На телефоні горить значок навушників, але вони не підключені – що робити

Багато користувачів хоч раз стикалися з проблемою, коли на телефоні горить значок навушників, але вони не підключені. Щоб позбавитися нав'язливого індикатора, необхідно визначити першоджерело збою.

На телефоні горить значок навушників, але вони не підключені - що робити

На телефоні горить піктограма навушників, але вони не підключені

Якщо телефон показує навушники, але їх немає, то проблема не виникла самостійно, їй передував якийсь фактор.

До частих джерел неполадок належать механічні пошкодження або збій програмного забезпечення. Подібні відхилення зустрічаються у всіх видів додаткових пристроїв незалежно від бренду.

Подібне явище сигналізує про несправність, яку слід усувати найближчим часом.

Гарячий значок часто супроводжує додаткові неполадки, іноді після нього телефон починає працювати виключно в режимі гучномовця або абонента зникає звук.

Поширені причини зависання значка

Існує два типи причин, за яких телефон бачить навушники, коли їх насправді немає. Пошук джерела, що спровокував це явище, дозволяє знайти метод виправлення ситуації.

Механічна

В даний варіант несправностей входить:

 • попадання вологи в роз'єм – прогулянки під дощем призводять до проникнення рідини в сам стільниковий, провокуючи серйозні несправності;
 • скупчення пилу або проникнення невеликих дрібних предметів – крихти, шерсть, пісок можуть викликати блокування кабелю;
 • падіння пристрою на тверду поверхню не завжди закінчуються тріснутим екраном, внутрішні деталі також ушкоджуються, що призводить до припинення нормальної роботи гнізда.

На телефоні горить значок навушників, але вони не підключені - що робити

Програмна

Перелік основних збоїв представлений:

 • зависанням мобільного телефону;
 • порушення роботи прошивки, музичного програвача, радіо;
 • зараження вірусами – при стрибку файлів з сумнівних джерел;
 • збоями в спеціальних програмах для відтворення музики або відео.

Незалежно від причин появи нестабільної роботи, перш за все найкращим рішенням стане перезавантаження телефону. Під час її дії система самостійно прибирає дрібні баги.

На телефоні горить піктограма навушників, але вони не підключені — що робити

Діагностика проблеми

Перед початком усунення проблеми необхідно зайнятися ретельним пошуком першоджерела. Для цього виконується покрокова схема:

 1. У деяких випадках на нестандартну реакцію гаджета впливає необережне вилучення штекера з гнізда. Одразу помилка може бути непомітною, але краще пригадати, чи виникала проблема після останнього використання гарнітури.
 2. Складніше визначити наявність рідини у роз'єм апаратури. Питання виникає не тільки при падіннях обладнання у воду або після прогулянок під зливою. Іноді причиною стає поступове накопичення конденсату при різниці в температурі на вулиці та приміщенні. І тут краплі води виникають на апаратурі, її металевих частинах. Незважаючи на високу захищеність від впливу вологи у більшості агрегатів, бувають і неприємні винятки.
 3. Внутрішні забруднення порту – про подібний варіант користувачі забувають найчастіше. Помилка виникає при сильному забрудненні, накопиченні пилу, потраплянні всередину дрібних частинок.

Якщо в роз'ємі обладнання знаходиться сторонній предмет, апаратура не зможе нормально функціонувати в момент підключення. Необхідно оглянути проблемну ділянку за допомогою вузькоспрямованого променя ліхтарика.

На телефоні горить піктограма навушників, але вони не підключені — що робити

Способи відключення режиму навушників

Після визначення причин виникнення неполадок, перед користувачем постає питання про те, як відключити навушники в телефоні. Існує кілька підходів до вирішення проблеми, їх можна виконувати поетапно, допоки обладнання не почне нормально функціонувати.

Перезавантаження

До найпоширеніших проблем відносяться системні помилки ПЗ стільникового. Виправити їх нескладно: достатньо провести стандартне перезавантаження апаратури, яке допоможе відключати знак навушників.

Якщо звичайний підхід не допоміг, можна витягти акумулятор з мобільного, потім почекати 5-7 хвилин. Далі поставити його назад та увімкнути пристрій.

Очищення та просушування

Якщо телефон думає що навушники підключені, існує кілька підходів до проблеми:

 • Насамперед проводиться очищення роз'ємів, навіть якщо візуально у них немає сторонніх речей. Процедура проводиться за допомогою ватної палички або зубочистки, але не предметом з металу. Підручний засіб акуратно вставляється в гніздо, проводиться кілька рухів по колу. Потім можна вставити та витягти штекер кілька разів.
 • Після дощу вищезазначений спосіб поганий помічник через проникнення вологи ще далі. Рішення полягає у використанні фена на мінімальному режимі та обережним просушуванням проблемної ділянки теплим повітрям. Краплі води, що залишилися, видаляються побутовою серветкою без ворсу.

У більшості випадків подібні підходи допомагають позбутися значка, що постійно висить, на смартфоні.

Що робити, якщо телефон далі показує підключені навушники, а їх немає? Агрегат може зависнути у зв'язку з дисфункцією програмного забезпечення.

