33 лаунчери для андроїд: який лаунчер найкращий

33 лаунчери для андроїд: який лаунчер найкращий

Лаунчер для андроїд (від англ. Launch – запускати) – додатки, що змінюють графічну оболонку смартфона. Головна якість операційної системи Android – відкритість. Завдяки цій відкритості, користувачеві доступна тонка настройка смартфона або планшета під керуванням android, причому налаштовуються всі параметри, включаючи зміну графічної оболонки ОС. Для вас ми підготували огляд більш ніж 30 лаунчерів для android.

Що таке лаунчер

Як уже написано вище, лаунчер Android – це програма, що змінює графічне оформлення робочого середовища смартфона. Іншими словами, змінює робочий стіл, що відображається на екрані смартфона, роблячи зручним та приємним для сприйняття користувачем. Лаунчери присутні в кожному смартфоні – вони інтегровані в монтаж Android від виробника, але що робити, якщо сподобався апарат, але при цьому користувач так і не звик до стандартного графічного оформлення ОС? У цьому випадку існують два шляхи:

  • змінити ОС (прошити апарат) на кастомне складання – але це шлях професіоналів, новачок може просто вивести апарат із ладу;
  • встановити топ лаунчер — доступно кожному, лаунчери для Android викладені у відкритому доступі на кожному «телефонно-планшетному» ресурсі, а також у магазині програм Google.

Як змінити лаунчер

Змінити лаунчер нескладно. Для цього потрібно вибрати відповідну програму в Google Play і встановити її. Після встановлення вийдіть з Google Play і на робочому столі побачите спливаюче вікно, де користувачеві запропонують вибрати зручне оформлення – залишити базове або встановити нове. Після натискання на потрібний варіант, лаунчер буде встановлений.

Незважаючи на широту налаштувань, програма лаунчер встановлюється легко і не вимагає зайвих дій від користувача.

Після встановлення нового графічного оформлення, починайте налаштування робочої області «під себе». Виберіть форму та розмір іконок, порядок їх розташування, колірні рішення в оформленні та шпалери.

Як видалити лаунчер

Видаляється будь-який лаунчер так само, як і видаляються програми на Андроїд через меню налаштувань. Для видалення зайдіть у головне меню, знайдіть пункт “Параметри”. У меню установок виберіть пункт «Програми», знайдіть потрібне та відкрийте установки програми. При відкритті налаштувань програми ви побачите іконку кошика. Натисніть на неї, і лаунчер буде видалено з телефону. Такий алгоритм підходить для сторонніх графічних оболонок, але для видалення рідної доведеться отримати root-права.

Перед видаленням непотрібного лаунчера переконайтеся, що ви перейшли на іншу графічну оболонку. В іншому випадку, при видаленні лаунчера можна отримати смартфон, що завис.

Різниця між лаунчером та темою

Тема передбачає зміну лише колірного оформлення екрана та шпалери робочого столу, не торкаючись елементів керування. Теми оформлення рідко викладаються у вільний доступ, але зазвичай дві теми (світла та темна) присутні у складання будь-якої операційної системи.

Лаунчер, у свою чергу, змінює і тему оформлення, і органи управління, і набір іконок, і навіть може змінювати спосіб запуску смартфона. Таким чином, користувач зможе налаштувати графічну оболонку системи «під себе», аж до того, що змінить його на звичніший за попередніми моделями телефонів. Тим більше, що багато лаунчерів підтримують хмарне зберігання параметрів, тому відновлення звичних параметрів робочого столу відбувається ще простіше.

28 найкращих лаунчерів для Андроїд

Навряд чи хтось може назвати найкращий лаунчер для смартфона ось так відразу. Проте, редакція сайту взяла на себе сміливість назвати найзручніші, гнучкіші в налаштуваннях та якісно змінюють графічне оформлення робочого столу смартфона.

