Чому різко сідає батарея на смартфоні

Більшість власників мобільних пристроїв стикаються з нагальною та поширеною проблемою – акумулятор почав швидко сідати. В даний час попит на різні гаджети та пристрої тільки зростає, а тому вони постійно та регулярно вдосконалюються. Однак змінюється лише продуктивність, показники камер (як і їх кількість). При цьому сама батарея не зазнає серйозних змін на краще. Місткість батареї і швидкість процесу заряджання зростають, але акумулятори як були літієвими кілька років тому, так і залишилися такими ж нині.

Чому різко сідає батарея на смартфоні

Причини швидкого розряджання акумулятора телефонних гаджетів

Чому телефон швидко розряджається? У деяких випадках встигне пройти від півроку до 2 років із моменту придбання смартфона, коли проблема дасть знати про себе вперше. Проте нерідко з такою проблемою власники стикаються практично одразу після придбання нового гаджета – тут уже є воля випадку.

Сучасні смартфони (саме такий формат став дуже популярним в останні роки) використовуються не тільки для дзвінків: тепер вони мають безліч корисних опцій. Відповідно, на все це витрачається дорогоцінна енергія, яка починає закінчуватися досить швидко.

Приводом швидкої втрати енергії акумулятора мобільних гаджетів можуть бути різні обставини. Іноді проблема криється в неполадках програмного забезпечення. В інших випадках вся вина покладається на інженерів, які створювали батарею з явними припущеннями, що у результаті формує заводський шлюб.

У жодному разі проблему не варто ігнорувати, оскільки згодом пристроєм неможливо буде користуватися або він просто перестане вмикатися.

Чому різко сідає батарея на смартфоні

Недостовірні дані

Як показує практика, у більшості випадків ємність батареї не відповідає параметрам, зазначеним у паспорті пристрою. При цьому, не кожен власник смартфона або планшета здатний перевірити дані, оскільки багато хто просто довіряє офіційним відомостям.

Проте не варто відразу звинувачувати виробників або продавців в обмані (хоча й таке трапляється). Літієві акумулятори протягом експлуатації зазнають втрат в ємності.

Тобто навіть через рік після покупки батарея вже втрачає від 2% до 6% базової ємності (навіть при правильному користуванні). Але якщо постійно заряджати акумулятор на повну (100%), то показники становитимуть 15-30%.

Не варто пускати на самоплив проблему, коли швидко сідає батарея на Андроїд, що робити в таких випадках слід обов'язково розібратися.

Спершу визначити реальну ємність джерела живлення за допомогою спеціального зарядно-розрядного пристрою (iMAX). Або взяти на озброєння саморобні аналоги з мультиметром на додаток. Також підходить і USB-тестер.

Покази знімаються під час розрядження повністю зарядженої батареї. І якщо отримані дані не співпадають із заявленими, АКБ розряджатиметься не «за графіком». Вплинути на це неможливо.

Чому різко сідає батарея на смартфоні

Природній знос

Зниження ємності батареї стає помітним через 1,5-2 роки використання гаджета. Але за певних умов знос настає раніше:

 • Постійне використання планшета, смартфона або іншого пристрою за надто високої та низької температури.
 • Коли розряд наближено до нуля.
 • Заряджання гаджетів поблизу джерел тепла.
 • Зберігання акумулятора, що не використовується і повністю заряджений (100 %), при високому температурному режимі навколишнього повітря. Оптимальний рівень у період зберігання – 40-50% і від +2 до +10 градусів (температура в холодильнику).
 • Заряджання з показниками струму і напруги вище, ніж зазначено в паспорті виробника.

Часті та короткочасні процеси заповнення електричної енергії анітрохи не шкодять батареї всупереч численній думці.

Безпосередній вплив має саме сила струму: бажано заряджати пристрої малими значеннями, хоча процес займає більше часу. Втрата ємності акумулятора вирішується лише єдино правильним способом – заміна на нову батарею.

Експлуатація в умовах холоду та спеки

Це ще одна поширена причина, чому телефон розрядився. Використання смартфонів в умовах із показниками менше +5 °C і більше +30 °C веде до порушень: акумуляторна батарея швидко сідає. При кімнатній температурі ємність за короткий час досягає вихідних значень.

Чому різко сідає батарея на смартфоні

До такого режиму рекомендується вдаватися в окремих випадках, щоб уникнути швидкого зносу АКБ. Для дзвінків у сильні морози краще користуватися гарнітурою, а пристрій тримати в теплі (кишені).

