Зник звук на телефоні: причини і що робити, якщо не працює

Якщо зник звук на телефоні, потрібно швидко з'ясувати причину проблеми та усунути її. Тоді може не потрібно звертатися до майстра, користувач впорається самостійно. Стан часто виникає через попадання води, збоїв роботи операційної системи, неправильні налаштування мобільного телефону. Рідше виникають серйозні проблеми, для усунення яких потрібне замовлення та встановлення нових деталей.

Зник звук на телефоні: причини і що робити, якщо не працює

Можливі причини зникнення звуку на телефоні

Телефони з операційною системою Android або iOS мають різні налаштування. Тому причини поломок відрізняються.

Важливо швидко з'ясувати, чому на телефоні немає звуку. Для цього проводять діагностику самостійно або за допомогою майстра.

Часті причини поломки звуку на iPhone.

Виділяють безліч причин, через які зменшується гучність або повністю зникає звук. Важливо вчасно встановити їх та ліквідувати. Найчастіше проблеми полягають у програмних помилках, серед яких виникають порушення:

 • зламування системи сторонніми користувачами, що призводить до порушення налаштувань;
 • застосування неліцензованих програм, що порушують працездатність телефону;
 • порушення роботи операційної системи;
 • неправильний розподіл налаштувань.

Зник звук на телефоні: причини і що робити, якщо не працює

Нерідко трапляються поломки в апаратній системі.

 • Проникнення води. Волога може проникати через роз'єм для звуку, підключення зарядки, навушників. Вона розповсюджується через динаміки. Це спричиняє порушення роботи мікросхем. Телефону здається, що навушники підключені, хоча насправді це не так. Тому звук не виявляється.
 • Проникнення сміття. Проблема виникає при розміщенні телефону в кишенях та сумках, де з'являються сторонні предмети. Пил, бруд та інші види забруднення проникають через отвір, поступово засмічують його. Сітка динаміка містить дрібні отвори, тому вони закупорюються.
 • Механічні пошкодження. Виникають, якщо упустити телефон або розташувати на ньому важкі предмети. Порушується цілісність мікросхеми, тож звук повністю зникає. На відміну від інших проблем, механічні пошкодження неможливо усунути самостійно. Потрібний звернення до майстра для застосування паяльної лампи.

Насправді iPhone — це міцний телефон, тому пошкодження з'являються рідко. Це швидше виняток із правил.

Зник звук на телефоні: причини і що робити, якщо не працює

Часті причини поломки звуку на Андроїдах

Незважаючи на відмінні риси андроїдів від операційної системи iOS, більшість причин схожі. Виділяють ряд факторів, через які може зникнути звук:

 • дія ушкоджуючих факторів;
 • проникнення води, що призводить до порушення працездатності мікросхеми;
 • відходження контактів, які у нормі мають приєднуватися до динаміка;
 • проникнення та поступове накопичення бруду, що погіршує проходження звуку через сітчастий фільтр;
 • механічні пошкодження, навантаження, поломка регулятора;
 • вихід із ладу аудіоплати;
 • неправильна робота програмного забезпечення Android.

Виправити більшість перерахованих проблем можна самостійно. Достатньо розібратися у функціях мобільного телефону. Лише в окремих випадках потрібно розбирати корпус, щоб усувати пошкоджуючий фактор.

Зник звук на телефоні: причини і що робити, якщо не працює

Рідше можуть виникати проблеми із мікрофоном. Він починає працювати тихіше, ніж зазвичай, тому користувач перестає чути дзвінок або мультимедіа. Виділено такі причини:

 • наявність фактора, що перешкоджає проходженню звуку – невірно підібраний чохол, що налипла частка жуйки;
 • поломка розмовного динаміка.

Основна причина – це забруднюючі фактори. На другому місці – механічні пошкодження. Якщо вони невеликі, користувач зможе впоратися самостійно.

