Процесор не підтримує Windows 11 – що робити

Windows 10 повинна була стати останньою операційною системою, яку Microsoft тільки допрацьовуватиме, впроваджуючи нові опції. У 2021 році всі користувачі чекали на масштабне оновлення десятки, але розробники представили новий проект — Windows 11, який всіх здивував не лише функціоналом, а й вимогам. Наприклад, на старий процесор система просто не встановлюється. Користувачі почали шукати вихід із ситуації для тих, хто має застаріле залізо. Далі розглянуто питання, чому процесор не підтримує Windows 11, і як встановити ОС на непідтримуваний ПК.

Процесор не підтримує Windows 11 – що робити

Які мінімальні вимоги пред'являються до процесора

Вихід операційної системи Windows 11 для глобальної спільноти став несподіванкою. Всі звикли, що ОС чудово почувається на малопотужних комп'ютерах та ноутбуках, а тепер багато хто зіткнувся з проблемою, що установка Windows 11 на несумісний комп'ютер неможлива.

Перед тим, як виправити цю ситуацію, необхідно розглянути вимогу до операційної системи.

Мінімальний набір апаратного забезпечення для запуску ОС:

 • процесор: 2 ядерні з тактовою частотою 1 ГГц;
 • оперативна пам'ять: 4 ГБ;
 • сховище (HDD/SSD): щонайменше 64 ГБ;
 • низькорівневе ПЗ: UEFI та BIOS з підтримкою Secure BOOT;
 • графічне ядро: будь-який чіп із підтримкою DirectX 12 з останніми драйверами;
 • висновок зображення: монітор з роздільною здатністю від 720p;
 • модуль довіреної платформи: TPM 2.0 чи вище.

Процесор не підтримує Windows 11 – що робити

Особливі вимоги висуваються до модуля TRM довіреної платформи. Якщо пристрій входить до списку підтримуваних процесорів, але модуль не відповідає заявленій конфігурації, систему не можна встановити на ноутбук, тільки в обхід обмежень.

Якщо встановити Віндовс 11 в обхід обмежень, частина функцій буде заблоковано, наприклад, отримання оновлень безпеки.

Офіційно підтримувані процесори для Windows 11

Перелік підтримуваних процесорів Windows 11 невеликий, саме через це стався резонанс у ком'юніті Microsoft. Тим не менш, у списках є і центральні процесори оптимізовані для мобільних апаратів.

Процесор не підтримує Windows 11 – що робити

Сумісні процесори для Windows 11:

 • AMD: Athlon 3000, EPYC 7000, Ryzen 3, Ryzen 5, Ryzen 7, Ryzen 9, Ryzen V2000, Ryzen Threadripper/PRO (процесори Ryzen на мікроархітектурі Zen, де вказано 2, 3 та 4 покоління). Операційна система Windows 11 на Ryzen 1600 не запуститься, як і на CPU серії FX.
 • Intel: Atom X6200 і X6400, Celeron 6305, 3867U, 4205U, 4305U, 5205U, 5305U, 6305E, G4900, G5900, J4000, J6412, J6413, 6 Також у списках є Core i3 1000G, 10100, 8100, 9100, Сore i5 10200, 10300, 10400, 10500, 11500, 11600, 8210, 9500, Core i5 0 починаючи з E-2124.

Родина процесорів Intel Core i7 7700 несумісні з Windows 11.

Крім того, ОС можна запустити на адаптерах Qualcomm Processor. Якщо комп'ютерний планшет або ноутбук оснащені Snapdragon 850, 7C, Gen 2, 8C, Microsoft SQ1 та SQ2, то Віндовс 11 можна встановити.

Процесор не підтримує Windows 11 – що робити

Що робити, якщо процесор 7-го покоління або більш старий

Процесори 7-го покоління та інші старі моделі спочатку були присутні у технічній специфікації Microsoft.

Влітку 2021 року розробники офіційно повідомили ком'юніті, що оновлення буде дозволено, але в подальшому можливе блокування випуску апдейтів.

