Батьківський контроль на Андроїд: як встановити та налаштувати

Віртуальний світ захоплює у свої мережі як дорослих, так і зовсім молодих людей. Дитяча психіка дуже ранима і не готова до знайомства з усією інформацією, що є в Інтернеті. В цьому випадку, батькам варто захистити своє чадо від неналежного для юної психіки контенту. Можна підключити батьківський контроль на Андроїд, який убезпечить дитину від дорослої, що впливає на незміцнілу психіку, інформації в інтернеті.

Батьківський контроль на Андроїд: як встановити та налаштувати

Що таке батьківський контроль

Батьківський контроль на телефоні — це такий режим або, в деяких випадках, програма, за допомогою якої можна обмежити інформацію, що надходить на смартфон дитини з інтернету.

Ця функція дозволяє батькам не хвилюватися про те, які відео, музика, ігри або інший контент буде доступний дітям. Режим батьківського контролю ставить ліміт на дорослий контент, що надходить, залишаючи тільки дитячі додатки.

Якщо відразу після покупки нового гаджета на базі Андроїд при реєстрації поставити правильну дату народження дитини, система гугла автоматично активує режим обмеження дітей від дорослої інформації.

Як він працює

Режим або програми, як у телефоні обмежити доступ до Інтернету дитині, мають досить обмежений і нескладний набір функцій. Це легкий у виконанні, але безпечний у користуванні спосіб, який є простим у контролі батьками навіть з малим знанням програмування та серфінгу в інтернеті.

Додаток-обмежувач на Андроїді має гарний захист, який також оберігає дітей від неналежної реклами та сайтів.

Батько у будь-який час може відстежити історію браузера, а також додатково заблокувати сайти або джерела, які на думку дорослих не повинні відвідувати їхнє чадо.

Налаштування батьківського контролю відбувається в магазині Google Play. Батьки можуть вибирати вікове обмеження контенту.

Якщо хлопчику або дівчинці 11 років, то верхню межу необхідно встановлювати до 11 або 12 років, залежно від фільтрів самої системи.

Батьківський контроль насамперед необхідний для захисту дитини від дорослої інформації. Жорстокий контент може серйозно нашкодити психіці чада, а постійне фізичне стеження за діями в інтернеті практично неможливе. Тому всі розробники операційних систем не лише смартфонів та планшетів, але й персональних комп'ютерів та ноутбуків пропонують своїм клієнтам вбудовані функції чи окремі програми з батьківського контролю.

Батьківський контроль на Андроїд: як встановити та налаштувати

Крім блокування дитячого телефону від дорослої інформації, можна встановити обмеження часу користування гаджетом. Діти часом довго сидять в інтернеті або за іграми, забуваючи про реальне життя, яке відбувається навколо них.

Під час навчального процесу контроль за часом користування смартфоном або планшетом є особливо важливим для чада. Наприклад, варто встановити час відвідування мережі з 5 до 8 години вечора. Це період після того, як чадо розправиться з домашнім завданням.

Обов'язково варто користуватися системою SOS. Якщо діти потраплять у біду, вони можуть подати сигнал, який одразу отримають їхні батьки.

Ще однією опцією в програмі батьківського контролю на Андроїд є відстеження розташування дітей. Крім того, що батькові буде видно в якій межі міста знаходиться дитина зараз, можна також перевірити по карті в який день і проміжок часу він відвідував певні місця.

А якщо поставити заборонені зони в області вокзалів, торгових точок або інших місць зі скупченням безлічі людей, смартфон батька дасть попереджувальний сигнал про вихід школяра або підлітка за межі безпечної зони.

Правила встановлення батьківського контролю на Андроїд покроково

Встановити батьківський контроль можна стандартним способом через налаштування облікового запису на системі Андроїд гаджета дитини. Однак є і сторонні програми, які мають більш розширені функції та можливості захисту телефону.

Батьківський контроль на Андроїд: як встановити та налаштувати

Налаштування батьківського

Налаштувати захист від дорослого контенту на Андроїді можна через програму Play Маркет облікового запису дітей.

