Чому не працює інтернет на телефоні, хоча підключення є

Більшість користувачів стільникового зв'язку не уявляє своїх буднів без всесвітньої павутини. Майже всі послуги мобільних операторів, такі як погода, соціальні мережі, новини стають недоступними, якщо не працює інтернет на телефоні. Це створює безліч незручностей для користувача, тому варто розібратися з причинами цієї проблеми.

Чому не працює інтернет на телефоні

Чому не працює інтернет на телефоні, хоча підключення є

Якщо не працює мобільний інтернет, то перше, що потрібно зробити, це перевірити увімкнення передачі даних. Ця функція знаходиться в «Налаштуваннях» у розділі «Підключення» у підпункті «Мережні підключення». У меню «Використання даних» потрібно активувати мобільний трафік.

Ще одна причина, чому не ловить інтернет – це обмежений доступ до інтернету через Wi-Fi. Послідовність дій щодо виправлення цієї ситуації повинна складатися з наступних кроків:

 1. Перезавантажити смартфон.
 2. Деактивація, а потім активація мережі Wi-Fi. У цьому пункті необхідно перевірити відсутність увімкнення режиму польоту.
 3. Проаналізувати наявність інших пристроїв, підключених до цієї мережі. Якщо на них також відсутній інтернет, то справа, швидше за все, в роутері.

Чому не працює інтернет на телефоні, хоча підключення є

Немає інтернету в телефоні, хоча він підключений

Найчастіше не працює інтернет на телефоні через банальний збій дати або часу на гаджеті. Цей пункт фахівці рекомендують перевірити насамперед. І звернути увагу слід не лише на ці показники, а й на формат дати, а також часовий пояс.

Зверніть увагу! Бажано задати всі параметри, що стосуються дати та часу, вручну та знову перевірити роботу телефону.

Ще одна причина, чому не працює мобільний інтернет – блокування доступу до вай-фай всілякими антивірусами. Якщо справа стосується андроїда, то дана ОС підтримує обмеження трафіку при досягненні певного ліміту. Це робиться для того, щоб користувач не пішов у мінус. У цьому випадку на екрані гаджета з'явиться відповідне повідомлення. Параметром можна керувати та змінити показник для відключення в “Налаштуваннях” у пункті “Передача даних”.

Найчастіший і найбанальніший варіант – це просто закінчився трафік. Ці дані необхідно постійно контролювати, оскільки після перегляду декількох фільмів він може несподівано закінчитися. Усі показники залишку знаходяться у відкритому доступі в особистому кабінеті мобільного оператора. Для цього просто потрібно зайти на сайт провайдера та ввести номер телефону. Після цього прийде підтвердження СМС з цифровим кодом.

Чому не працює інтернет на телефоні, хоча підключення є

Що робити, якщо зник інтернет на телефоні

Перш за все для виправлення ситуації, коли не доступний інтернет, необхідно визначитися з причиною цієї неприємності. Інтернет може бути відсутній через:

 • не активного індикатора мережі на екрані телефону. Ця проблема є наслідком знаходження користувача поза зоною роботи мобільного оператора. Місцями, де зазвичай відсутній інтернет, є поїзди, електрички, метро. Також проблема може виникнути поза населеними пунктами. Але якщо раніше в даному конкретному місці збоїв мережі не спостерігалося, то слід шукати причину в якомусь іншому факторі, наприклад, гаджет перестав працювати.
 • виникла потреба перереєстрації в мережі. Після розблокування телефону також може “зникнути” інтернет. Це явище тимчасове і просте перезавантаження апарату здатне легко вирішити проблему. Іноді перереєстрація може знадобитися після відсутності в зоні покриття мобільного оператора, що працює з користувачем. Також необхідно провести перезапуск, тобто перезавантажити смартфон.
 • відсутність коштів на рахунку мобільного телефону. Негативний баланс – це стовідсотковий фактор, що призводить до миттєвого відключення доступу до Інтернету. Тут все легко – просто вноситься необхідна сума на рахунок телефону та перезавантажується гаджет.
 • відключення іконки “Передача даних”. Якщо цей пункт у налаштуваннях не є активним, то підключитися до всесвітньої мережі не вийде. Активація проводиться простим перетягуванням бігунка у позицію «Підключено».
 • некоректно введеної точки доступу. Помилка може бути через неуважне введення даних самим користувачем або через збій системи. У будь-якому випадку вирішення питання краще здійснювати спільно з оператором та його службою підтримки.

