Як включити лінійку у ворді: Microsoft Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 та 2019

Як включити лінійку у ворді: Microsoft Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 та 2019

Лінійка в Word – це координатна сітка, яку користувач задає з вимог до оброблюваного документа. Цей інструмент знайомий користувачам старих версій Microsoft Office, однак користувачам сучасних версій доводиться активувати лінійку вручну.

Microsoft Word як увімкнути лінійку

Перш ніж розповісти, як включити лінійку, хотілося б пояснити, для чого вона потрібна. Цей інструмент, включений навіть у базові версії текстового редактора Word, служить для розмітки аркуша, створення абзаців, створення меж колонтитулів та інше. Також вона дозволяє розмічати місця зображень, графіків, діаграм – за її допомогою текст стане форматованим, красивим та зручним для сприйняття.

Як включити лінійку у Ворді 2016, 2019 та ранніх версіях – 2003 та 2007 року

Найпростіше активувати цей інструмент у Microsoft Word 2003 року. У цій версії вона включається автоматично і відображається весь час. Іноді цей інструмент прихований, але активується в кілька кліків мишею – достатньо перейти на вкладку “Вид”, а потім вибрати в контекстному меню пункт “Лінійка”.

Спосіб активації інструменту в принципі, однаковий для решти версій Word, різниця лише в знаходженні пунктів меню.

Для пізніших версій Word є кілька способів активації лінійки на аркуші:

  • Як зробити лінійку у ворді 2016 – перейти на вкладку «Вид» та вибрати пункт «Лінійка». Після натискання на цей пункт меню інструмент відразу з'явиться за межами документа.

Як включити лінійку у ворді: Microsoft Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 та 2019

  • Настроювання екрана відображення. У цьому випадку лінійка відображатиметься за замовчуванням на всіх сторінках документа. Щоб увімкнути відображення полів за замовчуванням, натисніть кнопку «Файл» і в контекстному меню виберіть «Параметри». Після відкриття вікна параметрів Word натисніть кнопку «Додатково». У вікні знайдіть вкладку «Відображення» і встановіть три галочки на пунктах «Показувати лінійки». Збережіть налаштування та насолоджуйтесь видом линеного листа в документах. У цьому ж пункті можна вибрати одиниці виміру – сантиметри, міліметри та інші варіанти.

Як включити лінійку у ворді: Microsoft Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 та 2019

Як включити лінійку у ворді: Microsoft Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 та 2019

  • Крім вищезазначених способів, у 2007 та 2010 версіях Word можна включити за допомогою окремої піктограми лінійки у правому верхньому кутку, над рядком вертикального прокручування документа.

Усунення можливих проблем

Трапляються ситуації, коли лінійка просто не відображається. У більшості подібних випадків винен у цьому сам користувач, але іноді збій відбувається через віруси, неправильне вимкнення операційної системи тощо. Метод, як включити лінійку в такій ситуації, залежатиме від походження проблеми, але найчастіше він однаковий для всіх випадків.

Немає вертикальної лінійки

У нових релізах робота з документом Word здійснюється в режимі розмітки за замовчуванням – в цьому режимі лінійка відображатися не буде. Для зміни даного параметра можна піти двома шляхами – «погратися» з режимами відображення документа або вирішити питання через параметри програмного забезпечення. Якщо з налаштуваннями ми вже пояснювали вище, режими відображення сторінки несуть одну хитрість – тільки один режим допускає розмітку сторінки за допомогою лінійки. Назва цього режиму – “Розмітка сторінки”. Перейдіть по вкладці «Вид» та натисніть на піктограму «Розмітка сторінки». Потім правіше знайдіть пункт меню «Лінійка» і натисніть на нього. Вертикальна та горизонтальна лінійки з'являться відразу після активації цього інструменту.

