HDR iPhone: як підключити та вимкнути режим зйомки

HDR iPhone: як підключити та вимкнути режим зйомки

HDR фото та відео на iPhone дозволяє досягти високої якості зображення завдяки розширеному динамічному діапазону. Розглянемо це налаштування в iPhone для фото та відеозйомки.

HDR відео на iPhone дозволяє знімати фото та відео в розширеному динамічному діапазоні, можна сказати, що ця якість практично ідентична зйомці фільму або телевізійного шоу.

У цій статті я розповім, як підключити або відключити HDR на iPhone, що має на увазі ця технологія, як знімати HDR фото або відео, а також як правильно відтворювати відеоролики.

Від себе. Всі сучасні моделі смартфонів Apple, наприклад, iPhone 13, та ж 12, підтримують технологію Dolby Vision (створена для HDR). При цьому частота зміни кадрів у iPhone становить 60 к/с, а роздільна здатність – 4К. Відео на онлайн-сервісах у цьому форматі якості не так багато через специфічні вимоги до стандарту.

Що таке HDR у камері iPhone?

HDR iPhone: як підключити та вимкнути режим зйомки

Скажу просто, HDR в iPhone – це розширений динамічний діапазон, який дозволяє досягти правильного співвідношення контрасту, кольору і тіні завдяки зйомці декількох кадрів з різною експозицією і поєднуючи їх в один файл. Таким чином кадр виходить ідеально збалансованим та відповідним реальності.

HDR режим на iPhone може включатися автоматично як на передній, так і на основній камері (ззаду), тоді, коли це потрібно. А ось Айфон 12 та 13 вже можуть записувати високоякісні HDR відео, які становлять конкуренцію повноцінним камерам.

Які iPhone підтримують HDR технологію

Взагалі практично всі моделі, починаючи з Apple iPhone 11, підтримують зйомку відео в режимі HDR. Але, більш точну інформацію можна отримати через офіційний сайт компанії, де достатньо ввести модель пристрою, і переглянути технічні характеристики.

Посилання на перевірку сумісності iPhone з HDR : https://support.apple.com/ru_RU/specs/iphone

HDR: особливості формату

HDR iPhone: як підключити та вимкнути режим зйомки

HDR (з англ. Розшифровується як High Dynamic Range) – це стандарт роботи з різними зображеннями, який підтримує більш широкий діапазон яскравості, ніж стандартні технології ( SDR ). Колірний спектр, видимий людським оком, представлений на графіку.

Діапазон відтінків, що підтримує YouTube, відповідає Rec.709. Цей формат притаманний телебаченню, тому він відповідає технології Standart Dynamic Range.

Область кольору, що відображається пристроєм, у комп'ютерів та смартфонів набагато ширша і називається DCI P3 . Стандарт уражає кінотеатрів.

High Dynamic Range має найбільший колірний простір ( BT.2020) і передає більшу частину спектра кольорів, доступного людському оку (приблизно 76%).

Але не вся техніка здатна записувати та відображати картинку подібної якості. Для цього обладнання має підтримувати колір від 10 бітів та вище.

Битовість показує можливу глибину кольору. Телебачення має 8 бітів. Цей показник також сильно впливає на темні відтінки під час перегляду відео.

Для кращої яскравості матриця пристрою повинна мати хоча б 1000 ніт. Виробники зазвичай вказують максимальний параметр. Наприклад, iPhone 12 видає 1200 ніт. Це дозволяє вести зйомку та обробляти зображення у розширеному динамічному діапазоні. Битність впливає на передачу вдосконаленого зображення HDR10, HDR10+.

Таким чином, для отримання хорошої картинки HDR потрібно враховувати наступні параметри:

 1. Колірний простір (BT.2020/REC.2020).
 2. Яскравість (від 1000 кд/м2).
 3. Битність (мінімум 10 біт).

Як увімкнути HDR на iPhone

Я підготував вам інструкцію, як включити HDR на iPhone самостійно. Повторюся, здебільшого iPhone сам вирішує, коли необхідно використовувати HDR, але щоб його активувати вручну потрібно:

HDR iPhone: як підключити та вимкнути режим зйомки

 • Для iPhone XS, iPhone XR, iPhone 11, iPhone SE (2 Gen), iPhone 12, iPhone 13. Відкриваємо «Налаштування», далі « Камера ». Зсуваємо повзунок навпроти « Смарт HDR » у неактивний стан. Щоб перевірити роботу, заходимо до програми « Камера » і натискаємо іконку HDR для увімкнення або вимкнення режиму.
 • Для iPhone 8 і iPhone X. Переходимо в загальні ” Параметри “, далі ” Камера “. Пересуваємо вмикач у положення ” OFF ” навпроти ” Авто HDR “. Перевірка працездатності увімкнення або вимкнення режиму також доступна в ” Камері “, для цього натисніть ” Увімкнути ” HDR.

