Як змінити користувача в Windows 10 під час входу в систему

Якщо ноутбук або персональний комп'ютер користуються кількома людьми, необхідно всерйоз подумати про створення двох і більше акаунтів. Однак перш ніж це зробити, необхідно розібратися з тим, як змінити користувача в Windows 10 при вході в систему. Зробити це можна кількома способами.

Як змінити користувача в Windows 10 під час входу в систему

Багато людей, які нещодавно почали користуватися операційною системою від Microsoft, не знають, для чого створюється кілька облікових записів.

Є кілька причин, через які люди вважають за краще створювати кілька профілів для Win 10:

 • Швидкий доступ до особистих файлів. У Віндовсі кожен користувач може працювати тільки зі своїми файлами. Відкривати чи редагувати чужі не можна.
 • Збереження оформлення. У цій операційній системі оформлення для кожного облікового запису налаштовується окремо. Тому людина може змінити шпалери або встановити іншу колірну схему, не думаючи про те, що вона може комусь не сподобатися.
 • Захист важливих файлів від дітей. Деякі батьки створюють кілька облікових записів, щоб обмежити доступ до важливої інформації. У такому разі для дітей створюється окремий обліковий запис.

Також кілька профілів створюють, щоб лише одна людина мала права адміністратора. Це дуже корисно, якщо комп'ютер використовують усі члени сім'ї.

Деякі домочадці можуть бути не дуже досвідченими користувачами. Тому для них краще створити профіль Win 10 з обмеженими правами, щоб вони не могли працювати з системними файлами або змінювати важливі параметри.

Основні способи перемикання профілів у Win 10

Кожен користувач ОС Віндовс може змінити активний обліковий запис. Є кілька способів, за допомогою яких це можна зробити. Рекомендується заздалегідь ознайомитись з особливостями кожного з них.

Як змінити користувача в Windows 10 під час входу в систему

З екрану входу

Це найпоширеніший спосіб, яким користуються найчастіше. Всі користувачі, перед тим як увійти в операційну систему, бачать на моніторі екран входу. Варто зазначити, що тут відображаються створені облікові записи для Віндовс.

За замовчуванням під час увімкнення ПК у Win 10 завантажується останній обліковий запис. Однак за необхідності її можна поміняти на іншу.

Усі доступні для завантаження профілі відображаються у нижній частині екрана у лівому куті.

Переключитися з одного облікового запису на інший досить легко. Щоб змінити профіль, що використовується, необхідно:

 1. Вибрати ім'я іншого користувача у списку.
 2. Натиснути на нього.
 3. На екрані з'явиться спеціальний текстовий рядок. У неї необхідно ввести пароль (якщо він є).

Також на екрані входу користувачі можуть змінити метод запуску операційної системи. Для цього необхідно натиснути на “Параметри входу”. Після цього на екрані з'являться методи авторизації. Можна вибрати спосіб входу за допомогою пароля, зображення або графічного ключа.

Якщо використовується лише один обліковий запис Win 10, то перейти між користувачами не вдасться. Прийде створити інші профілі і тільки після цього їх можна буде переключити.

Як змінити користувача в Windows 10 під час входу в систему

У меню Пуск

У всіх версіях ОС Віндовс є меню Пуск. З його допомогою користувачі можуть виконати безліч різноманітних дій.

Саме за допомогою цього меню вдається отримати доступ до будь-яких файлів та папок. Також через нього здійснюється запуск встановлених програм.

Деякі користувачі не знають про те, що за допомогою цього меню можна змінити користувача Windows 10.

 1. Спочатку треба відкрити меню Пуск. Для цього необхідно на панелі завдань, розташованій у нижній частині екрана, натиснути кнопку у вигляді віконців. Вона знаходиться у лівому кутку.
 2. Натиснувши на неї, користувач побачить, що на екрані відкриється меню, в якому дуже багато різних пунктів.
 3. Після того, як Пуск буде відкрито, необхідно уважно оглянути значки зліва. Там має бути іконка із зображенням поточного профілю.
 4. Потрібно по ній натиснути, після чого відкриється список доступних профілів для авторизації.
 5. Потрібно натиснути на одному з них.

Відкриється екран для входу до операційної системи. Тут потрібно ввести пароль та логін, після чого автоматично завантажиться Win 10.

Якщо користувач забув пароль від свого облікового запису, можна спробувати його скинути через налаштування операційної системи. Для цього доведеться увійти до ОС, використовуючи інший локальний профіль із правами адміністратора.

Як змінити користувача в Windows 10 під час входу в систему

За допомогою клавіш «Alt+F4»

Існують спеціальні комбінації клавіш, за допомогою яких може здійснюватися перемикання між користувачами в ОС від Майкрософта.

Наприклад, для цього можна скористатися кнопками Alt+F4. Цей спосіб вдасться використовувати тільки в тому випадку, якщо людина вже увійшла до системи за допомогою одного з облікових записів.

