Що робити, якщо на телефоні зламалася кнопка увімкнення

Найуразливіше місце практично будь-якого мобільного гаджета – це кнопка включення. Це пов'язано з тим, що вона постійно активно використовується протягом доби. Не можна також виключати механічні дії внаслідок падіння телефону або ударів. При явних пошкодженнях клавіші Power у багатьох мобільних телефонів є можливість запустити пристрій. Існує кілька способів, як увімкнути телефон без кнопки увімкнення, якщо він вимкнений. Детально про них буде розказано далі.

Що робити, якщо на телефоні зламалася кнопка увімкнення

Причини несправності

Коли смартфон не реагує на клавішу увімкнення, насамперед необхідно зрозуміти, чому вона могла зламатися. У деяких випадках кнопка може просто припинити функціонувати після того, як мобільний гаджет намок. Тобто, просто не реагує на натискання.

Може акуратно розібрати пристрій, після чого просушити за допомогою фена. Однак тут варто зауважити, що якщо смартфон ще знаходиться на гарантії, таку можливість необхідно виключити, оскільки приховати сліди втручання навряд чи вдасться і звернення до сервісного центру вимагатиме закономірної плати.

Клавіша увімкнення будь-якого смартфона, особливо останніх моделей, здатна витримувати до сотні тисяч натискань. Тому зламати її в такий спосіб дуже непросто.

Також часто причина проблеми із працездатністю клавіші живлення криється в системному збої. Як відповідь реакції телефон може просто вимкнутись. Має місце механічне пошкодження, коли кнопка може залипнути, заїдати або вона просто запала. У ряді випадків кнопка Power реанімується тривалим утримуванням.

Коли кнопка пошкоджена необов'язково стрімголов бігти в сервісний центр. У багатьох випадках достатньо скористатися одним із перевірених способів запуску, обійшовшись без такої необхідної клавіші.

Що робити, якщо на телефоні зламалася кнопка увімкнення

Увімкнення телефону без кнопки живлення

Смартфони за своєю природою є досить крихкими пристроями, оскільки, крім різних несправностей, трапляються інші проблеми. Існують ситуації, коли телефон увімкнено, але знаходиться у стані спокою (сплячий режим) і екран не активний.

Увімкнення цілком можливо, але тільки із зарядженим акумулятором. Є різні методики, які користуються широким попитом у більшості власників мобільних пристроїв і в багатьох випадках вони дозволяють «привести до тями» телефон.

Подвійне торкання екрану

Варто відразу зазначити, що спосіб працює не з усіма мобільними телефонами, хоча спробувати не зашкодить. Якщо, звичайно, не докладати надмірних зусиль.

Деякі моделі смартфонів обладнані активною матрицею на основі органічних світлодіодів (AMOLED-дисплей). У такому разі методика з великою ймовірністю спрацює.

Швидше за все, цей спосіб спрацює, коли передбачено та включено опцію «Double Tap». Суть у тому, щоб двічі торкнутися екрана – звичайним подвійним натисканням або постукуванням. Після такої взаємодії екран прийде у працездатний стан.

Проте спосіб спрацює лише за дотримання основних умов:

 • По-перше, функцію слід заздалегідь активувати у налаштуваннях гаджета.
 • По-друге, акумулятор не повинен бути розряджений. В іншому випадку нічого не вийде або доведеться шукати інший варіант.

Що робити, якщо на телефоні зламалася кнопка увімкнення

Допомога датчиків

Якщо подвійне постукування не дало результату, є можливість спробувати іншу методику з використанням сенсорів телефону. Багато моделей точно обладнані акселерометром, гіроскопом, а деякі ще датчиком наближення.

Скористатися цим способом штатними засобами навряд чи вдасться, а тому доведеться завантажити та встановити з офіційного магазину сторонній додаток Gravity Screen.

Що потрібно робити:

 1. Після встановлення прийняти умови ліцензійної угоди.
 2. Сервіс зазвичай включається автоматично, але якщо цього не сталося, активувати кнопкою.
 3. Варто трохи спуститися до розділу Датчик наближення, де поставити маркери у двох пунктах. Смартфон активується проведенням руки над відповідним сенсором.
 4. Ще нижче інший розділ з опцією “Увімкнення екрану рухом”. В цьому випадку досить легкого струшування телефону.