Microsoft Launcher

Одна з популярних програм, згідно з рейтингом Google Play, не має жодного відношення до знаменитої серії ОС для персональних комп’ютерів. Самостійний проект компанії Garage Arrow функціональний у плані зв’язку смартфона з комп’ютером, оновленим до останньої версії Windows 10 – підтримується інтеграція поштових сервісів, моментальна передача фотографій і відео, знятих на смартфон. Незважаючи на назву, графічна складова лаунчера ніяк не нагадує ОС Windows, нагадуючи швидше за Pixel OS.

33 лаунчери для андроїд: який лаунчер найкращий

Poco launcher

Ще один розрекламований проект створений програмістами китайського гіганта Xiaomi. Має мінімалістичний дизайн, налагоджений інтерфейс та високу швидкість роботи. Зрозуміло, користувач не отримає максимальну швидкість роботи, якщо не має телефону від Poco, але натомість отримає стабільне та надійне графічне оформлення. Його головна особливість – автоматичне сортування додатків на кшталт – ігри до ігор, месенджери – до месенджерів. При цьому папки, що групують програми, створюються автоматично.

33 лаунчери для андроїд: який лаунчер найкращий

Nova launcher

Один із «найстаріших» на сьогодні лаунчерів, як і раніше, популярний. Незважаючи на «вік», проект активно розвивається та оновлюється, вносячи нові функції та покращуючи старі. З головних особливостей Nova Launcher – спритний робочий стіл, гнучкі налаштування – настроювання розташування програм, вікон робочого столу, а також підтримує хмарне зберігання налаштувань лаунчера – ви легко перенесете свої налаштування на новий телефон.

33 лаунчери для андроїд: який лаунчер найкращий

AIO launcher

Мабуть, один із найкращих мінімалістичних продуктів – немає жодних іконок, лише текстовий опис функції. А для зручності кожна функція виділена різнобарвною кнопкою. Крім цього, в лаунчер інтегровані курси валют, віджети RSS-каналів новин, є відображення пропущених дзвінків, СМС. Зовні лаунчер буде приємний любителям старих фільмів про космос та любителям фантастики. Засмутити користувача може лише обмежений набір функцій лаунчера – для розблокування повної версії, доведеться розщедритися на 170 рублів.

33 лаунчери для андроїд: який лаунчер найкращий

Apus launcher

  • Мініатюрний та швидкий Apus здатний здивувати користувача не лише швидкістю, а й широтою налаштувань. У стандартних функціях зазначено:
  • Автоматичне сортування додатків за папками;
  • Вбудований «прискорювач системи» – додаток, що вичищає з оперативної пам’яті програми, що не використовуються;
  • Інтегрований у робочий стіл рядок пошуку Google;

Лаунчер призначений для людей, які цінують час та зручність користування смартфоном.

33 лаунчери для андроїд: який лаунчер найкращий

Go launcher

Go Launcher повертає користувача за часів розквіту Nokia, коли кожен користувач міг «грати» з темами оформлення телефону. Змінюючи графічне оформлення інтерфейсу, GO launcher пропонує ще й надійний та спритний робочий стіл. Програма працює на не ресурсомісткому 3D-ядрі, розробленому безпосередньо під GO launcher.

Головна особливість Go Launcher – універсальний блокувальник реклами, вбудований у ядро програми, а також убудовані прискорювачі роботи смартфона.

33 лаунчери для андроїд: який лаунчер найкращий

Яндекс з Алісою

Ще один продукт від російського інтернет-гіганта Яндекс із зачатками штучного інтелекту. Програма пропонує широкий вибір налаштувань – від шпалер робочого столу та колірного оформлення інтерфейсу, до тонкого налаштування сітки програм, віджетів та меню програм. Додатково до цього, в лаунчер інтегрована стрічка новин Яндекс.Дзен, де відображаються підписки користувача на блоги.

Крім цього, в лаунчер вбудовані блокувальник реклами, розумний аналізатор запуску програм (швидше запускаються програми, що часто використовуються), а також замінює голосовий асистент Google на помічника Алісу.

