Пропадає інтернет на ноутбуці через Wi-Fi – що робити, якщо вилітає

Постійний доступ до інтернету останніми роками став обов'язковою умовою для будь-якого користувача. Це стосується не тільки домашнього сполучення, а й практично всіх сфер життєдіяльності людини. Відключення доступу до всесвітнього павутиння можливе з низки причин. Важливо провести початкову діагностику, щоб зрозуміти, чому зникає інтернет на ноутбуці через Wi-Fi, і максимально короткі терміни виправити цю ситуацію.

Чому ноутбук відключається від Wi-Fi

Пропадає інтернет на ноутбуці через Wi-Fi - що робити, якщо вилітає

Колосальна незручність виникає через переривання з'єднання. Якщо постійно відключається вай-фай на ноутбуці, то неможливо не лише провести вечір за переглядом цікавого кінофільму, а й виконати роботу. Прірва сигнал може з наступних причин:

  • Увімкнено економічний режим роботи батареї. У цьому випадку комп'ютер втрачатиме з вигляду маршрутизатор і, відповідно, періодично може розриватися зв'язок в автоматичному режимі. Адаптер вай-фай реагує на «простий» пристрій та «рубає» з'єднання. Завдяки цьому пристрій значно заощаджує заряд акумулятора.
  • Обрив з'єднання та відключення Wi-Fi на ноутбуці можливий через відстань між передавальним та приймаючим пристроєм. Не бачити мережу комп'ютер може через перебування між роутером і ноутбуком якоїсь перешкоди або, наприклад, великої відстані. Саме тому постійно відвалюється Wi-Fi та виникають збої у роботі. Не завжди відстань є причиною виключно обриву з'єднання, воно може негативно позначитися лише на рівні сигналу. Цей факт є найпоширенішою відповіддю на питання, чому роутер відключає інтернет через деякий час.
  • Роутер може переривати роботу інтернету через слабкий сигнал, який приймає апаратура через кабель. Незважаючи на видиме підключення комп'ютера до Wi-Fi, через недостатню потужність сигналу на вході інтернет не працює. З цієї причини з'єднання може вимикатися в автоматичному режимі.
  • Ще одна найпоширеніша причина, чому відключається вай-фай – це нестабільна робота роутера. Він може у довільному режимі перепідключатися або взагалі злітати. Якщо вай-фай адаптер зависає, наслідком стане автоматичне відключення інтернету на ноутбуці. Якщо пропадає інтернет через роутер з цієї причини, то буде потрібно перезавантаження не тільки комп'ютера, але і маршрутизатора. Іноді може знадобитися повна переустановка програмного забезпечення.
  • Також вилітати інтернет може внаслідок встановлення невідповідного драйвера. Старий драйвер адаптера – це ще одна причина, чому на ноутбуці пропадає Wi-Fi. Він обриватиме зв'язок і може обмежити підключення до доступних мереж. У цьому випадку в меню з'явиться відповідне повідомлення про відсутність доступних з'єднань.

Перелічені вище варіанти є найпоширенішими, які колись виникали практично у будь-якого користувача, а ось як вирішити їх знає далеко не кожен.

Пропадає інтернет на ноутбуці через Wi-Fi - що робити, якщо вилітає

Що робити, якщо вимикається Wi-Fi на ноутбуці з Windows

Насамперед необхідно зрозуміти причину неприємності. Найчастіше, характерні неполадки виникають на комп'ютерах з Виндовсом.

На замітку! У мережі інтернет з'явилися цілі спільноти користувачів, які розбираються спільно, чому мережа може вилітати.

Зникнути сигнал здатний з цілого ряду причин. У вирішенні питання дуже важливо дотримуватися послідовності та виконувати всі дії з відновлення по черзі. Недотримання цих правил може призвести до зворотного ефекту і відновити роботу комп'ютера зможе тільки фахівець. А це спричиняє серйозні фінансові та тимчасові витрати.

Користувачеві слід проаналізувати – збій характерний виключно для пристрою з Windows або “лагають” всі гаджети, що працюють від цього роутера. Для цього їх потрібно відключити та підключитися вже послідовно.

Пам'ятайте! Вибивати інтернет-з'єднання може збій у роботі маршрутизатора незалежно від встановлених на гаджетах програмах.

Пропадає інтернет на ноутбуці через Wi-Fi - що робити, якщо вилітає

Найчастіше вирішити проблему можна простим оновленням профілю. Для цього потрібно видалити Wi-Fi і виконати апгрейд. Найпростіший спосіб – це введення в поле командного рядка команди netsh wlan delete profile name = [profile name]. Після відновлення підключення до вай-фай дуже важливо ввести правильний код та ім'я.

Якщо проблема виникла після переустановки Windows

Проблеми з підключенням можуть виникнути через такі обставини:

  • Після оновлення “вінди”.
  • Через переустановку драйверів.
  • Через зміну налаштувань.
  • Після ремонту чи обов'язкового чищення гаджета.

Зник Wi-Fi адаптер з диспетчера пристроїв

У разі зникнення значка адаптера з диспетчера пристроїв у панелі керування будуть активні лише блютуз-з'єднання та локальна мережа. Для відновлення «Бездротової мережі» необхідно відкрити вкладку «Мережні адаптери». У вікні, швидше за все, висвітиться якийсь невідомий пристрій або назва зі знаком оклику жовтого кольору. Найчастіше це і є потрібний для подальшої роботи адаптер, який просто полетів через проблеми з драйверами. Вийти з цієї апаратної проблеми можна лише за рахунок перевстановлення драйверів або за допомогою проводового підключення адаптера через USB.

