Apple відмовили у гарантії чи сервісному обслуговуванні? Як повернути гроші за iPhone

Apple відмовили у гарантії чи сервісному обслуговуванні? Як повернути гроші за iPhone

Особисто з цим не стикався, але вирішив підготувати інструктив для тих, хто залишився наодинці із проблемою та не знає рішення. Підказую як повернути гроші за бракований iPhone і що можна зробити, якщо компанія Apple відмовили в гарантії або сервісному обслуговуванні.

Apple відмовили у гарантії чи сервісному обслуговуванні? Як повернути гроші за iPhone

За умови, що ви придбали оригінальний iPhone у партнера виробника, мережевого магазину електроніки або оператора мобільного зв'язку – у офіційного довіреного продавця оригінальної продукції.

Також відразу повідомлю, що за цим посиланням можна прочитати про офіційну службу підтримки Apple – https://support.apple.com/ru-ua

Сервісне обслуговування та ремонт Apple – https://support.apple.com/ru-ru/repair

Завантажити програму Підтримка Apple можна тут – https://apps.apple.com/ru/app/apple-support/id1130498044?l=ua

Нюанси у гарантійних термінах сервісного обслуговування продукції Apple

Apple відмовили у гарантії чи сервісному обслуговуванні? Як повернути гроші за iPhone

Важливо те, де ви придбали свій девайс – у країнах ближнього зарубіжжя та деяких інших при покупці смартфону діє обмежена гарантія, а не міжнародна. Що дозволяє звертатися з питань саме до того сервісу, який розташований у державі, де було придбано смартфон.

Наприклад, придбавши смартфон у США, опинившись у Росії, не можна звернутися до місцевого сервісного центру з гарантійних питань. На території США активована світова гарантія, отже, можна звертатися до країни з такими ж гарантійними умовами. Купуючи телефон у країнах СНД, за гарантійним виконанням необхідно звертатися до сервіс-центру, який розташований на території з діючою світовою гарантією Apple.

До речі, рекомендую прочитати матеріал про розширену гарантію AppleCare+

Apple відмовили у гарантії чи сервісному обслуговуванні? Як повернути гроші за iPhone

Як прийнято, після придбання видається чек та гарантійні документи. Далі, ви включаєте покупку, реєструєте його вперше і як користувача, можна придбати додаткові оригінальні аксесуари (чохол, захисний елемент). Припустимо, після часу, помічаєте подряпину, хоча зверталися з телефоном акуратно – він не падав, не потрапляв у воду. Як наслідок, звертаєтеся до спеціалізованого сервісного центру або магазину, де купували покупку. Найвигідніше відразу звернутися до сервісного центру Apple.

Важливо, вищеописана ситуація діє, коли сам магазин придбав iPhone у офіційного дилера. При покупці продукції у індивідуального підприємця (який сам завіз товар із країни – виробника), два варіанти – або він відправить його на заміну чи ремонт у країну з міжнародною гарантією, або доставить до неофіційного та не сертифікованого ремонтного центру.

Необхідно перевіряти авторизацію потенційного продавця чи СЦ на спеціальному сайті locate.apple.com. Потрібно вказати країну, місто та бажаний товар, сайт видасть інформацію про всі відповідні центри з ремонту.

Під час здачі iPhone на ремонт або заміну вам обов'язково представлять документ про те, що прийняли iPhone для огляду. У яких випадках чекати відмову в обслуговуванні за гарантією Apple.

Apple відмовили у гарантії чи сервісному обслуговуванні? Як повернути гроші за iPhone

Після здачі iPhone на гарантійний огляд, ви отримуєте висновок, в якому зазначено, що ремонт за гарантією не може бути здійснений, у зв'язку з виявленням механічних пошкоджень або очевидною виною третьої особи. Тобто фактично ми отримуємо те, що Apple відмовили в гарантії.

При цьому сервісний центр вимагає оплатити висновок технічних експертів, адже огляд здійснено не за гарантією – а це близько 1000 рублів. Чи потрібно здійснювати ремонт за рахунок власних коштів?

В Америці заміна дисплея на останніх версіях смартфона без гарантії коштує близько трьохсот доларів, а в Росії дорожче цього – в залежності від моделі і чи давно здійснюються продажі в межах семисот доларів. З урахуванням побажань можуть запропонувати новий дисплей або знятий зі старого Apple.

Такі ціни при заміні пов'язані з тим, що оригінальний постачальник не відкрив спеціалізовані магазини запчастин – це в планах, оскільки вже був анонс подібної програми самостійного ремонту фірмової продукції в листопаді того року.

Судячи з очікуваної програми, можна буде придбати відповідні деталі та обладнання Apple, і завантажувати рекомендації щодо заміни та ремонту.

Вже цього року в AppStore повинні з'явитися запчастини для 12-ї та 13-ї моделі, а отже, запчастини для Maс M1. Асортимент повинен налічувати більше двохсот деталей та обладнання для ремонту. При цьому наголошено на збереженні гарантії при самостійному ремонті. Програма розраховує діяти у всіх країнах у майбутньому.

