Як створити та використовувати диск відновлення Windows 10

Коли справа доходить до операційних систем, Windows 10 надійніша, ніж все, що Microsoft коли-небудь створювала раніше. Windows 10 дуже надійна операційна система, але з нею, як і з будь-якої іншої ОС, можуть статися збої в системі. Тому кожний користувач рекомендує створити диск відновлення Windows.

Як створити та використовувати диск відновлення Windows 10

Насправді створення цього диска не просто добре для резервного копіювання. Встановлення свіжої копії Windows 10 – один з найкращих способів прискорити роботу вашого комп'ютера, а диск відновлення дозволяє зробити це швидко та легко.

Диск відновлення Windows 10 це як страховка для вашого комп'ютера. З цим диском можна швидко розпочати роботу без втрати даних або продуктивності.

Для створення диска відновлення Windows 10 вам знадобиться USB-накопичувач обсягом 8-16 ГБ або DVD-диск. Ви можете зробити це одним із двох способів: створити диск відновлення безпосередньо у Windows або використовувати інструмент Media Creation Tool.

Створити диск відновлення у Windows 10

Це найпростіший спосіб створення диска відновлення, який займає близько 15-20 хвилин, залежно від швидкості вашого комп'ютера та обсягу даних.

Як створити та використовувати диск відновлення Windows 10

 1. Перейдіть до «Панель управління» та «Відновлення».
 2. Виберіть «Створення диска відновлення» та вставте USB-накопичувач або DVD-диск.
 3. Якщо ви бажаєте виконати резервне копіювання системних файлів, переконайтеся, що прапорець на цьому пункті встановлено, перш ніж натискати «Далі».
 4. Зачекайте, доки Windows виявить диск і відобразить його, а потім натисніть «Далі». Всі дані на USB-накопичувачі будуть видалені, тому що накопичувач повинен бути порожнім.
 5. Виконуйте вказівки майстра для створення диска відновлення, а потім дайте йому час для його створення.

Створення диска відновлення Windows 10 за допомогою Media Creation Tool

Media Creation Tool — це дуже корисна програма від Microsoft, яка дозволяє створювати завантажувальний образ Windows 10, щоб використовувати його для відновлення вашого комп'ютера.

Як створити та використовувати диск відновлення Windows 10

 1. Завантажте та відкрийте інструмент Media Creation Tool.
 2. Виберіть «Створити інсталяційний носій».
 3. Далі виберіть мову, версію Windows 10 та розрядність або позначте галочкою «Використовувати рекомендовані настройки для цього комп'ютера». Ви повинні зробити це правильно, інакше диск не працюватиме.
 4. Виберіть носій, накопичувач USB або файл ISO для запису на DVD-диск.
 5. Зачекайте, поки Windows завантажить файли та створить диск.

Використання Microsoft Media Creation Tool означає, що ви отримуєте новий і оновлений образ Windows 10.

Як використовувати диск відновлення Windows 10

Якщо ваш комп'ютер щось не так, вам потрібно знати, як використовувати новий диск відновлення Windows 10. На щастя, це дуже просто.

 1. Вставте диск відновлення та вимкніть комп'ютер.
 2. Увімкніть комп'ютер і виберіть опцію завантаження з диска відновлення в розширеному меню завантаження. Якщо це меню не з'являється, зайдіть у BIOS та виберіть завантаження з диска відновлення.
 3. Виберіть пункт «Усунення неполадок та відновлення з диска».
 4. Дотримуйтесь підказок, щоб дозволити Windows відновити систему за допомогою диска відновлення.

Ваш комп'ютер буде використовувати дані, що зберігаються на диску відновлення, щоб відновитися та повернутися до робочого стану. Процес може тривати деякий час. Багато залежить від того, скільки даних у вас на диску відновлення і наскільки швидкий ваш комп'ютер. У середньому процес триває від 10 до 20 хвилин.

Інші варіанти резервного копіювання Windows 10

Ви також можете використовувати стороннє програмне забезпечення для клонування вашої системи. Як правило, це програми преміум-класу, які безпосередньо копіювати ваш жорсткий диск і поступово відтворювати його на іншому диску. Якщо у вас є додатковий диск, тоді це чудовий варіант.

Недоліком подібного способу є те, що більшість такого програмного забезпечення, необхідного для створення клону, коштує грошей, а також вам буде необхідний запасний жорсткий диск. Існують і безкоштовні програми, які можуть виконати цю роботу, але з величезною кількістю обмежень.

Висновок

Якщо ви проводите багато часу за своїм комп'ютером, тоді створення диска відновлення для вас не складе труднощів. Так, вам знадобиться USB-накопичувач або чистий DVD-диск та 20 хвилин вашого часу. Але натомість ви отримаєте диск відновлення, за допомогою якого зможете швидко відновити несправний комп'ютер.

nBook
Додати коментар