Багатозадачність iPad: як увімкнути або вимкнути

Багатозадачність iPad: як увімкнути або вимкнути

Хтось уникає режиму багатозадачності в Ipad і шукає способи вимикання функції, а хтось навпаки хоче спростити собі життя і хоче дізнатися як включити багатозадачність. Давайте познайомимося з основними можливостями цієї опції у планшеті Apple.

Багатозадачність Ipad дивує, адже в цьому режимі стає зручно працювати навіть сучасним користувачам, а весь процес роботи стає простим і зручним. Пора розібратися що являє собою режим багатозадачності IPAD як його включити або відключити на планшеті.

Техніка Apple не стоїть на місці та дивує користувачів своїми новинками. Завдяки новітнім технологіям (візьмемо для прикладу) планшет iPad Pro 11, який був представлений покупцям, за наповненістю та технічними характеристиками перевершує навіть деякі моделі MacBook. При цьому у використанні він набагато зручніший і мобільніший, можна застосовувати його як повноцінний комп'ютер при підключеній клавіатурі.

Але все ж таки планшет за деякими параметрами поступається ноутбуку, так як не може справлятися з багатозадачністю, але і тут розробники пропонують варіанти вирішення проблеми.

Виробник доповнює планшети різноманітними функціями, що дозволяють техніці справлятися з поставленими завданнями. В основному всі дії сфокусовані на зручному інтерфейсі та миттєвому перемиканні між програмами.

Але багато додатків все ж таки не тягнуть систему багатозадачності, і, якщо в роботі за схемою виникають проблеми, то, швидше за все, ця програма не підходить для виконання даної дії.

Режим багатозадачності iPad у розділі екрану

Багатозадачність iPad: як увімкнути або вимкнути

Система Split View дозволяє оптимізувати роботу на планшеті Apple Ipad і допомагає у випадку, якщо потрібно на пристрої переглядати два різні програми одночасно. Ця система підтримує лише програми, що знаходяться в Dock, для цього слід перемістити ярлик до неї, щоб програма запустилася. Заздалегідь неможливо передбачити, чи буде система Split View працювати так, як чекає від неї користувач, це можна перевірити лише експериментально.

Для цього необхідно:

 1. Відкрити першу програму, яку планується використовувати. Достатньо розгорнути його без використання сторонніх програм.
 2. Далі слід відкрити панель Dock.
 3. У панелі вибирається необхідний використання додаток, затискається іконка і повільно перетягується вправо. Дія супроводжується розмиттям екрана. Таким чином, система реагує на чинну дію. У момент перетягування одна програма зрушить, а на екрані з'явиться місце для іншого.
 4. Після цього іконку можна перемістити праворуч, прибравши її з панелі Dock, і цим на одному пристрої починають працювати дві системи одночасно.

Для розширення та пересування працюючих програм є спеціальна чорна смуга, змінивши її розташування, можна збільшувати або зменшувати розмір вікна.

Для заміщення програми достатньо із системи Dock перетягнути необхідну іконку, і відбудеться взаємообмін.

Для скасування функції «подвійного екрана» досить просто зсунути чорну смугу до упору праворуч або ліворуч та вікно закриється.

Режим багатозадачності iPad – SlideOver

Багатозадачність iPad: як увімкнути або вимкнути

Цей режим дозволяє використовувати дві програми одночасно, при цьому на екрані залишається основна програма, а друга висвічується як спливаюче діалогове вікно. Такий прийом використовується, наприклад, коли під час роботи в інтернеті хочеться прослухати композиції.

Для запуску системи необхідно:

 1. Відкрити головне вікно, яке планується використовувати, розгорнеться на весь екран.
 2. Плавним рухом свайпнути знизу-вгору для виклику панелі Dock .
 3. Потрібно затиснути іконку програми, яку планується відкрити як додаткову, перетягнути на головний екран, і вона автоматично запуститься. Перетягувати варто на середину планшета і не поспішаючи, щоб запобігти випадковому запуску модуля Slide View.
 4. Для переміщення другого вікна слід натиснути на верхню частину та утримувати, доки не відкриється сіра смуга, і можна проводити будь-які маніпуляції на екрані.
 5. Щоб вимкнути програму, достатньо перемістити сіре діалогове вікно за межі екрана і все відключиться.

Режим переміщення файлів

Для зручності переміщення основної інформації між відкритими вікнами використовується система drag-and-drop . Вона допомагає швидко та ефективно переміщувати скопійовану в браузері інформацію до текстового документа, а потім вставляти необхідні файли до пошти.

Система допомагає економити час та швидко проводити необхідні маніпуляції. Для запуску програми треба:

 1. Відкрити 2 програми, які планується використовувати за допомогою Slide View .
 2. Виділити текст або зображення, які потрібно перенести в іншу програму.
 3. Далі просто перемістити скопійовану з однієї програми інформацію в іншу, і відпустити палець, все автоматично перекинеться.

Як миттєво перейти між програмами

Щоб переглянути всі програми, які раніше використовувалися, необхідно, утримуючи палець на екрані, повільно пересувати його знизу вгору, а потім утримати в центрі екрана.

На екрані спливуть усі раніше використані програми, можна попередньо переглянути потрібну програму та відкрити.

У планшеті Apple з вбудованою функцією додому досить просто натиснути швидко 2 рази на кнопку і відкриється доступ до всіх програм, що переглядаються.

Повернення до попередньої програми

Щоб повернути раніше використану програму, можна провести по екрану одночасно чотирма пальцями вправо або вліво, і вона відкриється. У деяких моделях iPad той самий рух необхідно виконати тільки в нижній частині екрана, при цьому можуть бути задіяні п'ять пальців, залежно від моделі.

При зведенні п'яти пальців одну точку запускається система перемикання додатків.

Програма «картинка-в-картинці»

Зручна система, коли необхідно зробити на екрані дві дії одночасно. Наприклад, читати повідомлення на пошті та дивитися фільм.

Не з кожною програмою доступна дана функція, з Youtube таке зробити не вдасться. При відкритті інтерфейсу інші програми відкрити неможливо, вони автоматично згортаються.

Для того, щоб скористатися функцією, необхідно:

 1. При відкритті програми треба знайти значки у вигляді двох прямокутників та натиснути на них.
 2. Програма, що використовується, стане менше і розташується в кутку екрана.
 3. Далі потрібно відкрити іншу потрібну програму і розгорнути на весь екран.

Для зручності зменшене зображення можна розташувати в будь-якому кутку екрана, а для повернення в повноекранний режим потрібно повторно натиснути на прямокутники.

Увімкнення та відключення системи багатозадачності iPad

Система на планшеті зазвичай відключена, для її активації необхідно перейти в налаштування , знайти функцію екрана « Домой » і включити Dock , перевівши систему в режим багатозадачності.

У цьому налаштуванні вибирається необхідна модель, яка буде надалі використовуватися, за бажання, можливо, увімкнути або вимкнути керування пальцями. Таким чином розібралися як увімкнути або вимкнути багатозадачність iPad.

nBook
Додати коментар