Нові фішки Android 11

Новий Android 11: зустрічайте найновішу OS від корпорації Google

Офіційна версія Android 11 починає випускатись сьогодні. Звичайно, він вражає власні телефони Pixel від Google, але, на приємне подив, є кілька інших, які відразу ж його отримують. Найбільш важливими серед них є OnePlus 8 та 8 Pro. Це довгоочікуване покращення темпу оновлень Google Android, хоча переважна більшість телефонів Android не отримають повне оновлення ОС протягом певного часу.

Зміст
 1. Що нового в Android 11
 2. Які пристрої отримають Android 11
 3. Розклад Google для Android 11
 4. Вбудована система запису екрана
 5. Беззвучні нотифікації під час запису відео
 6. Збільшена чутливість екрану
 7. Точне налаштування жесту «Назад»
 8. Найкраща підтримка для закруглених та «водоспадних» екранів
 9. Режим “В літаку” не відключає Bluetooth
 10. Прокручування скріншотів
 11. Виявлення руху для Pixel 4
 12. Закріпити програму в меню «Поділитися»
 13. Реверсивна зарядка для Pixel 5
 14. Новітні технології
 15. Розширені нотифікації дискусії у шторці
 16. Історія повідомлень
 17. Виноски розмов
 18. Контекстна «Темна тема»
 19. Розширені одноразові дозволи
 20. Стеження за сховищем
 21. Поліпшення для «Проекту Mainline»
 22. Пухирцеві чати
 23. Налаштування повідомлень для важливих контактів
 24. Просунута робота зі скріншотами
 25. Нові кнопки у багатозадачності
 26. Повернення недавно закритої вкладки
 27. Закріплення даних у меню «Надсилання»
 28. Бездротовий ADB
 29. Дизайн годинника Always On
 30. Відтворення аудіо на кількох пристроях
 31. Перегляд підтримуваного кодека
 32. Запис дзвінків
 33. Розумні будинок та карти в меню харчування
 34. Оновлений файловий менеджер
 35. Визначення закритості очей Pixel 4
 36. Двохдіапазонний GPS
 37. Проект Columbus
 38. Підтвердження видалення SIM
 39. Нові варіанти вирізів
 40. Частота оновлення
 41. Адаптація складних пристроїв
 42. Підтримка Ethernet
 43. Автоматичний відгук дозволів
 44. Media Resumption
 45. Проблеми із встановленням програм із невідомих джерел

Що нового в Android 11

Після оновлення Android версії 11 є низка важливих нововведень:

 • Повідомлення про розмови
 • Історія повідомлень
 • Бульбашки чату
 • Запис екрану
 • Управління ЗМІ
 • Розумні пристрої
 • Дозволи
 • Розклад темної теми
 • Оновлення Play Store
 • Пропозиції програм
 • Спільне використання листів додатків
 • Android Auto
 • Оновлення голосового доступу
 • Корпоративна конфіденційність
 • Коментарі

Які пристрої отримають Android 11

Ось телефони, які зараз сумісні з Android 11:

 • Google Pixel 2/2 XL
 • Google Pixel 3/3 XL
 • Google Pixel 3a / 3a XL
 • Google Pixel 4/4 XL
 • Google Pixel 4a / 4a 5G
 • Google Pixel 5
 • Xiaomi Mi 10 / Mi 10 Pro

Розклад Google для Android 11

Новий Android 11: зустрічайте найновішу OS від корпорації Google

 • 1. Попередня версія для розробників: лютий 2020
 • 2. Попередній перегляд для розробників: березень 2020р.
 • 3. Попередній перегляд для розробників: квітень 2020р.
 • 4. Попередній перегляд для розробників: травень 2020р.
 • 1-а бета: 10 червня 2020
 • 2-а бета: липень 2020
 • 3. Бета та фінальна версія: серпень/вересень 2020 р.

Вбудована система запису екрана

Новий Android 11: зустрічайте найновішу OS від корпорації Google

Android може робити запис екрана без використання сторонніх додатків. Android 11 пропонує функцію, яка вже є в деяких кастомних версіях операційної системи – вбудований запис екрана. Це дозволяє використовувати легкодоступні елементи керування в телефоні для створення відео про те, що знаходиться на вашому екрані, подібно до скріншот.

