Як збільшити швидкість інтернету на PS4

Щоб повноцінно використовувати всі функціональні можливості платформи PlayStation 4, її потрібно підключити до інтернету. Приставка буде працювати і без нього, однак користувач не зможе завантажувати ігри, оновлення для них, грати в онлайні, спілкуватися з друзями та користуватися різними корисними програмами. Підключення PS4 можливе через мережевий кабель або через Wi-Fi. При цьому власники пристрою можуть зіштовхнутися із проблемою низькошвидкісного інтернету. Тому варто розібратися, як збільшити швидкість інтернету на PS4.

Як збільшити швидкість інтернету на PS4

Як збільшити швидкість інтернету на PS4

Існує кілька способів, як прискорити інтернет на ПС4. Деякі з них не вимагають спеціальних знань та розуміння алгоритму. Вони полягають у проведенні таких дій, як:

  • Припинення гри під час завантаження.
  • Завантаження однієї гри в черзі.
  • Перезавантажити — Вимкнути його та через кілька секунд підключити.
  • Розвантаження бездротової мережі — Вимкнути підключені комп'ютерні та мобільні пристрої.

Призупинення інших завантажень

Найпростішим способом вирішення проблеми з тим, як прискорити інтернет на PS4 є припинення всіх завантажень.

При одночасному запуску скачування ігрових файлів у кілька потоків швидкість кожного з них не відповідатиме максимально передбаченої тарифами. Вона знизиться пропорційно кількості активних операцій.

Наприклад, якщо в тарифному плані передбачено швидкість 100 Мбіт/с, то при завантаженні трьох файлів, в ідеалі швидкість кожного з них буде відповідати 100/3=33,3 Мбіт/с.

Підвищити її значення не вдасться. Насправді параметр буде постійно стрибкоподібно змінюватися, проте його сумарна величина не вийде межі ліміту, встановленого тарифним планом.

Для довідки! Щоб отримати можливість завантаження на максимально передбаченій швидкості, потрібно забезпечити стрибку в один потік, що прискорить процес.

Перевірка з'єднання

Якщо PS4 повільно качає через Wi-Fi, варто запідозрити збої в підключенні. Вони можуть бути причиною падіння швидкості та навіть вибивання інтернету з мережі. Щоб виключити ці фактори, варто перезапустити роутер і подивитися, чи буде він швидше працювати.

Також можна скинути установки маршрутизатора, переоформити їх і відключити від бездротової мережі всі пристрої крім PS4. Проблема із завантаженнями може бути пов'язана зі застарілою моделлю роутера, внаслідок чого його пропускна здатність нижча за швидкість інтернету, обіцяну оператором користувачеві за тарифами. У такому разі єдиним способом вирішення проблеми збільшення швидкості є покупка нової апаратури.

Що робити, якщо PS4 повільно качає через Wi-Fi або погано ловить мережу

Якщо користувач проробив прості операції, орієнтовані на покращення якості зв'язку, але це не допомогло, то актуальним питанням буде, чому на PS4 повільний інтернет, і що ж все-таки потрібно зробити, щоб виправити ситуацію. Рекомендується ознайомитись із тарифним планом провайдера. Можливо завантаження відбувається на максимально передбаченій оператором швидкості. У такому разі доведеться розглянути варіант зміни пакета обслуговування або оператора.

Наступним кроком буде перевірка технічних можливостей пристроїв. Користувачеві слід з'ясувати, чи вони відповідають його запитам. Можливо, маршрутизатор забезпечує меншу пропускну здатність, ніж надає провайдер. І тут підвищувати швидкість просто технічно неможливо.

Якщо всі досліджувані параметри нормальні, а ПС4 швидкість інтернету низька, то потрібно оновити прошивку консолі. Опція пропонується системою під час підключення пристрою до Інтернету.

Додаткова інформація! У деяких ситуаціях для прискорення інтернету достатньо з'єднати платформу з маршрутизатором через кабель.

Перехід на провідне підключення

Поліпшити якість зв'язку можна, під'єднавшись до маршрутизатора безпосередньо через кабель Ethernet інтернет провайдера. Для цього його потрібно вставити в консоль платформи, а в налаштуваннях вибрати опцію “Use a LAN cable” та натиснути на кнопку “Custom”. Якщо після дій швидкість завантаження стала вищою, то потрібно змінити підключення на бездротове.

Зверніть увагу! Проблему повільного завантаження можна вирішити зміною типу підключення. Якщо проведена операція не вплинула на значення швидкісного параметра, то, найімовірніше, проблема полягає в роутері.