Немає грошей на рахунку

Зручною функцією для неуважного користувача є автоматичне поповнення рахунку та підтримка позитивного балансу.
Налаштувати автоматичне списання не складно, досить просто підключити послугу до карти і проблема сама зникне.

За відсутності чинної картки доведеться самостійно стежити за балансом гаджета, щоб не опинитися у неприємній ситуації. Якщо не вдається відкрити сторінки мобільного браузера, то спочатку необхідно запитати у оператора стан рахунку. Для зручності користувачів кожен оператор на своєму сайті розміщує варіанти вирішення цього питання:

 • Через особистий кабінет абонента.
 • За допомогою USSD-запиту.
 • Потрібно просто зателефонувати, набравши для “Мегафон” – * 100 #, “Білайн” – * 102 #, “Теле2” – * 105 #, МТС – * 100 #.

При негативному балансі слід поповнити рахунок та доступ одразу відновиться.

Чому не працює інтернет на телефоні, хоча підключення є

Поза зоною мережі

Ще одна причина відсутності інтернету – це знаходження абонента поза зоною покриття мережі, що використовується. Що робити, якщо не ловить інтернет? Насамперед необхідно перевірити наявність відповідної іконки на екрані телефону. Значок розміщується вгорі і повідомляє не тільки про відсутність сигналу, але й якість з'єднання. Зв'язок може зникнути або бути поганим навіть у густонаселених спальних районах.

Зверніть увагу! Іноді, щоб упіймати сигнал, доводиться виходити на відкриті ділянки або навіть підніматися на височини.

Також сигнал може відключатися або пропадати у дорозі. У цьому випадку відновити доступ до мобільного інтернету не вдасться, необхідно просто дочекатися моменту, коли значок на екрані стане активним.

Далеко не у всіх населених пунктах є не тільки 4G, а навіть 3G з'єднання. Ознайомитись із зоною покриття конкретного оператора можна на офіційному сайті. Найчастіше ця інформація відображатиметься на карті. Також на екрані можна бачити рівень сигналу, характерного для конкретного місця.

Відключено передачу даних у смартфоні

Але, на жаль, не лише негативний баланс та «поганий» сигнал є причиною відсутності мобільного інтернету. Коли перевірені ці два фактори і справа не в них, необхідно перевірити налаштування самого телефону. У цьому меню має бути активний бігунок підключення. Якщо з якоїсь причини це не так, його слід активізувати і вже тоді підключатися заново до мобільного інтернету. Іноді на додаток до цих дій потрібно виконати перезавантаження гаджета.

Чому не працює інтернет на телефоні, хоча підключення є

Зверніть увагу! Передача даних спричинить труднощі, якщо на екрані індикатор показуватиме слабкий сигнал.

Увімкнено режим польоту

Досить банальною, але часто зустрічається причиною відсутності так необхідного інтернету є включений режим авіаперельоту. Незалежно від причини, через яку це налаштування є активним, підключення інтернету в цьому випадку неможливе. Але вирішення проблеми лежить на поверхні. Виправити помилку дуже просто – потрібно просто деактивувати цей режим і спокійно продовжувати подорож просторами інтернету.

Проблеми з налаштуванням APN

Інтернет також може перестати завантажуватися через збої налаштувань. Відновити їх можна за допомогою оператора зв'язку. Для цього потрібно просто зателефонувати на гарячу лінію або надіслати відповідний запит.

Отримати допомогу можна за допомогою SMS або безкоштовного дзвінка:

 • У «Мегафону» це SMS із введеною цифрою 1 на номер 5049.
 • У “Білайну” необхідно зателефонувати на номер 06503.
 • Відновити установки МТС можна, якщо надіслати порожнє поле в повідомленні на номер 1234.
 • Для “Теле2” це дзвінок на номер 679.

А можна відчути себе програмістом та спробувати налаштувати гаджет самостійно. Для цього в “Налаштуваннях” засобу зв'язку слід відкрити вікно “Точки доступу APN” і провести звірку побачених даних з інформацією, яка знаходиться у відкритому доступі на сайті оператора. У всіх відомих постачальників мобільних послуг цю інформацію можна знайти у розділі допомоги.