Самостійна діагностика та прості вирішення проблем

Якщо проблема полягає в неправильній роботі мікрофона, приступають до наступних етапів діагностики та відновлення телефону:

 • знаходять звукову мембрану, що розташовується знизу;
 • починають обережно очищати кожен отвір зубочисткою, щіткою чи іншим предметом;
 • перевіряють роботу пристрою одним із двох методів – запис голосу на диктофоні, дзвінок іншій людині;
 • якщо працездатність відновилася, проблему вирішено.

Якщо співрозмовник ще не чує людини, а голос не записується, потрібно шукати причину в інших факторах.

Зник звук на телефоні: причини і що робити, якщо не працює

Бувають випадки, коли користувач упускає телефон у воду або вона випадково потрапляє на нього.

Щоб усунути порушення, приступають до послідовних дій:

 1. Вимикають смартфон.
 2. Розбирають усі елементи, які можна зняти (на старих моделях смартфона можна було зняти навіть задню кришку, витягнувши акумулятор).
 3. Розподіляють деталі на сухому рушнику, даючи їм просохнути.
 4. Якщо потрапила велика кількість води, розподіляють деталі в ємності з рисом, він вбирає вологу.
 5. Якщо вода потрапила аж до динаміка та його контактів, їх потрібно розібрати, протерши спиртом.

Сушити пристрій феном або іншим приладом із подачею гарячого повітря заборонено. Це призведе до ще більшого пошкодження.

Ще одна причина, через яку пропав звук на телефоні – виходу з ладу контактів для навушників. Відбувається коротке замикання, тому смартфон починає працювати окремо від динаміка. Він вважає, що навушники вже підключилися, тому не відтворює звукових хвиль.

Щоб полагодити роз'єм, послідовно виконують порядок дій.

 1. Вставляють навушники в роз'єм, потім акуратно провертають їх по краях, щоб зачепити бічні стінки. Роблять це обережно, щоб не зашкодити конструкції. У деяких випадках метод допомагає розчепити контакти.
 2. Змочують ватну паличку у спирті, віджимають. Вставляють у роз'єм при вимкненому телефоні. Обережно повертають за годинниковою стрілкою, щоб усунути забруднення. Різких рухів робити не можна, можна випадково зачепити контакти.
 3. Дують на роз'єм, щоб звідти вийшло дрібне сміття, пил. Якщо бруду багато, підносять трубу пилососа до отвору, висмоктуючи вміст. Довго це робити не можна, інакше контакти змістяться. Пилосос має працювати на мінімальній потужності.

Якщо фактор, що ушкоджує, полягає в завантаженні сторонніх програм, що містять віруси, можна перейти на безпечний режим. Він присутній на кожному смартфоні, підключається за етапами:

 • затискають на 5-7 секунд кнопку живлення;
 • Відкриється меню, де вибирають розділ Безпечний режим.

При усуненні несправностей рекомендується видалити всі програми, які ви завантажили останнім часом. Щоб вийти з безпечного режиму, достатньо перезавантажити пристрій.

Зник звук на телефоні: причини і що робити, якщо не працює

При ударах пристрою або рясним забрудненнях починають розходитися контакти в динаміці. Для перевірки потрібно лише оглянути цю область. Послідовно виконують дії, щоб одночасно провести діагностику та відновити телефон.

 1. Обробка гумкою. Метод допомагає за наявності притискного контакту. З гумки очищають поверхневий бруд.
 2. Обробка пензликом зі спиртом. Події підходять за наявності шлейфу.

За відсутності відновлення системи проблеми шукають у динаміці. Можливо, він повністю став непридатним або спочатку був виготовлений зі шлюбом на заводі.

Зник звук на телефоні: причини і що робити, якщо не працює

Перевірка налаштувань у телефоні

Можливо, збій могли викликати невірно певні налаштування. У цьому випадку звук у медіа, музиці міг повністю вимкнутись. Щоб виправити це, приступають до відновлення налаштувань:

 • вибирають меню установок, розташоване на робочому столі;
 • переходять до вкладки «Звук», де вибирають розділ «Гучність»;
 • переставляють гучність на потрібний рівень, щоб краще почути звуки.

