізичний вплив на обладнання. Якщо ремонт нічого не змінила, з мережі періодично продовжує викидати, то варто задуматися про покупку нового апарату.

nBook
Додати коментар