Як видалити вірус у Windows без антивіруса?

Як видалити вірус у Windows без антивіруса?

Антивірусне програмне забезпечення є важливим інструментом для безпеки систем. Існує безліч варіантів як безкоштовних, так і платних. Однак іноді ми не встановлюємо його або через брак місця на диску, якщо комп'ютер старий, або просто тому, що не хочемо, щоб він споживав ресурси. Тому в цій статті ми розповімо про деякі варіанти видалення вірусів без використання програми безпеки.

Видалення вірусів вручну

Слід пам'ятати, що це заміна антивірусу й у багатьох випадках видалити вірус буде неможливо. Однак за певних загроз безпеці ми можемо використати деякі з цих способів, які ми збираємося згадати, і ми зможемо зберегти нашу систему чистою.

Використання диспетчера завдань

Перше, що потрібно зробити, це користуватися диспетчером завдань Windows. Ця функція показує нам усе, що запущено зараз. Ми побачимо різні процеси системи та програми, які у нас відкриті. Але ми також можемо побачити вірус або будь-який шкідливий процес, який можна запустити.

Потрібно натиснути комбінацію клавіш Ctrl+Alt+Del та перейти в «Диспетчер задач». Потім на вкладці «Процеси» знайдіть той, який може бути проблемним, і закрийте його. Ми також можемо клацнути на ньому правою кнопкою миші та вибрати пункт “Відкрити розташування файлу”. Таким чином, ми можемо його видалити.

Пряме видалення підозрілих файлів

Ви недавно щось завантажили, і це спричинило системну помилку? Це дуже часто відбувається при завантаженні будь-якої програми з інтернету або будь-якого файлу при відвідуванні небезпечних сторінок. Важливо знати, як їх розпізнати та видалити, поки не стало надто пізно.

Просто перейдіть до «Завантаження» та видаліть файл. Якщо це програма, яку ви встановили, перейдіть до «Параметри» > «Програми» та видаліть її. Також ви можете зробити це через панель управління. Однак цього може бути недостатньо, але без антивірусу ви можете видалити деякі загрози за допомогою цього методу.

Видалити доповнення

Щось подібне може статися з доповненнями, які ми встановлюємо деякі програми або в сам браузер. Якщо, наприклад, ви встановили розширення в Chrome і раптом побачили, що почали з'являтися дивні рядки пошуку тощо, цілком імовірно, що справа в цьому додатку.

В цьому випадку нам просто потрібно повністю видалити додаток. Це потрібно зробити в Chrome, Firefox, Opera або будь-якій іншій програмі, крім браузерів. Ця дія допоможе видалити спливаючі вікна та різні елементи, які почали з'являтися.

Windows MRT

Інший варіант – використовувати функцію Windows MRT. Це засіб видалення шкідливих програм від Microsoft. Даний інструмент здатний виявляти та видаляти певні віруси та загрози, не будучи при цьому антивірусом. Щоб знайти його, потрібно в пошуку Windows надрукувати MRT і запустити інструмент.

Як видалити вірус у Windows без антивіруса?

Потім потрібно натиснути кнопку “Далі” і вибрати пункт “Повна перевірка”. Перевірка може тривати кілька хвилин, залежно від вашого комп'ютера. Після цього, якщо інструмент виявить загрози, ми зможемо видалити їх із системи.

Отже, варіанти усунення вірусів у Windows без антивірусу все ж таки є. Під цим ми не маємо на увазі, що мати систему без захисту – хороша ідея, але у разі потреби ви можете використати деякі альтернативи.

nBook
Додати коментар