Як обмежити дитині доступ до Інтернету на телефоні через налаштування гугла? Діяти треба так:

  1. Увійти до програми Плей Маркет та вибрати опцію «Налаштування».
  2. Потім знайти серед усіх представлених функцій «Батьківський контроль» та натиснути на нього.
  3. Далі необхідно вигадати пароль у вигляді ПІН-коду.
  4. Потім з'явиться функція вибору вікового обмеження, який проставляється індивідуально, в залежності від того, скільки років дитині.

Велику частину часу діти проводять у Ютюбі. Тому окремо заборонити частину контенту з дорослою тематикою можна і в цьому додатку:

  1. Відкрити на смартфоні програму Youtube і вибрати в нижній частині екрана значок у вигляді замка.
  2. Потім встановити вік і вибрати опцію “Параметри”.
  3. Налаштувати блокування недитячого контенту.

Крім вікового обмеження відео, можна вибрати різні безпечні функції пошуку, чищення історії перегляду та ін.

Найкращі програми для батьків

Більшість батьків зовсім не володіють знаннями, як контролювати телефон дитини не тільки зі свого, а й з дитячого гаджета. Тому існує безліч програм, які можуть допомогти правильно встановити всі необхідні компоненти програми, не знаючи програмування.

Загалом існують кілька груп додатків спрямованих на загальний комплект функцій батьківського контролю та відстеження кроків дитини в інтернет мережі. Існують також програми-оболонки, які створюють своєрідну копію робочого столу смартфона чада на гаджеті батька. Згодом дорослий зі свого пристрою може контролювати кількість заборонених та дозволених програм для свого чада.

Батьківський контроль на Андроїд: як встановити та налаштувати

Програми з широким функціоналом

У першу групу програм батьківського контролю із широким функціоналом входять такі.

Kids360

Одне з найновіших, але дуже ефективних додатків щодо встановлення батьківського контролю від російських розробників.

Має розширений функціонал, який включає обмеження часу використання гаджета, а також захист від неналежного для молодшого віку контенту.

Програма доступна лише для пристроїв з операційною системою Андроїд.

Kaspersky Safe Kids

Ще один російський додаток, який має блокувати небезпечні сайти з недитячим контентом. Воно гарантує безпечний серфінг по глобальній мережі, а також здійснює контроль за змістом усіх завантажених ігор.

Батьківський контроль на Андроїд: як встановити та налаштувати

Після встановлення Kaspersky Safe Kids діти будуть захищені від жорстокого утримання завантажених ігор. Однак є у додатку суттєвий мінус – швидке витрачання батареї через велику кількість функцій.

Norton Family Parental Control

Програма допоможе налаштувати всі необхідні опції для безпечного пошуку інформації та перегляду контенту в інтернеті. Батьки можуть підключити функцію, при якій їм на телефон надходитиме повідомлення про перебування дитини на небезпечних сайтах.

Також дорослі за необхідності можуть дистанційно заблокувати влаштування дітей.

Повний доступ до всіх можливостей програми Norton Family Parental Control можна отримати лише за платною підпискою після 30-денного пробного періоду.

Kidslox

Програма здатна обмежити час використання гаджета дітьми. Батьки можуть самі встановити розклад, у якому за необхідності будь-коли можна вводити корективи.

Kidslox здатний заблокувати дозвіл використовувати камеру в соцмережах, щоб фото та відео дитини не потрапили у відкриту мережу.

Однак є у програми один мінус – більш досвідчені в пристрої програм діти можуть обходити заборони та блокування, обманюючи батьків.

Mobile Fence Parental Control

Має корисну функцію створення «білого» списку контактів, яким дозволено дзвонити або писати повідомлення дитині. Це допомагає захистити його від контакту з підозрілими особами та загалом із незнайомцями.

Програма здатна сама розпізнати неналежні для дітей фрази в тексті та повідомити про це батьків.

Батьківський контроль на Андроїд: як встановити та налаштувати

Kids Place

Сервіс здатний включити блокування від небажаних дзвінків, а також захищає особисті дані власника гаджета від витоку у відкриту мережу. Крім цього, у програмі Kids Place є функція заборони скачування небезпечних програм, дозвіл можуть надати лише батьки.

