Як писати голосом у Windows 11, не торкаючись клавіатури

Як писати голосом у Windows 11, не торкаючись клавіатури

Очевидно, що Windows 11 — це система з функціями, які можуть допомогти нам у повсякденному житті, особливо тим, хто проводить багато годин перед комп'ютером.

У Windows 11 є певні інструменти, які полегшують наше повсякденне життя. Багато хто з них ми вже регулярно використовуємо, але є й більш невідомі, наприклад, голосовий набір тексту, якого ми можемо досягти надзвичайно простим способом.

Що таке голосовий набір тексту у Windows 11?

Коли ми говоримо про голосовий набір тексту, ми маємо на увазі процедуру, за допомогою якої голос розпізнається в операційній системі Microsoft. Це дозволяє нам писати нескінченну кількість програм у Windows, взагалі не торкаючись клавіатури.

Як писати голосом у Windows 11, не торкаючись клавіатури

Windows 11 пропонує хмарне розпізнавання мови на додаток до стандартних функцій, які вже існують в операційній системі. Якщо ви вже користувалися голосовим набором у Windows 10, ви помітите, який стрибок уперед система зробила в новій Windows 11, ставши точнішою у всьому.

Чому варто використовувати голосовий набір у Windows 11?

Правда в тому, що голосовий набір у Windows 11 може бути цікавішим і продуктивнішим, оскільки майже всі люди здатні говорити швидше, ніж писати. Це означає, що час буде заощаджено, тому що набір тексту буде здійснюватися з тією самою швидкістю, якою ми говоримо.

Ще одним аргументом на користь голосового набору є комфорт. Нам не потрібно буде постійно набирати текст, а залишиться стежити за тим, що з'являється на екрані.

Універсальність, що пропонується цією функцією, є ще однією з її найважливіших особливостей, оскільки вона дозволяє нам не сидіти весь час перед комп'ютером. Ми можемо стати чи зайнятися чимось іншим у той час, коли мікрофон вловлює наш голос.

Голосовий набір тексту може бути корисним для людей, яким важко друкувати текст на клавіатурі. А завдяки тому, що Windows 11 зробила крок уперед у розпізнаванні слів і розділових знаків у порівнянні з тим, що було в Windows 10, користуватися голосовим набором стало ще зручніше.

Як увімкнути голосовий набір тексту у Windows 11?

Як ви вже знаєте, голосовий набір може бути великою перевагою у низці ситуацій. Також не варто думати, що активувати цю функцію в Windows 11 складно, адже все набагато простіше, ніж ви можете собі уявити.

  • Перше, що потрібно зробити, це зайти кудись, де можна ввести текст. Це може бути текстове поле браузера, програма обробки текстів (наприклад, Word) або навіть програма обміну повідомленнями.
  • Як тільки ми побачимо миготливий курсор у текстовому полі, нам потрібно просто натиснути клавіші Windows+H.
  • Після цього з'явиться вікно, де ви побачите інструмент голосового набору тексту у прямокутній формі. Для його роботи ви повинні бути підключені до інтернету, інакше дзвінок голосового набору призведе до появи помилки.
  • Далі натискаємо на значок “Налаштування” (шістка).
  • Потім нам потрібно включити опцію «Автоматична вставка розділових знаків».
  • Ми також побачимо опцію “Засіб запуску голосового введення”, яка допоможе швидко активувати голосове введення, коли курсор знаходиться в текстовому полі. Ця опція не є обов'язковою.

Як писати голосом у Windows 11, не торкаючись клавіатури

З цього моменту, коли ви захочете почати перетворювати свій голос на текст, клацніть по значку мікрофона або натисніть Win + H. Потім Windows автоматично розпізнає ваші слова і перепише їх у текст, розставляючи при необхідності розділові знаки. Ви можете натиснути значок мікрофона або натиснути Win + H, щоб зупинити голосове введення.

Як бачите, використовувати голосове введення в Windows 11 дуже просто. Тепер ви знаєте, як використовувати цю функцію, і, напевно, отримаєте багато користі або заощадите час при написанні довгих текстів у Windows 11.

nBook
Додати коментар