Як увімкнути сімку на телефоні: причини несправностей

Щоб зрозуміти, чому телефон не бачить цієї карти, не обов'язково звертатися до фахівця. Адже причини можуть бути різними, починаючи від апаратних «глюків» до нюансів системних налаштувань чи старіння самої карти. Варто розібратися спочатку.

Як увімкнути сімку на телефоні: причини несправностей

Чому телефон не бачить сім-карту

Існує три різновиди причин не розпізнавання мобільним телефоном сім-карти. Усі вони представлені у таблиці.

Тип Деталі
Апаратні Якщо картка нова і після вставки дзвінки на неї не надходять, можливо, потрібна активація. Потрібно зателефонувати комусь або перевірити баланс, набравши спеціальну команду.

Перевірити розташування у слоті. Там є виїмка, куди слід вставляти рівно, при найменшому усуненні можливі збої з функціонуванням.

Поставити її на інший телефон, якщо він не розпізнаватиме, значить, проблема не в девайсі.

Зламалася сімка або лоток – пошкоджені карти не читаються. Надламаний пластик, має сколи, форма нерівна. При самостійному обрізанні легко пошкодити чип.

У лотку є дефекти. Для перевірки необхідно встановити модуль на інший апарат. Якщо мережу побачить, значить сам смартфон несправний (перший). Самостійно полагодити власник не вийде, потрібен фахівець.

Контактна зона сім-карти містить 6 елементів (іноді 8):

 • живлення;
 • контроль;
 • частота;
 • запис даних;
 • ввід вивід;
 • заземлення.

Якщо забруднюється 1 деталь, модуль припинить функціонування.

Програмні Можливо, активовано режим “У польоті”, він відключає бездротові модулі автоматично.
Сім-карта сама не активована. Легко перевірити це в меню “Налаштування” – “Мережа та Інтернет” – “SIM карти” – на екрані з'являться всі наявні сімки з поточним статусом.
Змінилася мережна конфігурація, коли телефон бачить сімку, але на екрані “висить” напис – “Тільки екстрені дзвінки”. Нові карти вимагають налаштування коректної роботи за допомогою APN.
Системні збої – якісь проблеми в ПЗ девайсу. Зазвичай вирішуються після перезавантаження.
Потрібна переустановка ОС через некоректну функціональність системи. Це трапляється після оновлення ПЗ або окремих додатків через баги та фічі, що часом стосується роботи зв'язку.
Віруси – вони небезпечні для файлів та загальної системи програмного забезпечення мобільного телефону. Вирішується проблема переходом на безпечний режим.
Інші причини Розпізнає лише симкарти певного оператора. Наприклад, смартфони російського ринку читають карти всіх операторів мобільного зв'язку в країні. Дешеві або брендовані моделі не такі лояльні. Найчастіше, до них у комплекті йде сімка. Такі проблеми вирішуються лише перепрошивкою.
Довго лежала (застаріла). Оператори регулярно перевіряють активність номерів і можуть розірвати договір з тими, хто 60-180 днів не використовував номер телефону. Доведеться придбати нову сімку.

Слід перевірити всі наявні варіанти

Як увімкнути сімку на телефоні: причини несправностей

Найпростіші дії з телефоном

Коли телефон не бачить цієї карти, на екрані з'являються попереджувальні написи: «Немає SIM», «SIM не виявлено», «Вставте SIM» або «Пошук мережі». У вирішенні проблеми слід діяти від простого до складного.

Для початку просто перезавантажити пристрій. Затиснути кнопку увімкнення та вибрати «Перезавантажити». Дочекатися закінчення процесу запуску системи, почекати небагато.

Не допомогло – знову відключити смартфон і акуратно витягнути лоток із сімкою. Оглянути їх, перевіряючи наявність зовнішніх пошкоджень. Якщо таких немає – встановити знову та увімкнути апарат.

Не допомогло, можливо, працює авіарежим. При ньому відключено бездротові мережі, тому немає зв'язку та інтернету.

Як увімкнути сімку на телефоні: причини несправностей

Діяти треба так:

 1. “Налаштування” – “Мережа та Інтернет”
 2. У списку внизу знайти пункт «Додатково».
 3. На екрані з'явиться напис: “Режим польоту”, повзунок поруч із яким відображає статус.
 4. Слід перемістити його в положення “Вимкнено”. Маленький літачок нагорі незабаром зникне, змінивши іконки бездротового зв'язку.

Оглянути лоток та положення сімки в ньому. Більшість нових моделей потребує міні-карту, і користувачі часом обрізають її самостійно, ризикуючи пошкодити крихкий пластик.

Якщо немає спеціальних поділів для видалення зайвого, краще довірити обрізання фахівця.

Як увімкнути сімку на телефоні: причини несправностей

Визначити, що саме не працює

Якщо прості дії не допомогли, треба виявити джерело проблеми: апарат чи карта.

Для цього, витягнувши сімку, вставити її в інший схожий смартфон, який точно працює. Або замінити “нечитану” SIM другий. Якщо на іншому телефоні вона нормально читається, значить проблема з апаратом. Якщо ні — у ній самій.

Усунення несправностей

Виправити прості несправності телефону можна самостійно. Можливо, сімка не відображається через перепрошивку або останні оновлення.

