Чому інтернет став повільно працювати на телефоні

Сьогодні важко уявити своє життя без інтернету. Щодня люди заходять у глобальну мережу для спілкування зі знайомими, читання актуальних новин та навіть для роботи. У цьому найчастіше користуються мережею Internet через персональні комп'ютери, а через телефони. Мобільні оператори найчастіше забезпечують якісний сигнал. Однак, незважаючи на це, деякі користувачі стикаються з повільною роботою мережі. Перш ніж позбавитися цієї проблеми, треба розібратися, чому інтернет став повільно працювати на телефоні.

Чому інтернет став повільно працювати на телефоні

Чому погано працює інтернет на телефоні

Періодично під час використання інтернету на телефоні доводиться спостерігати низьку швидкість та довгі завантаження сторінок. У такому разі треба визначити, чому погано вантажить інтернет на телефоні.

Щоб дізнатися точну причину появи цієї проблеми, треба врахувати тип мережі, що використовується. Багато людей заходять до Інтернету на смартфоні, використовуючи бездротове підключення до мережі Wi-Fi. У такому випадку завантаження починає класти через такі причини:

 • Повільний інтернет. Робота Wi-Fi залежить від швидкості з'єднання, яку надає провайдер. Якщо вона буде надто низькою, інтернет на телефоні повільно завантажуватиметься.
 • Багато підключених бездротових пристроїв. Кількість гаджетів, які можна підключати до Wi-Fi, постійно зростає. Це планшети, смартфони, телевізори та ноутбуки. Сьогодні навіть деякі типи лампочок та вимикачів можуть приєднуватися до бездротової мережі. Якщо до маршрутизатора одночасно підключити багато пристроїв, він почне працювати гірше і швидкість мережі впаде.
 • Слабкий сигнал. Часто люди стикаються із ситуаціями, коли мережа перестає нормально працювати через поганий сигнал. Він може погіршитися через велику відстань до маршрутизатора або стін.
 • Забитий бездротовий канал. Більшість роутерів може працювати з 14-15 каналами. Проте багато користувачів не займаються налаштуванням маршрутизатора і використовують однакові канали, встановлені за замовчуванням. Це призводить до їх завантаження і до того, що інтернет починає зависати. Тому рекомендується використовувати менш навантажені канали зв'язку.

Багато людей користуються інтернетом від мобільних операторів. У такому разі мережа може перестати нормально працювати через поганий рівень прийому. Можливо, людина перебуває поза зоною покриття 3g/4g і тому швидкість роботи Internet занадто низька.

Важливо! Ще одна причина, чому погано працює мобільний інтернет – відсутність грошей на рахунку. Рекомендується регулярно стежити за рахунком та мобільним трафіком.

Як виміряти поточну швидкість

Люди, які під час використання інтернету помітили, що він почав тупити, повинні обов'язково перевірити поточну швидкість. Є кілька мобільних програм, за допомогою яких вдасться дізнатися, наскільки швидко передаються дані.

Speedtest

Чому інтернет став повільно працювати на телефоні

Найчастіше швидкість завантаження перевіряється за допомогою програми Speedtest. Її відмінною особливістю вважається дружній та зрозумілий інтерфейс, з яким зможе розібратися кожен. Щоб перевірити працездатність мережі, достатньо лише запустити програму та натиснути кнопку «Перевірка». Функціональні можливості програми дозволяють робити наступне:

 • дізнатися швидкість обміну даними;
 • переглянути графік, що дозволяє визначити стабільність роботи мережі;
 • порівняти результати із попередніми перевірками.

Додаткова інформація! Встановити програму можна не тільки на ОС Андроїд, але і на iOS.

Internet Speed Meter Lite

Це безкоштовний мобільний додаток, що дозволяє дізнатися про поточну швидкість роботи мережі Internet. Особливістю цієї програми є те, що вона стежить за передачею даних. Інформація про швидкість відображається у верхній частині дисплея, у рядку стану.

Також Internet Speed Meter Lite дозволяє відстежувати кількість витраченого трафіку. Це дуже корисно для користувачів, які не мають безліміту.

