Чому погано вантажить відео при хорошому інтернеті

За сьогоднішнього темпу розвитку та доступності інтернету все менше людей завантажують відео на комп'ютер, а дивляться його в онлайн-режимі. Цьому сприяє висока швидкість доступу, різноманітні тарифи та розвиток різних відеохостингів та онлайн-кінотеатрів. Але іноді при перегляді відео в інтернеті воно починає гальмувати або не завантажується. Це цілком можливо при слабкому сигналі з'єднання. Така сама проблема виникає навіть у разі підключення дорогого тарифного плану. Причин може бути кілька, і щоби зрозуміти, чому погано вантажить відео при хорошому інтернеті, потрібно розглянути кожну окремо.

Чому погано вантажить відео при хорошому інтернеті

Причини повільного завантаження відео в Інтернеті

З появою подібної проблеми потрібно перевірити, чи зустрічається вона лише в одному браузері, чи це відбувається в будь-якому. А також слід звернути увагу на те, як виявляються неполадки у відтворенні: гальмує відео на Ютубі, у ВК або на всіх сайтах, тільки у повноекранному режимі або у віконному. Все це необхідно, щоб зрозуміти, в чому причина, тоді можна буде розібратися, що робити, якщо гальмує відео в інтернеті.

Основні фактори, що впливають на якість відтворення при хорошому інтернеті:

 • апаратні обмеження комп'ютера, ноутбука;
 • застаріла версія браузера;
 • сторонні браузерні розширення;
 • велика кількість відкритих програм та вкладок браузера;
 • зараження пристрою шкідливими програмами;
 • драйвери відеокарти;
 • апаратне прискорення відео;
 • збій флеш плеєра.

Важливо! Невелика кількість оперативної пам'яті також здатна гальмувати завантаження відео в режимі онлайн.

Зайві завдання

Якщо відео погано вантажить при хорошому інтернеті, потрібно звернути увагу на ресурси процесора і споживання пам'яті. Переглянути запущені програми можна на панелі завдань Windows. В основному це менеджери закачувань, антивіруси, корисні і не дуже утиліти. Вони потрапляють на пристрій різними шляхами: під час закачування файлів, встановлення програм. Тому витративши кілька хвилин на видалення непотрібного, можна покращити завантаження відео в інтернеті.

Визначити скільки пристрій витрачає ресурсів виконання поставлених завдань можна, якщо відкрити «Диспетчер задач». Для цього необхідно натиснути клавіші: Ctrl+Shift+Esc.

У вікні слід перейти у вкладку «Додаток», де і відображається списком інформація про запущені на даний момент програми. А в самому низу вказані ресурси та продуктивність. Якщо ця цифра перевищує 50 %, це негативно відбивається на якості відтворення відео.

Чому погано вантажить відео при хорошому інтернеті

Важливо! Для зниження навантаження потрібно закрити зайві програми та програми, крім браузера. Відключати можна лише ті, які не використовуються операційною системою, інакше це спричинить збій.

Потрібно перейти у вкладку “Процеси”, а потім “Користувачі”. Сміливо можна закривати програми, які не позначені, як “Система”, “Network” або “Local Service”. Якщо пристрій настільки застарів, що не тягне роботу стандартних програм браузерів, є сенс подумати про заміну деяких його компонентів.

Чим менше завдань виконує комп'ютер одночасно, тим менше кладе відео та звук під час перегляду онлайн.

Застаріла версія браузера

Для того, щоб усі сучасні сайти працювали без помилок і відеофайли не гальмували при відтворенні, потрібно періодично оновлювати браузер. Це також необхідно зробити для усунення їх вразливості, щоб запобігти спробам проникнення на комп'ютер, ноутбук та інші пристрої вірусів.

Покрокова інструкція, як оновити браузер через налаштування:

 • Firefox: “Меню” => “Довідка про Firefox” => “Перевірити оновлення”, натиснути та встановити.
 • Chrome: “Меню” => “Оновити Хром”. Відсутність такої опції означає, що встановлено останню версію браузера.
 • Opera: “Меню” => “Довідка” => “Перевірити оновлення”, натиснути та встановити.
 • Яндекс Браузер: “Меню” => “Про браузер Яндекс” => “Оновити”, якщо є така опція. Її відсутність означає, що встановлено останню версію браузера.

Сторонні браузерні розширення

Зараз практично будь-який браузер можна встановити розширення: VPN, блокувальники реклами, «прискорювачі» інтернету. Вони також здатні значно гальмувати роботу пристрою та уповільнювати завантаження відео під час перегляду в онлайн-режимі.

Щоб перевірити, які розширення встановлені, необхідно зайти в меню браузера і вибрати опцію Додаткові налаштування або Розширення. Потім вимкнути їх і перевірити, чи зможе завантажитися відео.

Велика кількість відкритих програм та вкладок браузера

Це досить поширена причина того, чому погано вантажиться та заїдає відео в інтернеті. Навіть щодо потужний пристрій при великій кількості відкритих вкладок та програмах почне з часом сильно підгальмовувати.

Браузер є вимогливою програмою. І кожна відкрита у ній вкладка забирає певну кількість оперативної пам'яті. Тому при підвищеному навантаженні на пристрій починає заїдати відеофайл, а також відбувається гальмування усієї системи Віндовс.

Важливо! Щоб вирішити цю проблему, потрібно контролювати кількість відкритих програм та вкладок на комп'ютері або в айфоні.