Занадто висока яскравість дисплея

Основним джерелом енергоспоживання є якраз екран будь-якого гаджета — і що яскравіше його світіння, то більше електрики втрачає батарея. У кожного сучасного смартфона, що має сенсор освітленості, є режим адаптивного підсвічування. Його активація дозволяє зменшити рівень витрати заряду. Для цього достатньо перевести яскравість у положення «Авто» (кожна модель може виглядати по-різному).

Щоб не тримати дисплей підсвіченим, задати проміжок переходу в «сплячий режим». Зазвичай це від 30 секунд до хвилини бездіяльності.

Ресурсомісткі опції

У списку споживачів електроенергії смартфонів є такі функції:

 • геолокація;
 • технологія NFC;
 • безконтактний та бездротовий зв'язок Bluetooth;
 • мережі мобільного інтернету 3G та 4G;
 • Wi-Fi;
 • анімовані шпалери.

Одночасне включення всіх перерахованих опцій розрядить батарею за короткий час.

Чому різко сідає батарея на смартфоні

Пошук проблеми в ОС гаджетів та софті

Батарея всіх телефонів розряджається в результаті роботи операційної системи та різних програм, що само собою зрозуміло. Однак акумулятор не повинен стрімко втрачати заряд. Інакше це свідчить про наявність певних нюансів.

Збої в роботі системних та сторонніх додатків

Найпоширеніша ОС – це Android і здебільшого після виходу з програми, воно все одно працює у фоні. У деяких випадках власники запитують, чому за ніч розряджається акумулятор на телефоні і що є причиною? Відповідь криється якраз у фоновому виконанні багатьох програм.

Повільна робота програм у фоновому режимі також витрачає енергію батареї.

Щоб дізнатися який апетит мобільних програм, досить зайти в налаштування і знайти статистику з витрат заряду. На початку списку будуть ті програми, які потребують найбільше енергії. Їх необхідно перевстановити або зовсім видалити.

Чому різко сідає батарея на смартфоні

Неправильна прошивка або збійна робота ядра ОС

В цьому випадку власник уже не зможе нічого зробити, оскільки виною тут стають помилки розробників.

Для вирішення проблеми потрібно звертатися до сервісних центрів. Якщо хтось володіє знаннями переустановки та перепрошивки операційної системи, то зможе все зробити самостійно.

Слабкий рівень прийому мереж

Коли смартфон перебуває в пошуках відповідного з'єднання, чи то мобільна мережа, чи то Wi-Fi, то на це йде чимало енергії. Тому в міру можливості необхідно відключати зв'язок, включаючи GPS та Bluetooth.

Синхронізація з хмарними сховищами або іншими пристроями

Під час обміну даними між програмами вони завжди активовані. Те саме відбувається, коли програми оновлюються автоматично або надходять push-сповіщення.

Зайве ПЗ та непотрібні функції

Для оптимальної витрати енергії варто видалити програми, в яких зникла потреба.

Також періодично відключати опції за їх рідкісного використання. Регулярно потрібно очищення телефону від кеша. Як варіант — скидання пристрою до заводських установок. Тільки попередньо необхідно скопіювати важливі дані або їх буде втрачено.

Тестування акумулятора щодо проблем

Буває, що навіть після всіх вжитих заходів (очищення пристрою від сміття, видалення непотрібних програм тощо) телефон все одно швидко розряджається. У цьому випадку звернути увагу на батарею – можливо, її стан є незадовільним.

Чому різко сідає батарея на смартфоні

Виявити проблему можна двома способами:

 • Візуальна оцінка. Вимкнути смартфон, зняти задню кришку та оглянути зовнішній вигляд акумулятора. За наявності потік або здуття, батарея підлягає заміні і якнайшвидше.
 • Зарядити АКБ на 100 % і почекати, коли вона охолоне до температури нижче 28 °C. Вимкнути мережу, після чого вимкнути сам апарат на 2 хвилини. Потім увімкнути мобільний телефон і подивитися, скільки відсотків втратила батарея. Колишній рівень, а також зниження на 1%, свідчать про справне АКБ. При падінні на 2% і більше вказують на помітне зниження ємності, тобто причина ясна.

Якщо причиною швидкого розряду став акумулятор, можна продовжувати користуватися поки він у працездатному стані.

В іншому випадку відразу замінити АКБ новим джерелом живлення.