Також влітку для учасників програми попередньої оцінки пройшло тестування CPU на архітектурі Zen 1, Sandy Bridge, Ivy Bridge, Haswell, Broadwell, Skylake та Kaby Lake. Перевірка показала незадовільну безпеку та низьку продуктивність.

Таким чином, офіційні дані від Microsoft Support такі, що CPU 7-го покоління та старіші адаптери не відповідають принципам сучасної безпеки.

Оновлення ПК на старих процесорах до Win 11 не буде доступним.

Процесор не підтримує Windows 11 – що робити

Чому розробники ввели жорсткі вимоги для Windows 11

Найголовніше питання користувачів, чому на Windows 11 процесор не підтримується? Вся справа в безпеці, комп'ютери з новим залізом отримують доступ до прогресивних технологій захисту.

Саме тому потрібний TPM 2.0. Модуль дозволяє зберігати криптографічні ключі, наприклад, для захисту даних на жорсткому диску.

Крім того, сумісний процесор з TPM 2.0 дозволить використовувати Secure Boot (безпечне завантаження), яка обмежить активність шкідливого програмного забезпечення під час запуску операційної системи.

Процесор не підтримує Windows 11 – що робити

Розробники також відповіли, що нова версія Віндовс базується на трьох принципах: безпека, надійність та сумісність. Сучасні пристрої можуть забезпечити безперервність роботи в 99% випадків, а для ПК на застарілому залозі це не під силу.

Принцип сумісності є ключовим для Microsoft. Майже всі програми розробляються під єдині мінімальні вимоги – 2 ядра, частота 1 ГГц, оперативна пам'ять 4 ГБ, місце на жорсткому диску 64 ГБ.

Встановлення Windows 11 на процесор, що не підтримується: способи та обхід перевірки сумісності

Якщо процесор зараз не підтримується для Windows 11, допускається обійти несумісність. Як оновити десятку розповіли самі розробники, тільки із застереженням, що комп'ютер не отримуватиме важливих апдейтів безпеки.

Також у компанії попередили, що тестування ОС проходило лише на зазначених у специфікації процесорах, тому можливі вильоти чи нестабільна робота.

На даний момент існує два робочі способи встановити Windows 11 на старий комп'ютер: за допомогою утиліти Universal Media Creation Tool або використовувати офіційний алгоритм від Microsoft.

Процесор не підтримує Windows 11 – що робити

Оновлення без перевірки сумісності за допомогою Universal Media Creation Tool

Universal Media Creation Tool – це програмний скрипт, що дозволяє встановлювати новий Віндовс поверх старої. Таким чином, сокет (програмний інтерфейс) не проходитиме процес ініціалізації.

Обійти обмеження за допомогою утиліти можна без будь-яких проблем, оскільки програма автоматично змінює файли системного реєстру без втручання користувача.

Установка ОС Win 11 на несумісне залізо виконується так:

 1. Потрібно відвідати офіційний сайт розробників Universal Media Creation Tool. Потрібно завантажити архів, натиснувши на вкладці Download.
 2. Розпакувати архів у зручне місце на персональному комп'ютері. Не рекомендується використовувати системні каталоги.
 3. За допомогою клавіш WIN+I викликати меню «Параметри».
 4. Перейти до розділу «Оновлення та безпека».
 5. У бічному меню виберіть «Безпека» та «Відкрити службу безпеки».
 6. Натиснути на вкладку «Захист від вірусів та загроз».

Процесор не підтримує Windows 11 – що робити

Далі діяти так:

 1. Натиснути «Вимкнути захист у режимі реального часу». Захисник може обмежити встановлення системи Віндовс 11 на старий ПК, оскільки програма змінює файли реєстру.
 2. Далі потрібно запустити файл із архіву під назвою PDA MediaCreationTool.bat.
 3. Буде запущено вікно командного рядка та інтерфейс програми, де потрібно вибрати версію ОС.

Процесор не підтримує Windows 11 – що робити

У новому діалоговому меню буде запропоновано встановити систему через образ ISO. Якщо флешка відсутня, необхідно натиснути на параметр Auto Setup.