Щоб дізнатися точно, який додаток викликає найбільше навантаження, необхідно одночасно натиснути комбінацію клавіш: Ctrl+Alt+Del, що дозволить відкрити «Диспетчер завдань». У вікні можна побачити, яка програма викликає найбільше навантаження. Для її вимикання необхідно натиснути на ній правою клавішею миші та вибрати опцію «Зняти завдання».

Чому погано вантажить відео при хорошому інтернеті

Драйвери відеокарти

Причиною того, що довго вантажиться відео в інтернеті, можуть бути драйвера відеокарти. Ця проблема виникає в результаті повторної інсталяції Windows, а також у деяких випадках після оновлення операційної системи. Після такої процедури встановлюються не всі драйвери, а ті, які необхідні для забезпечення базової функціональності пристрою.

Щоб виправити ситуацію, необхідно завантажити та встановити оновлення до офіційного вручну. Інакше уникнути таких проблем, як гальмування відео та заїкуватість під час відтворення відеофайлу не вдасться.

У більшості випадків, щоб завантажити нову версію драйверів, достатньо перейти на офіційні сайти графічних адаптерів та вказати модель відеокарти, операційну систему та її розрядність. А після скачування встановити, дотримуючись інструкції.

Важливо! Щоб дізнатися яка відеокарта стоїть на комп'ютері, необхідно зайти в “Пуск” правою кнопкою миші натиснути на “Мій комп'ютер” вибрати “Властивості”, далі натиснути посилання “Диспетчер пристроїв”, а потім відкрити гілку “Відеоадаптери”.

Апаратне прискорення відео

Ще однією причиною того, чому заїкається відео на комп'ютері в інтернеті при нормальній швидкості з'єднання, є відключене, а іноді й увімкнене при неправильній роботі драйверів відеокарти апаратне прискорення відео.

У цьому випадку потрібно правою кнопкою миші клацнути по відеоролику та вибрати рядок «Параметри». У вікні слід поставити або зняти галочку навпроти рядка «Увімкнути апаратне відео». Якщо після закриття контекстного меню проблема збереглася, потрібно оновити програму флеш-програвач з офіційного сайту.

Зараження вірусами

Повільно завантажувати відео та тупити ПК або телефон може і при зараженні пристрою шкідливими програмами. Гальма особливо відчуваються, якщо віруси встановилися причепом разом із основним софтом.

Окремі шкідливі програми здатні:

 • міняти домашню сторінку,
 • встановлювати різні розширення та плагіни,
 • завантажувати процесори роботою,
 • показувати нав'язливу рекламу.

Все це в комплексі призводить до того, що навіть за швидкого інтернету відеофайли повільно завантажуються або не відтворюються зовсім.

Для усунення проблеми необхідно скористатися антивірусним сканером та провести глибоку перевірку комп'ютера або ноутбука на наявність потенційних загроз.

Чому погано вантажить відео при хорошому інтернеті

Гальма присутні тільки на одному сайті

Якщо швидкість інтернету хороша, але при цьому відео онлайн гальмує на одному сайті, це може відбуватися з двох причин. Перша – низька швидкість віддачі контенту сервером. І тут щось зробити неможливо. Залишається тільки зайти на сайт пізніше або знайти відео на іншому ресурсі, де воно швидко завантажуватиметься

А друга причина – сайт чимось не сподобався ативіруснику, встановленому на пристрої. При виявленні такої проблеми слід насторожитися, оскільки заражений контент може призвести до серйозних проблем. В цьому випадку краще не ризикувати і подивитися копію даного відеоролика на іншому ресурсі.

Важливо! Старі процесори такі як Athlon, Celeron або Pentium можуть виявитися недостатньо потужними для завантаження відео високої якості навіть при хорошому інтернеті.

Робота з різними браузерами

Велике значення у функціональності сайтів має JavaScript. Цей інструмент можна самостійно вмикати та вимикати у браузерах. У разі другого варіанта знижується потенціал більшості веб-сайтів. Це також може спричинити неможливість відтворення відео при хорошому інтернеті.

Механізм підключення даного інструменту, залежно від браузера, дещо відрізняється:

 • Chrome. Необхідно перейти в «Налаштування», а потім вибрати «Конфіденційність та безпеку», де серед безлічі розділів знайти «Налаштування контенту» => «JavaScript» та увімкнути «Дозвол».
 • Opera. Увійти в загальне меню браузера та знайти розділ «Налаштування», а потім вибрати підпункт «Сайти» та увімкнути підтримку через перемикач «Дозволити виконання JavaScript».
 • Яндекс. Браузер. Перейти до «Налаштування» => «Показати додаткові налаштування», а потім перейти до розділу «Особисті дані» та натиснути на рядок «Налаштування вмісту, а потім вибрати підпункт «Дозволити/заборонити JavaScript на сайтах».
 • Safari. Зайти в «Налаштування» та вибрати розділ «Веб-контент» та увімкнути необхідний інструмент.

Важливо! Зазвичай JavaScript підключається автоматично, але спровокувати відключення може якась програма.

Чому погано вантажить відео при хорошому інтернеті

Знаючи основні причини, чому погано вантажить відео при хорошому інтернеті , можна усунути проблему самостійно. Але іноді це може бути пов'язане з банальним перегрівом пристрою, який довгий час не чистили від пилу. Зниження температури на 5-7 градусів підвищує продуктивність на 30-50%. Тому в деяких випадках достатньо провести очищення ПК або ноутбука.

nBook
Додати коментар