При підключенні Bluetooth навушників гальмує інтернет

Багато користувачів бездротових пристроїв помічають, що часто Bluetooth та Wi-Fi заважають один одному. При відкритті доступу до даних комп'ютерної або телефонної техніки фіксується падіння швидкості Інтернету. З чим це може бути пов'язано, як усунути проблему та мінімізувати ризики її виникнення? Далі про цю тему докладно.

Чи може через підключення периферії через Bluetooth знижуватися швидкість інтернету

При підключенні Bluetooth навушників гальмує інтернет

Функціонування Wi-Fi та Bluetooth зазвичай відбувається на одній частоті, що спричиняє виникнення взаємних перешкод та порушення нормальних параметрів роботи обох пристроїв.

Наслідками такого збою в сигналах зв'язку є зниження швидкості інтернету і можливостей блютуз або підключення одного або обох пристроїв.

Чому при підключенні блютуз навушників гальмує інтернет

Вай-фай та блютуз не працюють одночасно у випадку:

 • радіоперешкод;
 • перешкод від стін та побутових приладів;
 • несумісності драйверів;
 • функціонування пристроїв однією частоті.

Перешкоди створені радіочастотами

Якщо при підключенні блютуз навушників гальмує інтернет, а між пристроями немає механічних перешкод, варто задуматися про можливі перешкоди від функціонуючих приладів, обладнаних інтерфейсом USB і підключених через спеціальний роз'єм.

При застосуванні кабелю або конектора з недостатнім рівнем екранування, техніка починає працювати на одній частоті з пристроями, що роздають, в результаті чого може впасти швидкість інтернету.

При поруч розташованому ноутбуці та телефоні, зв'язок може бути не встановлений у разі використання USB-3 отвору. При виникненні конфлікту Wi-Fi та Bluetooth є кілька способів, як вирішити проблему, проте простіше мінімізувати ризики її виникнення.

Для цього потрібно:

 • забезпечити пристрої, обладнаними USB-3 прорізами спеціальними кабелями з властивостями, що екранують;
 • все USB обладнання розмістити подалі від бездротового пристрою;
 • відключати техніку, що не використовується;
 • включати прилади з USB, розташовуючи їх ближче до комп'ютерних портів, що розташовані на відстані від маршрутизатора.

При підключенні Bluetooth навушників гальмує інтернет

Перешкоди через побутові прилади та стіни

Щоб не гальмував Wi-Fi під час увімкненого Bluetooth, між пристроями потрібно прибрати перешкоди. Ними може бути будь-які матеріальні предмети.

Зверніть увагу! Залізобетонна перегородка може стати причиною погіршення сигналу, а металева поверхня між пристроями здатна повністю його заглушити.

Всі матеріали, за впливом на якість з'єднання між пристроями та ймовірністю провокування конфлікту вай-фай та блютуз, поділяються на кілька категорій:

 • Практично які не впливають – деревина, стандартне скло, штучні матеріали для декоративного оздоблення.
 • Найчастіше не викликають збоїв у роботі пристроїв, але з присутністю ризиків негативного впливу, обумовлених наявністю домішок у матеріалі – вода, цегла, мармур.
 • Забезпечують більшу можливість збою в функціональності – бетон, гіпс, оброблене скло.
 • Припинення з'єднання між пристроями – метал.

Що робити, якщо Bluetooth та Wi-Fi заважають один одному

У випадках, коли при увімкненні Bluetooth падає швидкість Wi-Fi, можна виправити проблему, зменшивши відстань між пристроями, що роздають і приймають інтернет . Також потрібно розташувати гарнітуру, що ближче використовується для встановлення контакту блютуз.

Якщо проведені операції не вплинули на швидкість інтернету, то потрібно переконатися, що поблизу немає обладнання, випромінювання від якого можуть провокувати перешкоди в роботі. До категорії подібної техніки належать:

 • Мікрохвильові печі;
 • радіотелефони;
 • відеокамери бездротові;
 • флуоресцентні світильники;
 • електричні дроти.

Для забезпечення комфортної роботи у всесвітній мережі слід виключити вплив перелічених вище приладів і пристроїв. При розміщенні їх на видаленні проблеми можуть виникнути при приведенні декількох одиниць обладнання в робочий стан. Не варто підключати до мережі кілька пристроїв, функціонування яких забезпечується в одному діапазоні частот. Якщо це неможливо, потрібно хоча б скоротити їх число.

