Як відновити Ватсап на телефоні: покрокова інструкція

Приблизно два десятки років тому більшість користувачів влаштовувала функціональність популярного на той момент месенджера Mail.Ru Агент. Крім нього, були інші аналоги – ICQ, Skype. Поки лідируючу позицію не забрала інша функціональна альтернатива — WhatsApp. Сьогодні вже важко знайти людину, яка не чула б про цей чудовий месенджер. При цьому іноді у користувачів виникають різні проблеми з програмою.

Як відновити Ватсап на телефоні: покрокова інструкція

Не вдається зайти до WhatsApp

Це мобільна програма, на яку переключилася широка аудиторія. Натомість проблеми з ним теж виникають і зокрема — труднощі з доступом.

У кращому випадку неприємність викликає дискомфорт, але іноді це може призвести до втрати всіх даних, включаючи листування. Багато хто відразу звертається до техпідтримки для вирішення проблеми. Хоча можна спробувати власні сили в питанні, як відновити Ватсап на телефоні.

Існує кілька причин, чому користувачі не можуть отримати доступ до популярного месенджера:

 • користувач випадково видалив програму;
 • купівля нового пристрою, але відомості скопійовані в повному обсязі;
 • оновлення мобільної операційної системи;
 • неправильне встановлення месенджера;
 • відсутнє підключення до мережі.

Які дії варто вжити, залежить від кожної конкретної ситуації. Особливих труднощів немає, і відновлювати дані справді можливо, але є застереження. Справа в тому, що процедуру неможливо виконати при видаленні профілю. Навіть якщо резервна копія залишилася на зовнішній картці пам'яті нічого не вийде в ході авторизації з іншого облікового запису.

За умовчанням WhatsApp зберігає все листування та дані на серверах, тому навіть за зміни смартфона цілком можна відновити важливу інформацію.

Як відбувається авторизація у Ватсап

Варто розглянути випадок, який нерідко виникає і вирішується не цілком звичайним способом, як це буває з іншими програмами.

Розробники месенджера вже давно залишили у минулому можливість авторизації за логіном та паролем. Мабуть, вони вважають, що такий підхід не дає максимальної ефективності в плані забезпечення безпеки особистих даних, і вони можуть зникнути. Адже у всього є ціна, особливо в наше сучасне століття.

Рано чи пізно, але знайдеться умілець, який зламає пароль, що поставить відомості під загрозу, із заподіянням різного роду збитків.

Як відновити Ватсап на телефоні: покрокова інструкція

У компанії вирішили відмовитись від звичних паролів на користь іншої методики. Але як усе тоді відбувається? Суть у тому, що авторизація у WhatsApp прив'язується до номера телефону. Тобто жодного введення пароля та іншого.

У месенджері WhatsApp немає логіну та паролю. Авторизація відбувається за номером телефону, який і стає профілем людини.

У процесі реєстрації надходить повідомлення з кодом, що діє певний проміжок часу. Саме його тільки і потрібно ввести у відповідному полі і нічого більше. Зазвичай він представлений кількома цифрами.

Це стосується первинного входу із зареєстрованого телефону. WhatsApp запам'ятовує пристрій, після чого щоразу вводити телефонний номер не потрібно.

Така потреба виникне, якщо доводиться змінити пристрій або після переустановки програми. У цьому випадку потрібно знову ввести номер, після чого прийде SMS-повідомлення з тимчасовим кодом.

Відновлення доступу на новому пристрої зі старою SIM-карткою

Відновити особисті дані доводиться і на новому пристрої з низки причин. Як правило, старий апарат став непридатним або втратив актуальність. Щоб не втрачати контакти, листування, мультимедіа після зміни телефону набагато легше виконати операцію з облікового запису з прив'язкою до попереднього номера.

Як відновити Ватсап на телефоні: покрокова інструкція

CD-карта

Також є інша можливість за допомогою картки пам'яті смартфона або планшета, яка слугуватиме флешкою. Операційна система не грає ролі, але якщо носій буде втрачено, то і з даними доведеться назавжди попрощатися. Суть інструкції перенесення наступного:

 1. Запустити WhatsApp на старому телефоні з карткою пам'яті.
 2. Відкрийте установки програми та перейдіть до чату.
 3. Знайти пункт “Резервна копія чату” та запустити процес. Дані будуть збережені на CD-картці.
 4. Носій виймається та переноситься на новий смартфон. Необхідно переконатися, що карта встановилася і її «виявила».
 5. Тепер на новому пристрої встановити програму, запустити та пройти процедуру авторизації з потрібними маніпуляціями. WhatsApp сам визначить, що на CD-картці є резервна копія, звідки завантажить історію.

Труднощі виникають, коли в смартфоні не передбачено гніздо для зовнішньої карти пам'яті, що більше відноситься до нових моделей. Тоді залишається інша перевірена методика з комп'ютера чи ноутбука.