Контролер акумулятора працює зі збоями

Всі сенсорні смартфони мають контролер заряду, що зчитує дані з батареї. При виході з ладу на екрані завжди буде відображатися заряд на низькому рівні, хоча сам АКБ працює справно. У деяких випадках батарею неможливо зарядити.

Виявити причину проблеми з контролером можуть лише працівники сервісного центру. За потреби майстра замінять несправний елемент. Робота в цілому не складна, але якщо модель пристрою рідкісна, доведеться довго чекати на постачання контролера від виробника.

Рекомендації щодо догляду за акумулятором

Будь-яка батарея не зазнає неповажного себе ставлення — падіння телефону та інші грубості знижують її ємнісні параметри. Будь-який власник знає, що в морози акумулятор швидко сідає, проте олії у вогонь додає спека.

Найбільш сприйнятливі до високої температури АКБ із повним зарядом. У зв'язку з цим при 30 градусів вище за нуль на вулиці бажано заряджати батарею до 80-90 %. Крім того, не залишати апарати під сонячними променями, особливо в машині – в спеку салон дуже сильно гріється.

Чому різко сідає батарея на смартфоні

Крім того, не допускати повного розряду батареї. Адже кожне вимкнення телефону через акумулятор, що сів, знижує його термін служби. У такому разі не варто дивуватися, чому на Андроїді швидко сідає батарея. Також варто взяти до уваги ряд інших моментів, які багатьма упускаються з уваги або ігноруються.

Використання гаджетів під час заряджання

Одна із слабкостей літієвих акумуляторів – це висока температура, як і для будь-якого електронного елемента. Тому не рекомендується ставити телефон заряджатися та одразу користуватися ним. Це призводить до нагрівання пристрою, що йде лише на шкоду.

Щось про швидку та бездротову зарядку

Заряджання телефону в швидкому режимі або моментальне неприпустиме (це маркетинговий прийом), так як звідси випливає попередній пункт – нагрівання. При всіх плюсах бездротової зарядки, це також завдає більше шкоди акумулятору. Суть у тому, що робота таких пристроїв ґрунтується на індукційній технології, що супроводжується виділенням ще більшої кількості тепла.

Нагрів, як відомо, смертельний ворог для будь-якої електроніки.

Це однаково відноситься до не оригінальних зарядних пристроїв. Але якщо телефон здатний підтримувати швидку зарядку, наприклад, 30 Вт і в комплекті поставки лежить відповідний пристрій, то проблем не виникне.

Але коли смартфон допустимо заряджати лише блоком на 18 Вт, то потужність 30 Вт може рано чи пізно вбити акумулятор. Виробники завжди передбачають у комплекті лише відповідні зарядні пристрої.

Чому різко сідає батарея на смартфоні

100-відсоткова зарядка АКБ необов'язкова

Більшість користувачів мережі упевнені, що новий смартфон після придбання необхідно зарядити на повну! Це справедливо лише по відношенню до нікель-кадмієвих джерел живлення, які вимагають зарядки до 100% перед початком експлуатації.

Сучасні літій-іонні акумулятори не потребують цього і телефоном можна користуватися, не чекаючи повного заряду батареї.

Оптимальний рівень заряду

Для літієвих акумуляторів критичний як низький, і високий рівень заряду. Бажано тримати батарею в золотій середині – розряджати до 40-60%. Цього буде достатньо для нормальної роботи гаджетів, а джерело живлення служитиме довгі роки.

Коли телефон не планує скористатися певним проміжком часу, варто попередньо зарядити його до 50% і вимкнути. Акумулятор менше зношуватиметься.

Чому різко сідає батарея на смартфоні

Тільки оригінальні зарядні пристрої

Навіть, коли в сім'ї не один телефон (для мами, сестри, брата, чоловіка, дружини тощо) для заряджання завжди використовувати лише рідний пристрій. Адже у блоків у кожному випадку різна потужність, і якщо одним смартфонам її не вистачатиме, то в інших може вийти з ладу батарея.

Вибирати новий смартфон бажано не лише «по одягу» — акумулятор теж вартий уваги.

І насамперед керуватися його ємністю. Але варто врахувати, що навіть солідні показники 5000 мАг не дають гарантії довготривалої справної роботи батареї. На автономний режим впливають комплектуючі смартфона, а також те, як з ними використовуються програми. Тобто дві моделі з батареями однакової ємності можуть по-різному витрачати енергію при тому самому навантаженні.

nBook
Додати коментар