Порівняння Apple Watch Series 7, Series 6 і SE чим відрізняються?

Порівняння Apple Watch Series 7, Series 6 і SE чим відрізняються?

Огляд популярних моделей годинників Apple Watch 7, Apple Watch 6 і Watch SE. Розповідаю, чим вони відрізняються, щоб ви могли зробити правильний вибір на користь придбання певної моделі.

Дізнаємося, чим відрізняються Apple Watch Series 7, Apple Watch Series 6 та Apple Watch SE у порівнянні технічних характеристик, функціональних особливостях екрану, а також зручності використання. Чи варто переплачувати гроші, за більш сучасні моделі годинників Apple?

Іноді компанія Apple запускає у продаж нові моделі так званого смарт-годинника. Відносно недавно, в 2021 році, з'явився годинник Apple Watch Series 7 зі збільшеним екраном. Її попередньою версією була модель Apple Watch Series 6 , яку досі можна купити у інших постачальників, незважаючи на те, що на сайті офіційного виробника їх вже немає. Рік тому також була випущена модель Apple Watch SE , що теж на даний момент існує у продажу.

Відповідно, перед покупцем, охочим придбати новинки Apple Watch, постає необхідність вибору між трьома останніми моделями годинника. Для цього потрібно порівняти їх між собою, щоб побачити, у чому їх різниця і подібність.

Порівняння Apple Watch Series 7, Series 6 і SE чим відрізняються?

Зовнішній вигляд

Дизайни всіх трьох моделей мало чим відрізняються один від одного, тому годинник виглядає практично однаково. Екран у всіх займає більшу частину простору із зовнішнього боку, при цьому його формі притаманні згладжені кути. Спеціальне колесо (воно називається Digital Crown) і кнопка, що включає, розташовуються на всіх моделях справа.

Порівняння Apple Watch Series 7, Series 6 і SE чим відрізняються?

При цьому в Росії для їх виробництва використовується той самий матеріал – алюміній .

Єдину відмінність можна знайти в дизайні Apple Watch Series 7 , оскільки вони екран займає меншу область, тобто його рамки ширше.

Невелика різниця є також у доступних кольорах моделей . Для власників Apple Watch Series 7 доступні моделі наступних кольорів:

 • чорного;
 • білого;
 • зелений;
 • синього;
 • червоний.

Для Apple Watch Series 6 доступні гаджети таких кольорів:

 • сріблястого;
 • сірого космічного;
 • золотого;
 • синього;
 • червоний.

Для Apple Watch SE є лише три варіанти: моделі срібного, золотого та космічного сірого кольорів.

За розміром і ваговою категорією цей годинник теж трохи різний. Apple Watch Series 7 існує у двох варіантах: модель з діаметром 41 та 45 мм та вагою у 32 та 38,8 грам відповідно. В інших варіантів розміри трохи менше (44 × 38 × 10,7 мм та 40 × 34 × 10,7 мм), як і вага, яка відрізняється на кілька грам.

Як видно, годинник за своїм зовнішнім оформленням не дуже різний. Єдине, що одна модель представлена лише трьома колірними рішеннями, тоді як серед двох інших вибір явно більший. Якщо віддавати перевагу незвичайному оформленню, то на себе звертають увагу синій смарт-годинник Apple Watch Series 6 і аналогічний їм за кольором удосконалений годинник нового типу (зелений теж буде хорошим варіантом).

Дисплей

Порівняння Apple Watch Series 7, Series 6 і SE чим відрізняються?

Загальні показники тут співпадатимуть, оскільки дані моделі виготовляються з використанням новітнього дисплея, яскравість якого становить 1000 кд/м2. Є лише маленька різниця: Apple Watch SE не входить функція, що відповідає за те, щоб екран завжди знаходився у включеному стані (так званий режим always-on ).