Щоб детальніше ознайомитися зі статистичними даними, треба натиснути на рядок стану. Після цього програма перейде в повноекранний режим, де можна ознайомитися з результатами перевірок.

Internet Speed Test

Чому інтернет став повільно працювати на телефоні

Це безкоштовна програма для смартфонів, яка допомагає визначити швидкість передачі даних. Використовувати цю програму дуже зручно. Розробники подбали, щоб софт мав зрозумілий і не перевантажений інтерфейс. Серед основних функціональних можливостей виділяють таке:

 • вибір сервера для тестування;
 • вимір пінгу;
 • отримання основних даних про з'єднання;
 • перегляд результатів попереднього тестування;
 • публікація результатів пройденого тесту у соцмережах.

Додаткова інформація! Програма може самостійно встановлювати потрібні параметри залежно від типу підключення.

Simple Speed Test

Люди, які використовують смартфони з ОС Андроїд, можуть перевірити швидкість роботи мережі за допомогою програми Simple Speed Test. Результати тестування оформляються у зручному та компактному вікні. Серед особливостей програми виділяють наступне:

 • зрозумілий та зручний інтерфейс;
 • окреме тестування для передачі та завантаження;
 • створення архіву із результатами проведених тестів.

Усі тести програма проводить через виділений високошвидкісний сервер.

Що робити, якщо почав гальмувати мобільний інтернет

Чому інтернет став повільно працювати на телефоні

Багато людей не знають, що робити, якщо інтернет погано вантажить на телефоні. Є кілька рекомендацій, які допоможуть позбавитися проблеми і відновити працездатність мережі:

 • Повторно підключитись до Internet. Часто нормалізувати функціонування мережі допомагає повторне підключення. Перейдіть до панелі швидкого доступу та натисніть двічі на іконку «Мобільні дані». Після цього пристрій буде підключено до інтернету.
 • Змінити тип мережі. Бувають випадки, коли швидкість падає через те, що у смартфоні вибрано невідповідний тип мережі. У подібних ситуаціях необхідно зайти до мережних параметрів пристрою і переконатися в тому, що використовується 4G. Ця технологія сьогодні забезпечує найбільш високошвидкісне з'єднання з Internet.
 • Перевірити кількість трафіку, що залишився. Часто швидкість завантаження починає падати через те, що користувач витратив весь мобільний трафік. Багато операторів після закінчення трафіку обмежують пропускну спроможність мережі доти, доки не буде поповнено рахунок. Тому необхідно регулярно перевіряти трафік.
 • Перезавантажити смартфон. В окремих випадках уповільнення інтернету пов'язане зі збоями в роботі телефону. Найпростіше виправити таку проблему за допомогою звичайного перезапуску пристрою. Якщо мережа все одно працює погано, значить причина в чомусь іншому.

Чому інтернет став повільно працювати на телефоні

Іноді причиною, чому телефон погано ловить інтернет є велика кількість товстих стін. Вони погіршують якість сигналу стільникової мережі і тому перестає нормально працювати Internet. Щоб виправити ситуацію, треба скористатися фемтосотою. Це спеціальна мініатюрна станція посилення сигналу. Радіус її дії становить 35 метрів.

Методи позбавлення від довгого завантаження та зависань

Часто користувачі стикаються із ситуаціями, коли інтернет починає зависати та підгальмовувати. Є кілька методів, які допоможуть позбутися підвисання під час використання мережі:

 • Вимкнути антивірус. Користувачі встановлюють на мобільні пристрої спеціальні антивірусні програми для захисту смартфонів від шкідливого програмного забезпечення. Такі програми часто навантажують систему та частково блокують передачу даних. Рекомендується відключати антивіруси під час входу до Інтернету.
 • Обновити прошивку. Лаги при використанні інтернету та смартфона в цілому можуть з'явитися через використання застарілої версії операційної системи. Необхідно регулярно перевіряти наявність оновлень та встановлювати їх за допомогою онлайн завантаження через параметри смартфона.
 • Скористайтеся іншим браузером. Бувають ситуації, коли сторінки повільно відкриваються лише під час використання певного браузера. У такому разі треба встановити на смартфон інший браузер і перевірити, чи буде він працювати краще за попередній.

