Скріншот на Макбуку та Мак ОС: як зробити, де зберігається

Скріншот на Макбуку та Мак ОС: як зробити, де зберігається

Поїхали вчитися робити скріншот на макбуку та маку, власне всіх комп'ютерів з MacOS. Детальний гайд збереження принтскринів з екрана вашого комп'ютера.

Скриншот на макбуку або скрін на маку зробити простіше простого, достатньо один раз виконати інструкцію на практиці і запам'ятати послідовність етапів, тоді ви знатимете все, як копіювати його, знати де скріншот знаходиться і куди зберігається.

Отже, ближче до справи, розберемося, як зробити скрін на маку або макбуку, він же принтскрин, тобто скріншот робочої області екрану.

Скриншот на MacBook'e

Скріншот на Макбуку та Мак ОС: як зробити, де зберігається

Зі збільшенням часу в Інтернеті, часто виникає необхідність регулярно робити знімки або скріншоти вашої роботи, цікавого для вас контенту та іншої інформації на екрані.

Скріншот на Макбуку – це нерухоме зображення всього, що є на екрані. Коли справа доходить до пристроїв Apple, таких як Mac, зробити це не так просто. Звична всім кнопка PrntScr просто відсутня і як бути? У статті докладно описано способи зробити знімок екрану на MacBook, як зробити довгий знімок і що потім з ним можна зробити.

Коли вам може знадобитися зробити скрін на MacBook?

Робити скріншоти на своєму макбуку – чудовий спосіб зберегти інформацію. Вам більше не потрібно зберігати посилання на веб-сторінку, ви можете зберегти тільки її зображення, щоб бачити сторінку такою, якою вона була в момент зйомки.

Ви можете зробити знімок екрана, коли ви купили щось в Інтернеті і хочете зберегти запис підтвердження покупки, знімок квитанції про оплату.

Ви також можете робити знімки екрану, щоб запам'ятати товари, які ви хочете купити або вже купили, надіслати другу, щоб показати йому щось, що ви знайшли в Інтернеті. Ви можете зробити знімок екрана з текстом для публікації у соціальних мережах або зробити знімки друзів під час дзвінка FaceTime. Або вам може знадобитися зробити знімки екрана, щоб продемонструвати проблему з вашим пристроєм. Як бачите, причин, з яких можливо необхідність зробити скрін – багато.

У macOS можна легко робити скріншоти, обрізати їх та коментувати, а також зберігати у Finder на Mac, щоб ви могли швидко отримати доступ до них.

Знімайте та зберігайте скріншоти на вашому Mac

Всі користувачі техніки Apple давно переконалися, що виробник нічого не ускладнює, і користуватися технікою легко. Mac завжди мали прості способи робити скріншоти.

Вони тривалий час були доступні за допомогою клавіш, але додаток Grab був присутній до macOS 10.13 High Sierra. У macOS 14 Mojave це було замінено на Screenshot, потужніший і гнучкіший додаток. Ви можете запустити цю програму, двічі клацнувши її – вона знаходиться в /Applications/Utilities/ – але найпростіше просто використовувати загальносистемні сполучення клавіш, які запускають цю функцію. На макбуку немає клавіші Print Screen, як у Windows, але є багато інших варіантів як зробити знімок, використовуючи кілька сполучень клавіш.

Як зробити скріншот на MacBook/MacOS Робимо принтскрин екрану.

Скріншот на Макбуку та Мак ОС: як зробити, де зберігається

Mac Command-Shift-3 допоможе зробити захоплення всього екрана. При одночасному натисканні цих клавіш можна почути клацання камери (якщо увімкнено звук), після чого готовий знімок автоматично збережеться у форматі PNG на вашому робочому столі. Назва файлу документа включатиме дату та час створення знімка екрана.

Відеоконтент, захищений за допомогою HDCP (захист широкосмугового цифрового контенту), наприклад фільм або телешоу в програмі для ТБ, буде затемнений, але в іншому на вашому зображенні буде відображатися все, що було на вашому екрані, коли ви робили знімок екрана.

