Чому гальмує інтернет на комп'ютері за нормальної швидкості

Сучасні технології швидко розвиваються. Прогрес зачепив і мережу Internet, яка в даний час дозволяє передавати дані на швидкості понад 1 гігабіт. Однак, незважаючи на це, деякі користувачі все одно стикаються з повільною роботою мережі. Щоб розібратися з цією проблемою, треба дізнатися, чому гальмує інтернет, і що з цим можна зробити.

Чому гальмує інтернет на комп'ютері за нормальної швидкості

Гальмує інтернет на комп'ютері: чому таке відбувається, як знайти причину

Якщо сильно висне інтернет, необхідно відразу спробувати розібратися, чому таке відбувається. Перш ніж почати шукати причину, чому не вантажить інтернет, необхідно переконатися в тому, що проблеми, що з'явилися, не пов'язані з провайдером. Для цього слід зателефонувати до служби підтримки та запитати, чи не проводяться ремонтні роботи на лінії. Найчастіше саме через них швидкість інтернету тимчасово погіршується.

Якщо виявилося, що на боці провайдера немає жодних проблем, доведеться самостійно визначати, через що робота мережі погіршилася. Насправді є кілька причин, які призводять до того, що зависає інтернет та перестають відкриватися сторінки.

Діагностика програмного забезпечення та обладнання

Деякі люди вважають, що глючити інтернет може лише через проблеми з проводом чи модемом. Однак іноді погана робота мережі пов'язана із встановленими на персональному комп'ютері програмами чи обладнанням.

Віруси

Чому гальмує інтернет на комп'ютері за нормальної швидкості

Досить часто люди стикаються із шкідливим ПЗ, через яке не вантажить інтернет. Є кілька ознак, що свідчать про те, що на ПК є віруси:

 • немає можливості видалити деякі файли;
 • запущені програми можуть зависнути;
 • поява рекламних вікон у браузері;
 • постійно з'являються повідомлення із помилками;
 • неможливо відкрити Диспетчер завдань;
 • відсутній доступ до деяких папок;
 • погане з'єднання з Інтернетом.

З появою хоча б 2-3 перелічених вище ознак необхідно обов'язково перевірити ПК на наявність вірусів. Для цього можна скористатися стандартним захисником, який вбудований в Windows, або завантажити сторонній антивірус.

Важливо! Перед проведенням перевірки необхідно обов'язково оновити вірусні бази. Це збільшить можливість виявлення шкідливих програм, через які висить інтернет.

Проблеми з ОС

Чому гальмує інтернет на комп'ютері за нормальної швидкості

У поодиноких випадках нестабільна швидкість передачі даних пов'язана з проблемами з операційною системою. Найчастіше причина повільної роботи – встановлення великої кількості програм та засміченість жорсткого диска. Через це ОС не може швидко звернутися до потрібного файлу, що призводить до зависання не лише інтернету, а й усієї системи. Щоб такої проблеми не було, потрібно регулярно видаляти непотрібні програми та файли з жорсткого диска.

Якщо не тягне інтернет, треба перевірити реєстр операційної системи. Він також потребує регулярного очищення. Щоб видалити непотрібні записи з реєстру, можна скористатися програмою CCleaner.

Робота фаєрвола

Іноді причиною нестабільної роботи мережі є екран мережі. Він перевіряє вхідний та вихідний графік, через що швидкість інтернету може періодично падати.

Бувають ситуації, коли фаєрвол повністю блокує доступ до мережі. Тому якщо інтернет перестав нормально працювати і почав гальмувати, треба переконатися в тому, що мережевий екран вимкнений.

Проблеми із браузером

Уповільнення інтернету може бути пов'язане з використовуваним браузером. Тому рекомендується перевірити швидкість завантаження та віддачі через інший популярний продукт.

Наприклад, можна встановити Google Chrome, Firefox, Opera або скористатися вбудованим у Windows 10 програмою Egde.

Робота програм у фоновому режимі

Деякі користувачі встановлюють на свої ПК програми, які можуть завантажувати щось у фоновому режимі. Найчастіше це торрент-клієнти, які автоматично запускаються після увімкнення ПК. Такі програми можуть навантажувати мережу і через це швидкість її роботи погіршується. Тому рекомендується відключати автозапуск таких програм.

Несправність мережної картки

Чому гальмує інтернет на комп'ютері за нормальної швидкості

Чимало користувачів цікавить, чому тупить інтернет тільки на персональному комп'ютері. Досить часто таке трапляється через встановлене мережеве обладнання.

Щоб перевірити працездатність мережної карти, доведеться підключити до ПК новий пристрій. Воно встановлюється в один із доступних PCIE-роз'ємів. За наявності другого комп'ютера можна приєднати провід до нього та перевірити швидкість завантаження. Якщо вона вище, значить мережна карта несправна і доведеться замінити її на нову.

