Антена для інтернету своїми руками – пристрій та принцип роботи

Сьогодні без інтернету уявити своє життя досить важко. Щодня люди користуються ним для спілкування з друзями, навчання чи роботи. Не всі мають доступ до стабільного з'єднання з мережею. Тому декому доводиться займатися посиленням сигналу за допомогою антени, щоб інтернет краще працював. Цей пристрій можна придбати у спеціалізованому магазині або зробити самостійно. Варто відзначити, що створена антена для інтернету своїми руками нічим не поступається купленою.

Антена для інтернету своїми руками - пристрій та принцип роботи

У яких випадках доцільно використовувати антену для модему

Багатьох цікавить, коли доцільно користуватися пристроями посилення сигналу. Їх рекомендують використовувати мешканцям сіл та людям, яким потрібен доступ до інтернету на дачі.

У приватному секторі прийом сигналу досить слабкий і це негативно впливає на роботу мережі. Часто трапляються обриви та падіння швидкості. Використання саморобного підсилювача допоможе впоратися з такими проблемами та нормалізувати роботу інтернету.

Чи можна зробити антену для 3G та 4G самостійно

Декому здається, що у домашніх умовах виготовити підсилювач інтернету неможливо. Такі люди вважають, що для цього треба добре розумітися на фізиці та радіотехніці.

Насправді самостійно зробити антену для покращення прийому мережі зможе навіть людина зі мізерними технічними знаннями та без особливих практичних навичок. Однак, незважаючи на це, все одно доведеться заздалегідь ознайомитися з покроковою інструкцією виготовлення подібних приймачів та особливостями їх роботи.

Що являє собою саморобний приймач

Антена — спеціальний пристрій, за допомогою якого можна в рази посилити рівень прийому сигналу на модемі. Залежно від способу встановлення їх можна розділити на дві основні категорії:

  • Кімнатні. Компактний пристрій, який використовується у приміщенні. Воно оснащується потужним підсилювачем для прийому навіть найслабшого сигналу.
  • Вулиці. Найчастіше їх розміщують на даху будинку. За розміром у кілька разів більше за кімнатні.

Важливо! Зробити самому можна як кімнатний, так і вуличний приймач. Головне, щоби була схема пристрою.

Принцип роботи антени

Люди, які вирішили робити інтернет антену своїми руками, мають розібратися з особливостями її роботи.

Принцип роботи більшості таких девайсів ґрунтується на прийомі електромагнітних хвиль. Пристрій отримує їх від передавальної антени та пропускає через підсилювач. Потім сигнал надходить на модем або роутер.

Варіанти саморобних приймачів

Перш ніж зробити засіб для покращення сигналу, треба ознайомитися з видами саморобних анкет.

З мідною обмоткою

Антена для інтернету своїми руками - пристрій та принцип роботи

Це бюджетний варіант, який зробити з підручних коштів самостійно найпростіше. Пристрій повинен оснащуватися довгим рефлектором, оскільки саме від нього залежить якість прийому сигналу.

Ще одна важлива деталь, про яку не варто забувати – мідний дріт. Намотується вона поверх щогли. Рекомендується використовувати дріт діаметром 2-3 міліметри.

З дроту

У цьому варіанті також використовується мідний дріт. Вона згинається під кутом 45 градусів, щоб у результаті вийшла ромбоподібна конструкція. Потім її прикріплюють до дерев'яного чи металевого каркасу та підключають до підсилювача. Подібна конструкція здатна вловлювати сигнал на відстані 20-30 км від вежі.

Модифікація без фідера

Більшість покупних антен для інтернету та телебачення оснащуються спеціальним фідером. Проте використати його не обов'язково. Пристрої, не оснащені ним, працюють на частоті 300 Гц.

Модифікації без фідера треба обов'язково робити з мідною чи алюмінієвою обмоткою. Вона розміщується на щоглі діаметром 23-25 мм.

Подвійна центральна жила

Антена для інтернету своїми руками - пристрій та принцип роботи

Така модель найчастіше використовується для встановлення на вулиці. Частота роботи становить близько 400 Гц. Від інших модифікацій вона відрізняється наявністю ромбового вібратора. Також конструкція містить кілька металевих ґрат довжиною 30-40 см.

Важливо! Щоб сигнал був якіснішим і стабільнішим, у моделі з подвійною жилою обов'язково встановлюють рефлектори.

З вертикальною поляризацією та з оплеткою

Якщо правильно налаштувати таку панельну антену, вона зможе видати 300 Гц. Як і в минулому варіанті, тут використовуються спеціальні вібратори та решітки з металу, які сприяють покращенню прийому сигналу. На щоглу встановлюється алюмінієва обмотка.

Також є бічні стійки, які розташовані під нахилом 45 градусів.

Вертикальна поляризація без обплетення

Така модифікація підходить для модемів, які працюють на частоті не більше ніж 200 Гц. Конструкція складаються з бічних металевих стійок та алюмінієвої пластини. До модему її прийнято приєднувати спеціальним двопровідним кабелем.

