Чому комп'ютер не бачить вай-фай із телефону — пошук причини проблеми

Буває, що комп'ютер не розпізнає мережу вай-фай з домашнього роутера або з телефону. Така проблема виникає досить часто як зі старими, так і з новими пристроями. Комп'ютер може взагалі не розпізнавати мережу вай-фай або не бачити саме конкретну мережу. У першому випадку, найімовірніше, причина полягає в несправності адаптера, а в другому винен роутер або інтернет-провайдер.

Чому комп'ютер не бачить вай-фай із телефону — пошук причини проблеми

Оператор блокує роздачу інтернету з телефону – головна причина

Далеко не всі користувачі знають, чому комп'ютер не бачить вай-фай із телефону. Найчастіше це відбувається через те, що не вдається з телефону роздати інтернет. Ще нещодавно такі проблеми були великою рідкістю. Але тепер практично всі оператори знають «хитрощі» користувачів та виступають проти роздачі.

Як оператори обмежують роздачу інтернет-трафіку

Оператори намагаються в різний спосіб обмежити роздачу трафіку, тому що при роздачі користувач менше платить за послуги зв'язку. Найчастіше оператори використовують два способи запровадження обмежень:

 • Фіксують код IMEI пристрою, з якого відбувається роздача трафіку.
 • Перевіряють TTL параметр у даних, що передаються через інтернет пакетів. Ідентифікувати факт роздачі дуже легко: у разі значення TTL прагнути до нуля.

Що робити

Якщо комп'ютер не бачить роздачу з телефону вай-фаю, швидше за все оператор ввів обмеження. Обійти обмеження можна, і є кілька способів зробити це:

 • змінити код IMEI;
 • змінити значення TTL.

Перший варіант простіше, з ним впорається навіть недосвідчений користувач. Для зміни IMEI коду необхідно:

 1. Підключитись до ноуту або комп'ютера.
 2. Перевірте, чи встановлені всі необхідні драйвери.
 3. Введіть новий IMEI: натисніть клавішу введення та введіть нове цифрове значення. Воно має збігатися з IMEI смартфоном.

Тепер, коли користувач активує цим карту модему, оператор ідентифікує модем як смартфон, наприклад, Xiaomi, і не блокуватиме роздачу. Зазвичай цей спосіб спрацьовує.

Неможливо підключитися до точки доступу

Якщо не можна підключитися до точки доступу, до списку найімовірніших проблем входять:

 • неправильно введений код безпеки;
 • проблеми з роутером або USB кабелем;
 • мережу, до якої користувач хоче підключитись, включена до списку MAC адрес;
 • вибрано неправильний режим мережі.

У кожному з цих випадків проблема матиме своє рішення. Але починати треба з найпростішого: перевірити, чи включено функцію вай-фай з'єднання: на клавіатурі ноутбука для цього передбачена спеціальна кнопка.

Чому комп'ютер не бачить вай-фай із телефону — пошук причини проблеми

код безпеки

Якщо комп'ютер не бачить адаптер вай-фай, можливо введено неправильний код безпеки. Для того, щоб такої проблеми не виникало, можна налаштувати автоматичне введення коду безпеки. Але робити це можна лише в тому випадку, якщо комп'ютером чи ноутбуком більше ніхто не користується. В іншому випадку треті особи можуть підключитися до вай-фай без відома користувача.

Увага! Код безпеки користувач отримує при підключенні та укладання договору з провайдером інтернет-послуг. Після цього слід записати код на папері та зберегти у місці, недоступному для третіх осіб.

Фільтр MAC-адрес

Якщо ноутбук не бачить точку доступу Wi-Fi з телефону, можна перевірити фільтр MAC-адрес. Ймовірно, потрібна адреса підключення потрапила до «чорного списку», на який пристрій не реагує за замовчуванням.

Перегорнувши список фільтра і знайшовши свою адресу, потрібно прибрати галочку навпроти нього і здійснити підключення заново.