Що робити, якщо на телефоні зламалася кнопка увімкнення

Однак при всіх плюсах, програма має деякі недоліки.

Програма Gravity Screen платна, а для багатьох власників це вагомий недолік.

Безкоштовна або пробна версія теж є, проте всі можливості не можна скористатися.

Другий мінус суто технічний – через постійну активацію сенсорів збільшується витрата заряду батареї. Ну і по-третє, далеко не всі опції підтримуються в різних смартфонах, а іноді потрібна root-права. Але зазвичай саме Gravity Screen виручає з становища.

Перезначення клавіш

Не менш дієве рішення, крім заміни самої кнопки включення (хоча це теж не слід виключати), це перепризначення клавіш.

Наприклад, кнопки регулювання гучності у більшу та меншу сторону. У деяких моделей така можливість є як штатна опція. За її відсутності залишається скористатися спеціальним додатком Power Button to Volume Button, який є в офіційному магазині.

Що робити, якщо на телефоні зламалася кнопка увімкнення

Подальші маніпуляції:

 1. Запустити програму після завантаження та встановлення.
 2. Натиснути кнопку у вигляді шестерні поблизу пункту «Enable/Disable Volume Power». Поставити галочку поруч із рядком Boot — можливість активації дисплея збережеться після перезавантаження пристрою.
 3. Ще одна опція забезпечує активацію екрана шляхом натискання повідомлення при розкритті рядка стану. Її відзначати необов'язково.
 4. Після закінчення налаштування перезавантажити смартфон (цілком не вимикати) і перевірити роботу кнопки. Варто зауважити, що керування гучністю буде збережено. Тобто при кожному натисканні звук стає тихішим або гучнішим.

Зазвичай кнопка Power остаточно виходить з ладу на момент зміни апарата.

У багатьох моделях від Xiaomi програма має бути зафіксована у пам'яті. Інші розробники мобільних додатків також передбачили такий функціонал у своїх продуктах – Almighty Volume Keys, Button Mapper, Button Remapper, Button Savior, Remap Buttons and Gestures.

Біометрична ідентифікація

Більшість виробників мобільних гаджетів намагаються йти в ногу з часом, використовуючи різні передові технології.

В результаті, смартфони останніх моделей обладнані дактилоскопічним сенсором або надається можливість налаштування системи Face ID. В останньому випадку екран телефону активується завдяки скануванню знімка особи власника.

Зазвичай більше не потрібно натискання кнопки увімкнення. У той же час, у ряду моделей біометричне розблокування все-таки змушує наживати на Power для попереднього пробудження смартфона.

Що робити, якщо на телефоні зламалася кнопка увімкнення

Використання іншого телефону

Зазвичай у деяких власників не один гаджет, а кілька для вирішення різних завдань. Можливо, один служить лише розвагою, де запускаються різні програми, зокрема ігри.

Основне призначення іншого – це здійснення дзвінків, переважно ділових. Тобто залишається набрати власний номер із другого пристрою чи взяти у знайомих, родичів. Далі потрібно відповісти на дзвінок та екран розблокується.

Інші можливості користуватися телефоном без кнопки живлення

Кнопка живлення телефонів на базі операційної мобільної системи Android грає подвійну роль. По-перше, забезпечує включення та вимикання апарату.

По-друге, за допомогою цієї клавіші дисплей можна заблокувати та розблокувати. У разі виникнення проблем запустити ОС можна іншими шляхами.

Що робити, якщо на телефоні зламалася кнопка увімкнення

Зарядний пристрій

Це найпростіший спосіб, коли кнопка Power відмовляється функціонувати. Деякі виробники смартфонів передбачили активацію дисплея при підключенні зарядного пристрою (з різних причин).

Щоправда, така «опція» присутня не у всіх моделей. Однак є хороша новина – акумулятор точно не розрядиться і для вирішення ситуації можна буде скористатися іншим способом.