  HDR iPhone: як підключити та вимкнути режим зйомки

 • Для попередніх версій Apple iPhone. Просто переходимо в “Камеру” і натискаємо на значок HDR, який дозволяє як увімкнути режим, так і вимкнути його.

HDR iPhone: як підключити та вимкнути режим зйомки

Як вимкнути HDR на iPhone

Вимкнути HDR режим зйомки на iPhone у разі фото можна у програмі «Камера». Достатньо натиснути на іконку HDR для відключення.

HDR iPhone: як підключити та вимкнути режим зйомки

Щоб вимкнути HDR відео на iPhone (інструкція для iPhone 12 та 13 версії) потрібно зайти в “Налаштування”, далі “Камера”, потім шукаємо пункт “Запис відео” та відключаємо параметр “HDR відео”

Як працювати з HDR відео на iPhone

Оскільки ролики на YouTube вимагають особливої обробки, взаємодія з форматом HDR підпорядковується певному регламенту.

Щоб зняти повноцінне відео в розширеному динамічному діапазоні, потрібен iPhone 12 та монітор з підтримкою цього стандарту. Ще більш важливо зробити налаштування екрана, виставивши еталонний режим дисплея. Така характеристика відповідає значенням P3-ST 2084 і необхідна для того, щоб яскравість HDR (1000 ніт) передавалась однаково на різних пристроях. Ось чому для роботи потрібен якісний монітор із широкими можливостями налаштування яскравості та колірного профілю.

Хорошим варіантом є модель Apple Pro Display XDR або новий Apple Studio Display.

Користувачі також часто зустрічаються з необхідністю конвертації контенту стандарту SDR. Такі операції потрібно проводити акуратно, тому що у разі невдалого налаштування яскравість може бути занадто інтенсивною або, навпаки, приглушеною.

Найскладніше для блогера – завантаження ролика на YouTube. Конвертацію в HDR потрібно намагатися проводити без втрати якості картинки, тому потрібно ретельно підбирати програми для перетворення. У програмах є вбудовані кодеки, але вони завжди підходять. Тому Apple радить використовувати “рідний” кодек ProRes.

Основною проблемою під час переформатування є збільшення розміру файлу. Тому користувачі використовують спеціалізовані утиліти для стиснення відео без втрати якості. Прикладом може бути HEVC. Але плюс у вигляді збереження хорошого зображення перекреслюється тривалою обробкою ролика за кілька годин. У разі помилки процес доводиться повторювати наново. І сам хостинг YouTube також довго розміщує такі відео. Стандартні терміни завантаження можуть досягати кількох діб.

Перегляд HDR відео на iPhone

HDR iPhone: як підключити та вимкнути режим зйомки

Перегляд відео у форматі HDR має тонкощі. Спочатку потрібно зрозуміти, чи підтримується стандарт на пристрої. У смартфонах перекодування такого контенту відбувається за умовчанням. Такий алгоритм використовує YouTube. За відсутності підтримки HDR відео автоматично програється в SDR . Але якість стандартного динамічного діапазону нижче, ніж HDR.

Також слід розуміти, що відео у форматі High Dynamic Range має особливу технологію кольору. Деякі зображення можуть бути недостатньо яскравими. Відбувається це через те, що широкий діапазон кольорів розрахований на перегляд у темних приміщеннях, і можливі спотворення не завжди пов'язані з технічними неполадками.

Необхідно знати технічні характеристики свого пристрою, оскільки від цього залежить якість картинки. YouTube, наприклад, вибирає лише один варіант відтворення: або SDR або HDR.

На відміну від смартфонів, плазмові панелі мають більше можливостей у налаштуванні розширеного динамічного діапазону. Тому телевізори виграють у таких пристроїв, як смартфони, які не мають у повному обсязі колірної глибини, яка підтримується стандартом BT.2020.

Типи HDR

Існуючі технології включають:

 • Dolby Vision;
 • HDR10;
 • HDR10+.

Стандарти HDR мають нюанси.

 1. Кількість відтінків . Dolby Vision практично в 60 разів (68,7 мільярдів відтінків, що відображаються) перевищує можливості колорування форматів HDR, HDR10+.
 2. Глибина . Глибина Dolby Vision складає 12 біт.
 3. Яскравість . Dolby Vision видає від 4000 до 10000 ніт, що робить картинку максимально яскравою.
 4. Метадані . HDR10 має статичне метадане, яке, на відміну від динамічних, не може підлаштовуватися під зображення, автоматично виставляючи необхідні значення в процесі перегляду відео.
 5. Ціна . Dolby Vision розповсюджується серед користувачів за допомогою платної ліцензії. Інші технології безкоштовні.

Dolby Vision має підвищену якість, тому його застосовують у кіно, стрімінгових сервісах та оригінальних Blu-ray дисках.

Таким чином, для створення якісного зображення в HDR потрібно дотримуватись кількох умов, що робить використання цього стандарту на щоденній основі скрутним.

nBook
Додати коментар