Налаштування можна виконати швидше. На бічній частині телефону містяться кнопки вгору та вниз, щоб регулювати гучність. При натисканні вгору вона збільшується, вниз зменшується.

У налаштуваннях можна вибрати неправильний режим гучності. Щоб виправити фактор, ідентичним способом переходять до розділу «Гучність». Перед користувачем з'явиться список режимів, які можна використовувати на цьому смартфоні:

 • наявність звуку;
 • віброрежим;
 • повне відключення від звуку.

У цьому розділі можна налаштувати гучність, вибрати мелодію дзвінка, наявність або відсутність вібрації при натисканні клавіші.

Якщо користувач виконав перелічені дії, але проблема не виправилася, причина полягає у порушенні роботи програмного забезпечення. Часто з'являються випадки, коли звук з'являється під час дзвінків, розмови, програвання музики, але він відсутній у певній програмі. Тоді може знадобитися завантаження аудіокодеків.

Зник звук на телефоні: причини і що робити, якщо не працює

Вирішення серйозних проблем

Бувають випадки, коли отвори очищені, установки встановлені, але звук все одно не з'являється. Можливо, стався серйозний дефект, з яким самостійно впоратися не вдасться.

Потрібно звернутися до майстра, який проведе якісну діагностику, виявить причину та вирішить проблему.

 • Дефект програмного забезпечення. Він виникає при встановленні неякісних програм, відсутності рут-прав, нещодавно здійсненому скиданні налаштувань. Щоб усунути стан, видаляють програми, які були завантажені на телефон. Якщо виник вірус, користуються противірусними програмами.
 • Поломки динаміка. Серйозний дефект виникає при короткому замиканні або виході з ладу. У першому випадку потрібна заміна котушки, у другому – встановлення нового динаміка.
 • Поломка плати посилення звуку. Дефекти призводять до відсутності сигналу при підключенні телефону. Найчастіше це трапляється через механічне пошкодження або проникнення вологи. Потрібно розібрати телефон, щоб знайти дефекти. Може знадобитися заміна деталей, які потрібно замовити.
 • Поломка шлейфу. Це характерно для телефонів розкладачок, які при постійному розкладанні призводять до швидкого зношування деталей. Схожі дефекти виникали на телефонах слайдах. У разі пропадав звук, користувач було його відрегулювати, тобто зробити більше чи менше.

Щоб виявити та усунути дефект, потрібно повністю розбирати телефон або смартфон. Самостійне краще цього не робити, тому що порушення герметичності за відсутності дотримання правил може призвести до ще більших поломок.

Апаратна поломка телефону

Апаратні поломки трапляються рідко. Щоб з'ясувати пошкодження, потрібно розібрати телефон і здійснити перегляд внутрішніх деталей. Найкраще це зробити майстру.

Зник звук на телефоні: причини і що робити, якщо не працює

Причини, що спричиняють апаратні несправності:

 • коротке замикання, вигорання, урвище обмотки котушки динаміка;
 • накопичення рідини всередині пристрою;
 • запилення;
 • сильні удари;
 • початкове встановлення бракованих деталей.

Перелічені фактори впливають на динамік, що призводить до порушення його роботи. Краще відразу замінити деталь, оскільки ремонт лише на якийсь час нормалізує звуковий сигнал.

Не всі користувачі знають, що робити, якщо телефон зник. Спочатку потрібно виявити першопричину, потім проводити ремонт. Найчастіше проблема полягає в неправильних налаштуваннях, забрудненні, попаданні вологи. Лише у серйозних випадках трапляються механічні ушкодження, апаратні поломки. Більшість дефектів можна швидко усунути, але робити це краще вчасно.

nBook
Додати коментар