Як підключити телефон до комп'ютера через кабель USB

Нові технології займають одне з найважливіших місць у повсякденному житті людей та є її невід'ємною частиною. Але не всі користувачі знають, як з телефону підключитись до комп'ютера і що для цього потрібно налаштувати.

Як підключити телефон до комп'ютера через кабель USB

Цілі підключення

Наприклад, користувач може відвідати художню виставку та передати найцікавіші моменти на свій комп'ютер за допомогою камери телефону. Це звільняє місце в пам'яті смартфона для інших файлів і забезпечує збереження наявних файлів.

Підключення мобільного телефону до ПК допоможе перенести всі важливі фотографії, відео чи файли зі смартфона на комп'ютер. Якщо мобільний телефон буде зламаний, вкрадений або втрачений, користувач зможе легко відновити свої документи. Так він ніколи не втратить фотографії важливої поїздки або роботи, які доведеться представити наступного тижня.

Можна підключити свій телефон до комп'ютера різними способами: через Bluetooth, через Wi-Fi або просто за допомогою кабелю USB.

Останній спосіб, хоч би яким простим він здавався, є одним з найбільш часто використовуваних для передачі файлів з мобільного на ПК.

Якщо, навпаки, потрібно буде перенести дані зі свого мобільного телефону на інший, необхідно знати обсяг пам'яті, який залишився невикористаним на новому смартфоні.

Перш ніж обговорювати способи, як з'єднати ПК і мобільний, потрібно визначитися з цілями. Одні люди хочуть звільнити пам'ять, скинувши більшість файлів на лептоп, інші розшукують конкретний документ, щоб потім користуватися ним на ПК.

Щоб синхронізувати дані, потрібно прочитати вказівки для телефону нижче. Коли потрібно завантажити фотографії або музику на комп'ютер або навпаки, найпростіший спосіб використовувати USB-з'єднання в режимі накопичувача.

Як підключити телефон до комп'ютера через кабель USB

Як підключити телефон до комп'ютера через кабель USB

Як тільки користувач підключить кабель USB до ПК, смартфон попросить його вибрати тип підключення.

Якщо користувач використовує Windows XP, необхідно знайти драйвер USB для моделі смартфона. Однак іноді драйвер може бути збережений безпосередньо на пристрої, і він помічає це самостійно. Якщо з'явилося таке вікно, потрібно просто натиснути на нього і запустіть установщик (Setup).

У Windows 7 немає проблем з операційними системами iOS або Android. Як правило, всі необхідні драйвери та налаштування відбуваються автоматично. Через пару хвилин після підключення можна буде скидати необхідну інформацію. Але якщо підключають пристрій з нестандартною ОС, можуть виникнути складності.

Windows 8 та Windows 10 автоматично встановлюють необхідні драйвери. Після їх встановлення смартфон залишиться лише заново підключити по дроту та відкрити для перегляду файлів.

Якщо не вдається знайти потрібний файл, слід відкрити його в самому смартфоні та вивчити його властивості. Тут зазвичай з'являється так званий шлях до файлу, який потрібно відстежувати на ПК через Провідник.

Підключати смартфон і ПК через шнур – це найпростіший спосіб, який підійде більшості людей, оскільки USB-кабель входить до комплекту кожного мобільного пристрою. Більше того, саме завдяки провідному з'єднанню можна виконувати найширший спектр завдань. До них відносяться високошвидкісна передача файлів, спільне використання інтернету та функціонування пристрою як камери.

Як підключити телефон до комп'ютера через кабель USB

Цей спосіб найпростіший із усіх. Все, що потрібно зробити, це підключити смартфон до комп'ютера за допомогою кабелю USB. Якщо комп'ютер працює під керуванням Windows, телефон з'явиться в «Мій комп'ютер» разом із іншими підключеними пристроями.

Звідти можна вибрати файли зі свого мобільного телефону, які потрібно надіслати. Залишиться тільки скопіювати файли, що цікавлять, на жорсткий диск комп'ютера.

Якщо у вас є Mac та мобільний телефон Android, необхідно завантажити програму Android File Transfer. Після підключення смартфона до Mac програма виявить пристрій та дозволить передати потрібні файли. iPhone Mac виявить автоматично.

З'єднання телефону до комп'ютера для передачі даних через бездротові мережі покроково

Якщо системі необхідно встановити драйвер під час сполучення, або якщо користувач бачить повідомлення про те, що сервер не може бути знайдено, потрібно переконатися, що комп'ютер підключено до інтернету, потім здійснити пошук та сполучення його з комп'ютером на телефоні. У разі потреби можна оновити драйвер вручну.

