Налаштування iPhone 12 – 14 важливих налаштувань, які потрібно зробити прямо зараз

Налаштування iPhone 12 - 14 важливих налаштувань, які потрібно зробити прямо зараз

Стандартне та рекомендоване базове налаштування iPhone 12. Цілих 14 важливих налаштувань, які потрібно зробити прямо зараз!

Уся лінійка iPhone 12 від Apple дуже вражає. Від дуже маленького iPhone 12 Mini, до дуже великого iPhone 12 Pro Max – у кожному є що полюбити, з додаванням нової платформи для бездротової зарядки та аксесуарів MagSafe, химерних трюків із камерою та 5G. Лінійка iPhone 12 виходить із коробки із встановленою iOS 14, яка має власний набір нових функцій.

Хочете, вірте, хочете, ні, але налаштування Apple за замовчуванням не завжди дозволяють максимально ефективно використовувати свій iPhone. Ми проведемо вас через кілька кроків, які зроблять ваш новий iPhone 12 ще краще. Наприклад, якщо ви живете десь із нульовим або частковим покриттям 5G, немає причин залишати його увімкненим. Режим «Не турбувати» відключений за замовчуванням, а це означає, що ваш iPhone продовжуватиме їсти всю ніч, змушуючи тих, хто погано спить, прокидатися. Кому це потрібно? Замість цього можна змусити Центр управління працювати на вас, змінивши налаштування телефону.

Не маєте або не використовуєте покриття 5G

Оскільки стільникові оператори все ще продовжують розгортати мережі 5G, деяким власникам iPhone 12 доведеться зачекати на доступ до 5G.

Apple використовує функцію Smart Data, характерну для iPhone 12, яка автоматично перемикатиметься між мережами 4G LTE і 5G — без вашого відома або будь-яких дій — залежно від того, як ви використовуєте iPhone 12. Автоматичний перемикач впливає на час автономної роботи, і ви можете виявити, що акумулятор вашого iPhone 12 розряджається швидше, ніж раніше. Якщо ви не бажаєте жертвувати часом автономної роботи заради більш високих швидкостей 5G, вимкніть його. Ви завжди можете знову ввімкнути 5G, коли захочете або коли покращиться якість обслуговування у вашому районі.

Щоб відключити 5G на вашому iPhone 12, змушуючи його завжди використовувати 4G LTE, навіть якщо у вас є покриття 5G, відкрийте «Налаштування», потім перейдіть в «Стільниковий зв'язок» > «Параметри стільникового зв'язку» > «Голос та дані» та виберіть « LTE». Як альтернатива, якщо ви хочете, щоб ваш iPhone 12 використовував виключно з'єднання 5G, ви можете вибрати 5G On.

Налаштуйте в iPhone 12 обсяг даних, які використовуються для підключення до 5G

Якщо ви задоволені продуктивністю 5G, слід ознайомитися з налаштуванням мережі. Перейдіть до “Налаштування” > “Стільниковий зв'язок” > “Параметри стільникового зв'язку” > “Режим даних”, де ви знайдете три різні варіанти: Дозволити більше даних у 5G, стандартному та низькому режимі даних.

Незважаючи на те, що під трьома різними опціями є короткий опис, вони не дають повної картини. Надання більшої кількості даних по 5G дасть вам високоякісне відео та дзвінки FaceTime, а також ваш телефон зможе завантажувати оновлення програмного забезпечення, транслювати контент Apple TV та Apple Music у високій якості, а також дозволяє третім особам: сторонніх розробників, покращувати свої програми. Налаштування за замовчуванням на цій сторінці буде залежати від вашого оператора зв'язку, тому рекомендується перевірити свій iPhone 12 і переконатися, що він налаштований відповідно до ваших уподобань.

iOS 14 змінив оповіщення про вхідний дзвінок – змінити назад

До iOS 14, коли ваш iPhone розблокований і використовується – наприклад, для перевірки електронної пошти – і хтось дзвонить у цей момент, екран вхідного дзвінка займав весь ваш дисплей. Звичайно, це неприємно, але ви знали, що вам дзвонять.

З впровадженням iOS 14, Apple змінила підказку про вхідний дзвінок, вона більше не схожа на типове сповіщення. Тепер це невелике повідомлення, яке з'являється у верхній частині екрана, коли ви використовуєте свій телефон, тому можна пропустити дзвінок.

Щоб повернути повноекранне повідомлення про вхідний дзвінок, перейдіть до «Установки» > «Телефон» > «Вхідні дзвінки» та натисніть «На весь екран».

Показувати повні сповіщення на екрані під час блокування.