На телефоні горить піктограма навушників, але вони не підключені — що робити

Чищення спеціальною рідиною

З часом внутрішні деталі апаратури починають піддаватися процесам окиснення. Іноді проблема торкається контактів. Щоб її уникнути, необхідно користуватися спеціальною рідиною (FLUX-OFF або ін.), що призначена для видалення продуктів окиснення.

Процедура вимагає кількох крапель розчину всередину роз'єму 3,5 мм. Рідини має бути мінімальна кількість. Виконувати процес краще за інструкцією, щоб не завдати випадкових пошкоджень.

Скидання даних програми

Як можна вимкнути навушники на телефоні? Простіше вдатися до класичного варіанту і повернути обладнання до заводських налаштувань. Але переустановка усієї системи є крайнім варіантом.

Існує ймовірність, що помилки виникають через утиліти «радіо», у цьому випадку необхідно:

 • увійти до меню смартфона;
 • переміститися до блоку «додатків»;
 • там вибрати потрібний розділ;
 • клікнути по ярлику “скинути кеш”, потім – по “видалити дані”.

Процес призведе до стирання всіх раніше збережених радіостанцій. Але їх видалення вважається мінімальною проблемою в порівнянні з постійною іконкою, що горить, провокує блокування мультимедійного динаміка.

На телефоні горить піктограма навушників, але вони не підключені — що робити

Події з клавішами

Якщо на телефоні з'явиться значок навушники і зник звук, то як усунути неполадку? Є ще один варіант:

 • необхідно приєднати гарнітуру до обладнання та перевірити, що воно включене та розблоковане;
 • натиснути клавішу живлення на девайсі та кнопку відповіді на навушниках;
 • через 5 секунд різко відпустити їх;
 • вийняти штекер із гнізда, ярлик більше не повинен спалахувати.

Багато користувачів після точного виконання схеми графічна помилка зникає.

Способи вирішення проблеми на різних телефонах

Для вирішення питання необхідно скористатися всіма вищеописаними методиками. Якщо немає звуку в динаміці, то причиною вважається процес передачі його системою на непідключені динаміки. Такі збої відбуваються через механічні або програмні неполадки.

Як вимкнути навушники на телефонах Xiaomi

Якщо після вимкнення гарнітури піктограма не зникає, потрібно вимкнути живлення. Пізніше його активізувати і натиснути на «перезавантаження».

В окремих випадках єдиним рішенням стає відкат до початкових заводських налаштувань, але ця процедура призводить до видалення всіх файлів користувача на обладнанні.

Процес виконати нескладно:

 1. Необхідно увійти до параметрів апаратури.
 2. Натиснути на клавішу «додаткове регулювання».
 3. Вибрати блок “спеціальних можливостей”.
 4. Натиснути на «скидання та відновлення».
 5. У вікні, що з'явилося на дисплеї, слід натиснути на «скидання», що розташовується внизу.
 6. Підтвердити системний запит.

Після завершення процесу телефон підключається заново, користувач повинен повторно увійти до облікового запису Гугла. У більшості випадків значок про працюючі навушники постійно зникає.

На телефоні горить піктограма навушників, але вони не підключені — що робити

Як вимкнути навушники на телефонах Хуавей

До візиту до сервісного центру з ремонту апаратури можна зробити кілька спроб самостійного ремонту:

 • акуратно підключати і діставати штекер з гнізда кілька разів – якщо значок відмовляється пропадати, слідом його вставляють не до кінця;
 • дістати батарею живлення на 20-30 секунд після цього провести включення смартфона через клавішу живлення.

Іноді єдиним рішенням стає установка спеціального ПЗ, яке самостійно переводить звук на потрібний режим.

Як вимкнути навушники на телефонах Honor

За відсутності реакцію всі вищевказані способи залишається скидання устаткування до заводських настроек:

 • потрібно увійти до основного меню;
 • перейти в блок «оновлень та системи»;
 • знайти «скидання»;
 • переміститися на «відновлення до заводських»;
 • дотримуватися рекомендацій інструкції.

Такий підхід виправляє ситуацію лише за збоїв у програмному забезпеченні обладнання.

На телефоні горить піктограма навушників, але вони не підключені — що робити

Та інші

Для телефонів інших марок аналогічні принципи:

 • примусове перезавантаження – допомагає у 80% випадків;
 • огляд гнізда з подальшим продуванням для вилучення пилу, що накопичився, і забруднень;
 • вимикати, виймати і просушувати батарею – вважається крайнім варіантом, що використовується при підозрах на накопичення конденсату.

Без знаходження першоджерела неполадок функції будь-які дії будуть безглуздими.

Рекомендації спеціалістів

У разі виникнення проблеми та відсутності фізичних ознак пошкоджень, можна перевірити обладнання на наявність вірусів. Скачування файлів із сумнівних джерел часто призводить до зараження та подальших системних збоїв.

Якщо всі вищезгадані маніпуляції не допомогли, залишається звернення до центру сервісного обслуговування. Фахівці швидко знайдуть джерело неполадок у мобільному телефоні, проведуть необхідні ремонтні роботи.

nBook
Додати коментар