Як просто оптимізувати Windows 10 для ігор

Як просто оптимізувати Windows 10 для ігор

Не має значення, в яку гру ви граєте, відставання може порушити ваш ігровий процес. Комп'ютер, який не був оптимізований для ігор, часто може бути причиною зриву ігрового процесу, і все це може бути пов'язане зі застарілим програмним забезпеченням та поганою мережею. На щастя, є прості способи, щоб покращити гру у Windows.

Якщо ви хочете дізнатися, як оптимізувати Windows 10 для ігор, почніть із основ. Давайте розглянемо все, що ви можете зробити, щоб покращити продуктивність вашого ПК для ігор у Windows за умови, що ваше обладнання працює правильно. Перш ніж приймати будь-які дії, переконайтеся, що ви використовуєте останню версію Windows 10.

Увімкніть у Windows 10 ігровий режим

Перше, що кожен геймер Windows повинен розглянути, це увімкнути ігровий режим у Windows 10. Якщо під час гри ви бачите низьку продуктивність, це може допомогти покращити ігровий процес.

Це не означає, що ігровий режим є чарівне вирішення будь-яких проблем з продуктивністю вашого ПК, але він може допомогти отримати трохи більше від вашого обладнання під час ігрових сесій з високою інтенсивністю. Вам потрібно буде активувати ігровий режим, хоч деякі ігри можуть включати його автоматично.

  • Щоб використовувати ігровий режим у Windows 10, клацніть правою кнопкою миші кнопку «Пуск» та виберіть пункт «Параметри». Потім натисніть “Ігри” > “Ігровий режим” і переконайтеся, що повзунок “Режим гри” переключено в положення “Увімк.”.

Як просто оптимізувати Windows 10 для ігор

Оновлення графічних драйверів

Всі геймери знають, що відеокарта відіграє важливу роль, особливо в іграх із гарною графікою. Оновлення графічних драйверів допоможе оптимізувати Windows 10 для ігор.

Якщо у вас є відеокарта NVIDIA, обов'язково оновіть графічні драйвери NVIDIA до останньої версії за допомогою офіційного веб-сайту. Користувачі AMD можуть знайти нові та підтримувані драйвери для своєї відеокарти, відвідавши веб-сайт AMD. Також ви можете ознайомитися з нашим посібником із оновлення драйверів відеокарти без використання стороннього програмного забезпечення.

Як просто оптимізувати Windows 10 для ігор

Крім того, ви можете знайти драйвери за допомогою «Центра оновлення Windows», до якого ви можете отримати доступ, клацнувши правою кнопкою миші меню «Пуск» та вибравши «Параметри». Потім натисніть «Оновлення та безпека» та перевірте наявність останніх доступних оновлень, які містять нові драйвери.

Поліпшення продуктивності мережі

На ігровий процес може сильно вплинути низька продуктивність мережі. Якщо відставання заважає вам комфортно грати, тоді вам потрібно подумати про покращення продуктивності вашої мережі у Windows 10.

Почніть з основ – переконайтеся, що ваше з'єднання стабільне, а для підключень WiFi усуньте всі перешкоди, покращуйте сигнали WiFi за допомогою повторювачів та розгляньте можливість переходу на високоякісний маршрутизатор, розрахований на продуктивність в іграх. Також розгляньте можливість використання гігабітних Ethernet-з'єднань або мереж WiFi в діапазоні 5 ГГц.

Як просто оптимізувати Windows 10 для ігор

Якщо у вас, як і раніше, виникають проблеми, вам, можливо, доведеться розглянути інші причини затримки мережі, у тому числі зміну тарифного плану. У цьому випадку вам потрібно буде зателефонувати вашому інтернет-провайдеру і вибрати більш швидкісний тариф, щоб підвищити продуктивність вашого з'єднання.

Зменшити візуальні ефекти Windows 10

На сучасному ПК ви навряд чи виявите, що візуальні ефекти, які використовуються Windows 10, сильно вплинуть на вашу продуктивність. Але для слабких ПК цей спосіб не буде зайвим.

Зменшити візуальні ефекти досить легко, і після цього ви можете помітити незначне поліпшення продуктивності.

  • Щоб вимкнути візуальні ефекти, клацніть правою кнопкою миші меню «Пуск» та виберіть пункт «Параметри». У рядку пошуку у верхній частині меню введіть «Налаштування представлення і продуктивності системи» і натисніть опцію, щоб відкрити вікно «Параметри швидкодії».
  • У новому вікні натисніть «Забезпечити найкращу швидкодію» на вкладці «Візуальні ефекти» та підтвердіть дію кнопкою «ОК».

Як просто оптимізувати Windows 10 для ігор

  • На вкладці “Додатково” переконайтеся, що вибрано “Програми” для оптимізації і натисніть “OK”, щоб зберегти.

Як просто оптимізувати Windows 10 для ігор

Використовувати режим високої продуктивності

Якщо ви використовуєте Windows 10 на пристрої з акумулятором, ви можете помітити, що ваша продуктивність змінюється, коли ви перебуваєте в режимі низького заряду акумулятора, в порівнянні з підключеним до мережі. Це відбувається тому, що Windows знижує вимоги до акумулятора, уповільнюючи ПК, щоб ноутбук працював довше від батареї.

Як правило, Windows 10 за замовчуванням використовується збалансований режим, який забезпечує найкращу взаємодію і гарний час автономної роботи при занадто великому споживанні енергії. Щоб оптимізувати Windows 10 для ігор, перейдіть в режим високої продуктивності.

  • Для цього клацніть правою кнопкою миші кнопку «Пуск» та оберіть «Система». Звідси натисніть «Живлення та режим сну» > «Додаткові параметри живлення».
  • У вікні «Електроживлення» виберіть «Висока продуктивність», щоб перейти до цього режиму. Режим живлення, який ви вибрали, має змінитися.

Як просто оптимізувати Windows 10 для ігор

Встановіть останню версію DirectX

DirectX використовується Windows для втілення ігор – без нього ви, ймовірно, не зможете грати в будь-які ігри взагалі. DirectX оновлюється досить рідко, але нові версії виходять час від часу, і зазвичай із передовими удосконаленнями, оптимізацією та підтримкою нових типів обладнання.

Якщо у вас встановлена ​​стара версія DirectX, це може означати, що ви не отримуєте найкращого ігрового процесу для свого обладнання. Оновлення DirectX може допомогти вирішити цю проблему.

Як просто оптимізувати Windows 10 для ігор

Ви можете перевірити встановлену на даний момент версію DirectX за допомогою інструмента dxdiag, який можна запустити одночасно натиснувши клавіші Windows + R на клавіатурі, набравши dxdiag у вікні «Виконати» і натиснувши клавішу введення.

Якщо DirectX не оновлено, вам потрібно буде оновити його до останньої версії за допомогою служби Windows Update. На даний момент остання версія – DirectX 12. Клацніть правою кнопкою миші кнопку меню “Пуск” і виберіть “Параметри”, потім “Оновлення та безпека” > “Центр оновлення Windows”, щоб перевірити наявність оновлень.

Альтернативи

Як альтернатива, ви можете відмовитися від дорогого ігрового обладнання. Сервіси потокової передачі ігор, наприклад GeForce Now, дозволяють грати у високоякісні ігри на будь-якому пристрої, який ви оберете, переносячи важку обробку на розміщені сервери.

nBook
Додати коментар