Але ви можете зробити набагато більше, ніж просто зробити знімок екрана. Ви можете робити знімки екрана кількох типів, кожен з яких має власне поєднання клавіш, незалежно від того, чи ви використовуєте iMac, MacBook або Mac mini із зовнішнім дисплеєм.

Як зробити скріншот на мабуці за допомогою клавіатури?

Компанія Apple в MacOS подбала про комфортне створення скріншотів, зробити це можна за наступними клавіатурними комбінаціями:

Shift-Command-3 – робимо принтскрин усієї сторінки.

Shift-Command-4 + наводимо на хрестик , натискаємо мишкою або тачпадом та виділяємо область скріншота. Це допоможе зробити скріншот на маку вибраної області, тобто не лише екрану.

Як зробити скріншот на Макбуці Про або Ейр

Друзі, відразу хочу повідомити, що принсткрін на Макбук Про або Ейр робиться однаково, у всіх моделях ноутбуків Apple. Використовуйте комбінації клавіатури або спеціальну функцію з інструкцією нижче.

Скріншот окремого фрагмента екрану на Макбуку та Маку

Скріншот на Макбуку та Мак ОС: як зробити, де зберігається

Command-Shift-4 робить скріншот певної частини . Після того, як ви натиснете це поєднання клавіш, ваш курсор перетвориться на перехрестя:

Скріншот на Макбуку та Мак ОС: як зробити, де зберігається

Ви можете клацнути та перетягнути область, щоб зберегти лише частину екрана. Під час перетягування, якщо ви натиснете пробіл, ви можете переміщати область.

Якщо ви натиснете Command-Shift-4, а потім пробіл , ви можете зробити скріншот вікна або меню на маку. Ваш курсор зміниться і стане схожим на крихітну камеру, і коли ви переміщатимете курсор по екрану, ви побачите, що вікна виділяються синім кольором. Ще раз натисніть, щоб зберегти скріншот будь-якого вікна. Приклад:

Скріншот на Макбуку та Мак ОС: як зробити, де зберігається

І якщо ви хочете зберегти скріншот у Макбуку тільки модального вікна – це тип вікна, прикріпленого до вікна програми, яка з'являється, наприклад, коли ви натискаєте Command-S для збереження файлу – натисніть Command-Shift-4, потім пробіл, потім ще раз клавішу Command, а потім натисніть клавішу Return.

Панель керування скріншотами в MacOS

Command-Shift-5 відображає панель керування скріншотами. Цей інструмент дозволяє вибрати тип знімка екрана, а також дозволяє зробити запис екрана. Ліворуч праворуч іконки для всього екрана, вікна, регіону, відеозапису всього екрана або відеозапису регіону.

Command-Shift-6 : якщо у вас MacBook Pro із сенсорною панеллю, ви можете зробити знімок цієї смуги, натиснувши ці клавіші.

Якщо ви натиснете ” Параметри “, меню надасть вам ряд параметрів для вашого знімка екрана або запису екрана.

Ось що ви можете вибрати в меню ” Параметри “:

  1. Зберегти в : Виберіть місце для збереження скріншотів.
  2. Таймер : У цьому меню можна вибрати функцію затримки перед початком зйомки. Це корисніше для запису екрана, ніж для скріншотів. Цей параметр не застосовується до знімків екрана, які ви робите за допомогою інших клавіш.
  3. Параметри : у цьому меню можна вибрати, чи хочете ви, щоб ваш Mac відображав плаваючу мініатюру протягом декількох секунд у правому нижньому кутку екрана, щоб запам'ятати ваш останній вибір (вікно, область тощо), а також відображати вказівник мишки

Довгий скріншот у Safari

Скріншот на Макбуку та Мак ОС: як зробити, де зберігається

Жоден з перелічених вище варіантів не може знімати довгу веб-сторінку, що займає кілька екранів. Поєднання клавіш роблять скріншоти лише того, що ви бачите. Якщо вам потрібний знімок екрана всієї веб-сторінки, ви можете використовувати для цього розширення Awesome Screenshot Safari. Це безкоштовне та зручне у використанні розширення.