Зверніть увагу! Як правило, дані APN обов'язково надходять у повідомленні при початковій установці сімки. Але, на жаль, користувачі рідко зберігають ці дані.

У мобільному телефоні ця інформація зберігається в «Налаштуваннях» у розділі «Мобільні мережі». У меню «Точка доступу» слід змінити наявну точку або створити нову. Після перезавантаження апарата доступ до Інтернету має відновитися. Якщо це не допомогло, необхідно виконати скидання всіх параметрів цієї мережі. Але ця функція застосовується лише до останніх моделей смартфонів.

Чому не працює інтернет на телефоні, хоча підключення є

На прикладі збою в доступі до інтернету у оператора МТС можна простежити алгоритм зразкових дій, які є ідентичними і в інших постачальників мобільних послуг.

Покроковий порядок необхідних заходів для пристроїв, що працюють на операційній системі Андроїд:

 1. У вікні “Параметри” відкрити “Мобільні мережі” та вибрати “Точка доступу APN”. У вкладці активувати панель «Створити нову точку доступу».
 2. У вікні необхідно вставити наступні параметри: ім'я – МТС інтернет, точка доступу – internet.mts.ru, пароль – МТС (програма може вимагати виконати заповнення даних параметрів англійською мовою).
 3. Зберегти знову введену точку доступу та поставити галочку на параметрі «За замовчуванням».
 4. Повернувшись до попереднього меню, потрібно включити «Передача даних».

Важливо! Для кожної операційної системи послідовність дій може відрізнятися.

Якщо необхідно налаштувати доступ на гаджеті, що працює на системі IOS, то дії мають бути такими:

 1. У «Параметрах» вибрати «стільниковий зв'язок передачі даних» і прописати необхідні для даної операційної системи значення. Тобто точка доступу APN – інтернет, ім'я – MTS, пароль – МТС.
 2. Після введення даних, як і у випадку з Андроїдом, у попередньому меню слід здійснити активацію стільникових даних.

Найпростіше налаштувати доступ на гаджеті, наділеному операційною системою Windows Phone:

 1. У «Параметрах» вибрати підпункт «Додати точку інтернет-доступу» і прописати всього лише одне значення у вікні – точка доступу Internet.
 2. Знову введений показник треба зберегти та активувати передачу даних.

Незалежно від того, на якому пристрої змінювалися параметри, дуже важливо після всіх збережень зробити перезавантаження. Тобто вимкнути, а потім увімкнути мобільний пристрій.

Важливо! Якщо є сумніви у своїх силах, то можна просто звернутися до служби підтримки мобільного оператора будь-яким зручним для користувача способом.

Чому не працює інтернет на телефоні, хоча підключення є

Не працює інтернет на новій сімці

Ця проблема виникає найчастіше в тому випадку, коли на новий телефон користувач встановлює стару SIM-карту. Це може бути обумовлено навіть незначними ушкодженнями на сімку.

Перевірити карту дуже просто – потрібно просто вставити її в інший телефон. І вже від отриманого результату залежатиме, що робити зі старою СІМ-карткою. Найчастіше оператори мобільного зв'язку абсолютно безкоштовно видають нову сімку.

Якщо жоден із запропонованих варіантів не привів до роботи інтернету, можна піти на крайні заходи і скинути всі налаштування апарата до заводських. Ця процедура називається Hard Reset. Такий варіант вирішення проблеми зазвичай допомагає усунути апаратні проблеми телефону.

Пам'ятайте! Перед повним очищенням телефону рекомендується зберегти всю потрібну інформацію, оскільки вона не буде доступна.

Важливо розуміти, що проблеми можуть виникнути також у оператора. Ця обставина – це досить рідкісне явище і більше відноситься до форс-мажору, але все ж таки має місце бути. Також неполадки часто виникають у максимально людних місцях, де через велике скупчення користувачів, які бажають підключитися до всесвітньої павутини, перевантажується лінія.

Чому не працює інтернет на телефоні, хоча підключення є

Незалежно від того, чому відсутній доступ до мережі інтернет у користувача, головне – це визначити проблему і згідно з наведеними вище інструкціями виправити цю неприємність.

nBook
Додати коментар