У двох інших девайсів цей режим, навпаки, є, тобто вони постійно будуть включеними за наявності потрібного рівня заряду. Це зручніше, оскільки з таким режимом є можливість переглядати повідомлення та перевіряти час навіть у напіввимкненому стані годинника (завдяки тому, що always-on дає доступ до центру налаштувань у годиннику).

При цьому є і більша відмінність. У новітньої моделі, тобто Apple Watch Series 7, світло екрану навіть у згаданому режимі є більш яскравим, ніж у попередника.

Сам дисплей у неї більший через те, що екран збільшений на 20%. Залежно від діаметра корпусу його площа дорівнює 1143 або 904 мм2, а роздільна здатність становить 396 × 484 або 352 × 430 пікселів. У двох інших моделей розмір екрану і використовується дозвіл менше.

Виникає свого роду градація за дисплейними особливостями. Apple Watch SE має найпростіший дисплей. Модель Apple Watch Series 6 має схожий екран, але в нього додано функцію always-on. Apple Watch Series 7 , відповідно, є власником кращого екрана в порівнянні з попереднім годинником.

Працездатність

Порівняння Apple Watch Series 7, Series 6 і SE чим відрізняються?

Тут також простежується свого роду градація параметрів. Справа в тому, що в кожному пристрої різний ядерний процесор. Так, у Apple Watch SE це 64-бітний 2-ядерний процесор S5 , у Apple Watch Series 6 практично такий же, тільки з чіпом S6, а у нового типу такий же процесор з чіпом S7 .

Відчутна різниця спостерігається лише між чіпами S5 та S6 . Останній був виготовлений за типом того ядерного процесора, на якому працює iPhone 11, що давало йому певні переваги перед S5, який насправді все одно добре функціонує. Той чіп, який вбудований у модель минулого року, по суті, нічим не відрізняється від чіпа моделі попередньої версії, оскільки сама компанія, що виробляє, нічого не відзначила щодо можливої різниці між ними. Об'єм зовнішньої та внутрішньої пам'яті на всіх трьох пристроях однаковий.

Таким чином, спостерігається невелика різниця у швидкості роботи девайсів. Apple Watch SE, наприклад, є найповільнішими в трійці, хоча насправді їх процесор актуальний і на даний момент, тобто недосвідченому користувачеві буде зручно ними користуватися. Різниці ж у роботі двох інших годин практично немає.

Показники здоров'я

Порівняння Apple Watch Series 7, Series 6 і SE чим відрізняються?

У смарт-годинника марки Series 6 і 7 є функція, завдяки якій можна відстежувати кисень у кровоносній системі. Це дає власнику годинника унікальну можливість оцінювати роботу своїх легенів, оскільки дані, які ними вимірюються, завжди можна подивитися ще й у спеціальному додатку.

Працює так. Зміст кисню в кровоносній системі визначається тією кількістю газу, яка поширюється по всьому організму. Ззаду пристроїв розташовано чотири світлодіоди з різними кольорами (зеленого та червоного). Їх функція полягає в тому, що світло, що випромінюється ними, певним чином відбивається від струму крові. Вимірюється відбитого світла і виводиться його показник, розрахований за допомогою спеціального алгоритму.

При цьому на основі показники оцінюються в діапазоні від 70 до 100 %. Якщо виходить результат менше 95%, це свідчить про якісь порушення. Іноді це може бути сигналом наявності в крові коронавірусної інфекції, що останнім часом є досить актуальним.

Процедура визначення цього показника може здійснюватися як і у фоновому режимі, так і при певному запиті, що відображатиметься в додатку здоров'я.

Крім цього, у обох пристроїв, знову ж таки ззаду, знаходиться датчик, що дозволяє відстежувати ще й серцеву активність, тобто, в принципі, робить невелику кардіограму. Завдяки спеціальному коліщатку, розташованому збоку, можна швидко отримати показники стану серця на даний момент. Торкнувшись його, можна побачити, чи є його ритмі ознаки аритмії чи ні. Це не є повноцінною постановкою діагнозу, але може вказати на необхідність відвідування лікаря, що допоможе позбавити людину серйозного розвитку хвороби. Усі показники та можливі проблеми також будуть з'являтися у відповідному додатку.