Як збільшити швидкість інтернету на PS4

Перевірка Wi-Fi маршрутизатора

Причиною відсутності мережі може стати несправність роутера. Якщо він підключений до електроживлення, на його передній панелі повинен горіти індикатор. За відсутності цієї ознаки можна запідозрити, що пристрій не ввімкнено в мережу, несправно або після перезавантаження в нього вимкнувся модуль Wi-Fi.

Також слід перевірити, чи є сигнал. Для цього необхідно оцінити якість підключення через мережевий кабель. За відсутності зв'язку слід переглянути поверхню дроту, щоб унеможливити пошкодження на ньому.

Додаткова інформація! Перевірити наявність бездротового з'єднання можна, підключившись до нього через інші комп'ютерні або мобільні пристрої. Про параметри підключення також можна дізнатися з веб-інтерфейсу конфігурації роутера.

Перенесення пристроїв ближче один до одного

Підвищити швидкість з'єднання можна за рахунок покращення якості зв'язку. На нього можуть впливати розташовані між маршрутизатором та приставкою побутові прилади, функціонування яких пов'язане з електрохвильовими випромінюваннями.

Перешкоди, що створюються технікою, можуть стати причиною падіння швидкісних параметрів мережі, а в деяких випадках, і її відсутності. Щоб виправити ситуацію, слід розташувати пристрої ближче один до одного або забрати між ними апаратуру, яка може стати джерелом перешкод.

Як змінити налаштування DNS на PS4

Якщо PS4 погано ловить Wi-Fi, і прості способи усунення проблеми не допомагають, то найкращим рішенням буде зміна установок серверів DNS на PS4. Щоб визначити, наскільки доцільно проводити операцію, слід перевірити дані поточного сервера DNS, автоматично виданого провайдером. За допомогою утиліти ping необхідно порівняти його швидкість обробки запитів зі швидкістю сервера 8.8.8.8. Якщо значення параметра нижче, слід провести переналаштування ДНС. Для цього потрібно:

1. Натисніть піктограму портфеля в головному меню пристрою.

2. Вибрати в меню розділ «Мережа».

3. Перейти за посиланням для здійснення орієнтованих на підключення до Інтернету операцій.

4. Виберіть тип підключення — кабель LAN або Wi-Fi.

Як збільшити швидкість інтернету на PS4

5. Перейти в налаштування користувача натисканням на кнопку «Custom».

6. Вибрати тип проведення опцій – «Вручну».

7. У вікні налаштувань у полі DNS, що ідентифікується як Primery, ввести значення 8.8.8.8, а в полі «Secondar» — 8.8.4.4.

8. У розділі «Primary», в який користувач може потрапити, натиснувши кнопку «Адреса» з полем «OpenDNS», вписати значення 208.67.222.222.

9. У розділі “Secondary” вказати 208.67.220.220.

Як збільшити швидкість інтернету на PS4

10. Перейти за посиланням “Далі”.

11. Вибрати опцію «Автоматично» та поставити навпроти неї позначку «Не використовувати».

Важливо! Якщо швидкість обробки запитів з ДНС сервера провайдера вища, то налаштування немає сенсу міняти. При їх зміні усі цифрові значення потрібно вводити у вказаному порядку.

Зміна параметрів MTU для покращення з'єднання на PS4

Після налаштування DNS слід налаштувати параметр MTU. Він визначає пропускну спроможність ігрової платформи.

Щоб потрапити в меню налаштувань MTU, слід натиснути кнопку «Next» на екрані в меню налаштувань DNS, і у вікні вибрати опцію «Автоматично».

Як збільшити швидкість інтернету на PS4

Як перевірити швидкість інтернету на ПС4

Для перевірки швидкості з'єднання необхідно відкрити меню налаштувань і перейти до розділу «Мережа». Інформація стає доступною після натискання посилання для перевірки з'єднання з інтернетом.

Як збільшити швидкість інтернету на PS4

Якщо при підключенні інтернету до PS 4 фіксується його низька швидкість, що викликає складнощі у використанні платформи, слід насамперед ознайомитися з параметрами тарифного плану та маршрутизатора. Можливо, доведеться змінювати програму обслуговування або купувати новий роутер.

Однак, перш ніж розпочинати такі глобальні заходи, слід спробувати збільшити швидкість альтернативними способами, такими як перезавантаження, підключення через кабель та пошук оптимального місця для прийому мережі. Для об'єктивної оцінки ситуації після кожної операції слід перевіряти швидкість інтернету , що дозволить проаналізувати, які методи найбільш дієві в конкретній ситуації.

nBook
Додати коментар