Додаткова інформація! Одна з причин неправильної роботи мережевої картки – відсутність драйверів. Тому перш ніж замінити її, треба переконатися, що всі драйвера встановлені. Зробити це можна через Диспетчер пристроїв.

Чи може через роутер, як перевірити працездатність

Чому гальмує інтернет на комп'ютері за нормальної швидкості

Більшість користувачів воліють підключатися до інтернету через бездротову точку доступу Wi-Fi. Неправильне настроювання маршрутизаторів часто призводить до того, що погіршується працездатність мережі. Тому людям, які не знають, чому висне інтернет, необхідно обов'язково перевірити налаштування роутера.

Найчастіше проблеми стикаються користувачі, у яких маршрутизатори обмежують швидкість завантаження або віддачі. Багатьох цікавить, що робити, якщо інтернет гальмує через встановлені обмеження. Щоб вирішити проблему, обмеження доведеться відключити.

Робиться це так:

 • Відкрийте параметри маршрутизатора. Для цього треба зайти в будь-який встановлений на комп'ютері браузер та в адресному рядку прописати IP 192.168.1.1 або 192.168.0.1.
 • Залогініться, щоб отримати доступ до налаштувань. Найчастіше використовують стандартні логін і пароль — «admin».
 • Перейти до вкладки DHCP. Вона знаходиться в меню зліва.
 • Зайти до підменю Bandwidth Control. Щоб прибрати обмеження швидкості, необхідно зняти галочку біля рядка «Enable».

Додаткова інформація! Деякі люди, навпаки, хочуть включити обмеження завантаження та віддачі. У такому разі доведеться поставити галочку біля Enable і вручну обмежити швидкодію інтернету. Щоб це зробити, доведеться вказати максимальну швидкість завантаження біля рядка Ingress Bandwidth. Віддача обмежується за допомогою параметра Egress Bandwidth.

Якщо після зміни параметрів ситуація не покращилася, варто подумати про прошивку маршрутизатора. Можливо, використовується застаріла версія програмного забезпечення і через це роутер працює некоректно. Щоб оновити прошивку, необхідно виконати таку послідовність дій:

 1. Зайти на офіційний сайт виробника роутерів та завантажити файл оновленої прошивки.
 2. Відкрийте меню маршрутизатора за допомогою браузера.
 3. Знайти опцію, яка відповідає за оновлення прошивки. Найчастіше вона називається “Firmware Upgrade”. Цей параметр знаходиться в системних налаштуваннях пристрою.
 4. Вибрати раніше завантажений файл прошивки і натиснути на кнопку «Upgrade».

Чому гальмує інтернет на комп'ютері за нормальної швидкості

Після встановлення нової прошивки необхідно перевірити працездатність підключення до Інтернету. Якщо інтернет кладе, але швидкість хороша, значить, проблема була не в маршрутизаторі.

Важливо! Іноді низька швидкість завантаження та віддачі пов'язана з використанням застарілої моделі роутера. У такому разі є лише один вихід — купити новий маршрутизатор, який не обмежуватиме швидкість інтернету.

Дефект кабелю чи проблеми на лінії

Ще одна причина, чому зависає інтернет – проблеми з Ethernet-кабелем, який підключений до персонального комп'ютера чи роутера. Іноді саме через перебитий провод швидкість зменшується і стає складно виходити в онлайн.

Самостійно визначити місце урвища досить важко. Фахівці використовують для цього спеціальне обладнання. Однак, при механічному пошкодженні помітити місце розриву можна без проблем. Пошкоджений провід доведеться замінити або спробувати його відремонтувати. Звичайно, можна зробити це самостійно, але краще довірити роботу професіоналам. Необхідно звернутися за допомогою до провайдера, щоб надіслали фахівців для відновлення доступу до Інтернету.

Чому гальмує інтернет на комп'ютері за нормальної швидкості

Людям, які вирішили самостійно проводити інтернет кабель, треба дотримуватись наступних рекомендацій:

 • укладати провід треба по верху, щоб унеможливити виникнення механічних пошкоджень;
 • не варто пропускати провід через міжкімнатні двері, краще просвердлити отвір у стіні;
 • кабель потрібно прокладати в спеціальних захисних плінтусах із пластику.

Після прокладання кабелю необхідно обов'язково пінгувати інтернет, щоб переконатися, що він справно працює. Робиться це за допомогою команди ping, яка прописується у командному рядку.

Сьогодні практично кожен має доступ до високошвидкісного інтернету. Однак, незважаючи на це, деякі користувачі стикаються з ситуаціями, коли мережа Internet працює дуже повільно. Щоб вирішити цю проблему, необхідно розібратися, через що саме вона виникла.

nBook
Додати коментар