До того ж, зараз у Росії ця функція працює, хоча раніше на неї була введена заборона.

Apple Watch SE відрізняються від своїх побратимів саме відсутністю можливості виміряти описані вище дані. Незважаючи на це, дана модель все ж таки може робити певні спостереження над показниками здоров'я у користувача. Справа в тому, що в неї, як і в інші, теж вбудований датчик, що дозволяє виміряти серцевий ритм. Він здатний фіксувати знижену чи підвищену частоту серцевого скорочення (ЧСС) чи перебої у ритмічній картині. Тут різниця лише в тому, що вид датчика моделей різний. У цьому девайсі використовується датчик другого покоління, тоді як у решти – третього.

Звичайно, описані функції важливі не для всіх користувачів пристрою, оскільки в основному за ними стежать лише ті, кому потрібно контролювати ці дані. Наприклад, активні калорії Apple Watch доступні у всіх моделях і ідентично представляють усім користувачам функцію кілець активності.

Але для тих, кому це важливо, вибір, очевидно, схилятиметься у бік Apple Watch Series 6 або 7. Третя модель, порівняно з ними, обмежена у можливості вимірювання показників здоров'я, оскільки їй доступний лише вимір пульсу – це дещо спрощений варіант.

Інші функції

Зрозуміло, здоров'я – це далеко не єдине, що можна контролювати за допомогою смарт-годинника. У кожній моделі є вбудовані:

 • акселерометр;
 • датчик висоти;
 • гіроскоп;
 • компас та барометр;
 • мікрофон та динамік.

Відповідно, з Apple Watch можна занурюватися у воду, щоправда, глибина занурення буде обмежена 50 метрами. Також вони реагують на освітленість.

Види пристроїв Series 6 та 7 підтримують більш високий рівень мережного з'єднання, оскільки вони працюють на частоті Wi-Fi 802.1 b/g/n. Третя ж модель за цими даними не така ефектна, тобто мережа працює дещо гірше. У неї, на відміну від інших, відсутній особливий чіп U1, завдяки якому можна відстежувати місцезнаходження зниклих речей (у нашій країні поки що немає).

У новітнього гаджета також підвищений рівень захисту екрану, оскільки його скло тепер стало ще міцнішим, що запобігає появі подряпин на ньому. Крім цього, цей екран має підвищений рейтинг захищеності від пилу. Такі вдосконалення явно підносять Apple Watch Series 7 над іншими варіантами.

Звичайно, вони не мають спеціальних функцій для фітнесу, як у інших, зате в плані життєздатності вони на першому місці.

Акумулятор

Порівняння Apple Watch Series 7, Series 6 і SE чим відрізняються?

Щоб уникнути порівнянь з іншими марками, Apple зазвичай не позначає потужність своїх акумуляторів. Все, що можна сказати про трійці цих пристроїв – вони можуть підтримувати робочий режим протягом усього світлового дня, що в середньому становить 18 годин. У цьому час незалежної роботи не визначається наявністю режиму always-on.

Незважаючи на те, що заряд у всіх моделей йде від магнітного кабелю, тобто бездротовим, швидкість його поповнення буде різною. Під час виходу Apple Watch Series 6 анонсувалося, що зарядка цього пристрою на 20% перевищує показники старих версій, тобто батарея відновлюється лише за 90 хвилин. Нова версія випереджає ці показання ще на 13%, і для практично повноцінної зарядки їй потрібно лише 45 хвилин. Навіть якщо заряджати менше 10 хвилин, цього вистачить, щоб у фоновому режимі відстежувати 8-годинний сон.