Як включити лінійку у ворді: Microsoft Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 та 2019

Відключено поля між сторінками

У деяких ситуаціях вертикальна лінійка не відображається при відключенні полів між сторінками. Вирішення цієї проблеми можна знайти у параметрах Word. Щоб відобразити лінійку в Ворд, потрібно перейти в пункт «Відображення» в налаштуваннях Word і там вибрати пункт «Відобразити поля між сторінками в режимі розмітки». Тим самим увімкнуться поля, а після цього вам доведеться лише активувати інструмент Лінійка, якщо він не був активований раніше.

Як включити лінійку у ворді: Microsoft Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 та 2019

Режим «Розмітка сторінки»

Цей режим призначений для розлінки сторінки та точного налаштування розташування елементів на аркуші документа. У сучасних версіях Word, режим «Розмітка сторінки» увімкнено за замовчуванням. За фактом, це єдиний режим, в якому відображатимуться обидві розлинівки – решта може відобразити лише одну, вертикальну (наприклад, «Чернетка»).

Доступ до вікна налаштування сторінки

Вікно налаштування сторінки демонструє більшість параметрів розлінки сторінки – поля, відступи, палітурка. Фактично це вікно дозволяє проводити верстку готового документа перед відправкою його на друк. Викликається це вікно двома способами:

  • Подвійний клік на будь-якому порожньому місці лінійки (на сірій, неактивній частині), неважливо горизонтальній або вертикальній;
  • Через вкладку “Файл” – “Друк” – “Параметри сторінки”

Зміна розміру полів

Розміри полів змінюються в основному для друку в необхідних рамках – наприклад, якщо ви хочете розмістити відступ на палітурку або прошивку роздрукованого на папері документа. У сучасних версіях Word цей параметр відображається у вкладці “Макет” – “Поля”. У контекстному меню, що відкрилося, ви можете вибрати як встановлені макети сторінки, так і створити свої через «Параметри сторінки» (викликається через пункт «Полі, що настроюються»)

Як включити лінійку у ворді: Microsoft Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 та 2019

У старих версіях Word розміри полів найлегше встановлювати через пункт “Параметри сторінки” – переддрукарську підготовку документа.

Вільна зміна відступів

Цю опцію можна використовувати під час активації лінійки. Ця опція дозволяє встановлювати довільні відступи для візуального приємного відображення документа. Активується вона перетягуванням повзунків на полі лінійки до встановлення необхідної ширини полів.

Примітка – повзунок на горизонтальній лінійці, що розділяється, верхня частина відповідає за відступ абзацу, нижня – за поля всього документа.

Налаштування позиції табуляції

Деяким користувачам для створення відступів зручніше використовувати табуляцію – це програмований відступ, який встановлюється як на кожному рядку, так і абзаці. Табуляція викликається кнопкою Tab на клавіатурі, а її параметри задаються або за допомогою лінійки, або через інструмент «Табуляція» на панелі інструментів Word.

Як включити лінійку у ворді: Microsoft Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 та 2019

Настроювання табуляції через лінійку здійснюється за допомогою верхнього повзунка. Виставте необхідний відступ, після чого при кожному натисканні на кнопку Tab у вас оформлятиметься виставлений відступ абзацу.

У деяких випадках потрібно завдання більш точних параметрів табуляції, ніж це дозволяє стандартний інструмент Лінійка. Для цього необхідно звернутися до вкладки «Головна» у меню Word та знайти там розділ «Абзац». Перед вами відкриється меню «Абзац», в нижньому лівому куті якого потрібно натиснути на кнопку «Табуляція». У вікні потрібно ввести необхідні числові параметри, вибрати вирівнювання і заповнювач відступу, якщо потрібно. Після збереження заданих налаштувань користувачеві залишиться тільки натискати на кнопку Tab у кожному новому абзаці для встановлення заданого відступу.

Як включити лінійку у ворді: Microsoft Word 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 та 2019

Відео як відобразити лінійку на екрані

nBook
Додати коментар