Процесор не підтримує Windows 11 – що робити

Почнеться фонове завантаження файлів безпосередньо із сайту розробника. Процес та статус відображатимуться у вікні командного рядка.

Процесор не підтримує Windows 11 – що робити

Потім з'явиться вікно майстра установника, де написано, що встановлюватиметься десятка, але за фактом встановлюється 11 версія.

Після завантаження компонентів комп'ютер буде перезавантажено. На екрані з'явиться вікно «Робота з оновленнями». Потрібно трохи почекати, оскільки пристрій перезавантажиться ще раз. Що в жодному разі не можна робити – вимикати ПК. Інакше автоматично виконується відкат до попереднього стану.

У процесі установки спостерігається проблема зависання на 60 % виконання процесу. Тут рішення лише одне – чекати.

Якщо проблема зберігається, рекомендується перевірити, чи достатньо вільного місця на жорсткому диску, адже для системи потрібно 64 ГБ мінімум.

Підтримка Microsoft попереджала ком'юніті, що якщо поставити для слабких ПК Windows 11 через засоби обходу перевірки сумісності, накопичувальні апдейти не будуть приходити. Як показує практика, оновлення приходять і без проблем встановлюються.

Пропуск перевірки сумісності та встановлення за допомогою офіційної інструкції від розробника

Після виходу нової системи користувачі почали критикувати розробників, оскільки раніше оновлення із сімки на вісімку, а потім і на десятку завжди відбувалося без проблем. Тепер для старих комп'ютерів нова Віндовс 11 стала недоступною.

Microsoft опублікували свій спосіб обходу перевірки сумісності, що дозволило підтримати користувачів.

Процес починається з редагування реєстру:

 • Сполученням клавіш WIN+R відкрити меню “Виконати”.
 • Написати команду regedit та натиснути «ОК».
 • Відкриється системний реєстр, де потрібно знайти дерево HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMSetupMoSetup.

Процесор не підтримує Windows 11 – що робити

Далі так:

 1. У порожній області клацнути ПКМ та у діалоговому вікні натиснути «Створити».
 2. Вибрати “Параметр DWORD 32”.
 3. Введіть найменування для файлу AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPU.
 4. У пункті “Значення” вказати цифру “1”.

Процесор не підтримує Windows 11 – що робити

Тепер потрібно закрити реєстр та виконати перезавантаження ПК.

Перед редагуванням реєстру рекомендується створити точку відновлення. У разі помилок під час первинної інсталяції можна виконати відкочування.

Як встановити на старий комп'ютер Microsoft Windows 11? Таке питання звучить від користувачів, котрі хочуть протестувати нову ОС. Тут все без хитрощів – треба завантажити помічник:

 1. Зайти на сайт Microsoft і перейти до розділу «Завантаження програмного забезпечення».
 2. Вибрати кнопку «Помічник із встановлення» та натиснути «Завантажити».
 3. У завантаженнях знайти завантажений файл Win Install PC і натиснути на нього ПКМ.
 4. У контекстному меню вибрати “Властивості”.
 5. У пункті “Сумісність” знайти параметр “Запустити програму в режимі сумісності”.
 6. У списку натиснути Win 7. Тепер ОС зможе встановитися на будь-який ПК.
 7. Знову запустити майстер налаштування Win Install PC та дочекатися успішної перевірки.
 8. Тепер необхідно прийняти умови на використання програмного забезпечення, клацнувши «Прийняти та встановити».

Процесор не підтримує Windows 11 – що робити

Почнеться завантаження компонентів та копіювання файлів. У цей момент не можна вимикати комп'ютер та живлення, якщо використовуєте ноутбук. Пристрій у процесі інсталяції буде перезавантажено.

Процесор не підтримує Windows 11 – що робити

Встановлення нової версії Віндовс на залізо, що не підтримується, можливе. Будь-яких ризиків процес не несе. Єдине, що може очікувати, відсутність накопичувальних оновлень, що робить комп'ютер вразливим.

nBook
Додати коментар