Режим мережі

Якщо Wi-Fi адаптер не бачить мережі , ймовірно, вибрано неправильний мережевий режим. Наприклад, при активації режиму “в літаку” підключення до вай-фай взагалі не відбувається. В цьому випадку необхідно:

 • Подивитися в нижній правий кут монітора, де вказується інформація про основні налаштування мережі.
 • Зайти в пункт «режими» і переглянути, чи увімкнено значок із зображенням літака.
 • Якщо літак відображається, треба натиснути на нього і він пропаде.

У деяких моделей комп'ютерів або ноутбуків іконка літака є в налаштуваннях мережі постійно, але вона змінює колір. Наприклад, якщо режим у літаку вимкнено, іконка блідо-блакитна; якщо цей режим увімкнено, іконка темно-синя.

Налаштування мережевих підключень та служб

Неправильні налаштування мережних підключень та служб також можуть блокувати доступ до вай-фай. Для зміни налаштувань необхідно:

 1. Зайти до меню Пуск.
 2. Активувати панель керування.
 3. Переглянути стан мережі та завдань.

Завершивши налаштування в Windows XP, 7 або 10, потрібно їх зберегти. Для цього натискається кнопка OK. Зазвичай система сама ставить питання необхідність збереження налаштувань. Після цього шукати мережу буде простіше. Це стосується не лише Віндовс, а й іншої операційної системи Лінукс.

Увага! На будь-якому комп'ютері є функція обнулення всіх налаштувань – повернення до початкових значень, встановлених за замовчуванням. Якщо налаштування мережевих підключень та служб випадково збилися, є сенс активувати цю функцію.

Чому комп'ютер не бачить вай-фай із телефону — пошук причини проблеми

Несправність адаптера

Якщо комп'ютер не бачить Wi-Fi адаптер, причина може бути й інша: механічне пошкодження роутера або несправність адаптера. Віндовс обов'язково напише про це, перевіряючи систему. Після цього адаптер знадобиться перевстановити, з цим легко впорається навіть недосвідчений користувач.

Для цього необхідно:

 1. Зайти до диспетчера пристроїв.
 2. Виконати видалення адаптера (delete adapter).
 3. На екрані з'явиться повідомлення про те, що адаптер знову знайдено.
 4. Далі слід виконати повторне встановлення драйверів, дотримуючись інструкцій.
 5. Після завершення встановлення потрібно перезавантажити комп'ютер чи ноутбук. Бездротова мережа вай-фай з'явиться на екрані.

Оскільки Інтернет на комп'ютері не працює (вай-фай не виявлено), завантаження драйверів адаптера слід виконувати з іншого гаджета.

У деяких випадках погана робота адаптера викликана необхідністю перезавантаження роутера. Маршрутизатор потрібно на кілька хвилин вимкнути, а потім знову ввімкнути. Цей захід буде ефективним у тому випадку, якщо роутер знаходиться у власності користувача. В іншому випадку, можливе блокування пристрою на тій стороні, де знаходиться точка доступу. Визначити наявність такого блокування дуже просто: треба спробувати підключити комп'ютер чи notebook до інших мереж.

Чому комп'ютер не бачить вай-фай із телефону — пошук причини проблеми

Виправлення помилки при роздачі мережі Wi-Fi на Android

Помилка при роздачі на смартфон Samsung, Редмі або Айфон часто виникає в тому випадку, якщо на комп'ютері або ноутбуку стоїть антивірусна програма, яка блокує підключення. Якщо видалити антивірусник, проблема успішно вирішиться.

Якщо нічого не змінилося, можливо, доступу до мережі заважає вірус або стороння програма, що змінює конфігурацію бездротового підключення. Для того, щоб ідентифікувати цю програму, може знадобитися допомога професійного програміста, особливо під час роботи з системою Kali Linux. Пошук вірусу або сторонньої програми — складне завдання, яке потребує часу. Поки виконується пошук, можна спокійно працювати в інших програмах, наприклад, Ворд, але не можна вимикати комп'ютер, щоб не викликати збій у роботі системи Windows 10. .

У більшості випадків вирішити проблему можна самостійно, не запрошуючи спеціаліста. Слід мати на увазі, що у всіх операторів різні правила роздачі інтернету, і в деяких випадках ця функція може блокуватися, тоді ловити інтернет не буде жодна мережа. Також слід звертати увагу на справність роутера та відсутність у нього механічних пошкоджень.

nBook
Додати коментар