Де шукати скріншоти на MacBook/Mac?

За замовчуванням, коли ви робите скріншоти на Mac, вони зберігаються на робочому столі. Деяким людям зручно зберігати їх там, інші вважають, що це створює надто багато безладу. Якщо ви часто використовуєте знімки екрана, ви можете створити десь папку « Скріншоти » і змінити місце зберігання знімків екрана.

Скріншот на Макбуку та Мак ОС: як зробити, де зберігається

Затисніть три клавіші Command-Shift-5, натисніть ” Параметри “, і в меню ” Параметри ” ви побачите кілька місць (як показано на знімку вгорі). Якщо ви хочете зберегти знімки екрана в папці користувача, натисніть «Інше місце» і виберіть папку або натисніть «Нова папка», щоб створити її. У прикладі на фото обрано « Робочий стіл ». Після цього всі скріншоти автоматично зберігатимуться на робочому столі, а не тільки ті, які будуть зроблені за допомогою інструмента для створення знімків (Command-Shift-5).

Як обрізати та коментувати скріншоти

Якщо ви не зміните налаштування плаваючої маленької картинки, згаданого вище, ваш Mac відображатиме скріншот у вигляді мініатюри у правому нижньому куті екрана протягом 5-ти секунд. За цей час ви можете її взяти і перетягнути в потрібне місце, або натиснути на неї, щоб редагувати готовий знімок. У верхній частині вікна є безліч можливостей для роботи з готовим скріншотом.

Загальний доступ до екрану та принтскрин на MacBook

Можливо, у вас є кілька комп'ютерів Mac, які ви використовуєте для роботи. У такому випадку можна робити знімки екрана за допомогою загального доступу до екрана. Це зручно тим, що ви можете зосередитись виключно на тому, що ви знімаєте, на одному Mac, а насправді знімати та зберігати на іншому.

Скріншот на Макбуку та Мак ОС: як зробити, де зберігається

Ви активуєте спільний доступ до екрана на Mac, встановивши прапорець Загальний екран у Системних налаштуваннях > Загальний доступ . На бічній панелі Finder на іншому Mac виберіть спільний комп'ютер, натисніть « Поділитися екраном » та введіть ім'я користувача та пароль, які ви використовуєте для доступу до цього Mac. Запуститься програма Screen Sharing і загальний робочий стіл Mac з'явиться у вікні.

Ви можете завжди зберегти знімок екрана, для цього вибравши ” Підключення ” > ” Зберегти знімок екрана як… ” (ви також можете зробити для цього ярлик на панелі ” Клавіатура ” в ” Системних налаштуваннях “).

Якщо ви робите скріншоти таким чином, пам'ятайте про дві речі. По-перше, збільште налаштування якості (« Вигляд » > « Повна якість »), інакше ваші скріншоти будуть виглядати як стислі JPEG-файли. По-друге, якщо дисплей загального комп'ютера більше, ніж той, з яким ви ділитеся ним, відключіть масштабування в меню ” Вид “, інакше зроблені знімки екрана не будуть мати вихідну роздільну здатність – натомість вони будуть масштабуватися до розміру, повторно відображається в програмі Screen Sharing.

Підведемо підсумки

Друзі, постарався викласти у максимальних подробицях усі відповіді на ваші запитання, щоб ви знали, як зробити знімок екрана на макбуку або маку, розуміли де зберігаються скріншоти та які можливості принтскрина існують у MacOS.

Раптом, ви досі ставите питання «як зробити» або «чому не виходить», прошу залишити повідомлення в коментарях, де ми разом вирішимо цю проблему!

nBook
Додати коментар