Слід зберегти дані на сторонньому носії – перенести фотографії та відео з Галереї пристрою до Хмарного сховища, на картку пам'яті – контакти. Потім виконати повне скидання до заводських установок.

При такому скиданні вся інформація, що є в пам'яті мобільного телефону, автоматично зітреться.

Як увімкнути сімку на телефоні: причини несправностей

Як це зробити на Android пристроях?

 1. Відкрити меню “Налаштування” – “Система”
 2. “Скидання налаштувань”
 3. Вибрати спочатку 1 пункт, якщо не допоможе – 3 де повністю видаляться дані.

Як увімкнути сімку на телефоні: причини несправностей

Дочекатися завершення процесу та знову перевірити SIM.

Пристрої з iOS:

 1. Відкрити меню: “Налаштування” – “Основні”.
 2. Клікнути на написи: “Скидання”.
 3. Виберіть «Скинути налаштування мережі» та підтвердити дію, ввівши код — пароль.

Як увімкнути сімку на телефоні: причини несправностей

Слот із SIM вимкнено. Таке буває на моделях, що підтримують дві карти.

Один слот не активний, відповідно не читає об'єкти всередині. Увімкнути слот легко: “Налаштування” – “Диспетчер SIM” / “SIM карти” і перевести повзунки в режим активації.

Як увімкнути сімку на телефоні: причини несправностей

Блокування оператора — «закордонні» смартфони мають внутрішню прив'язку до місцевих операторів, відповідно, вони розпізнають лише «свої» карти. Умільці намагаються відключити захист, підкладаючи плати під сімку. Ці пристрої нестабільні, часто відключаються після перепрошивки. Прийде знайти нову плату або офіційно відв'язати свій апарат через оператора.

Некоректне оновлення програмного забезпечення або окремої програми може позначитись на роботі зв'язку. Слід перевірити в меню “Налаштування” статус ПЗ, зробити перепрошивку самотужки, щоб “відкотити” до робочої версії та зробити інсталяцію повторно. Якщо проблема залишилася, відвідайте спеціаліста.

Важливо не купувати гаджети через Ali або інші онлайн-магазини без попереднього з'ясування коректності щодо розпізнавання карт операторів різних країн, особливо СНД.

Можливі проблеми із сім-картою

Тривіальна причина несправності сімки – нею довго не користувалися. Оператор зв'язку міг анулювати її віддалено, передавши номер іншій людині. У не активованих після покупки SIM також обмежений термін дії, після якого вони автоматично блокуються. Вирішити питання можна, відвідавши салон зв'язку.

Фізичне пошкодження внаслідок грубих механічних дій або неправильне вилучення/установки призводить карту в непридатність. Не рекомендується обрізати SIM самостійно до mini чи micro, у салоні зв'язку це роблять фахівці безкоштовно.

Зносилися контакти, вони слабо прилягають чи погано розпізнаються. Варто замінити картку у оператора зв'язку. Тимчасовим рішенням буде складений шматочок паперу, якщо його підкласти під SIM в лотку. З висувними модулями це складніше, ніж зі знімними.

SIM нова, не активована. Можна зробити активацію вдома, зателефонувавши комусь або скориставшись USSD-запитом. У всіх операторів комбінації свої:

 • Tele2 – набрати “610” і зателефонувати;
 • Мегафон – *121 * PUK # (PUK – код вказаний на самій карті);
 • Білайн – * 101 * 1111 #;
 • МТС – * 111 #.

Якщо запит надійшов, на екрані з'явиться відповідне повідомлення. Потім також прийде відповідь, що означає, що карта почала працювати.

Як увімкнути сімку на телефоні: причини несправностей

Можливі спільні проблеми

SIM може вимикатися через неправильне положення в лотку/слоті. Тому працівники магазину пропонують послугу з встановлення картки з обрізанням до потрібного розміру.

Будь-яке зрушення SIM тягне за собою порушення зв'язку. Змістити вона може після падіння апарата або сильного удару. Слід акуратно вийняти лоток та перевірити сімку. Орієнтуватися можна за маркуванням або малюнком на картці, що залишилася після вилучення чіпа.

Окислилися контакти – трапляється через попадання в апарат пилу, бруду або рідини. Металеві контакти окислюються, можуть зношуватися згодом. Що робити? Витягнувши лоток, витягніть SIM-код і почистіть гумкою позолочені контакти на ній.

Якщо окиснення сильне, допоможе шліфувальна шкірка. Після очищення протерти контакти спиртом.

Збій у розпізнаванні системою SIM-картки може траплятися навіть на нових пристроях, куплених недавно. Як правило, співробітники перевіряють коректність зв'язку одразу. Вони акуратно обрізають сімку до рекомендованих для смартфона розмірів і вставлять у слот. Потім включають апарат.

Якщо проблема виявилася пізніше, слід без паніки спробувати різні варіанти вирішення, починаючи від перезавантаження пристрою. Особливо після приземлення літака, коли був увімкнений авіарежим, що блокує зв'язок автоматично. Буває, «глюк» з часом іде сам, коли в ПЗ виникають внутрішні збої і вирішуються самостійно, без участі користувача. Якщо всі перераховані вище способи не спрацювали, краще звернутися до спеціаліста-техніку, в ремонт.

nBook
Додати коментар