33 лаунчери для андроїд: який лаунчер найкращий

Total launcher

Потужний інструмент, що часто оновлюється, що дозволяє створити необхідне графічне оформлення швидко і легко. Величезний асортимент налаштувань, інтегрована функція відстеження часто використовуваних програм, а також легкість самої програми – Total Launcher майже не споживає ресурси ОС, роблять цей лаунчер непоганим рішенням для застарілих телефонів.

Єдиний недолік Total Launcher – вимога root-доступу для повноцінної установки та налаштування системи Android.

33 лаунчери для андроїд: який лаунчер найкращий

Niagara

Графічне оформлення Niagara відрізняється мінімальним дизайном, причому програми вибудовуються у вигляді єдиного списку, повертаючи користувача до «лампових» меню телефонів з минулого. Чи не єдиний лаунчер зі списку, що має вбудовану функцію управління жестами. Також лаунчер дозволяє керувати списком програм (для вибору оптимального варіанта «випадає» контекстне меню при довгому натисканні на програму), а також виводити на екран віджети погоди, медіаплеєра та важливі системні або програмні сповіщення.

33 лаунчери для андроїд: який лаунчер найкращий

Smart Launcher 5

Ординарна на вигляд оболонка має широкі можливості тонкого налаштування будь-якого оформлення – наприклад адаптація теми до встановлених шпалер робочого столу. Однак не оминули і функціональні можливості при запуску додатків – наприклад, на головному робочому столі є екранний «джойстик», кожен із шести напрямків якого можна налаштувати на певну програму або функцію смартфона. Також лаунчер дозволяє змінити тему (вони поставляються спеціальним розширенням), налаштувати необхідні віджети та сповіщення.

33 лаунчери для андроїд: який лаунчер найкращий

Linux CLI Launcher

Ця графічна оболонка призначена для різних «тру-програмістів» і техногиків, а також фанатів операційних систем сімейства Linux – звичайному користувачеві навряд чи підійде подібне ПЗ. Справа в тому, що Linux CLI Launcher не має абсолютно ніякого графічного інтерфейсу, а вся взаємодія з телефоном відбувається через аналог утиліти «Термінал» в операційній системі Linux. Саме тому простому користувачеві ця графічна оболонка не підійде. Однак, за бажання розібратися в ньому зможе будь-хто – досить просто розібратися в командах терміналу. При цьому можна вразити оточуючих «знанням майстерності хакера».

33 лаунчери для андроїд: який лаунчер найкращий

O launcher

Мабуть, один із найаскетичніших лаунчерів для смартфонів під керуванням ОС Android. Мінімалістичний дизайн, відсутність реклами та аскетичне меню, що виглядає як список функцій, сподобаються людям, які не терплять розмаїття кольорів та різних іконок. Немає жодних додаткових ефектів при перемиканні вікон робочого столу – лише аскеза. Користувач може додати на головний екран програми, що часто використовуються, а повний список програм відкривається рухом пальця знизу вгору – і там програми виглядають не більше, ніж список.

33 лаунчери для андроїд: який лаунчер найкращий

Lawnchair

Дуже оригінальний продукт, що увібрав у себе найкраще з Pixel і Nova launcher. Лаунчер збирається на движку, що імітує Android Oreo. Зовнішньо лаунчер нагадує графічну оболонку телефонів Google Pixel. Але є й відмінності – наприклад, темна тема тут опрацьована дуже детально – не зразково, але детально. Підтримує інтеграцію Google Now при установці відповідного плагіна (безкоштовного). Головна відмінність даного лаунчера – постійне оновлення компонентів, спрямоване на швидкодію системи та впровадження нових функцій.

33 лаунчери для андроїд: який лаунчер найкращий

Apex Launcher

Перша версія графічної оболонки Apex побачила світ ще на початку 2010-х, і з того часу активно розвивається, і вдосконалюється. Як і всі лаунчери від конкурентів, головне завдання Apex – змінити графічну оболонку смартфона на зручну для користувача. З цим завданням Apex справляється на відмінно – накопичений досвід розробника дозволяє впроваджувати нові розробки, не ставлячи Apex в розряд аутсайдерів. Лаунчер підтримує до десятка панелей робочого столу, причому кожну можна настроювати індивідуально.

