Як відновити контакти в телефоні на Андроїді

Часто під час чищення телефонної книги на мобільному пристрої, скидання даних до заводських настройок відбувається проблема видалення важливих контактних номерів. У цьому випадку виникає резонне питання, як відновити контакти в телефоні. Існує кілька способів, завдяки яким вдасться повернути усі дані назад.

Як відновити контакти в телефоні на Андроїді

Чому пропадають номери контактів смартфона

Існує чимало причин, через які може статися втрата контактної інформації. Найчастіше з них є:

 • випадкове видалення користувача із контактної книги;
 • скидання настройок телефону до заводських;
 • спроба отримати права адміністратора на телефоні;
 • оновлення прошивки;
 • механічне пошкодження смартфона;
 • спроба синхронізуватися зі сторонніми сервісами;
 • зараження вірусом.

Як відновити контакти в телефоні на Андроїді

Також причиною може бути звичайний збій у системі телефону. У цьому випадку не відбувається видалення контактів, вони просто стають невидимими. Виправити таку ситуацію досить просто, якщо знати нюанси.

Багато користувачів запитують, чи можна відновити номери телефонів після видалення. Для цього можна використовувати велику кількість різних інструментів. До них можна віднести вбудовані засоби системи, а також різні сторонні програми. Якщо у користувача вдалося випадково стерти дані, їх можна відновити одним з доступних способів.

Успіх заходу може залежати від оперативності дій, моделей девайсу, системи.

Як відновити контакти у телефоні після видалення, докладна інструкція

Повернути контакти на Андроїд можна шляхом копіювання їх із SIM-карти в пам'ять смартфона. Багато телефонів дозволяє реалізувати це вбудованими засобами системи.

Покрокова інструкція, як відновити контакти на Андроїді, виглядає так:

 1. Потрібно відкрити стандартну програму «Телефон» або «Контакти».
 2. Перейти до налаштувань, які можуть переховуватись під іконкою у вигляді трьох точок або напису «Ще».
 3. Знайти розділ, який відповідає за керування контактами. Він може бути пов'язаний із імпортом або експортом контактів.
 4. Далі потрібно вибрати функцію «Імпорт із SIM-карти».
 5. За промовчанням програма відзначить всі контакти, що є на сімку. Якщо є непотрібні, потрібно зняти галочки.

Після цього рекомендується зберегти список номерів на телефоні або скопіювати їх в обліковий запис Google, щоб згодом було легко редагувати і переносити на різні пристрої, які будуть використовувати цей обліковий запис.

Як відновити контакти в телефоні на Андроїді

Відновлення з облікового запису Google

Один з найпростіших і найефективніших способів відновлювати віддалені контакти — використання облікового запису Google. Цей спосіб рекомендується вибирати у випадку, якщо втратити дані вдалося при скиданні налаштувань до заводських, а також при втраті та поломці телефону.

Відновити контакти в такий спосіб можна, якщо раніше була увімкнена синхронізація. Також потрібно мати доступ до свого облікового запису з девайсу.

Відновлювати дані потрібно так:

 1. Авторизуватися та перейти до свого облікового запису. Рекомендується виконувати процедуру з телефону, але можна переглянути втрачені контакти та з комп'ютера.
 2. Вибрати сервіс “Контакти”.
 3. Якщо доступ до пристрою був втрачений, але дані не стерті, вони будуть відображені у вигляді списку.
 4. Далі потрібно вибрати опцію, в якій пропонується «Скасувати зміни». Коли подібні маніпуляції проводяться з телефону, замість меню налаштувань потрібно клацнути по кнопці «Ще».
 5. Наступний крок: потрібно вказати дату, на яку потрібно зробити відкат. Потім потрібно натиснути кнопку «Відновити».

Після завершення процедури відновлення можна увійти на свій акаунт на смартфоні і помітити, що контакти синхронізувалися самостійно. Імпорт здійснюється автоматично, якщо на девайсі активний обліковий запис.

Щоб убезпечити себе у майбутньому, рекомендується регулярно запускати експорт контактів на ПК, вибравши відповідну опцію у списку.