Допомога ПК

Початок такий самий — на старому смартфоні виконати процедуру резервного копіювання за вже описаною трохи вище схемою.

Подальші покрокові маніпуляції:

 1. Підключити комп'ютер до телефону за допомогою кабелю USB.
 2. На ПК відкрити провідник, де знайти підключений зовнішній пристрій.
 3. Зробити мишкою подвійний клік назвою моделі смартфона, потім знайти папку WhatsApp. Копіювати на робочий стіл або на будь-який локальний диск.
 4. Після завершення процесу безпечно від'єднайте пристрій.
 5. Підключити інший смартфон до комп'ютера.
 6. Перенести скопійовану папку на новий телефон.

Можна також безпечно вимкнути пристрій. Потім на новому смартфоні виконати знайомі операції – завантаження, встановлення, авторизація. Після запуску програма самостійно знайде резервну копію.

Як відновити Ватсап на телефоні: покрокова інструкція

Дії, коли програма видалена

Як можна відновити Ватсап на телефоні після видалення ненароком? Таке питання спадає на думку багатьом користувачам. Але варто одразу пояснити один важливий момент. Програма може бути видалена з різних причин – випадково, з власної чи чиєїсь необачності, а може в цьому була гостра необхідність. Однак не варто сильно переживати, тому що в цьому випадку може піти тільки клієнт або фізична оболонка.

Сам профіль, а також усі відомості зберігаються в окремих місцях. Як правило, це хмарні сховища:

 • iCloud – сервіс Apple;
 • Google Drive — ще один сервіс для зберігання даних від компанії Google.

Також дані можуть зберігатися на карті пам'яті мобільного телефону, якщо така є. Перевірку щодо повернення доступу можна зробити різними способами, залежно від моделі пристрою.

Рекомендується стежити за оновленнями програм, оскільки старі версії можуть давати збої в роботі.

Для власників iPhone

Покупцям цього гаджета необхідно зробити наступні маніпуляції:

 • Насамперед підключитися до мобільного інтернету або бездротової мережі та завантажити WhatsApp з офіційного магазину (App Store). Програма надається безкоштовно.
 • Дочекатися повної установки, що може вимагати часу. Зазвичай довго чекати не доведеться, все залежить від технічних параметрів та завантаження процесора фоновими процесами.
 • Запустити програму, а потім ввести номер телефону.
 • З метою ідентифікації особи на телефон прийде SMS-повідомлення з кодом доступу. Залишається ввести його в поле, що з'явилося.
 • Якщо раніше власник робив резервну копію до хмарного сховища iCloud, WhatsApp самостійно запропонує скопіювати збережені дані. Це дозволить повноцінно відновитись.
 • Погодиться з пропозицією, натиснувши кнопку.
 • Дочекатися завершення процесу.

Варто враховувати, що Ватсап запропонує скористатися резервною копією лише у певних випадках. По-перше, власник смартфона виконав успішний вхід до сервісу iCloud. По-друге, вільного місця вистачає, щоб операція могла виконуватись. По-третє, телефонний номер залишився тим самим.

Як відновити Ватсап на телефоні: покрокова інструкція

У кого Android

Щодо цієї операційної системи від Google процедура відновлення в цілому трохи схожа з iOS, хіба що з мінімальними похибками:

 • Власники також мають відкрити на телефоні офіційний магазин, але вже інший — PlayMarket.
 • Поставити WhatsApp на завантаження та встановлення.
 • Запустити програму, вибрати країну проживання, ввести номер телефону, з якого виконувалася первинна реєстрація «абонента».
 • Дочекатися СМС-повідомлення, де буде вказано код перевірки. Вписати його в поле та авторизацію буде завершено.
 • Тепер програма також запропонує користувачеві відновити збережені відомості, якщо раніше було зроблено операцію резервного копіювання. Дані будуть взяті з хмари Google Drive або картки пам'яті.

Власникам смартфонів варто бути уважнішими і відразу погодиться на пропозицію WhatsApp. За відмову від резервної копії (якщо користувач вирішив відкласти процес) програма більше не дасть вибору.

Тоді доведеться видаляти ПЗ та повторно виконувати установку. Чи потрібно витрачати на все це дорогоцінний час, коли можна все зробити з першого разу (питання на засипку)?

Відсутність резервної копії

Така ситуація теж має місце, і деяких користувачів може налякати, що персональні дані можуть зникнути. Але зневірятися не варто, бо є правильне рішення.

Конфіденційна інформація не зберігається на серверах розробників WhatsApp. Усі дані знаходяться усередині самого смартфона і нікуди не передаються. Завжди є локальна копія, що ввімкнено за замовчуванням.

Як відновити Ватсап на телефоні: покрокова інструкція

Ці копії можна знайти, якщо підключити телефон до комп'ютера, а потім знайти папку WhatsApp, де буде інша папка Databases, а в ній файли. Власне, це і є дані, які залишається скопіювати при необхідності.

