Як підключити бездротові навушники до телефону через bluetooth

Досить часто власники смартфонів стикаються з необхідністю підключення навушників. При цьому особливу популярність мають бездротові моделі, які оснащуються спеціальним блютуз адаптером. Приєднати таку гарнітуру до мобільного телефону не дуже складно. Однак, незважаючи на це, все одно потрібно заздалегідь розібратися, як підключити бездротові навушники до телефону.

Як підключити бездротові навушники до телефону через bluetooth

Підключення через Bluetooth

Ще нещодавно популярністю користувалася провідна гарнітура, яку можна було з'єднати зі смартфоном за допомогою спеціального роз'єму Mini-Jack. Нині такими моделями користуються набагато рідше.

Дедалі частіше люди почали купувати бездротову гарнітуру. Головна її особливість полягає в тому, що її можна приєднати до телефону з блютуз. Це дуже зручно, тому що не потрібно підключати додаткові дроти до смартфону. Поєднання відбувається «по повітрю», використовуючи технологію Bluetooth, яку підтримують усі сучасні мобільники.

Bluetooth не є єдиною технологією, за допомогою якої можна приєднати гарнітуру до мобільного телефону. Деякі моделі підключаються NFC.

Варто відзначити, що зараз блютуз – один з найпоширеніших методів бездротового зв'язку, що використовується на смартфонах. З його допомогою можна без проблем встановити та налаштувати підключення між двома мобільниками, планшетами, ноутбуками та навушниками.

Серед переваг використання даного способу сполучення виділяють:

 • простота застосування;
 • швидке підключення;
 • незначне споживання заряду батареї.

Незважаючи на перераховані вище плюси, використання блютуз є і недоліки. Головним мінусом можна вважати невелику відстань між підключеними пристроями. Справа в тому, що вони повинні бути віддалені один від одного не більше ніж на десять метрів.

Як підключити бездротові навушники до телефону через bluetooth

Перше сполучення

Дуже важливо правильно синхронізувати гаджети вперше. Тому рекомендується докладно ознайомитись із процедурою сполучення. Вона складається з кількох послідовних етапів.

Увімкнення навушників

Для початку необхідно ввімкнути гарнітуру, щоб вона почала працювати. Для цього слід затиснути кнопку увімкнення. Досить часто вона знаходиться на одному з навушників.

Також можна покласти пристрій у кейс для заряджання і відразу ж звідти дістати. Після цього навушники автоматично вмикаються і їх можна буде використовувати.

У деяких моделей кнопка увімкнення відсутня. Найчастіше такі пристрої включаються автоматично відразу після синхронізації з мобільним телефоном.

Трапляються випадки, коли навушники не вдається увімкнути. Досить часто це пов'язано з тим, що вони просто розряджені. Тому їх необхідно спочатку зарядити і лише після цього синхронізувати з мобільним телефоном.

Активація Bluetooth на мобільному телефоні

Перед тим як під'єднати бездротові навушники до телефону через Bluetooth, необхідно зайнятися налаштуванням пристрою. Щоб активувати цю функцію, необхідно перейти в параметри смартфона і знайти розділ, що відповідає за включення блютуз.

Як підключити бездротові навушники до телефону через bluetooth

Пошук пристроїв

Після того, як телефон буде налаштовано, можна розпочати пошук гарнітури, щоб підключитися до неї. Якщо її немає у списку, то його треба повторно оновити.

Також слід вимкнути та активувати блютуз ще раз. Якщо під час пошуку вдалося знайти гарнітуру, потрібно просто тапнути по ній, щоб розпочати сполучення.

Бувають ситуації, коли під час підключення з'являється віконце із проханням ввести пін-код. Можна спробувати ввести “0000”.

Якщо стандартний код не підійшов, то доведеться ознайомитися з інструкцією до навушників. У ній повинен вказуватися PIN для підключення.

Підключення до Samsung

Деякі люди вважають, що всі моделі смартфонів підключаються до гарнітури однаково. Однак насправді поєднання пристроїв може мати різні особливості в залежності від моделі мобільного телефону.

Наразі особливою популярністю користуються телефони від корейської компанії Samsung. Працюють такі пристрої на операційній системі Андроїд, яка підтримує сполучення блютуз.

Щоб організувати бездротове підключення до мобільного телефону від Samsung, треба зробити наступне:

 1. Активувати гарнітуру та переключити її в режим сполучення з іншими девайсами по блютузі.
 2. Перейти в налаштування мобільного телефону і знайти там розділ «Bluetooth». Його необхідно увімкнути, щоб можна було підключатися.
 3. Відкрийте список знайдених пристроїв. У ньому необхідно знайти навушники, що під'єднуються. Якщо їх не буде в списку, то необхідно ще раз вимкнути та включити блютуз.
 4. Вибрати в списку гарнітуру та тапнути по ній.

Тепер потрібно перевірити підключення. Щоб це зробити, потрібно вставити у вухо один із навушників та увімкнути на телефоні музику. Якщо звук є, то все було зроблено правильно.