Потрібно вибирати формат CSV. Файл відкриється у програмі Excel, збережеться та буде перенесено на мобільний пристрій. Згодом для імпорту потрібно просто копіювати документ на смартфон та відкривати там у меню «Контактів», обравши опцію «Імпорт».

Відновлювати контакти можна лише протягом 30 днів після того, як їх випадково чи навмисно видалили.

Як відновити контакти в телефоні на Андроїді

Відновлення з резервної копії телефону

Якщо контакти можуть часто видалятися з тієї чи іншої причини, можна використовувати резервні копії телефону. Для цього потрібно:

 1. Насамперед потрібно увійти в обліковий запис Google.
 2. Зайти до налаштувань телефону.
 3. Далі потрібно вибрати опцію “Відновлення контактів”.
 4. У нижній частині екрана буде вибрано версію резервної копії. Необхідно натиснути на неї, підтверджуючи цим запуск відновлення.

Не маючи реальної записника на руках, легко втратити дані. Видаляти їх може ніхто не збирався, але це може статися з сторонніх причин.

Слід зберігати копії контактів на різних електронних носіях, щоб можна було відновити дані завжди.

Програми для відновлення даних

Існує безліч сторонніх програм, які допоможуть ефективно відновити втрачені дані. Для пристроїв можна знайти спеціальні інструменти, що дозволяють відновити інформацію, до якої відносяться не тільки контакти, але й інші дані користувача, у тому числі фото і відео.

Android Data Recovery

Ця програма підтримує відновлення даних різного типу. Вона допоможе повернути не лише контакти з телефонної книги, але також смс та іншу інформацію. Недоступною для відновлення залишиться лише мультимедіа.

Як відновити контакти в телефоні на Андроїді

Для використання не потрібно навіть купувати платну версію – безкоштовною буде достатньо. Ця утиліта передбачена як для Windows, так і для Mac.

Процедура виконується так:

 1. Файл установки завантажується з офіційного сайту і відбувається встановлення на комп'ютер.
 2. Смартфон потрібно підключити за допомогою USB до комп'ютера, попередньо активувавши налагодження USB. Зробити це можна в розділі “Для розробників”. Ця функція міститься в розділі спеціальних можливостей. Щоб активувати її, потрібно кілька разів натиснути на номер складання, версію прошивки у розділі “Про телефон”.
 3. Дозволити доступ у модульному вікні із оповіщеннями.
 4. Далі запускають утиліту на смартфоні, наголошують на даних, які планується відновити. Натискають кнопку “Далі”.

Після закінчення сканування софт покаже, які дані міг знайти, дозволить подивитися їх і відзначити потрібні для відновлення. Після завершення потрібно натиснути кнопку «Recover».

Як відновити контакти в телефоні на Андроїді

EaseUS MobiSaver for Android Root

Ця програма випущена виключно англійською мовою, відрізняється простим та зручним інтерфейсом.

Додаток потребує використання на девайсі root-прав, що дозволить йому глибоко просканувати внутрішню пам'ять пристрою та карти пам'яті.

Для роботи з програмою потрібно:

 1. Завантажити інсталяційний файл і зробити інсталяцію на комп'ютер.
 2. Увімкнути налагодження USB і підключити пристрій до ПК.
 3. Запустити програму, дозволити їй доступ та запустити сканування, натиснувши кнопку «Start».

Після цього програма відображатиме дані, які зможе відновити. Потрібно вибрати розділ контактів, відзначити всі номери або лише ті, які потрібні, а для експорту на телефон потрібно натиснути кнопку «Recover».

Super Backup Pro

За відсутності комп'ютера або можливості використання його можна скористатися цією програмою. Цей софт використовується з мобільного пристрою, виконує завдання з відновлення резервних копій, виступаючи вбудованим альтернативним засобом. Однак програма повинна бути на телефоні до появи проблеми.

Для відновлення контактів потрібно:

 1. Запустити утиліту на телефоні.
 2. Вибрати вкладку «Контакти» і натиснути на «Відновити», вибравши одну з копій, які раніше було зроблено.

Мінус даної утиліти полягає в тому, що потрібно заздалегідь турбуватися про те, що дані можуть бути втрачені. Потрібно встановлювати програму до виникнення проблем із пам'яттю. Якщо це відбувається регулярно, створення резервних копій врятує положення.