Відповідно, особливих відмінностей в даному пункті між видами годинника не буде, проте Apple Watch Series 7 будуть більш актуальними, оскільки все ж таки поповнюють відсоток батареї швидше за інших.

Ще один аналог

Порівняння Apple Watch Series 7, Series 6 і SE чим відрізняються?

Свого часу хорошим варіантом був годинник Apple Watch Series 3 , який зараз можна вважати молодшим попередником решти. Їхня найзначніша відмінність полягає в їхній вартості, оскільки вона менша за вартість трьох оновлених побратимів (починається з 18 тисяч).

За своїм функціоналом ця модель чимось нагадує Apple Watch SE, відрізняючись від них більшою товщиною екрану. Сам екран менший, ніж у аналогів, як і кількість доступних функцій. Однак базові здібності смарт-годин у Apple Watch Series все ж таки є. Вони захищені від води, можуть зчитувати удари серця і мають пам'ять на 8 Гб.

Проте зараз ця модель є швидше застарілою, адже навіть функції її покращеної версії знайшлося комусь випередити за всіма параметрами. Оскільки в цьому варіанті приваблива саме його ціна, варто враховувати, що пристрої, що вийшли в 2020 році, можуть подешевшати у зв'язку з виходом останніх годин. Це означає, що можливість придбати версію поновей є цілком можливою, що на сьогоднішній момент – відмінна перевага.

Технічні характеристики у порівнянні

Пропоную вам таблицю, в якій ви зможете легко та просто порівняти основні технічні характеристики Apple Watch Series 7, Series 6 та SE. Цього достатньо, щоб зрозуміти одну просту істину – кожен продукт Apple ідеальний і радуватиме вас щодня.

Корпус 41 мм чи 45 мм; область перегляду збільшена більш ніж на 50%15

Завжди увімкнений дисплей OLED LTPO з технологією

Retina, яскравість 1000 кд/м²

Дисплей зі скла Ion-X

Система S7 з двоядерним 64-бітним процесором; чіп W3 для бездротового зв'язку; чіп U1 (Ultra Wideband)11

Коліщатко Digital Crown з тактильним відгуком

Датчик рівня кисню у крові; електричний датчик серцевої активності; оптичний датчик серцевого ритму 3-го покоління

Повідомлення про занадто низький і високий пульс, повідомлення про нерегулярний ритм серця та додаток «ЕКГ»3

Функція «Екстренний виклик — SOS»4 та функція виявлення падіння

Захист від води на глибині до 50 м1

Захист від пилу (IP6X)

Надміцне фронтальне скло із захистом від тріщин

Wi-Fi та Bluetooth 5.0

GPS/ГЛОНАСС, компас і завжди ввімкнений висотомір

Динамік на 50% голосніше15; вбудований мікрофон

Ємність 32 ГБ

Швидша зарядка

Корпус 40мм або 44мм; дисплей збільшено більш ніж на 30%15

Завжди увімкнений дисплей OLED LTPO з технологією Retina, яскравість 1000 кд/м²

Дисплей зі скла Ion-X

Система S6 з двоядерним 64-бітним процесором; чіп W3 для бездротового зв'язку; чіп U1 (Ultra Wideband)11

Коліщатко Digital Crown з тактильним відгуком

Датчик рівня кисню у крові; електричний датчик серцевої активності; оптичний датчик серцевого ритму 3-го покоління

Повідомлення про занадто низький і високий пульс, повідомлення про нерегулярний ритм серця та додаток «ЕКГ»3

Функція «Екстренний виклик — SOS»4 та функція виявлення падіння

Захист від води на глибині до 50 м1

Wi-Fi та Bluetooth 5.0

GPS/ГЛОНАСС, компас і завжди ввімкнений висотомір

Динамік на 50% голосніше15; вбудований мікрофон

Ємність 32 ГБ

Корпус 40мм або 44мм; дисплей збільшено більш ніж на 30%15

Дисплей OLED LTPO з технологією Retina, яскравість 1000 кд/м²

Дисплей зі скла Ion-X

Система S5 з двоядерним 64-бітним процесором; чіп W3 для бездротового зв'язку

Коліщатко Digital Crown з тактильним відгуком

Оптичний датчик серцевого ритму 2-го покоління

Повідомлення про занадто низький і високий пульс та повідомлення про нерегулярний ритм серця3