33 лаунчери для андроїд: який лаунчер найкращий

No Launcher

Наймінімалістичніший лаунчер у нашому списку, No Launcher вражає своїми розмірами – файл інсталяції важить всього 21 Кб! Така мала вага програми пояснюється лише мінімалізмом графічної оболонки – на темному тлі демонструється лише список програм, які користувач встановлює на своєму телефоні. Жодної анімації, жодних екранів робочого столу – лише банальний список. Такий лаунчер є оптимальним для літніх людей, а також для прихильників крайнього мінімалізму.

33 лаунчери для андроїд: який лаунчер найкращий

Rootless Pixel Launcher

Ця програма є результатом відокремлення з операційної системи Pixel OS (встановлюваної на Google Pixel). Лаунчер призначений для тих, хто фанатіє від графічного оформлення Google Pixel (а воно насправді виглядає досить непогано), а також людям, які цінують комфорт при використанні смартфона. Rootless Pixel має завидну швидкість відгуку і стабільність, правда не демонструє широкий вибір налаштувань.

Головною особливістю лаунчера, що зрозуміло з назви – додаток не потрібні права адміністратора для встановлення та запуску.

33 лаунчери для андроїд: який лаунчер найкращий

ADW Launcher 2

Цей лаунчер є одним з найбагатших на налаштування робочих столів для телефону. Налаштовується у ньому практично все – від значка іконки до розташування віджетів та їх оформлення. Рекомендується використовувати цей лаунчер на пристроях з чистим Android (лінійка смартфонів від різних виробників, що входять до Google One), але підійде і для смартфонів з власними графічними інтерфейсами. Також ADW Launcher дозволяє змінити колірне оформлення системи в цілому.

33 лаунчери для андроїд: який лаунчер найкращий

Lean Launcher

Яскрава (у прямому значенні цього слова) графічна оболонка для мобільних операційних систем на базі Android. Яскраві кольори, адаптованість під Google Pixel (як ми бачимо, найпоширеніша графічна оболонка для ОС Android), суміщені зі здоровим обсягом мінімалізму, не викликають відторгнення чи неприємних емоцій. Під час використання та налаштування, графічна оболонка показувала себе чудово, не зависаючи та не вилітаючи. Вердикт – лаунчер, хоч і новий (у плані розробки), але з правильною позицією на подальше існування.

33 лаунчери для андроїд: який лаунчер найкращий

Lightning Launcher

Колись мінімалістичний продукт, розробники якого невдовзі вирішили йти іншим шляхом – у поточній версії, Lightning підтримує різноманітні налаштування, в яких спочатку буде складно розібратися – проте невдовзі розумієш, що налаштування дуже зручно та органічно згруповані, і насправді зрозумілий. Розробники впровадили навіть систему самонавчання, яка, до речі, поки що «кульгає». Але не цим славиться графічна оболонка – в ній є підтримка різних скриптів, так що будь-хто, хто вміє писати на JavaScript, зможе розробити необхідний плагін для Lightning.

Головний і єдиний недолік Lightning Launcher – платна ліцензія, вартістю $5.36

33 лаунчери для андроїд: який лаунчер найкращий

Launcher 10

Лаунчер для справжніх поціновувачів мобільних систем із сімейства Windows. Імітуючи зовнішній вигляд «віконної» ОС, Launcher 10 відрізняється і добрим асортиментом налаштувань, спрямованих на зручність користувача. Launcher 10 підтримує всілякі віджети та налаштування системи, має дві вбудовані теми оформлення – світлу та темну, а також анімовані «плитки» з іконками додатків.

33 лаунчери для андроїд: який лаунчер найкращий

Hyperion

Лаунчер Гіперіон є іншим концептом графічної оболонки – замість нагромадження тем та іконок спрямований безпосередньо на функціональність ОС, надаючи користувачеві налаштувати пристрій під себе. Звичайно, для любителів змінювати графічне оформлення, Гіперіон підійде не завжди – справа в тому, що теми оформлення встановлюються як плагіни, також відбувається і з іконками додатків.