Якщо iPhone 12 – це ваш перший досвід роботи з технологією Apple Face ID, ви помітите, що не можете бачити вміст нових попереджень та повідомлень на екрані під час блокування. Наприклад, замість того, щоб бачити, хто надіслав вам текстове повідомлення і що в ньому йдеться, ви побачите лише загальне попередження “Повідомлення”.

За замовчуванням, всі iPhone з технологією Apple Face ID будуть приховувати вміст попереджень, поки ви не візьмете свій телефон і не розблокуєте, подивившись на нього. Це функція конфіденційності, яка може дратувати.

Щоб змінити спосіб відображення повідомлень на екрані, перейшовши до «Установки» > «Сповіщення» > «Показати прев'ю» та виберіть «Завжди». І навпаки, ви можете вибрати “Ніколи”, якщо хочете, щоб вміст ваших повідомлень завжди був прихований на екрані під час блокування.

Ви можете змінити налаштування камери iPhone 12

Кожна модель iPhone 12 отримала скромні оновлення камери, одне з яких — можливість записувати HDR або відео з розширеним динамічним діапазоном — з Dolby Vision. Це означає, що ваші відео будуть яскравішими, з більш точними кольорами та покращеним контрастом. Звучить круто, правда? Але є проблема — не кожен додаток чи сервіс коректно працюватиме з HDR-відео. Коли ви завантажуєте відео у Facebook або Instagram, яке ви бачите на своєму iPhone 12, буде виглядати надто яскравим і втратить частину своєї магії. Розробникам потрібно оновити свої програми, щоб приймати HDR-відео, але навіть у цьому випадку людині, яка переглядає відео, буде потрібно пристрій, здатний побачити різницю HDR.

Є кілька варіантів:

Ви можете вимкнути HDR-відео, перейшовши до «Налаштування» > «Камера» > «Запис відео» і повернувши перемикач поруч із «HDR-відео» у положення «Вимк». Надалі всі відеозаписи будуть записуватися в стандартному динамічному діапазоні, і у вас не виникне проблем з їх використанням або редагуванням.

Залиште HDR-відео увімкненим, але якщо ви хочете поділитися відео, використовуйте програму «Фото», ваш iPhone автоматично конвертує відео в SDR і завантажує його. Коли ви надсилаєте відео іншому користувачеві iPhone, Apple визначає, чи його сумісний iPhone, iPad або Mac з HDR Dolby Vision. Якщо це не так, Apple автоматично конвертує відео.

Якщо ви залишите HDR-відео увімкненим і вам потрібно відредагувати відео, ви можете використовувати програму Apple iMovie або програму «Фотографії», вбудовану у ваш iPhone. При необхідності можна використовувати iMovie для експорту відео у форматі SDR.

Уникайте безладу в програмах на головному екрані.

З випуском iOS 14 у користувачів iPhone з'явилося більше можливостей контролю над тим, як виглядає їхній домашній екран, ніж будь-коли раніше, ви навіть можете повністю налаштувати зовнішній вигляд свого телефону за допомогою різних значків програм і віджетів – він дуже схожий на Android за своїм функціоналу.

Якщо вам подобається мінімалістичний вигляд, ви повинні переконатися, що нові програми не будуть автоматично з'являтися на головному екрані кожного разу, коли ви завантажуєте програму. Або, з іншого боку, якщо ви не хочете, щоб нові програми потрапляли прямо в бібліотеку додатків, де ви обов'язково забудете про їх існування через день або два, перейдіть до «Налаштування» > «Головний екран» та виберіть «Додати на головну». Тільки екран або бібліотека програм.

Використовуйте красиві шпалери.

Ще одне налаштування домашнього екрана, яке ви повинні зробити, стосується шпалер або тла. У нещодавніх оновленнях Apple додала кілька нових шпалер із досить крутою особливістю.

Відкрийте програму «Параметри» на своєму iPhone та виберіть «Шпалери» зі списку. Переконайтеся, що перемикач із написом «Темний зовнішній вигляд затемняє шпалери» під двома ескізами ваших шпалер увімкнено. Тепер натисніть “Вибрати нові шпалери” та виберіть “Кадри” або “Живі”. Бачите гурток унизу кожного? Він наполовину чорний, наполовину білий. Цей гурток означає, що шпалери мають світлий і темний режими і автоматично змінюватимуться в залежності від стану системи вашого телефону.

Увімкніть темний режим. Ви не пошкодуєте про це

Говорячи про темний режим, якщо ви не хочете постійно налаштовувати яскравість екрана, ви можете використовувати спеціальний темний режим вашого телефону, який, як доведено, заощаджує час автономної роботи. Темний режим перетворює весь білий фон на програми, найчастіше, на чорний фон. Ваш телефон може заощаджувати заряд акумулятора завдяки темнішим кольорам.

