MDM блокування: що це і як обійти чи прибрати

MDM блокування: що це і як обійти чи прибрати

MDM блокування не така страшна на перший погляд, тому якщо ви досі шукали як обійти або прибрати MDM блокування на пристроях Apple і дивом потрапили на Macdata.ru, сподіваюся ваше питання буде вирішено протягом 10 хвилин.

Згідно з опитуваннями, вся продукція Apple славиться своїм безпечним використанням. Спеціально створена для цього система FileVault зашифровує диск завантаження унікальним ключем, щоб не допустити витоку даних смартфона до сторонніх осіб.

Особлива опція « Пошук Мак » смартфона спрямована на пошук по карті на відстані втраченого Apple обладнання та на блокування несанкціонованого проникнення у певні дані.

Визначення поняття MDM блокування

Структура, за допомогою якої здійснюється контролю продукції Apple, це і є MDM блокування. Такий вид захисту використовується переважно у великих організаціях, що дозволяє адміністраторам керувати пристроями працівників віддалено та без витрат часу.

З MDM профілем можна видаляти та встановлювати програми, відключати деякі функції, стежити за тратою трафіку та обмежувати його за потреби, і, що важливо, проводити видалення даних на відстані при втраті iPhone або Mac.

Програма блокування встановлюється на будь-яких моделях продукції Apple. Для початку, після придбання партії продукції, організація або навчальний заклад зв'язуються з Apple для реєстрації серійного номера кожного пристрою у базі даних. Після цього права на роботу з обладнанням надаються адміністратору, що розширює його повноваження та дозволяє виконувати налаштування. В його обов'язках також знаходиться контроль над тим, щоб робочі смартфони не були перепродані або вкрадені.

Як визначити MDM-профіль, купуючи не новий комп'ютер

1-й варіант . На техніці Mac зайти в системні установки та відкрити папку, де знаходяться профілі. Якщо така папка є, то комп'ютер знаходиться в блоці.

2-й варіант. На ПК постійно з'являється сповіщення з інформацією про створення профілю. У випадку з Big Sur , до завантаження оновлень дані типи оповіщень не спливають.

3-й варіант. Використовуючи « Моніторинг системи » та вкладку ЦП, знайти « mdmclient ». Якщо пошук був успішним, комп'ютер зареєстрований на сервісі Apple і має блокування по MDM .

Важливо зазначити, доки на пристрої немає папки з профілями в налаштуваннях системи, ніхто не зможе віддалено керувати вашим комп'ютером. А ось сповіщення про можливе встановлення профілю турбуватиме постійно. Проблема буде з активацією тільки тоді, коли буде здійснено форматування диска на Mac.

Як здійснити переустановку ОС при такому вигляді блокування

Один із дієвих методів для переустановки системи після її блокування – очищення та загальне форматування жорсткого диска, а далі – нове його завантаження та налаштування, але вже з актуальною версією macOS.

Щоб це зробити, потрібно слідувати наступним діям:

  • Вимкнути ПК, затиснувши клавіші Command і R (або клавішу живлення на Мас для М1 чіпа протягом десяти секунд). Це призведе до перезапуску операційної системи mac.
  • У вікні активуємо утиліту диска і проводимо форматування всіх даних за допомогою команди « Стерти ». Цей метод корисний, тому що, якщо комп'ютер був прив'язаний до облікового запису або запущена команда пошуку Mac, спочатку потрібно відключити дані опції введенням пароля.
  • Натискаємо в меню на переустановку macOS. Тоді, при вході в систему, у випадку із заблокованим MDM профілем, висвітиться повідомлення про необхідність зв'язку з адміністратором або підтвердження входу логіном та кодом до нього.

Висновок: усунути проблему вдасться поверненням до початкових даних та черговим оновленням системи останньої версії. Це призведе до відсутності даних профілю блокування MDM, отже він не встановлений у системних налаштуваннях.

MDM блокування iPhone або iPad

Дані про блокування відображаються на пристроях iPhone, iPod або iPad у верхній частині робочого екрана вкладці настройки.

Ці дані іноді відображаються у базових налаштуваннях та вкладці «Профілі».

Блокування MDM на смартфонах Apple можна не помітити через утиліту, що деактивує дані профілю. Тоді дізнатися про це можна лише при форматуванні або системному оновленні до актуальної версії з покращеними захисними налаштуваннями (версія iOS 13.4).

Щоб уникнути такого виду блокування, необхідно постійно завантажувати оновлення смартфона до актуальної версії за допомогою команд: НалаштуванняОсновніОновлення ПЗ , або виконавши очищення через НалаштуванняОсновніСкинутиСтерти контент .

Щоб перевірити, чи є блокування MDM, зверніть увагу, перевстановивши систему, якщо на екрані не відобразиться ця інформація (фото нижче) – це блокування немає.

Після придбання iPhone необхідно відразу після його роздруківки зробити активацію, щоб перевірити наявність блокування.

Якщо цього не зробити вчасно, цю проблему можна вирішити такими способами:

  • Необхідно звернутися до магазину, де було здійснено покупку, та зробити повернення смартфона. Бувають випадки, коли серійні номери реєструються помилково, що призводить до блокування навіть нових iPhone.
  • Контакт з виробником заблокованого пристрою. Можливо, це через адміністратора системи, який повинен був видалити профіль MDM, поки вищезазначена організація здійснила списання та продаж телефону.
  • Відвідайте сервісний центр, щоб видалити профіль MDM за допомогою перепаювання або спеціальну програму. Але цей метод протиправний, тому що складно довести, що смартфон не вкрадений. І такий спосіб призведе до втрати даних.

Підсумки

Тішити себе покупками продукції Apple необхідно тільки у перевірених продавців, а при придбанні смартфона з рук потрібно відразу перевірити його на установку профілю MDM. Адже якісна продукція не коштуватиме дешево і грубі помилки при покупці можуть призвести до великих витрат.

nBook
Додати коментар