Ще один спосіб вирішення питання з ремонтом – йти до переможного, за умови впевненості, що ви не завдали дефектів самостійно, зрозуміло з метою економії коштів, але не часу.

Збір доказів та призначення незалежної експертизи

 • Необхідно, після надання технічного висновку, попросити показати фото, відео та документи, які підтвердять розбирання смартфона до вступу до сервісного центру;

Як правило, в сервісах ремонту Apple є відео фіксація ремонту, але в певних ситуаціях працівники можуть посилатися на те, що дані відсутні. Виходить, довести, що ремонт повинен бути за гарантією, не вийшло, при цьому вашу провину в псуванні смартфона до надходження його в центр співробітники також довести не змогли.

 • Потрібно скласти заяву на компанію, де було здійснено покупку, з проханням вказати розгорнуту інформацію про телефон, щоб підтвердити, що пристрій був на ремонті і є новим;

Паралельно можна зв'язатися з офіційною підтримкою Apple, і розписати проблему. Вам нададуть вибір – спілкування у чаті або дзвінок. Можна заздалегідь завантажити програму « Підтримка ».

 • У підтримці порадять зробити незалежну експертизу. Фахівець, який проводить огляд, повинен мати сертифікат від Apple, що дає право розкривати обладнання даного виробника і може зробити висновок експерта;

Краще здійснювати діалог зі службою в чаті, щоб зберегти листування та надіслати на електронну пошту для збереження та роздруківки. Для суду може знадобитися завірення цих документів у нотаріуса

 • Після пошуку незалежного експерта здаєте пристрій для перевірки, щоб з'ясувати причину появи дефекту. За підсумками на руках буде докладний офіційний висновок. Така експертиза дороге задоволення, але при виграші в суді витрати оплатить компанія – продавець.
 • Потрібно врахувати, що до творців експертизи пристрій надійде після аналізу офіційним сервісним центром, тому зафіксувати, коли був вперше розібраний телефон, вони не зможуть. При цьому розбір телефону до сервісного центру не був доведений, зважаючи на відсутність відео та фотофіксації. Жаль, що смартфон не оснащений пломбою заводу – виробника;
 • До моменту отримання експертизи вам прийде результат з офіційного сайту компанії-виробника, швидше за все, з позначкою, що пристрій був новим, з укладанням їхнього сервісу вони згодні і в гарантії буде відмовлено;
 • Зі зібраними результатами та документами звертаємось знову до продавця для написання нової заяви, із зазначенням результату незалежних експертів та проханням відшкодувати вартість покупки або замінити її;
 • Після прийому заяви продавець надішле листа з наданим пакетом зібраних доказів до авторизованого сервісного центру. Через певний час отримуєте відповідь на користь магазину. Є варіант усі діалоги здійснювати з офіційним сервісним центром, минаючи продавця;

Сервісний Центр у цьому випадку вкаже, що згоден з експертизою, але наполягають на тому, що було втручання інших осіб, до надходження смартфона до їх сервісу. У гарантії відмовлено – шлюб не під час виготовлення.

Відтак компанія, що здійснює продаж, відмовить у відшкодуванні вартості.

Якщо Apple відмовили в гарантії та мирно вирішити проблему не виходить, то:

 • Пишемо заяву до товариства захисту прав споживачів і складаємо претензію, де описуємо всі проведені заходи та звернення. Претензія прямує до продавця – ті відписуються, що все, що могли, вони зробили і за незгоди пропонують звернутися до суду.
 • Товариство із захисту прав споживачів за вашою позовною заявою, надсилають документи до суду та надають ваші інтереси протягом усього судового процесу;
 • Через кілька слухань, боячись за репутацію, найчастіше, компанія-продавець йде на перемир'я (як у цьому випадку).

Як результат:

 • відшкодовано повну вартість покупки (кредиту/розстрочки);
 • оплачені всі витрати на збирання доказів, у тому числі послуги ОППП;
 • відшкодування моральної шкоди (не завжди).

Apple відмовили у гарантії: висновки

Apple відмовили у гарантії чи сервісному обслуговуванні? Як повернути гроші за iPhone

Будь-яке виробництво не обходиться без заводських шлюбів, справа навіть не в людському факторі, а в роботі техніки. Про все це відомо і продавцям, які займаються реалізацією товару відомої на весь світ марки. Здійснюючи продаж, вони беруть на себе ризики і повинні розуміти, як можна захистити себе в подібних ситуаціях. Мета компанії – виграти час, адже мало хто доводить справу до суду через незнання та відсутність терпіння.

Користувачі не хочуть цієї біганини по судах просто через відсутність вільного від роботи часу або відразу здійснюють ремонт за свої гроші. Подібні ситуації для компанії, що продає товари бренду Apple, є лише на руку. Завдяки таким людям компанія відшкодовує собі витрати, отримані в суді за тих, хто довів справу до останньої інстанції та виграв.

Описувані дії застосовуються, якщо є стовідсоткова впевненість, що ви поводилися зі смартфоном правильно і не пошкодили його – будь-які втручання випадкові або навмисні будуть виявлені. Тоді всі зусилля будуть марні і гроші, витрачені на експертизу, а також ваш час буде витрачено даремно.

nBook
Додати коментар