Як підключити телефон до комп'ютера через кабель USB

Через блютуз

Підключити мобільний телефон до комп'ютера через Bluetooth також дуже легко. У Windows 10 потрібно об'єднати обидва пристрої в налаштуваннях комп'ютера.

  1. Потрібно переконатися, що обидва пристрої увімкнені та заряджені, і що відстань між ними знаходиться в межах ефективного діапазону Bluetooth (менше 10 метрів).
  2. Відкрийте екран налаштувань Bluetooth та залиште його увімкненим. Якщо “Видимість” доступна, увімкніть її.
  3. На комп'ютері перейдіть на екран налаштувань Bluetooth, увімкнути блютуз, знайти телефон, дозволити сполучення телефону та комп'ютера.

Точні вказівки можуть відрізнятися залежно від операційної системи комп'ютера. За подробицями слід звертатися до відділу обслуговування клієнтів виробника комп'ютера. Під час сполучення на екрані телефону з'являється відповідне повідомлення. Коли два пристрої будуть об'єднані, ім'я комп'ютера з'явиться у списку парних пристроїв на телефоні.

Статус підключення відображатиметься лише під назвою комп'ютера під час передачі даних Bluetooth.

Windows 10 взята як приклад:

  1. Клацніть піктограму Windows у нижньому лівому куті екрана та клацнути по піктограмі шестерні.
  2. У вікні параметрів Windows виберіть розділ «Пристрої».
  3. Вибрати вкладку Bluetooth та активувати блютуз, натиснувши перемикач праворуч.

Як підключити телефон до комп'ютера через кабель USB

Через вай-фай

Користувачі можуть не тільки отримувати доступ до файлів, але й мати повний контроль над утилітою. Тут спочатку потрібно точно вирішити, навіщо підключити смартфон. Проблема в тому, що конкретні програми використовуються для різних завдань.

MyPhoneExplorer це утиліта, яка дає повний доступ. Щоб ця програма працювала, необхідно встановити її як на смартфоні, так і на комп'ютері.

Після запуску потрібно вибрати спосіб підключення:

  • Wi-Fi.
  • Bluetooth.
  • USB.

У налаштуваннях утиліти на телефоні можна вказати PIN, який потрібно синхронізувати. Для цього необхідно натиснути кнопку «Параметри» та вибрати пункт «WiFi PIN».

Тепер все, що потрібно зробити, це ввести PIN та ім'я телефону.

Програми для синхронізації

MyPhoneExplorer — це програма, яка забезпечує доступ з комп'ютера до розділів пристрою Android. Дозволяє візуально відобразити смартфон на екрані комп'ютера.

AirDroid — за допомогою цього програмного забезпечення потрібно лише підключити обидва пристрої, дотримуючись інструкцій програми — це зводиться до сканування QR-коду за допомогою телефону. AirDroid дозволить не тільки передавати файли зі свого мобільного телефону на ПК або Mac, але також віддалено використовувати камеру смартфона та багато іншого.

Як підключити телефон до комп'ютера через кабель USB

Wi-Fi File Transfer — це програма для обміну файлами Wi-Fi між смартфонами Android і ПК. Це файловий менеджер, за допомогою якого можна виконувати такі функції: видаляти, створювати папки, переміщувати файли, перейменовувати, копіювати, переглядати зображення на телефоні з комп'ютера.

TeamViewer – програма, що дозволяє керувати ПК, оснащеним Wi-Fi за допомогою смартфона. Програма встановлюється спочатку на телефон, а потім на комп'ютер.

Поширені проблеми та способи вирішення

Яким би простим був процес підключення смартфона до ПК, іноді виникають неминучі труднощі.

У деяких випадках при підключенні до телефону комп'ютер несподівано починає інсталяцію драйверів. У такій ситуації потрібно просто дочекатися завершення установки.

Як підключити телефон до комп'ютера через кабель USB

Іноді потрібно завантажити драйвери вручну. Зазвичай їх можна знайти на офіційному веб-сайті виробника телефону. Якщо синхронізація не вдалася, потрібно перейти в меню розробника та увімкнути налагодження. Тоді проблеми зникнуть.

Смартфони із нестандартними операційними системами іноді не хочуть підключатися до ПК. Щоб спростити цей процес, необхідно підключити телефон до ноутбука, а потім просто включити його. Комп'ютер повідомить пристрій та автоматично завантажить відповідні драйвери.

Розібравшись, де в налаштуваннях телефону підключення до ПК і як приєднати мобільний телефон, можна почати передавати файли та виконувати різні функції. Підключати мобільний до ПК — один із найкращих способів забезпечити безпеку файлів. Таким чином, якщо доведеться оновити або перезавантажити смартфон, користувач втратить свої файли. Інший варіант збереження даних – хмарні послуги, але комп'ютер може бути безпечнішим для цього типу завдань.

nBook
Додати коментар