Ви навіть можете записувати звук свого телефону або використовувати мікрофон, щоб розповідати про те, що ви робите, так що це має бути чудовою функцією для створення коротких відео, таких як TikTok, або для створення навчальних відео, щоб допомогти менш технічно підкованим користувачам максимально використовувати свій смартфон.

У зв’язку з цим, функції загального доступу Android 11 набули ширшого поширення в додатках, тому ви можете легко копіювати і вставляти зображення, текст і відео з однієї програми і надсилати їх прямо в інше.

Беззвучні нотифікації під час запису відео

У новій версії Android було вирішено проблему, яка викликала сильне невдоволення у користувачів – повідомлення під час запису відео. Тепер можна вимкнути звук повідомлень під час запису відео.

Збільшена чутливість екрану

Тепер у операційній системі можна збільшити чутливість сенсорної панелі. Це знадобиться тим, хто використовує захисне скло та плівки на своїх пристроях. Ця функція з’явиться у меню налаштувань.

Точне налаштування жесту «Назад»

На старих версіях Android могли виникати незручності, тому що жест «назад» був схожим на жест виклику меню налаштувань. Тепер зона чутливості буде розділена на 2 частини: ліворуч та праворуч. Це має зменшити кількість помилкових жестів.

Найкраща підтримка для закруглених та «водоспадних» екранів

Заокруглені екрани це ефектно, але не завжди зручно. Наприклад, клавіатура може заходити за закруглення і створювати дискомфорт використання. Тепер у ОС з’явилася функція, завдяки якій можна вказувати робочу частину екрана.

Режим “В літаку” не відключає Bluetooth

Якщо раніше при включенні режиму «В літаку» відключав, у тому числі й Bluetooth, що не мало жодного сенсу та виключало можливість використання бездротових навушників, то тепер при включенні режиму Bluetooth не буде відключатися.

Прокручування скріншотів

Рік тому Google вперше повідомив, що скріншоти з прокруткою були заплановані для Android 11, і натяки на функціональність були присутні в перших попередніх версіях для розробників цього року. На жаль, у сьогоднішній Android 11 AMA на Reddit команда Android підтвердила, що ця функція не буде вчасно завершена для оновлення.

Виявлення руху для Pixel 4

Новий Android 11: зустрічайте найновішу OS від корпорації Google

Схоже, що Google в Android 11 почав розширювати можливості Motion Sense. Тепер замість того, щоб просто натискати кнопки перемикання під час відтворення пісні, ви можете навести руку на телефон, щоб зупинити трек, та навести його ще раз, щоб почати відтворення знову.

Хоча це досить проста функція і не є технічним дивом, на яке люди очікували від технології Motion Sense, це хороша ознака того, що Google дійсно буде розвивати цю функцію.

Закріпити програму в меню «Поділитися»

В Android 11 повернули можливість закріплювати використовувані програми в меню “Поділитися”

Реверсивна зарядка для Pixel 5

Новий Android 11: зустрічайте найновішу OS від корпорації Google

У Pixel 5 є технологія реверсивної зарядки або Battery Share. Зазвичай, коли ви підключаєте USB-C кабель до Google Pixel 5, він автоматично включає функцію зворотної зарядки. Зверніть увагу, що в Google Pixel 5 ця функція називається “Battery Share”.

Функція Battery Share або, простіше кажучи, обернена зарядка стала однією з ключових особливостей смартфонів цього року. Ми бачили кілька телефонів Huawei, Samsung, які використовують цю функцію.

Це означає, що ви можете зручно заряджати інший смартфон або навушники, що підтримують бездротову зарядку, помістивши його на задню частину Google Pixel 5.