Має сенс переконатися, що винною проблемою є саме клавіша, яка могла заїсти, а не програмний збій.

Хоча це зустрічається в окремих випадках – зазвичай після підключення зарядника телефон зможе увімкнутися. Правда тут присутня якась каверза. У багатьох телефонів, які можуть прокинутися в такий спосіб, екрани активуються лише на 2-3 секунди. Потрібно не проморгати і встигнути розблокувати.

Клавіша Home

У деяких смартфонів ще є фізична кнопка Home, хоча багато виробників зводять їх кількість до мінімуму. Якщо вона є, варто затиснути її на певний проміжок часу – зазвичай вистачає 10-15 секунд. Але на деяких моделях доведеться тримати клавішу, включену приблизно хвилину.

Чарівний аксесуар MiKey

Це спеціальний пристрій від Xiaomi з клавішею, що налаштовується, який підключається до порту для гарнітури. Також потрібно ще встановити програму, де виконується відповідне налаштування кнопки.

Потрібно вказати кількість натискань, а також їх тривалість, щоб увімкнути або вимкнути екран. Це відповідний інструмент без сканера відбитків пальців.

Що робити, якщо на телефоні зламалася кнопка увімкнення

USB-кабель

У більшості моделей смартфонів є режим налагодження по USB, коли користувач підключає телефон до порту. У цьому випадку можна активувати дисплей без кнопки включення.

Для цього необхідно виконати низку маніпуляцій:

 • Завантажити та встановити на ПК або ноутбук програму Android Debug Bridge. Її призначення у прошивці сенсорних апаратів.
 • Підключити смартфон до ПК (ноутбука) через кабель USB.
 • Відкрити консоль ADB, після чого вписати рядок “adb reboot”.

Є можливість налаштувати root-права або виконати перепрошивку смартфона, якщо в цьому є потреба.

Також існує проста версія ADB Run, за допомогою якої також можна розбудити телефон із непрацюючою кнопкою живлення.

Що робити, якщо на телефоні зламалася кнопка увімкнення

Програмна альтернатива кнопці живлення

Вирішити проблему з кнопкою включення безпосередньо в момент виникнення проблеми за допомогою будь-якої програми неможливо.

Водночас, деякі розробники і тут виявилися передбачливими. Є програми, які варто заздалегідь встановити у разі перших провісників майбутньої неприємності.

У разі збою програмного забезпечення операційна система може почати мимовільно перезапускатись через однакові часові проміжки або відмовиться вмикатися. Ймовірно, кнопку могло замкнути, але це зазвичай вимагає звернення до майстра.

Раніше вже були описані два додатки, які допомагають привести будь-який смартфон до тями, коли він просто «спить». Це Power button to Volume button та Gravity Screen. Але крім них, багатьом користувачам є сенс звернути увагу на інші продукти:

 • Shake Screen On Off. Максимально простий і зручний у користуванні додаток, який дозволяє замінити собою кнопку телефону Power. Стосуватися самого дисплея не доведеться, достатньо струсити гаджет.
 • Proximity Actions. Після встановлення програма використовує можливості сенсорів руху.
 • Moto display. Повідомлення на телефоні з'являються, не включаючи смартфон. Якщо не чіпати його кілька секунд, а потім взяти в руки Moto display вмикається і тепер можна провести пальці на екрані для його розблокування.

Але варто врахувати, якщо телефон не обладнаний датчиками, що буває вже вкрай рідко, то скористатися програмами на зразок Shake Screen або подібних до нього (з струшуванням) неможливо.

Крім того, програмою Moto display можуть скористатися лише власники моделей Motorola. Сама програма не ставить телефон на блокування, це робиться вручну. Але оскільки кнопка включення пристрою не функціонує, рекомендується встановити режим сну з мінімальним інтервалом, а це 15 секунд.

До звернення до сервісу, варто самостійно спробувати один із описаних способів, як можна увімкнути телефон, якщо не працює кнопка включення. Коли вже нічого не допомагає, швидше за все, апарат потребує кваліфікованої діагностики спеціаліста. Можливо, потрібен ремонт або заміна несправної клавіші, коли вона випала.

nBook
Додати коментар