Пам'ятайте! Проблема «вінди», що полетіла, зустрічається рідко, але все-таки повністю її виключати не варто.

Пропадає інтернет на ноутбуці через Wi-Fi - що робити, якщо вилітає

Якщо у вікні немає пристроїв, які відносяться до бездротового з'єднання, навіть абсолютно невідомих, то єдиний вихід – це ремонтна майстерня.

Встановлення драйверів

Різноманітність драйверів, що «гуляють» в мережі, далеко не завжди підходить для конкретної моделі. Програма може бути просто застарілою. Для отримання необхідної інформації рекомендується звернутися безпосередньо до виробника адаптера і лише після цього завантажувати його, а тим більше встановлювати на свій ноутбук.

Пам'ятайте! Завантажений на офіційному сайті драйвер гарантує безперебійну роботу всіх систем.

Усі роботи зі встановлення драйверів можна виконати самостійно. Послідовність робіт прописана найпростішою та найзрозумілішою мовою на сайті виробника і відбувається практично автоматично.

Пропадає інтернет на ноутбуці через Wi-Fi - що робити, якщо вилітає

Налаштування енергозбереження

Операційка Віндовс має внутрішню можливість аналізувати використання тих чи інших компонентів. Якщо протягом тривалого часу вони довго не використовуються, програма їх автоматично відключає на рівні системи. Розробники пояснюють цю функцію економією заряду батареї, що є єдиним джерелом живлення ноутбука. Вимкніть її можна з панелі керування. У цьому розділі потрібно вибрати пункт “Електроживлення” та відкрити підпункт “Налаштування схеми”.

Після цього слід відкрити посилання «Змінити додаткові параметри» і вже всередині системи відкрити «Параметри адаптера» та перевести бігунок у максимальну продуктивність. Обов'язково наприкінці шляху необхідно натиснути «Застосувати». Якщо не виконати останній пункт, то проблема повторюватиметься, як і раніше.

Для інформації! Режим електроживлення має стандартну установку.

Налаштування маршрутизатора

У деяких випадках вирішити проблему можна нескладним налаштуванням роутера. Нестабільну роботу іноді вдається відновити за допомогою перезавантаження. У деяких випадках може знадобитися виконати кілька відключень, включень.

Якщо дані дії не допомогли, необхідно звернути увагу на оновлення, які обов'язково потрібно виконати. Ці дії призведуть до обнулення всіх системних помилок, що виникли в процесі роботи. У випадку, якщо ці дії не допоможуть, необхідно провести повноцінне скидання всіх налаштувань маршрутизатора.

Важливо! Перейти до останнього пункту рекомендується лише у випадку, коли користувач знайомий з усіма даними та параметрами апаратури. Якщо ні, то допоможе лише провайдер.

Пропадає інтернет на ноутбуці через Wi-Fi - що робити, якщо вилітає

Пропадає інтернет через роутер кожні 5 хвилин

Інтернет-з'єднання може бути нестабільним тоді, коли сигнал, що надходить, дуже слабкий. В цьому випадку з'єднання буде постійно перериватись і, відповідно, відключатися маршрутизатор від ноутбука.

Виправити ситуацію можна за допомогою виносної антени або звернувшись до провайдера. Наприклад, на екрані мобільного роутера з'явиться відповідний значок, який сповістить про слабкий сигнал. Зателефонувавши на гарячу лінію, необхідно докладно описати проблему.

Важливо! Всю інформацію про рівень прийому в конкретній точці можна знайти на офіційному сайті провайдера або дізнатися у спеціалістів за телефоном.

Проблеми з радіусом дії мережі

На якість сигналу також можуть негативно впливати наявні перешкоди або відстань між ноутбуком і роутером. Вирішення питання для кожного випадку буде своє. Все залежить від першопричини обмеження доступу .

Перешкоди для сигналу

Головними перешкодами отримання якісного з'єднання є стіни. Це стосується великих приміщень незалежно від того, є вони житловими чи офісними. Врятувати ситуацію допоможе банальне переміщення роутера або використання усілякої техніки, що сприяє посиленню сигналу. У разі перенесення маршрутизатора доведеться діяти досвідченим шляхом та перевіряти буквально кожну кімнату чи кабінет.

Ще одна причина спотворення сигналу – велика кількість різних електроприладів, які з легкістю можуть створювати перешкоди для радіохвиль. Як результат, помилка, що висвічується на екрані маршрутизатора. Також збій у роботі апаратури може виникнути через велику кількість металевих предметів у приміщенні, де розташований роутер. Усі ці нюанси необхідно враховувати перед встановленням адаптера Wi-Fi.

Пропадає інтернет на ноутбуці через Wi-Fi - що робити, якщо вилітає

Відстань до точки доступу

Відстань ноутбука від роутера теж може призвести до погіршення якості сигналу. Все залежить від конкретної моделі маршрутизатора та від його технічних характеристик. Вирішувати це питання доведеться виключно досвідченим шляхом. Для цього слід підібрати найкраще місце для установки роутера. Визначити його нескладно, рівень сигналу відображатиметься на екрані.

Якщо немає можливості перенести адаптер на інше, більш відповідне місце, доведеться розщедритися на спеціальний підсилювач потужності сигналу.

Пропадає інтернет на ноутбуці через Wi-Fi - що робити, якщо вилітає

Зникнення Wi-Fi у ноутбуці може відбуватися з різних причин. Для їх усунення застосовуються різні способи, описані у статті. Але в деяких випадках може знадобитися допомога спеціаліста.

nBook
Додати коментар