Новітні технології

Ось кілька нових функцій Android 11, які потрапляють до категорії нових технологій:

 1. Однією з них є найкраще виявлення 5G тому, якщо ви використовуєте телефон з підтримкою 5G, програми Android 11 будуть легше розпізнавати мережу і в результаті працювати швидше.
 2. Що стосується покращеного інноваційного програмного забезпечення, Android 11 тепер буде визначати кути повороту на складних телефонах, тому програми можуть краще працювати, коли ваш телефон складний.
 3. Актуальний сьогодні режим «Малюнок у зображенні» — це зручний спосіб перегляду відео, поки ви займаєтеся іншими справами. Тепер стало простіше змінювати розмір вікна із додатком.

Розширені нотифікації дискусії у шторці

Тепер при отриманні повідомлення ви не тільки побачите його в так званій Шторці, але й зможете відповідати на нього, а також відправляти фото та відео прямо з меню шторки.

Історія повідомлень

Нарешті, тепер ви можете бачити старі повідомлення в налаштуваннях на випадок, якщо ви випадково їх видали або занадто довго ігнорували.

Виноски розмов

Коли ви проводите пальцем зверху вниз у Android 10, ви опускаєте панель повідомлень. В Android 11 вона розділена на дві частини, що складаються з ваших повідомлень та ваших «розмов».

Таким чином, ви можете легко побачити, чи потрібні ви людям, і одразу ж відповісти. Тепер ви також можете закріпити розмови на “Бульбашках” – можливо, ви бачили це в Facebook Messenger, де над іншими програмами з’являється плаваючий значок, що показує, що у вас є повідомлення.

Контекстна «Темна тема»

Новий Android 11: зустрічайте найновішу OS від корпорації Google

Темна тема була ще в Android версії 10. З оновленням з’явиться можливість автоматично налаштувати включення та вимкнення темної теми залежно від часу.

Розширені одноразові дозволи

В оновленні з’явилася можливість одним натисканням давати програмі можливість отримати інформацію про ваше місцезнаходження, доступ до камери і мікрофона. Простіше кажучи, одним натисканням можна видати програмі відразу кілька дозволів на обробку та отримання даних.

Стеження за сховищем

В Android 11 було додано зміну, яка позитивно впливає на безпеку даних користувачів. Тепер програми матимуть доступ лише до певної частини даних у сховищі.

Поліпшення для «Проекту Mainline»

В Андроїд 11 була покращена система зі скачування оновлень ПЗ прямо з Play Market. Тепер із магазину вдасться завантажити ще більше технічних оновлень.

Пухирцеві чати

Новий Android 11: зустрічайте найновішу OS від корпорації Google

Ви можете перетворити ваші текстові повідомлення на невеликий міхур, який буде накладатися поверх інших додатків. Це дозволяє вам вибрати чат, і він буде виводитися над іншими програмами на вашому екрані в маленькому віконці. Коли ви його повертаєте, він стає маленьким міхуром, що висить у кутку екрана.

У міхурах є що полюбити. По-перше, бульбашкова система Android 11 працює у всіх додатках: тому можна вести активне листування як у месенджері, так і в повідомленнях, і вони обидва доступні в одному місці, при натисканні на міхур.

Налаштування повідомлень для важливих контактів

На додаток до нових “міхурів” для чатів була додана ще одна функція – додавання пріоритетних контактів, у яких відображатиметься аватар і для них повідомлення налаштовуються окремо.

Ви можете помітити певні розмови як «пріоритетні», що призведе до відображення аватара відправника на екрані блокування і, за бажання, дасть вам можливість дозволити їм ігнорувати налаштування режиму «Не турбувати».

Просунута робота зі скріншотами

Розробники видалили інструмент для створення знімків екрана меню кнопки живлення. Не можна робити знімок екрана, утримуючи кнопку живлення; натомість ви повинні отримати доступ до списку відкритих програм, провівши вгору від кнопки «Додому». Як тільки ви відкриєте свої програми, ви побачите кнопку “Знімок екрана” у нижній частині дисплея.

Скріншоти тепер з’являються у нижньому лівому кутку, як і на iPhone.

Нові кнопки у багатозадачності

Тепер у меню багатозадачності з’явилася нова кнопка, яка дозволяє зробити звичайний або довгий скріншот. Ще одна кнопка дозволяє одразу поділитися скріншотом. Третя кнопка виділяє весь текст вибраного вікна для зручності швидкого копіювання.

