Чому немає звуку під час перегляду відео в інтернеті

Кожен користувач стикався з проблемою, коли немає звуку під час перегляду відео в Інтернеті. Існує кілька основних причин, які провокують неприємні, але підлягають виправленню явища. Збої виникають як у браузері, так і в ОС Windows.

Чому немає звуку під час перегляду відео в інтернеті

Немає звуку під час перегляду відео з інтернету

Кожна програма після тривалого використання починає видавати помилки, некоректно працювати або виконувати необхідні дії. Аналогічні баги з'являються і зі звуковим супроводом.

Зникнення звуку не завжди вимагає серйозних дій щодо налаштування комп'ютера або заміни колонок. Іноді завдання вирішується найпростішими діями.

При цьому на комп'ютері є

Незалежно від виду браузера (Яндекс, Опера, Google Хром), неполадки виникають з тих самих причин. Нестабільна робота програми онлайн виникає під впливом зміни основних файлів або застарілого супутнього програмного забезпечення. До списку джерел збоїв входить:

 • заражені вірусом програми;
 • збиті налаштування в BIOS;
 • стара версія Adobe Flash Player.

Важливо! Іноді першоджерелом неполадок є застарілі драйвера, які відповідають за відтворення звуку у відеофайлі.

Чому немає звуку під час перегляду відео в інтернеті

Чому це відбувається, як діагностувати проблему

Існує безліч причин, що відповідають на запитання, чому немає звуку в Інтернеті. До списку часто зустрічаються:

 • системні помилки;
 • апаратні поломки;
 • відсутність актуальних кодеків;
 • проблеми з роботою файлу, відеоплеєра.

До фізичних джерел збоїв відноситься поломка колонок, відключення звуку в налаштуваннях або зменшення параметрів до мінімуму.

Важливо! Щоб діагностувати проблему, необхідно перевірити наявність або відсутність поширених неполадок.

Чому немає звуку під час перегляду відео в інтернеті

Загальні аспекти проблеми, що перевірити насамперед

Якщо немає звуку під час перегляду відео в інтернеті , то перевірка джерела збою починається з найпростіших дій:

 • перевірки звуку – у колонках, на персональному комп'ютері або ноуті (можна скористатися гарячими клавішами на клавіатурі та увімкнути його в ПК);
 • оновлення та встановлення драйверів.

Несправність не завжди має відношення до самого браузера, іноді неполадки пов'язані з системою. У такому разі пристрій не відтворюватиме звуки не тільки в інтернеті, але й при перегляді закачаних на ПК файлів або зчитуваних з носія.

Важливо! Якщо в інших випадках проблем із звучанням немає, потрібно шукати відповіді в браузері.

Усунення причин у браузері

Для відновлення звукового супроводу використовують кілька методів:

 • Оновлення Adobe Flash Player – стороння програма регулярно його вимагає. Більшість плеєрів на сайтах працює з цією програмою, користувачеві достатньо завантажити нову версію з офіційного сайту виробника і провести установку. Процедура забере кілька хвилин, при її виконанні браузер закривається, а після закінчення та перезавантаження перевіряється працездатність.
 • Застарілий оглядач – оновлення випускаються регулярно. Кожна зміна дозволяє програмі працювати швидше, стабільніше та бути комфортнішою для користувача. В окремих випадках оновлений додаток є джерелом збою – тоді необхідно провести відкат до старої версії і провести перевірку.
 • Підключення стороннього софту та утиліт — розширення, перехід у «турборежум» можуть викликати неполадки в роботі. Найкращий спосіб перевірити підозри — повністю перевстановити браузер і не вводити додаткові програми. Після відміни налаштувань, видалення розширень здатність до відтворення звукового ряду відновлюється.
 • Вимкнений звук на окремих сторінках – випадковий клік по ярлику динаміка викликає неполадки. Він розташований поруч із значком, що дозволяє закрити сторінку — після повторного натискання питання вирішується.

Друга за частотою проблема – зменшення гучності. Іноді вона пов'язана з умисним зменшенням параметрів. Для вирішення питання достатньо провести перевірку та повернути показник на оптимальне значення.

Якщо проблема не вирішена, то джерелом її появи стає сама звукова доріжка та її недостатня гучність. Виправити ситуацію може завантаження файлу на комп'ютер або перегляд відео на іншому сайті.

Чому немає звуку під час перегляду відео в інтернеті

Якщо нічого не допомогло, оновлення драйверів та переустановка програм

На форумах зустрічаються питання, чому немає звуку на ноутбуці під час перегляду відео та фільмів в інтернеті. Якщо всі вищезгадані причини та способи їх вирішення не допомогли, то переходять до наступних методів:

 • роблять перевірку на віруси – стандартна антивірусна програма покаже стан усієї системи та видалить небажаних «гостей»;
 • оновлюють драйвер на звукову апаратуру, встановлюють кодеки, заново закачують і встановлюють оглядач.

Видалення браузера повинно відбуватися з очищенням старих установок. Програма встановлюється з нуля. Такий підхід дозволяє переконатися, що браузер повернувся до заводських параметрів і старі дії користувача не перейшли в нову версію.

Важливо! Якщо нічого не допомагає, то фахівці радять перевстановлення операційної системи з обов'язковим попереднім форматуванням жорсткого диска.

Чому немає звуку під час перегляду відео в інтернеті

Що робити, якщо звук або відео відтворюються ривками

Якщо при перегляді фільмів відбувається заїкання або зависання, періодично аудіодоріжка починає пропадати, то лікування полягає:

 • у перезавантаженні сторінки;
 • закритті та повторному запуску оглядача;
 • відключення всіх сторонніх програм, що вимагають виходу в інтернет, включаючи торрент-утиліти;
 • перевірки швидкості (за допомогою спеціалізованих сайтів) — за слабких показників потрібно встановити дозвіл на нижні значення або завантажити відео та переглядати його без виходу в мережу.

Некоректне звукове супроводження виникає в результаті застарілої версії оглядача.

За відсутності змін після проведених вищезгаданих процедур, фахівці рекомендують встановити сторонній оглядач та перевірити якість звукового звучання на ньому. Не існує ідеальної програми без збоїв та лагів. Гальмувати та спотворювати картинку зі звуком може будь-яка з популярних програм.

Користувач повинен сам підібрати оптимальний варіант, ґрунтуючись на характеристиках та відгуках тих, хто давно працює з певним оглядачем. Деякі вважають за краще встановлювати кілька видів від різних розробників і під час перегляду фільмів вибирати стабільно функціонуючий.

nBook
Додати коментар