Apple AirTag – сучасний девайс-брелок

Apple AirTag - сучасний девайс-брелок

Локатор маячок Apple AirTag кумедно відображається на офіційному сайті компанії під слоганом «Винахідливі штучки». Хоч як крути, а маркетинг купертиновців завжди на рівні, що вже говорити про дизайн.

Отже, на огляді цікавий аксесуар під назвою AirTag, в народі багато хто називає «Аір таг», «Ейр таг» і навіть «аіртаг». Все це зводиться до одного – пристрою, за допомогою якого можна легко відстежувати пересування людей та предметів. Давайте розберемося, що це таке і як працює.

Apple AirTag - сучасний девайс-брелок

«Розумний брелок» від Apple AirTag: опис

Трекер AirTag – це суперлегкий аксесуар від Apple, за допомогою якого можна знайти не просто будь-який зниклий предмет, а відстежувати переміщення дитини або рухомого майна з телефону. Досить прикріпити мітку до улюбленої речі, і iPhone зможе визначити її розташування.

Базово, тепер ви маєте уявлення, що це таке, але ми підемо далі

Apple AirTag - сучасний девайс-брелок

Друзі, ну насправді, призначень аксесуара безліч, наприклад, якщо ви часто втрачаєте на увазі ключі, AirTag допоможе швидко їх знайти. Собака постійно тікає, і ви ходите її шукати різними доріжками? – А був би брелочок такий, вихованець відразу б з’явився. Переживаєте за дитину, де вона? – Брелок допоможе бути в курсі подій.

Ось кілька напрямків застосування трекера AirTag:

 • В машину. Зручно, на додаток до штатних засобів протиугінних систем, покласти AirTag в якусь кишеньку чохла сидіння або під килимок у багажник. І ви завжди знатимете з високою точністю розташування свого залізного друга.
 • Для вигулу собак та інших домашніх тварин . Дуже корисний аксесуар для прогулянок, адже наші менші брати часто зриваються з повідців і тікають, а з AirTag можна швидко визначити розташування втрати.
 • Airtag для дитини. Батькам, аксесуар просто, мабуть – must have. У школі дитина чи поїхала на тренування? Телефон вимкнений? – Брелок завжди на зв’язку з вашим iPhone та швидко визначить його місцезнаходження. Для вашого спокою.
 • Під сидінням велосипеда. Чому б не убезпечити себе від крадіжки? Заховати AirTag під сидінням велосипеда і завжди бути в курсі будь-якого пересування двоколісного друга?

Насправді спектр застосування настільки широкий, що по цій темі можна написати окремий матеріал.

Технічні характеристики трекера Apple

Apple AirTag - сучасний девайс-брелок

Трекер Apple AiTag працює із застосуванням технології Bluetooth (для обмеженого радіусу), але чіп U1 дозволяє використовувати Ultra WideBand та підтримує NFC при активації режиму зникнення.

У пристрої є вбудований динамік, тому багато хто не рідко задається питанням чому Ейр Таг пищить, а відбувається це в режимі «втрата», тобто пристрій дається взнаки, щоб його швидше знайшли.

У кожному трекері встановлено датчик руху та переміщення, акселерометр.

Рекомендована температура роботи від -20 до 60 °C.

Чого немає в AirTag:

 • ртуті
 • бромованих вогнестійких добавок
 • ПВХ
 • берилію.

AirTag захищений від бризок, води, пилу, що відповідає стандарту IEC 60529 (можна занурюватись на глибину до 1 метра, не більше 30 хвилин).

Розміри та вага Apple AirTag

Apple AirTag - сучасний девайс-брелок

Діаметр : 31,9 міліметрів.

Товщина : 8 мм.

Вага : 11 грам.

Радіус дії

Для виявлення поблизу AirTag повинен бути в радіусі 30-50 метрів, проте, стежити за позначкою в розвинених країнах світу, можна на відстані в тисячі кілометрів. На жаль, у Росії цієї можливості немає через деактивовану функцію Ultra WideBand.

Зовнішній вигляд

Apple AirTag - сучасний девайс-брелок

AirTag є круглою міткою діаметром ~3 см. Товщина ~1 см. Тильна сторона аксесуару має металеву поверхню, чутливу до зовнішніх пошкоджень, з логотипом компанії Apple. Зворотний бік аксесуара виконано з білого пластику.