33 лаунчери для андроїд: який лаунчер найкращий

Next Launcher 3D

Next Launcher 3D створений тим самим колективом, що й Go Launcher. Проте від останнього Next 3D відрізняється радикально – для початку, у нього ввели 3D-анімацію, доповнили функціонал. Але основний наголос все одно зробили на графічну складову – безліч варіантів анімації переходів між екранами робочого столу, запроваджено варіанти іконок. У тестовому режимі більшість функцій надається безкоштовно, але повний функціонал доведеться купувати.

Незважаючи на красу, Next Launcher 3D вважається одним із найдорожчих лаунчерів на Google Play.

33 лаунчери для андроїд: який лаунчер найкращий

EverythingMe

Єдиний у нашому списку лаунчер, створений на основі переваг користувача – програма, аналізуючи поведінку користувача, передбачає можливі дії. Наприклад, вранці, якщо ви волієте читати новини, EverythingMe буде «підсовувати» користувачеві розсилки новин, або інтернет-браузер, якщо новини читають через нього. Крім цього, EverythingMe вміє розбирати програми з папок як в автоматичному, так і ручному режимах. Сортування відбуватиметься за заданими параметрами – типом програм або частотою використання. Недолік помічений лише у необхідності ліцензування програми.

33 лаунчери для андроїд: який лаунчер найкращий

Action Launcher

По-справжньому швидкий лаунчер, здатний за лічені секунди виконувати необхідні дії – відкривати новини з віджетів, запускати ігри або зависати в соціальних мережах. З плюсів програми – аплет Quick Time, що дозволяє у кілька рухів повністю змінювати теми робочого столу. Підтримує безліч плагінів, що вносять зміни в іконки і стиль відображення робочого столу.

33 лаунчери для андроїд: який лаунчер найкращий

One Dream

Дивлячись на цей лаунчер, відразу стає зрозумілим – розробники програми надихалися дизайном iOS. Як і в iOS, іконки програм акуратно групуються на робочому столі, приховуючи при цьому меню програм смартфона. Розробники подбали і про економію ресурсів смартфона – додаток споживає невеликий обсяг ОЗУ та практично не навантажує процесор. Естетика лаунчера, а також відсутність будь-яких виплат за ліцензію на ПЗ ставлять цей додаток на порівняно високий рівень, проте конкуренції з більш розкрученими програмами One Dream поки не витримує.

33 лаунчери для андроїд: який лаунчер найкращий

Launcher 8

Launcher 8 виглядає як колишні версії Windows Phone і головною метою розробників стало копіювання стилю роботи системи. Саме тому у користувача мимоволі виникає відчуття, що смартфон працює під керуванням Windows Phone. В іншому Launcher 8 не є чимось неординарним і на думку редакції є більш темою оформлення, ніж повноцінним лаунчером.

33 лаунчери для андроїд: який лаунчер найкращий

Hola

Невеликий за розмірами, але дуже функціональний Hola був розроблений саме для надання комфортного використання смартфона. Створений на базі графічної оболонки Pixel, лаунчер є спритним і надійним продуктом, здатним відповісти практично всім побажанням користувача. Витративши трохи часу на налаштування, користувач здивується всіма можливостями Hola.

33 лаунчери для андроїд: який лаунчер найкращий

Evie

Порівняно свіжий програмний продукт, Evie характеризується високою швидкістю роботи та стабільністю. Зовнішній вигляд також базується на Pixel Launcher, але є деякі графічні зміни. Також впроваджено кілька функцій, наприклад ярлики користувача – не кожен лаунчер це вміє. На жаль, в даний момент Evie недоступний для завантаження з Google Play, але за бажання його можна знайти на інших сайтах.

33 лаунчери для андроїд: який лаунчер найкращий

Висновок

Вказані в списку лаунчери для Андроїд виставлені в такому порядку не просто так – вони відсортовані як зменшення загальної оцінки в Google Play. Назвати найкращі лаунчери на Андроїд ми також не беремося, адже кожен користувач підбирає їх під себе.

nBook
Додати коментар