Щоб змінити обліковий запис, використовуючи цей метод, необхідно відкрити робочий стіл. При цьому необхідно переконатися, що на екрані немає запущених програм. Якщо працюють якісь сторонні програми, їх потрібно закрити, оскільки вони можуть заважати.

Після того, як всі програми будуть згорнуті або повністю закриті, можна розпочати зміну користувача. Для цього необхідно:

 1. При порожньому робочому столі одночасно натиснути кнопки ALT+ F4.
 2. Після цього відчиниться віконце «Завершення роботи».
 3. У ньому необхідно вибрати пункт «Завершення» та натиснути на параметр «Зміна користувача».
 4. Після виконання описаних вище дій з'явиться екран входу. Тут можна буде замінити обліковий запис на інший.

Натискати клавіші на робочому столі. Тільки тоді можна буде змінювати профіль для запуску ОС.

Як змінити користувача в Windows 10 під час входу в систему

Через «CTRL+ALT+DELETE»

Деякі вважають, що для зміни профілю Win 10 можна користуватися тільки кнопками ALT і F4. Однак насправді є інші гарячі клавіші, які часто використовуються для вибору іншого облікового запису. Наприклад, можна скористатися при цьому поєднанням клавіш CTRL + ALT + DELETE.

Цей спосіб, як і попередній, використовується лише в тому випадку, якщо людина увійшла до ОС за допомогою одного з доступних профілів.

Варто зазначити, що цей спосіб зміни облікових записів досить простий. Необхідно одночасно натиснути на три кнопки. Після цього з'явиться екран із кількома опціями. Потрібно натиснути на напис «Переключення користувачів».

Відразу після виконання вищеописаних дій з'явиться екран входу. Тут необхідно вибрати ім'я облікового запису, на який треба перейти. Перелік доступних профілів знаходиться в нижній лівій частині екрана. Необхідно натиснути на один з них і ввести пароль для подальшої авторизації в Віндовс.

Як змінити користувача в Windows 10 під час входу в систему

Через клавіші Windows+L

Деяким користувачам вищезазначені способи можуть бути занадто складними.

Якщо хочеться швидко змінити обліковий запис, рекомендується скористатися при цьому комбінацією кнопок Windows+L. Варто зазначити, що цей метод є одним із найпростіших. Він не вимагає запуску додаткових меню та вікон.

Щоб переключитися між обліковцями за допомогою цього способу, необхідно:

 1. Перейти на робочий стіл.
 2. На клавіатурі натисніть на кнопки Windows та L.
 3. Після натискання на цю комбінацію клавіш автоматично вийде з поточного облікового запису.
 4. На екрані з'явиться перелік інших облікових записів, які можна використовувати для подальшого входу в операційну систему.
 5. Потрібно натиснути на один з доступних профілів і натиснути на кнопку «Увійти».
 6. Щоб авторизуватись, доведеться ввести пароль. Якщо він введений правильно, на екрані відкриється робочий стіл.

Якщо вимкнути комп'ютер з облікового запису, у якої не встановлений пароль, значить при наступному запуску користувач автоматично увійде до Віндовса з того ж профілю.

При запиті пароля для зображення

В ОС Win 10 з'явився новий спосіб авторизації через графічний пароль. Це альтернативний метод входу, яким можна скористатися замість введення звичайного PIN-коду, що складається з безлічі символів.

Варто зазначити, що такий спосіб захисту також є досить ефективним. Зламати графічний пароль набагато складніше, ніж звичайний.

Встановлюється спосіб захисту через параметри ОС. Необхідно увійти до розділу з налаштуваннями облікових записів та відкрити у ньому «Параметри входу». Тут вибирається спосіб захисту та завантажується зображення, яке використовуватиметься під час авторизації. Потім потрібно буде ввести три жести на картинці. Їх доведеться повторювати під час кожного запуску ОС.

Багато хто цікавить, як змінити обліковий запис у Windows 10 при запиті пароля у вигляді картинки. Робиться це так, як і при використанні звичайного пін-коду. Необхідно скористатися одним з описаних вище способів та вибрати потрібний обліковий запис. Потім треба авторизуватися за допомогою зображення та увійти до Віндовса.

Як змінити користувача в Windows 10 під час входу в систему

Через CMD або PowerShell

Ще один спосіб змінити обліковий запис – скористатися командним рядком або вбудованою утилітою PowerShell. Вони необхідно ввести спеціальну команду «tsdiscon». З її допомогою користувач запускає екран блокування, де можна вибрати профіль для запуску Win 10 вручну.

Користувачі, у яких на ноутбуці та ПК інстальовано Windows 10 Home, можуть забути про цей спосіб, оскільки на цій версії він не працює. Використовувати цей метод можна лише на Win 10 Pro та Enterprise.

Люди, які використовують Win 10, можуть у будь-який момент змінити обліковий запис. Однак перш ніж намагатися перейти між профілями, необхідно розібратися з тим, як робити це правильно.

nBook
Додати коментар