Як скинути телефон до заводських налаштувань: усі робочі способи

Як скинути телефон до заводських налаштувань: усі робочі способи

Скидання до заводських налаштувань – це процедура, коли в телефоні видаляються накопичені дані, а операційна система повертається до початкової конфігурації. Існує думка, що користуватися скиданням смартфона рекомендується щонайменше двічі на рік. Це дозволить позбутися зайвого сміття та продовжити термін служби девайсу.

Коли може знадобитися скидання до заводських установок

Повернення до заводської конфігурації на Android здійснюється з двох причин:

 • Продаж або обмін гаджета. Щоб заощадити час і не усувати інформацію окремими файлами, краще зробити повне скидання;
 • Зниження продуктивності. Згодом у смартфонах чи планшетах починає падати продуктивність. Це відбувається, коли знижується тривалість роботи та з’являється перегрівання. У окремих випадках у системних папках накопичується дуже багато програмного сміття.

Залежно від функціональних та конструкційних особливостей пристроїв існує безліч методів скидання до початкового стану. Процедуру вдасться виконати штатними засобами чи спеціалізованими програмами.

Скидання настройок на Андроїд через меню гаджета

Очевидним способом виконання завдання є використання меню смартфона. Користувачеві при цьому не доведеться використовувати програми або комбінації кнопок. Якщо в гаджеті встановлена одна з останніх версії ОС Android, потрібно зробити таке:

 • Розблокувати смартфон;
 • Розгорнути центр налаштувань;
 • Скористайтеся блоком відновлення або скидання. Є оболонки ОС з іншою назвою;
 • На наступному етапі відкриється сторінка, у якій потрібно скористатися кнопкою скидання;
 • Щоб запобігти видаленню даних, рекомендується вчасно створити резервну копію.

Як скинути телефон до заводських налаштувань: усі робочі способи

Увага! Коли користувач натисне кнопку, в девайсі задіюється відкат до початкового стану. Строго заборонено в цей момент діставати батарею або вдаватися до аварійного перезавантаження ОС.

Скидання налаштувань цифровими кодами

Ще один ефективний метод, щоб обнулити свій пристрій, не застосовуючи стороннє ПЗ. Наприклад, для гаджетів на базі ОС Android передбачено широкий асортимент різноманітних комбінацій.

Варто зауважити, що кожен виробник гаджетів надає власні коди скидання. Тому перед проведенням процедури потрібно уточнити комбінацію під конкретну модель.

Також важливо пам’ятати, що не у всіх Android-пристроях є така можливість. Тому, якщо наявна модель не оснащена такою функцією, рекомендується скористатися іншим способом. Робиться процедура так:

 • Активувати програму «Телефон»;
 • У новому вікні встановити комбінацію цифр;
 • Чекати на перезавантаження телефону.

Повернення до заводського стану за допомогою рекавері

Сьогодні, у кожному гаджеті на базі операційної системи Андроїд включено спеціальний відновлювальний режим – рекавері. Він дозволяє коригувати деякі установки та відкочувати телефон до початкової конфігурації.
Власнику пристрою потрібно виконати лише кілька натискань фізичних клавіш. Варто врахувати, що методика відрізнятиметься залежно від марки та моделі пристрою.

Багато девайсах є спеціальна кнопка з функцією повернення додому. Це один із елементів керування, який буде задіяний під час запуску режиму. Принцип запуску полягає у недовгому затисканні деяких клавіш. Заводське скидання виконується за цією інструкцією:

 • Повністю вимкнути гаджет;
 • скористатися кнопкою регулювання гучності та живлення;
 • Чекати на появу відновного меню;
 • Відкриється список, у якому потрібно вибрати “Wipe data/factory reset”.
 • У деяких виробників може бути напис “Clear Flash” та “Clear eMMC”;
 • Далі потрібно тапнути на рядок видалення файлів користувача;
 • Після завершення клацнути на кнопку перезавантаження системи.

Як скинути телефон до заводських налаштувань: усі робочі способи

Важливо! Для переміщення в меню відновлення потрібно використовувати одну з кнопок для регулювання гучності. Підтвердити вибрану команду вдасться кнопкою увімкнення. Також є моделі, де рекавері передбачає використання сенсорної панелі.

Скидання налаштувань окремою кнопкою

Сучасний ринок мобільної техніки дедалі частіше поповнюється смартфонами з окремою кнопкою для виконання відкату до початкового стану. Вона повинна бути дрібним отвіром, всередині якого безпосередньо розташований вимикач. Щоб скористатися клавішею, користувачеві потрібно використовувати тонкий предмет – голку, скріпку і т.д.