Увімкніть його, вибравши «Параметри» > «Дисплей та яскравість», а потім натисніть «Темний» у верхній частині екрана.

Програми Apple автоматично переключатимуться на темну колірну схему.

Увімкніть режим “Не турбувати”.

При включенні «Не турбувати» відключаються всі попередження на вашому iPhone за розкладом або за запитом. Ваші повідомлення, як і раніше, чекатимуть на вас, коли ви прокинетеся вранці, але, якщо ви увімкнете режим «Не турбувати», ваш телефон не буде видавати звукових або вібро сигналів про оновлення та електронних листів.

Якщо ви турбуєтеся про те, що хтось не зможе зв'язатися з вами у разі виникнення надзвичайної ситуації, ви можете вказати DND, щоб телефон дзвонив, коли ви отримуєте повторні дзвінки з одного і того ж номера. Ви також можете вирішити, чи завжди ви хочете дозволяти дзвінки від контактів, які ви додали до обраного.

Спростіть читання тексту.

Парою натискань на екран iPhone можна настроїти розмір шрифту, щоб його було легше читати. Відкрийте «Установки» та виберіть «Дисплей і яскравість» > «Розмір тексту», де ви можете використовувати повзунок, доки не задоволені розміром шрифту.

Для трохи більшої привабливості ви можете включити жирний текст (він знаходиться трохи нижче кнопки розміру тексту).

Додати альтернативний зовнішній вигляд Face ID.

Функція розпізнавання обличчя Apple, Face ID, постійно вивчає різні аспекти вашої особи під час кожного сканування. Якщо вам не вдається змусити Face ID постійно впізнавати вас, спробуйте варіант Альтернативний зовнішній вигляд.

Перейдіть до «Налаштування» > «Ідентифікатор особи та пароль» > введіть свій PIN-код > «Налаштувати альтернативний вигляд» і знову пройдіть процес реєстрації вашої особи.

Вимкніть автоматичну яскравість, щоб продовжити термін служби батареї.

Рівень яскравості екрану вашого iPhone може дуже вплинути на час автономної роботи. За замовчуванням iOS автоматично регулює яскравість дисплея в залежності від того, скільки світла визначає датчик довкілля. Але якщо ви хочете отримати повний контроль, ви можете відключити автоматичну яскравість, що означає, незалежно від того, який рівень яскравості ви встановили, він залишатиметься таким, поки ви не відрегулюєте його знову.

Відкрийте «Установки» > «Універсальний доступ» > «Дисплей та розмір тексту» і в нижній частині сторінки ви знайдете перемикач, щоб вимкнути автоматичну яскравість.

Тепер, коли ви хочете налаштувати свій екран, ви можете зробити це, відкривши Центр керування, провівши пальцем вгору від нижньої частини екрана на пристрої з кнопкою «Додому» або провівши пальцем вниз від правого верхнього кута.

Перевірте налаштування конфіденційності.

Уперше, коли ви налаштовуєте телефон і всі свої програми, вас засипають запитами, з дозволом на доступ до особистої інформації, починаючи від відстеження вашого розташування та закінчуючи інформацією про ваш Apple Health або фотографіями. Занадто легко виробити звичку стверджувати все, щоб ви могли використовувати програму, але витратите кілька хвилин, виконайте налаштування конфіденційності та налаштуйте те, що кожна програма може і не може бачити.

Центр управління доступ до всього в один дотик

Центр управління — зручне місце, щоб швидко змінювати пісні, включати режим польоту, підключатися до Wi-Fi або запускати таймер, але це ще не все. Ви можете швидко увімкнути ліхтарик, перевірити таймер або розпочати запис екрана, швидко провівши пальцем по екрану та торкнувшись його.

Налаштуйте, які програми та функції доступні в Центрі керування, відкривши «Налаштування» > «Центр керування» > «Налаштувати елементи керування». Видаліть варіант, натиснувши червону кнопку мінус, або додайте варіант, натиснувши зелену кнопку додавання. Перетягніть об'єкти вгору або вниз, використовуючи трирядний значок у правій частині екрана.
Якщо у вас є iPhone з кнопкою «Додому», наприклад, новий iPhone SE, ви можете провести вгору від нижньої частини екрана, щоб відкрити Центр управління. Якщо у вас є iPhone з Face ID, наприклад iPhone X, XS або 11, вам потрібно провести вниз від правого верхнього кута екрана, де знаходиться значок батареї.

Тепер необхідні налаштування змінені, а ваш iPhone 12 працює краще, ніж будь-коли.

nBook
Додати коментар