10 рекомендацій щодо оптимізації вашого WiFi-роутера

10 рекомендацій щодо оптимізації вашого WiFi-роутера

Щоб швидкість інтернету та якість з'єднання були кращими, важливо підтримувати маршрутизатор у хорошому стані. Немає сумнівів, що роутер це фундаментальна частина нашого повсякденного життя в інтернеті. Маршрутизатор є пристроєм, який дозволяє підключати багато інших пристроїв до бездротової мережі або за допомогою кабелю. Однак будь-яка проблема або збій, що виникає, може поставити під загрозу роботу всієї мережі.

Основні поради щодо оптимізації вашого роутера

У цій статті ми хочемо дати низку важливих рекомендацій, які ми можемо застосувати на практиці, щоб забезпечити стабільну роботу та уникнути деяких проблем із маршрутизатором.

Тримайте прошивку в актуальному стані

Дуже важливо завжди тримати маршрутизатор у актуальному стані. Це те, що потрібно використовувати з будь-якою системою або пристроєм, які постійно підключені до інтернету.

Тому ми повинні періодично оновлювати маршрутизатор, щоб оптимізувати продуктивність, а також уникнути певних проблем безпеки, які можуть вплинути на з'єднання.

Виберіть найкращий канал

Наступна порада – використовувати найкращий із можливих каналів. Якщо ми використовуємо канал, який використовують сусіди, це може стати на заваді роботі і перешкодити нам переміщатися з максимальною швидкістю в інтернеті.

Наша порада – переконайтеся, що ви завжди використовуєте вільніший канал. Це, безперечно, підвищить швидкість мережі та зменшить кількість проблем.

Поміняти антену

Ми можемо це зробити, якщо наш роутер має знімну зовнішню антену. Перехід на іншу антену з більшою потужністю допоможе покращити сигнал Wi-Fi. Цей метод дозволить уникнути жахливих мертвих зон, у тому числі неможливо підключитися до маршрутизатору.

Скористайтеся перевагами обох смуг

Більшість сучасних маршрутизаторів мають два діапазони: 2,4 та 5 ГГц. Щоб покращити підключення до Інтернету, важливо скористатися обома варіантами.

Підсумовуючи, можна сказати, що діапазон 2,4 ГГц є ідеальним, коли ми збираємося підключатися далеко від маршрутизатора. Він більш стабільний і втрачає сигнал з відстанню. З іншого боку, частота 5 ГГц це найвища швидкість, але вона більш нестабільна.

Захистити Wi-Fi

Безпека також є дуже важливою для оптимізації з'єднання. У нас завжди має бути захищена мережа Wi-Fi, на додаток до самого маршрутизатора. Перше, що потрібно зробити для підвищення безпеки, – це використовувати надійний пароль для Wi-Fi. Це допоможе запобігти небезпечним підключенням до бездротової мережі.

10 рекомендацій щодо оптимізації вашого WiFi-роутера

Виберіть гарне місце

Це дуже важливо, але іноді ми робимо помилку, поміщаючи роутер кудись у далеке місце. Ви повинні вибрати найкраще місце для роутера, щоб він міг якнайкраще розподіляти сигнал. Це дозволить іншим пристроям підключатися за найкращих умов.

В ідеалі розташуйте його в центрі будинку та далеко від інших електричних пристроїв, які можуть заважати передачі сигналу. Також варто відзначити, чим вище буде роутер, тим краще він буде роздавати сигнал.

Підтримуйте пристрій у хорошому стані

Ми також повинні підтримувати в хорошому стані сам пристрій. Не встановлюйте його в місця, де він отримує багато тепла, наприклад, біля вікна, де він знаходиться під прямим сонячним промінням. А також завжди тримайте свій маршрутизатор у чистоті.

При необхідності перезапустіть роутер

Хоча сучасні маршрутизатори спроектовані так, щоб вони могли працювати протягом тривалого часу без перезапуску, правда, іноді можна поліпшити його роботу або вирішити невеликі проблеми за допомогою перезавантаження.

Однак робити це потрібно правильно. Недостатньо швидко увімкнути та вимкнути пристрій. Ми повинні вимкнути його хоча б на 30 секунд, а потім увімкнути.

Виберіть ретранслятори

Іноді, як би ми не оптимізували роутер, з'єднання виявляється не найкращим. Це особливо актуально для бездротової мережі. Отже, що ми можемо зробити, щоби це виправити? Ми завжди можемо підключити додаткові пристрої. Ми можемо використовувати Wi-Fi ретранслятори, які допомагають нам покращити зону покриття та забезпечити найкраще з'єднання.

Перейдіть на більш потужний роутер

Нарешті, якщо після виконання всього вищесказаного, ви не помітили покращення в роботі маршрутизатора, значить настав час замінити його на потужніший пристрій.

Доступно безліч варіантів, і ми повинні враховувати такі речі, як бездротове підключення, кількість портів Gigabit Ethernet або максимальну швидкість, яку він пропонує.

Отже, це деякі моменти, які слід враховувати, щоб оптимізувати продуктивність маршрутизатора. Все це допоможе підвищити швидкість та знизити ризик виникнення проблем під час серфінгу в інтернеті.

nBook
Додати коментар