Функція «Екстренний виклик — SOS»4 та функція виявлення падіння

Захист від води на глибині до 50 м1

Wi-Fi та Bluetooth 5.0

GPS/ГЛОНАСС, компас і завжди ввімкнений висотомір

Динамік на 50% голосніше15; вбудований мікрофон

Ємність 32 ГБ

Характеристики порівняння годинника Apple Watch взяті з офіційного сайту – https://www.apple.com/ru/watch/compare/

Ціни

Найдешевшим варіантом буде модель смарт-годин SE, вартість якої становить 24 тисячі рублів. На другому місці – марка Series 6. Незважаючи на її відсутність серед офіційно існуючих у продажу пристроїв, її ринкова ціна починається від 29 тисяч рублів. Нарешті, вартість останнього випущеного товару (Series 7) залежатиме від розміру корпусу, тобто становить або майже 37, або 39 з половиною тисяч рублів.

Важливо : ціни в даний час вже не є актуальними, зважаючи на відсутність індексування сайтом Apple, приблизну вартість можна дізнатися на англомовній версії сайту шляхом конвертації валюти.

Apple Watch 7 vs Apple Watch SE – що вибрати?

Порівняння Apple Watch Series 7, Series 6 і SE чим відрізняються?

Різниця між Apple Watch SE та Apple Watch 7

Тільки в алюмінієвому корпусі Є корпуси з алюмінію, нержавіючої сталі чи титану
Розміри корпусу 44 або 40 мм Розмір корпусу 45 та 41 міліметр
Retina Display (вимкнений без активності) Retina Display постійно увімкнений
Рамки дисплея 3 міліметри Площа дисплея більша на 20%, а рамки всього 1.7 міліметра.
Чіп S5 Чіп S5 із прискоренням, працює на 20% швидше
Датчик серця 2 покоління Датчик серця 3 покоління
Доступно два кольори – сріблястий та золотий Кольори в алюмінієвому корпусі – Midnight, Starlight, Green, Blue та (PRODUCT)RED. Кольори корпусів із нержавіючої сталі – графіт, золотий, срібний. Кольори титанових корпусів – срібний та космічний чорний.
Wi-Fi 802.11 b/g/n 2,4 ГГц Wi-Fi 802.11 b/g/n 2,4 ГГц, 5 ГГц
Швидка зарядка (всього 45 хвилин до 80%)
Датчик кисню у крові.

Підсумки

Порівняння Apple Watch Series 7, Series 6 і SE чим відрізняються?

Оригінальний виробник надає покупцеві можливість вибрати між трьома варіантами продукту Apple Watch: Series 3, SE і Series 7. При цьому вони представлені в порядку зростання від моделей простіше до більш просунутих та розроблених.

У цей ряд також вписується девайс Series 6, який все ж таки доступний у своєму ринковому варіанті. Не варто забувати, що цей годинник є прямим попередником останньої створеної моделі і містить у собі практично схожі функції. Змінився лише розмір екрану, його підвищений захист від пошкоджень та швидкість зарядки.

Варіант SE є відмінною залежністю якості від ціни. До того ж вони підійдуть тим користувачам, яких не цікавлять розширений функціонал на зразок вимірювання ударів серця або особливий режим екрану. У більшості випадків оптимальним варіантом буде вибір шостої або сьомої моделі годинника, враховуючи той факт, що дещо застарілий вид продукту теж привабливий, оскільки його можна купити за нижчою ціною.

nBook
Додати коментар