Рекомендую відразу ж подбати про зовнішній вигляд девайсу і купити чохол, шкіряний або силіконовий – на смак і колір вибирати вам, але запевняю, це зручніше і приємніше у повсякденному житті.

Стильний аксесуар

Apple AirTag - сучасний девайс-брелок

Мітку пошуку Apple можна використовувати як автономно або зробити з неї брелок. У комплекті він не йде, а оригінальний коштує дорого (зате якісно).

Тому багато хто віддає перевагу гідній альтернативі у вигляді чохлів або інших рішень аналогічних оригінальному, але за більш приємною ціною. Замість брелока деякі вважають за краще використовувати підвіску.

Заряд

Трекер AirTag поставляється зі змінною батареєю CR2032 . Замінити її легко, для цього потрібно натиснути на металеву частину корпусу та виконати рух проти годинникової стрілки. Встановлення нової батареї відбувається швидше завдяки пазам в основі конструкції аксесуара.

Батарейки такого типу недорогі, а заряду вистачає приблизно рік активної експлуатації. До речі, заряджати Airtag не потрібно, просто міняєте батарейку.

Сумісність AirTag з iPhone

Розумна мітка Apple AirTag сумісна з усіма сучасними смартфонами бренду починаючи з iOS 14.5 і вище, тому у вас не виникне жодних проблем із виявленням та налаштуванням пристрою.

Активувати AirTag досить легко. Потрібно додати аксесуар до смартфону для виклику меню налаштування, потім:

 • придумати та ввести назву мітки (можна залишити назву, привласнену системою);
 • після цього потрібно прив’язати аксесуар до облікового запису iCloud.

При продажі iPhone або передачі пристрою сторонній особі необхідно відв’язати AirTag від облікового запису.

Як працює AirTag від Apple

Пристрій Apple AirTag – це високотехнологічний розумний брелок, який дозволяє відстежувати переміщення будь-якого предмета чи людини. Працює з технологіями Bluetooth, UWD (поки не працює у країнах СНД) та NFC для далекого радіусу.

Важливо : всі дані строго конфіденційні і знаходяться під захистом, вони ніколи не зберігаються на AirTag.

Працює пристрій наступним чином, після підключення та додавання до себе мітки брелока на iPhone або iPad, він буде автоматично включений у виявлення через програму ” Локатор “.

Як зарядити AirTag?

Заряджати AirTag не потрібно, в ньому використовується батарейка стандарту CR2032, яку можна купити практично в будь-якому магазині, а час роботи в активному стані досягає РОКУ!

Чому пищить?

Apple AirTag - сучасний девайс-брелок

AirTag – це ваш помічник, а пищить він через підказку, розташування втраченої речі.

Тобто, наприклад, ви втратили гаманець, а якщо там захований AirTag вам дуже просто його знайти за звуком, що видається з динаміка аксесуара. Просто скажіть “Привіт, Siri, знайди мій гаманець”, і крокуйте на звук.

Як користуватися

Для налаштування AirTag потрібно використовувати програму « Локатор ». Знайти позначку можна в меню ” Речі ” або самостійно ввести її назву.

При перегляді маршрутів рекомендується використовувати гібридний режим Apple-карт, оскільки в ньому деталізація картинки краща.

AirTag може автоматично оновлюватися, а в меню аксесуара можна знайти дані прошивки та серійного номера.

Мітка також здатна подавати звукові сигнали у частотному діапазоні 60 децибелів. Це актуально для квартир або невеликих прибудинкових ділянок, тому що радіус дії AirTag при активації звукового режиму складає 4 метри. Це відповідає значенням частоти Bluetooth.

Вибравши пункт « Маршрути », можна дізнатися про останню локацію речі.

Важливо : опція створення маршруту доступна не в усіх країнах. Наприклад, у Росії вона недоступна, тому що для роботи потрібна технологія зв’язку Ultra-Wide Band. Таким чином, знайти AirTag можна лише за звуковим оповіщенням.

Як активувати пошук Apple AirTag

Щоб знайти предмет, що втратився, можна обійти Додаток « Локатор » і звернутися за допомогою до Siri . Для цього потрібно сказати таку фразу: Siri, де (назва мітки)? ». Після цього AirTag подасть звуковий сигнал.