Всі покупки ігор або програм здійснюються лише через дорослих. На жаль, у деяких випадках дітям вдається оминути блокування Kids Place.

ScreenTime

Додаток батьківського контролю, який має функцію блокування пристрою під час сну або навчання.

Всі перелічені програми мають загальний недолік – платна підписка для підключення всіх наявних функцій програм.

Програми-трекери

Трекери — програми, які відстежують усі дії дитини як у глобальній мережі, так і фізично за місцем розташування. Найпопулярнішими є ті, що представлені в списку нижче.

«Де мої діти»

Відомий російський додаток із контролю дітей в інтернеті. У ній батьки можуть дізнатися про місцезнаходження своїх дітей, а також повний маршрут з усіма деталями, який вони проробили, наприклад, повертаючись зі школи додому.

Великим плюсом “Де мої діти” є довіра дорослих до дитини. Програма не ставить серйозні заборони і не блокує більшість контенту, просто батьки будуть отримувати всю інформацію на свій телефон.

Locategy

Визначає справжнє становище дітей, а також надсилає повідомлення, якщо вони знаходяться у небезпечній зоні. Також батьки можуть видалено стирати з пам'яті пристрою дітей сумнівний контент.

Батьківський контроль на Андроїд: як встановити та налаштувати

Boomerang

Також здатний відстежувати місце розташування чада та встановлювати безпечні межі, у межах якого він може бути. Якщо станеться якась небезпечна ситуація, батько отримає повідомлення на свій мобільний пристрій.

FamilyTime Premium

Програма, яка дистанційно допомагає контролювати серфінг дітей в інтернеті, а також дізнаватися, де вони знаходяться в режимі реального часу.

Додаткова функція — батьки можуть додати вчителів або старших братів чи сестер до списку адміністраторів, які також матимуть змогу стежити за місцем розташування чада.

Досвідчені діти часто самі здогадуються як видалити програми батьківського контролю з телефону або обійти блокування.

Батьківський контроль: програми – “оболонки”

Програми-оболонки допомагають батькам повністю контролювати внутрішні файли і доступні на робочому столі гаджета дитини програми. Сюди відносяться такі софти:

  • Kids Zone. Батьки можуть у будь-який час заблокувати не тільки неналежні програми, але й поставити обмеження на деякі функції. Наприклад, зробити так, щоб у запиті в браузер на певний запит не видавалися сайти з тригер словами: «насильство», «стрілянина» тощо.
  • Kid's Shell. За допомогою програми можна створити новий робочий стіл із дозволеними програмами на смартфоні дитини. Вхід до багатьох програм буде закрито, наприклад, неможливо буде зайти в Плей-Маркет і завантажити або купити будь-яку програму.

Рекомендації спеціалістів

Фахівці радять не вибирати додатки, які повністю обмежуватиму доступ до більшої частини додатків на смартфоні. Це підірве довірчі стосунки дитини та батьків. Психологи радять ставити звичайний батьківський контроль, вбудований у телефон, просто варто заздалегідь попередити чадо, що іноді дорослі будуть переглядати історію браузера.

Батьківський контроль на Андроїд: як встановити та налаштувати

Що ж до програм-трекерів, то тут, навпаки, необхідно не ігнорувати цю опцію. У великих містах постійно є ймовірність того, що з дітьми може статися лихо, тому краще проводити скрупульозне «стеження» не в просторі інтернету, а їх розташування.

А взагалі кожен психолог скаже, що головне у відносинах дітей та батьків — це увага, турбота та постійні розмови. Необхідно встановлювати програми батьківського контролю не з метою тоталітарного контролю, покарання або жорсткого обмеження, а для створення сприятливого середовища та безпеки. Саме це потрібно доносити до своїх дітей.

Батьківський контроль можна поставити за лічені хвилини, проте завжди варто думати про дитину. Батько повинен правильно розуміти мету налаштування подібного режиму. Необхідно не карати подібним методом дітей, а захищати їхнє дитинство від руйнівного психіку контенту.

nBook
Додати коментар