Антена Харченка

Це універсальний пристрій, який здатний працювати в діапазоні частот від 450 до 900 МГц. Конструкція виготовляється із мідного дроту діаметром 4 мм. Її треба зігнути таким чином, щоб у результаті вийшла вісімка. Вона прикріплюється до алюмінієвої пластини. До модему пристрій під'єднується кабелем, який витримує опір 50 Ом.

Логоперіодична

Антена для інтернету своїми руками - пристрій та принцип роботи

Такий пристрій вважається високочастотним приймачем. Вона приймає сигнал лише в одному напрямку, але при цьому вловлює широкий діапазон частот.

Конструкція складається з кількох металевих трубок, які розташовані паралельно одна до одної. У основи розміщуються найдовші трубки. З краю знаходяться найкоротші.

Виготовлення своїми руками

Перед тим, як виготовити своїми руками антену для мобільного інтернету, треба розібратися з тим, як робити це правильно.

Пристрій та оптимальні габарити

Багато хто вважає, що габарити антени ні на що не впливають, але це не так. Насправді від розміру великою мірою залежить рівень посилення сигналу. Тому слід робити пристрій якомога більше. Рекомендована ширина та довжина – близько 30 см.

Важливо! Якщо потрібна компактна антена, можна скористатися кресленням біквадрату Харченка. Він ідеально підійде для отримання мобільного інтернету для телефону.

Вимоги до вібратора

Рекомендується виготовляти його із великої міді або алюмінію. Як тіло вібратора використовується звичайний цільний прутик або трубка. Якщо під рукою не виявилося міді чи алюмінію, зробити пристрій можна з «усів» від польської антени.

Діаметр має бути не менше 4 мм. У такому разі вдасться досягти стабільного сигналу без урвищ.

Вибір кабелю

Антена для інтернету своїми руками - пристрій та принцип роботи

Особливу увагу необхідно звернути на кабель, яким з'єднуватиметься антена. Рекомендується користуватися кабелями з невеликим опором близько 55 Ом. Вони не видають перешкод і не погіршують якість сигналу. Проводи, що використовуються, повинні обов'язково оснащуватися роз'ємом F female-CRC9.

Специфіка конструкції рефлектора

Рефлектор є панелью, поверхня якої покрита фольгою. Основні вимоги до рефлекторів виглядають так:

  • вони повинні бути трохи більше антени;
  • відстань до вібратора – не менше 30 мм;
  • конструкцію трохи згинають біля центральної частини.

Важливо! Виготовляти рефлектори треба лише з металу.

Процес створення та перевірка

Процес виготовлення антени складається з кількох послідовних кроків:

  1. Визначити периметр антенного квадрата. Для звичайного модему 4G це 140-145 мм.
  2. Створення “вісімки”. Робити її краще із мідних прутків. Довжина кожної сторони створеної конструкції не повинна бути меншою за 30 мм.
  3. Підключення кабелю. Він припаюється до кінців антени. На другому кінці кабелю кріпиться USB-роз'єм для модему.
  4. Встановлення рефлектора із вібратором. Їх розміщують у центральній частині «вісімки».

Зібрана конструкція має кріпитися до стійки. Її висота залежить від того, де встановлюватиметься приймач.

Додаткова інформація! Щоб перевірити, чи зібраний пристрій дійсно працює, його підключають до модему. Якщо сигнал покращився, то все зроблено правильно.

Підключення та варіанти передачі сигналу

Антена для інтернету своїми руками - пристрій та принцип роботи

Після створення приймача деякі стикаються з труднощами під час підключення. З'єднувати пристрої треба за допомогою гнізда, які підходять для модему. Найчастіше використовується USB, оскільки це найпопулярніший сучасний роз'єм.

Надсилання даних бездротовим шляхом

Щоб не з'єднувати приймач з кабелем модему, можна передавати дані бездротовим способом. Для цього до пристрою підключається два електроди завдовжки 40-50 мм. Після того як вони будуть припаяні до конструкції, їх розводять убік. Після цього можна перевірити, чи працюватиме бездротовий інтернет на планшеті чи смартфоні.

Чи можливо використовувати таку антену для Wi-Fi роутера

Саморобні пристрої можна використовувати як Wi-Fi гармат і підключати до звичайних роутерів. Вони допоможуть посилити сигнал та покращити якість з'єднання. Однак, щоб з'єднати приймач з маршрутизатором, доведеться скористатися спеціальним N-конектором.

Чи можливо переробити ТВ-антену для 3G/4G

Антена для інтернету своїми руками - пристрій та принцип роботи

Звісно, це можна зробити. Однак не варто очікувати, що в такий спосіб вдасться сильно покращити сигнал. Справа в тому, що телевізійні антени не призначені для покращення прийому інтернету. Набагато ефективніше і простіше створити такий приймач самостійно.

Антена для посилення сигналу – незамінний помічник для людей, яким доводиться виходити онлайн на дачі або з села. Якщо немає грошей на фірмовий приймач Mimo, можна спробувати його зробити самостійно. Однак перед цим доведеться ознайомитись з нюансами виготовлення антен.

nBook
Додати коментар