Як скинути телефон до заводських налаштувань: усі робочі способи

Однак пам’ятайте – натиснувши на апаратний вимикач, вся інформація користувача з девайса буде безповоротно стерта. Щоб уникнути цього, потрібна резервна копія пакетів даних.

Моделі смартфонів та їх апаратні клавіші

Часто користувачів мучить питання, що стосується здійснення Хард Ресет. Нижче наведено перелік смартфонів, яким характерна своя методика проведення процедури. Варто зауважити, що навіть для одного виробника інструкція відрізнятиметься. Залежить це від версії ОС, року випуску та конструкційних особливостей моделі:

 • Samsung. Одночасне затискання клавіші живлення, «Додому» та збільшення гучності. На деяких моделях потрібно затиснути кнопку увімкнення та гучність вниз;
 • LG. У цьому випадку потрібно затиснути на кілька секунд кнопку живлення та зменшення гучності. Коли з’явиться логотип, відпустіть і знову повторіть комбінацію. Тримати, доки не відкриється меню відновлення;
 • Huawei. Для цієї марки смартфонів передбачено два способи. Насамперед потрібно затиснути на 10 секунд кнопку живлення та зменшення гучності. Також є спосіб, у якому потрібно затиснути середину регулятора гучності та клавішу включення;
 • Lenovo. У випадку з моделями Lenovo передбачено три методи – одночасне натискання зменшення/збільшення гучності та кнопка увімкнення. Також можна затиснути кнопку живлення, доки пристрій не завібрує. Насамкінець варто скористатися кнопкою включення та збільшенням гучності;
 • Sony. У першому випадку натисніть клавішу живлення для збільшення гучності. Також є можливість скористатися спеціальною кнопкою, яка втоплена у корпус пристрою. Однак для початку потрібно підключити телефон до мережі та чекати, поки на дисплеї на загориться значок андроїда;
 • Xiaomi, Meizu. Для запуску функції потрібно натиснути кнопку «Пуск» та збільшення гучності. Коли з’явиться логотип, відпустити клавішу живлення, а гучність утримувати;
 • Acer, Asus. Натиснути на зменшення гучності та кнопку увімкнення;
 • Prestigio, BQ. У випадку з пристроями даного виробника, потрібно затиснути клавішу «Пуск», а також збільшення або зменшення гучності.

Скидання заводських налаштувань за допомогою комп’ютера

До цього методу вдаються у тих випадках, якщо стандартні способи виявилися безрезультатними. Перш ніж приступити до процедури, користувач повинен завантажити та встановити на комп’ютер програму “Android System Development Kit”. Як скинути заводські налаштування на андроїд:

 • Відвідати налаштування мобільного пристрою;
 • У розділі розробників знайти режим USB Debugging;
 • Далі потрібно встановити прапорець на інструментах USB;
 • У комп’ютері встановити програмне забезпечення взаємодії з мобільними пристроями;
 • Підключити смартфон до ПК, використовуючи оригінальний провід USB;
 • Активувати командний рядок;
 • Вписати наступну адресу “C:UsersІм’я користувачаAppDataLocalAndroidAndroid-SDKінструменти”;
 • У кавері ввести ADB перезавантаження;
 • Чекати, поки перезавантажиться система.

Як скинути телефон до заводських налаштувань: усі робочі способи

Увага! Не рекомендується в процесі скидання від’єднувати телефон від комп’ютера. Інакше може пошкодитися прошивка.

Як перезавантажити Android

Для перезапуску смартфонів на базі Android передбачено декілька методів:

 • Стандартне перезавантаження. У цьому випадку власнику девайсу доведеться лише скористатися штатними засобами. Для початку потрібно на кілька секунд затиснути кнопку живлення, після чого перед користувачем відкриється вікно вибору дій. Серед них слід вибрати “Перезавантаження”;
 • Примусове перезавантаження. Цей вид перезапуску потрібен у випадках, коли смартфон зависає або підгальмовує. Причин такої поведінки може бути кілька – перегрівання акумулятора, забите сховище і т.д.;
 • Аварійне перезавантаження. Цей спосіб слід вдаватися в тому випадку, коли пристрій припиняє реагувати на будь-які дії. Для цієї процедури потрібно дістати акумулятор, дати йому охолонути і через деякий час увімкнути пристрій. Також можна скористатися комбінацією для запуску меню відновлення.

Ілюзія видалення даних

Варто зауважити, що відкат до початкової конфігурації видаляє особисті дані, але робить це не повністю. І тут система стирає лише адреси тих папок, у яких розташовувалися файли, а сам контент залишається у Flash-памяти. Саме з цієї причини багато спеціалізованих утилітів дозволяють відновити віддалену інформацію після скидання. Щоб уникнути подібних обставин, рекомендується ознайомитись з такими процедурами.