Важливо! Якщо кладе не лише інтернет, а й смартфон, доведеться робити скидання до заводських налаштувань. Після цієї процедури з телефону видаляться всі сторонні програми, а системні установки будуть встановлені за замовчуванням.

Які налаштування слід перевірити

Чому інтернет став повільно працювати на телефоні

Багато користувачів смартфонів цікавить, чи можна через налаштування смартфона нормалізувати роботу мережі. Насправді, це можна зробити. Особливо якщо причина, чому гальмує інтернет на телефоні, пов'язана із загальною працездатністю пристрою.

Щоб підвищити швидкість роботи смартфона, потрібно очистити системну пам'ять. Часто вона забивається встановленими сторонніми програмами, що призводить до погіршення продуктивності. Щоб очистити системну пам'ять, треба виконати таку послідовність дій:

 1. Перейти до параметрів смартфона.
 2. Перейти до списку доступних опцій і зайти в підпункт «Програми».
 3. Знайти у списку програм потрібну програму, вибрати її та натиснути на кнопку «Видалити».

Таким чином, зі смартфона треба видалити весь софт, який рідко використовується і забиває системну пам'ять.

Чому інтернет став повільно працювати на телефоні

Також слід стежити за кількістю вільного місця на карті SD. Якщо вона буде повністю заповнена, це теж негативно позначиться на роботі мобільного пристрою. Рекомендується регулярно очищати SD-карту та видаляти з неї всі непотрібні файли.

Щоб стерти з карти пам'яті всі дані, потрібно виконати такі дії:

 1. Відкрити налаштування смартфона.
 2. Зайти до розділу «Пам'ять».
 3. Виберіть пункт «Очистка картки пам'яті-SD».

Додаткова інформація! Перш ніж очистити картку SD, необхідно зробити резервну копію файлів. Можливо, у майбутньому потрібно буде відновити якусь інформацію.

Як збільшити швидкість інтернету на мобільному телефоні

Чому інтернет став повільно працювати на телефоні

Багато хто сумнівається в тому, що можна самостійно покращити роботу мобільного інтернету. Проте насправді є кілька ефективних способів, що допоможуть прискорити передачу даних:

 • Примусове використання 4G. Необхідно вказати параметр мережі, щоб використовувати тільки технологію 4G. Таким чином, смартфон не буде самостійно перемикатися на інші типи підключення.
 • Видалення віджетів. Деякі люди встановлюють на головний екран смартфона безліч віджетів, що уповільнюють роботу пристрою. Рекомендується видалити їх, щоб не завантажувати систему.
 • Оптимізація браузера. Більшість браузерів оснащуються спеціальною функцією стиснення сторінок. З її допомогою вдається у рази підвищити швидкість завантаження інтернет-сторінок.
 • Використання Lite-версій програм для телефону. Ця порада допоможе власникам бюджетних моделей смартфонів. Справа в тому, що Lite програми займають менше пам'яті та споживають мало ресурсів. Завдяки цьому вони не навантажують систему і не впливають на її функціонування. Такі програми найчастіше встановлюють на телефони, які мають всього 1-2 Гб оперативної пам'яті.
 • Очищення кешу програм. При тривалому використанні софту у його кеші накопичується чимало інформації. Іноді її обсяг сягає кількох гігабайт. Переповнення кешу спричиняє погіршення роботи програми. Рекомендується регулярно займатися очищенням даних, щоб кеш встановлених програм не був переповнений.
 • Зміна тарифного плану. Бувають випадки, коли у вибраному тарифі використовуються обмеження швидкості. Єдиний спосіб виправити ситуацію — змінити тарифний план або змінити оператора. При цьому рекомендується шукати пропозиції без обмежень швидкості.

Чому інтернет став повільно працювати на телефоні

Користувачі мобільних пристроїв часто стикаються з повільною роботою Інтернету. Щоб вирішити таку проблему і в кілька разів прискорити роботу мережі, треба заздалегідь розібратися, чому на телефоні повільний інтернет і що з цим можна зробити .

nBook
Додати коментар