За відсутності інформації про місцезнаходження речі потрібно зайти в « Локатор » та виконати такі дії.

 1. Якщо користувач хоче зберегти свою AirTag, можна заблокувати можливість прив’язки мітки до іншого смартфону.
 2. При виявленні аксесуара власнику надішле повідомлення про виявлення AirTag сторонньою особою.
 3. Якщо є шанс повернути зникнення речі, потрібно вказати дані власника, включаючи e-mail та номер мобільного. Можна також написати повідомлення, призначене людині, яка знайшла аксесуар.

Для повноцінного функціонування мітки Apple необхідно активувати повідомлення про успішний пошук.

Що робити, якщо знайдено чужу мітку

Apple AirTag - сучасний девайс-брелок

iPhone вміє знаходити чужі загублені AirTag. Багато хто задається питанням, що робити в подібній ситуації. Для цього потрібно пройти кілька етапів.

Етап 1

Необхідно прикласти смартфон до знайденої AirTag (iPhone або будь-якої іншої марки повинен підтримувати технологію NFC). Далі користувач перенаправляється на сайт Apple. Ця дія допомагає дізнатися точну інформацію про власника загубленого аксесуара.

Важливо : прикладати телефон потрібно верхньою частиною екрана і тільки до пластикового корпусу мітки. Це з тим, що металеві поверхні погано проводять радіосигнали.

Якщо AirTag не була активована в режимі зникнення, інформація про власника перестає бути доступною іншим особам.

Етап 2

Наступний крок передбачає роботу із сайтом Apple, на який відбувся перенапрямок після взаємодії зі смартфоном. Виглядає посилання так: found.apple.com . При цьому відображається номер мобільного телефону та електронна пошта власника.

Як відстежити AirTag

Apple AirTag - сучасний девайс-брелок

Стежити за людиною через AirTag, підкинувши йому непомітно мітку, справді можна. Але ця хитрість працює за умови, що користувач має смартфон під управлінням ОС Android. У такому разі можна відстежувати маршрут.

Якщо ж у відстежуваної особи теж iPhone, то йому негайно прийде повідомлення про стеження та ідентифікацію мітки іншого користувача, що знаходиться не на вулиці, а, наприклад, прямо в сумці.

Але власник iPhone може дізнатися, коли почалося стеження і пройдений з міткою маршрут. Існує ряд заходів, які допомагають протидіяти цій схемі:

 1. У « Локаторі » необхідно активувати звуковий режим для пошуку.
 2. Повідомлення про безпеку можна вимкнути. Це актуально для дітей, батьки яких хочуть бути на постійній основі в курсі їхнього розташування.
 3. При виявленні чужої мітки можна вимкнути аксесуар, вийнявши батарею.

Як видалити пристрій?

Apple AirTag - сучасний девайс-брелок

Відкрийте програму Локатор і перейдіть до Пристрої або Речі . У списку позначок знайдіть ту, яку потрібно видалити. Натисніть «Видалити річ» та прослідкуйте за подальшими інструкціями на екрані смартфона.

Apple AirTag - сучасний девайс-брелок

Apple AirTag для собак-втрат

Apple AirTag - сучасний девайс-брелок

Брати наші менші тепер не лише під вашим захистом, а й під контролем розумного трекер-брелка AirTag. Закріпіть аксесуар на нашийник і не переживайте за вільні пересування вашого улюбленого улюбленця, адже його завжди можна знайти по локації.

Ціна Apple AirTag

 

Купити Apple AirTag з чіпом u1 можна через офіційний сайт компанії за цим посиланням: https://www.apple.com/airtag/

Ціна брелка-трекера становить від 1200 грн. за 1 штуку.

Висновок

Друзі, я вважаю, що за всіх переваг AirTag має незначні недоліки у вигляді обмеженого використання деяких функцій на території Росії (можливо і деяких інших країн). Однак аксесуар просто шикарний і відмінно підійде тим, хто часто втрачає свої речі або хоче убезпечити своїх рідних та близьких.

Прошу не забувати ставити оцінку матеріалу та писати свої питання у коментарях, я завжди відкритий для спілкування з вами!

 

nBook
Додати коментар