Для довідки! Прилади, що роздають Wi-Fi та Bluetooth, найчастіше працюють на загальній частоті в діапазоні 2,4 ГГц.

Однак більшість сучасних моделей роутерів надають можливість підключення в діапазоні 5 ГГц. Сканування каналів може включатися в автоматичному режимі. Процес може активуватися під час запуску або скидання.

Перевірка драйверів на сумісність із обладнанням

Якщо не вдається включитися через блютуз, то причиною проблеми може бути несумісність програмних драйверів обох пристроїв. У більшості випадків для усунення проблеми достатньо зробити оновлення.

Для цього потрібно з робочого столу комп'ютерної техніки зайти до папки “Мій комп'ютер” і вибрати розділ “Керування”. У вікні «Керування комп'ютером» перейдіть до розділу «Диспетчер пристроїв» меню «Службові програми».

При підключенні Bluetooth навушників гальмує інтернет

Після вибору потрібного розділу, клацніть на ньому правою кнопкою миші для виведення на екран вікна властивостей.

При підключенні Bluetooth навушників гальмує інтернет

У вкладці Драйвера слід натиснути на кнопку Оновити.

При підключенні Bluetooth навушників гальмує інтернет

Зміна розташування адаптерів та роутерів

У разі виникнення проблем зі швидкістю інтернету, що фіксуються після активації блютуз опції, слід спробувати виправити ситуацію, змінивши розташування роутера та адаптера. У деяких випадках цього достатньо, щоб отримати можливість повноцінно користуватись обома сервісами.

Якщо в приміщенні, в якому використовуються бездротові пристрої, планується експлуатувати обладнання, що підключається до мережі живлення через USB-вхід, то краще використовуватися боковий порт входу, розташований ближче до передньої частини техніки. Якщо в конструкції порт вхід на задній панелі, оптимальним рішенням буде, якщо пристрій підключено ближче до її центральної частини.

Зміна частот роутера для зниження ймовірності колізії з Bluetooth

Bluetooth може глушити Wi-Fi через функціональну активність пристроїв на одних частотах. Найчастіше це і є причиною проблеми.

При зміні налаштувань роздаючого інтернет-пристрою із встановленням частоти 2,4 ГГц, знизиться його продуктивність. Проте за таких умов при активації опції блютузу, інтернет не пропаде. Таке рішення є актуальним у ситуації, коли двочастотний діапазон не може бути підтриманий роутером.

При підключенні Bluetooth навушників гальмує інтернет

Додаткова інформація! Якщо після коригування в налаштуваннях, при включеному блютузі все ж таки падає швидкість інтернету, необхідно переналаштувати маршрутизатор і підключити мобільний інтернет.

Конфлікт між пристроями, один з яких активований на смартфоні з операційною системою Андроїд, можна виключити, деактивувавши проблемне функціонування гарнітури. Якщо цього не зробити, з'єднання перевантажиться і погано реагуватиме на розпорядження користувача.

Перенастроювання маршрутизатора проводиться онлайн на всіх моделях гарнітури за однією схемою. Для цього необхідно:

1. Відкрити розділ центру керування мережами та спільним доступом у меню панелі керування.

При підключенні Bluetooth навушників гальмує інтернет

2. Клікнути на підключення лівою кнопкою миші

3. Перейти до розділу установок.

4. Для здійснення входу в розділ «Додатково» натиснути кнопку «Налаштувати», розташовану під вікном під назвою маршрутизатора, що ідентифікує web-інтерфейс роутера.

При підключенні Bluetooth навушників гальмує інтернет

5. Вибрати в розділі “Канал” найменш навантажений його варіант.

При підключенні Bluetooth навушників гальмує інтернет

6. У розділі “Ширина каналу” встановити цифрове значення 20.

При підключенні Bluetooth навушників гальмує інтернет

7. Зберегти зміни.

Важливо! Якщо всі пристрої можуть повноцінно працювати на частоті 5 ГГц, краще налаштовувати їх на неї. За такого рішення не страждатиме швидкість інтернету.

Розібравшись, чому при підключенні блютуз навушників може бути поганий інтернет, можна легко усунути проблему. Мінімізувати ризики її виникнення вдасться за дотримання основних правил спільного використання пристроїв. Здебільшого вони орієнтовані забезпечення сумісності техніки та її розміщення у приміщенні в такий спосіб, щоб унеможливити перешкод різного походження.

nBook
Додати коментар