Відновлення даних Ватсап з резервної копії покроково

Для цього від користувача потрібні певні маніпуляції.

Резервне копіювання проводиться автоматично щодня о 2 годині ночі місцевого часу. Локальні копії містять дані лише за останній тиждень і під час створення кожної копії вони переписуються.

Для апаратів iPhone характерна своя схема:

 • Перевстановити WhatsApp.
 • Погодиться з умовами використання.
 • Прийняти можливість надсилання повідомлень або відключити (за бажанням користувача).
 • Ввести номер телефону, а потім дочекатися підключення до iCloud.
 • Вибрати «Відновити» та чекати на закінчення процесу.

Для пристроїв під керуванням ОС Android процес виконання трохи інший:

 • Повторно встановити програму.
 • Вести телефонний номер і чекати надходження SMS з кодом підтвердження.
 • Коли з'явиться запит про відновлення чатів та медіафайлів з Google Диску, виберіть «Відновити».
 • Коли процес завершиться натиснути «Далі»

Такі нехитрі маніпуляції здатні відновити все листування. Вочевидь за умови її збереження у хмарному сервісі.

Як відновити Ватсап на телефоні: покрокова інструкція

Якщо причина – це крадіжка або втрата

Ніхто не застрахований від крадіжки телефону, що може статися навіть у громадських місцях. До того ж і самі власники можуть через свою необережність просто забути телефон у незнайомому місці і його навряд чи вже знайти.

При появі перших проблем з WhatsApp спочатку перевірити підключення до мережі.

Повернути дані, листування, контакти та інші відомості можна. А в разі крадіжки смартфона (особливо iPhone) діяти потрібно негайно.

Насамперед обмежити доступ до SIM-картки, до якої прив'язаний номер телефону:

 • Зв'язатися з технічною підтримкою оператора мобільного зв'язку та попросити терміново заморозити СІМ-картку після процедури ідентифікації. Заблокувати можна також у власному кабінеті на сайті оператора.
 • Відвідати офіс із документом, що засвідчує особу для відновлення загубленого номера. Тепер він буде прив'язаний до нової сімки.
 • На новому пристрої пройти знайому процедуру відновлення доступу WhatsApp.

Користувач отримає повний доступ за наявності резервної копії у хмарних сховищах (Google Drive, iCloud).

Як відновити Ватсап на телефоні: покрокова інструкція

На жаль, не завжди вдається відновити сім-карту внаслідок крадіжки або якщо вона була втрачена (разом із телефоном). Тоді слід закрити доступ до особистої інформації. Це робиться за два етапи:

 • Перше – зв'язатися з підтримкою WhatsApp шляхом надсилання повідомлення на електронну пошту (email – support@whatsapp.com). Користувачеві потрібно надіслати повідомлення у вигляді фрази “Lost/Stolen: Please deactivate my account”. Воно повідомляє про втрату або крадіжку SIM-картки з проханням деактивувати персональну сторінку.
 • Друге – записати номер телефону в міжнародному форматі (починається з +7).

Ці нехитрі маніпуляції припинять спроби сторонніх осіб увійти у профіль з метою оволодіти особистою інформацією.

Відновлення WhatsApp за допомогою безкоштовних програм

Крім підключення до хмарних послуг, Ватсап може відновлюватися за допомогою безкоштовних продуктів від різних розробників. Одна з таких утиліт – WhatsRemoved+. Основне завдання — це контроль над повідомленнями та папками щодо змінених або віддалених файлів. Це свого роду моніторинг використовуваних месенджерів.

Як відновити Ватсап на телефоні: покрокова інструкція

У налаштуваннях можна вибрати, за якими додатками або папками буде проводитися «стеження». Усі вчинені зміни будуть виявлені, про що власник отримає сповіщення. Утиліта не надсилає дані на зовнішній сервер – все знаходиться у самому пристрої. Контроль проводиться за тими програмами (папками), які користувач задасть вручну.

Іноді на працездатність WhatsApp може впливати увімкнений сплячий режим.

Ще один продукт на безоплатній основі – WAMR. Специфіка програми відновлення віддалених повідомлень за допомогою передбачених розробником спеціальних інструментів. Це не тільки текстова інформація, а також мультимедійні файли:

 • зображення;
 • відео;
 • анімовані гіфки;
 • аудіо;
 • голосові нотатки;
 • документи;
 • наклейки.

При виявленні видалення повідомлення про це надійде відповідне повідомлення.

Відновити Вацап на телефоні можна різними шляхами, причому, незалежно від версії мобільної операційної системи. Головне спочатку увімкнути в налаштуваннях програми функцію резервного копіювання. Причому можна задати періодичність, щоби не відволікатися.

nBook
Додати коментар