Повернення недавно закритої вкладки

Тепер в Android є можливість повернути закритий додаток, якщо, наприклад, він був закритий випадково. Користувачів буде близько секунди на відновлення програми після того, як вони закриють його, і вони можуть повернути його, провівши пальцем вниз з будь-якої точки екрана.

Закріплення даних у меню «Надсилання»

Тепер у розділі «Поділитися» з’явилася можливість закріпити певний ярлик (наприклад, дані з буфера обміну або фотографії)

Бездротовий ADB

Новий Android 11: зустрічайте найновішу OS від корпорації Google

Android Debug Bridge або ADB використовується для зручного постійного перепрошивування смартфона при підключенні до ПК. У новій версії з’явиться можливість перепрошивки без підключення до ПК.

Дизайн годинника Always On

Новий Android 11: зустрічайте найновішу OS від корпорації Google

Тепер з’явилася можливість настроювати оформлення годинника Always On в меню налаштувань.

Відтворення аудіо на кількох пристроях

У бета-версії системи було виявлено функцію відтворення аудіо на кількох пристроях. Це дозволить прослуховувати одну аудіодоріжку на кількох телефонах або навушниках.

Перегляд підтримуваного кодека

Новий Android 11: зустрічайте найновішу OS від корпорації Google

У новій версії з’явилася можливість визначення кодеків, що підтримуються. Тепер у меню вибору кодеків не буде тих, що не підтримуються системою.

Запис дзвінків

На жаль, Google видалив функцію запису дзвінків у новій попередній версії Android 11 для розробників.

Розумні будинок та карти в меню харчування

Новий Android 11: зустрічайте найновішу OS від корпорації Google

В оновленому меню живлення з’явилася можливість усі розумні пристрої, причому від різних виробників.

Оновлений файловий менеджер

Тепер замість стандартного файлового менеджера буде використовуватися Google Files, проте стандартна програма провідника все ще залишається доступною для використання. Додана можливість сортування за розміром файлу та датою створення.

Визначення закритості очей Pixel 4

Новий Android 11: зустрічайте найновішу OS від корпорації Google

Щоб уникнути доступу до пристрою стороннім, з’явилося визначення закритості очей датчика розпізнавання обличчя. Тепер не вдасться піднести телефон до обличчя сплячої людини і розблокувати телефон.

Двохдіапазонний GPS

Додана підтримка двопозиційного GPS на деяких пристроях. Використання технології дозволить більш точно та швидко визначати розташування на карті.

Проект Columbus

Columbus — це функція, при якій можна взаємодіяти з інтерфейсом через задню кришку телефону (наприклад, Google Pixel 4). У Android 11 функціонал технології було збільшено. Додано новий вид взаємодії – постукування по задній кришці.

Підтвердження видалення SIM

Функція виключає випадкове видалення сім картки eSim. Вона вмикається в налаштуваннях.

Нові варіанти вирізів

Додано два нові види вирізу: отвір та водоспад. Ця функція доступна лише для розробників та призначена для тестування інтерфейсу програми на різних пристроях.

Частота оновлення

Для зручності розробників та користувачів у систему було додано функцію автоматичного розпізнавання частоти екрана. Це зроблено через те, що в 2020 виходить все більше пристроїв з частотою 90, 120 і 144 Гц.

Адаптація складних пристроїв

Для складних пристроїв, наприклад модель Samsung Z-Flip, додано функцію, яка дозволяє вказувати програмам кут нахилу екрана.

Підтримка Ethernet

В Android 11 додали можливість підключення Ethernet кабелю, що дозволить використовувати смартфон як роутер.

Автоматичний відгук дозволів

Ця функція вмикається в налаштуваннях і дозволяє системі самостійно відкликати дозволи у вибраних програм.

Media Resumption

Це функція, яка дозволяє переносити медіаплеєр у шторку сповіщення.

Проблеми із встановленням програм із невідомих джерел

Якщо програма буде запитувати інсталяцію інших програм з інтерфейсу, то при отриманні дозволу вона буде закрита, а всі отримані дані видалені.

nBook
Додати коментар