Зашифрування даних

У смартфонах є спеціальний інструмент, який відповідає за шифрування персональної інформації. Як правило, він знаходиться в налаштуваннях. Щоб його знайти, перейдіть до розділу «Безпека/Шифрування даних».
Суть шифрування полягає в установці спеціального коду, в якості якого може виступати графічний ключ або класичний PIN. Якщо вчасно встановити блокування, то навіть після відновлення файли буде неможливо відкрити, не вказавши передбачений пароль.

Перезапис непотрібних даних

Досить ефективний метод, за допомогою якого можна зашифрувати особисту інформацію. Суть у тому, що користувачеві потрібно зробити кілька скидів. Після першої процедури потрібно заповнити внутрішнє сховище пристрою непотрібними ємними файлами. Потім потрібно зробити другий hard reset, після чого потрібні файли у Flash-пам’яті перезапишуться непотрібним контентом.
Також для цього можна скористатися стороннім ПЗ. Наприклад, у Play Market є додаток “iShredder 6”, що дозволяє забивати сховище гаджета інформаційним сміттям. До додаткового функціоналу утиліти можна віднести можливість видалення перед скиданням конкретних папок, файлів, додатків і кеш.

Що потрібно зробити перед скиданням даних

Насамперед користувач повинен подбати про збереження персональних даних. Звичайно, можна підключити девайс до ПК та скопіювати необхідну інформацію у стаціонарний пристрій. Однак у мобільних ОС інтегровано функцію створення резервної копії. Що для цього потрібно:

 • Відкрити налаштування системи;
 • Перейти до пам’яті;
 • Знайти пункт резервної копії;
 • Перейти у вкладку Google Диск;
 • Пересунути повзунок навпроти рядка “Створити резервну копію даних”. Також можна вручну перенести потрібну інформацію на комп’ютер або інший девайс.

Як скинути телефон до заводських налаштувань: усі робочі способи

Скопіюйте з пристрою важливу інформацію

Методика проведення процедури залежить від того, на який пристрій копіюватиметься інформація:

 • Комп’ютери. В цьому випадку знадобиться USB-шнур, за допомогою якого вдасться підключити смартфон. Далі потрібно виділити важливі дані та перенести їх до зазначеної папки на ПК. Однак це стосується виключно медіаконтенту. Якщо мова піде про копіювання контактів та інших подібних даних, потрібно встановити спеціальний менеджер. Одним із найпопулярніших вважається AirDroid;
 • Інший смартфон. Для передачі файлів на інший мобільний пристрій можна використовувати Bluetooth.

Як скинути телефон до заводських налаштувань: усі робочі способи

Видаліть обліковий запис Google з пристрою

Виникають ситуації, коли власнику мобільного пристрою потрібно відключитися від свого облікового запису Google. Наприклад, це може бути пов’язане із продажем або обміном смартфонами. Для виконання процедури рекомендується дотримуватися цієї інструкції:

 • Відкрити налаштування пристрою;
 • Вибрати розділ з обліковими записами та перейти до вкладки «Користувачі та облікові записи»;
 • Знайти власний профіль;
 • Клацнути на клавішу видалення;
 • Для підтвердження процедури потрібно вказати код захисту.

Що робити, якщо пристрій не вмикається та вимагає облікового запису Google

У деяких смартфонах після відкату до початкового стану під час запуску ОС запитує введення облікового запису Google. Продовжити роботу вдасться лише після того, як користувач впише пароль та логін від профілю, який раніше був прив’язаний до гаджета. З цієї причини дані облікового запису рекомендується записати заздалегідь.

Що робити, якщо пристрій не вмикається або зависає

І тут є кілька варіантів вирішення проблеми. По-перше, можна спробувати виконати повторне скидання. Можливо, у процесі сталася помилка, через яку скидання було здійснено неправильно.

На крайній випадок, потрібна перепрошивка. Для цього існують спеціальні програми, через які в мобільному пристрої встановлюється операційна система. Недосвідченим користувачам рекомендується звертатися до ремонтного центру.

Підсумки

Найбільш ефективним та безпечним способом скидання є використання налаштувань пристрою. Тільки їм рекомендується користуватися, коли телефон не зависає та реагує на команди. В іншому випадку, користувачі вдаються за допомогою до відновного меню.

Маючи думку експертів, хард ресет потрібно виконувати кілька разів на рік. Такий підхід дозволить позбавлятися зайвого сміття, що накопичилося за час експлуатації. У цьому випадку рекомендується резервну копію важливої інформації.

nBook
Додати коментар