Як відновити контакти в телефоні на Андроїді

Tenorshare UltData for Android

Щоб відновити дані, можна звернутися до цієї спеціалізованої програми. Вона розроблена для таких випадків – швидко та результативно повернути втрачені файли.

Для цього потрібно виконати ряд нехитрих маніпуляцій:

 1. Потрібно завантажити з офіційного сайту програми інсталяційний файл та запустити його на комп'ютері.
 2. Запустити програму, натиснувши її значок.
 3. Підключіть телефон до комп'ютера за допомогою USB.
 4. На самому смартфоні потрібно перейти в “Налаштування”, відкрити розділ “Про пристрій” та вибрати опцію “Номер складання”. Нею потрібно натиснути 7 разів, щоб на екрані з'явилося повідомлення про перехід в режим розробника. Після ввімкнення опції налагодження USB на екрані повинен з'явитися запит, з яким потрібно погодитися.
 5. На комп'ютері потрібно вибрати тип файлів, які потрібно відновити, натиснути кнопку “Далі”. Після сканування наявні файли будуть виділені зеленим, червоним – віддалені.
 6. Після цього необхідно відзначити контакти, які потрібно відновити. Далі натиснути кнопку «Відновити», вказавши шлях збереження файлів на комп'ютері. Контакти, текстові повідомлення та історія дзвінків зберігаються у форматах .txt, .xml, .xls.

Особливість програми: вона російською, завдяки чому їй зручно користуватися. Вона популярніша порівняно зі своїми конкурентами.

Як відновити контакти в телефоні на Андроїді

Додаткові методи відновлення контактів

Існують інші способи відновлення контактів. Вони можуть не відразу спасти на думку, проте з їх допомогою можна отримати доступ до втрачених даних.

Месенджери

Месенджери з розряду Telegram, Viber, Whatsapp можуть використовуватися не тільки як засіб листування. Вони також зберігають контакти з номерами телефонів. Достатньо увійти до телефонної книги месенджера, щоб побачити, хто раніше був збережений на смартфоні.

Для цього навіть не обов'язково користуватися девайсом. Можна зайти через комп'ютер, якщо телефон пошкоджено або втрачено.

Месенджери немає коштів для швидкого експорту контактів. Можна скористатися збереженням із наступним ручним введенням. Однак є сторонні програми:

 • “Export Contacts Of Viber”,
 • “Експорт контактів для Whatsapp”.

Якщо програма Viber була інстальована на комп'ютер, можна знайти файл viber.db. На Windows він лежить наступним шляхом: C:КористувачіІм'я_користувачаAppDataRoamingViberPCНомер_телефону. Цей файл є базою даної з контактами.

Файл можна відкрити в будь-якому текстовому редакторі, де відображатимуться контакти. Їх можна скопіювати. За наявності навичок написання SQL-запитів, можна відкрити файл у відповідній програмі, щоб експортувати дані у зручному вигляді.

Як відновити контакти в телефоні на Андроїді

Внутрішня пам'ять

У кореневій папці та на SD-карті, якщо вона є, можна знайти за допомогою файлового менеджера або комп'ютера файл contacts.vcf. Він містить контакти, які можна імпортувати до телефонної книги. Часто користувачі забувають видалити файл після експорту.

Оператор зв'язку

За необхідності терміново зв'язатися з людиною або при неможливості відновлення номера телефону іншим способом, рекомендується подивитися виписку за своїм номером у оператора зв'язку.

Зробити це можна онлайн в особистому кабінеті або дійти найближчого офісу.

У виписці не буде вказано імена, їх можна буде лише зіставити за датою та часом дзвінків.

Поради спеціалістів

Повернення до заводських налаштувань смартфона передбачає форматування, при якому з телефону можуть вийти дані, записані в його пам'ять. Щоб уникнути втрати важливої інформації, потрібно створювати резервні копії перед відкатом. Вони мають утримуватися зокрема і телефонні номери.

Відновити контакти на телефоні після втрати досить легко, якщо знати способи. Вибирати потрібно відповідний залежно від ситуації. Найлегше заздалегідь бути готовим до такої ситуації, а тому робити резервні копії та синхронізувати телефон із обліковим записом Google.

nBook
Додати коментар