Як підключити бездротові навушники до телефону через bluetooth

Як підключити до Xiaomi

Зараз багато хто використовує смартфони Xiaomi, які приваблюють людей своєю доступною вартістю.

Варто зазначити, що мобільники цієї компанії теж підтримують бездротову гарнітуру. Тому люди, які хочуть приєднати її до свого смартфона Редмі від Xiaomi, зможуть це зробити без проблем.

Щоб синхронізувати девайси та використовувати гарнітуру разом з телефоном Xiaomi, потрібно:

 1. Вийняти навушники із чохла для заряджання. Після цього вони повинні автоматично увімкнутися. Якщо цього не сталося, то треба натиснути на кнопку включення.
 2. Налаштувати смартфон. Потрібно перейти в налаштування та в параметрах знайти розділ “Bluetooth”.
 3. Його потрібно активувати, щоб можна було приєднувати пристрої до мобільного телефону.

Тепер треба детально ознайомитись із переліком пристроїв, з якими можна синхронізуватися. У ньому має бути назва використовуваних навушників. По ньому треба натиснути, після чого розпочнеться автоматичне підключення до мобільного телефону.

Досить часто бувають ситуації, коли навушники що неспроможні синхронізуватися друг з одним. Таке може статися через їхнє неправильне включення. Щоб виправити цю проблему, доведеться їх перезавантажити.

Підключення до iPhone

Деякі люди використовують iPhone. Ці пристрої, як і інші смартфони, підтримують бездротові навушники. Тому їх можна синхронізувати.

Далеко не вся гарнітура підійде для телефонів від Apple. Справа в тому, що для таких мобільних телефонів найкраще підходять AirPods.

Як підключити бездротові навушники до телефону через bluetooth

Щоб приєднати їх, необхідно:

 1. Відкрити кейс із AirPods. Після цього вони мають автоматично активуватись. Якщо вони не заробили, значить доведеться вмикати їх вручну.
 2. Розблокувати мобільний телефон і піднести до нього AirPods. Після цього на екрані смартфона має з'явитися спеціальне віконце для налаштування гарнітури.

Іноді доводиться налаштовувати синхронізацію вручну. Щоб це зробити, доведеться перейти в налаштування мобільного телефону і включити там блютуз. Після цього смартфон почне сканування, щоб знайти пристрої для підключення.

Коли процедура завершиться, потрібно знайти в списку гарнітуру і приєднатися до неї.

При необхідності AirPods можна синхронізувати з Android-девайсом. Робиться це так само, як і при підключенні до iPhone.

Часті помилки під час підключення

Як підключити бездротові навушники до телефону через bluetooth

Досить часто люди стикаються із ситуаціями, коли їм не вдається самостійно приєднати навушники до мобільного телефону.

Є кілька помилок, які деякі роблять під час підключення:

 • Вимкнено Bluetooth. Найчастіше люди просто забувають активувати на мобільному блютуз і через це не можуть приєднати до нього гарнітуру.
 • Використання несумісних аксесуарів. Деякі використовують навушники, які несумісні зі смартфоном. Тому щоб такої проблеми не було, необхідно заздалегідь переконатися у повній сумісності.
 • Неправильне розташування пристроїв. Не секрет, що Bluetooth не працює на великі відстані. Щоб підключені гаджети працювали без проблем, вони повинні знаходитись на відстані 1-10 метрів від мобільного телефону.
 • Підключення не до того смартфона. Якщо в приміщенні знаходиться кілька гаджетів з активованим блютузом, гарнітура може перехоплювати сигнал і намагатися до нього приєднатися.

Дешеві китайські навушники від невідомих виробників нерідко сумісні з обмеженою кількістю смартфонів.

Іноді девайси не вдається синхронізувати один з одним через увімкнений маршрутизатор. Справа в тому, що він може використати блютуз-частоти. Це призводить до появи перешкод. Через них пару пристроїв стає неможливим.

Як можна перевірити підключення та заряд навушників

Багатьох цікавить, як самостійно перевірити, чи вдалося синхронізувати гаджети. Насправді, зробити це досить просто. Для цього необхідно запустити будь-яке аудіо або відео на телефоні та послухати, чи є звук. Якщо він присутній, значить поєднання пройшло успішно. Однак, якщо звук йде через телефонний динамік, значить пристрої не синхронізувалися і їх доведеться повторно підключати.

Як підключити бездротові навушники до телефону через bluetooth

При необхідності можна самостійно перевірити рівень заряду гарнітури, оскільки з часом вона поступово розряджається. Слід зазначити, що це досить легко. Потрібно уважно подивитися на верхню панель. У правому куті має бути невеликий значок, на якому відображається заряд приєднаних блютуз-пристроїв.

Також можна перейти до параметрів телефону та відкрити список гаджетів, підключених через Bluetooth. Біля них має бути інформація про те, наскільки сильно вони розрядилися.

Сьогодні все частіше люди користуються бездротовими навушниками, які можна приєднувати до мобільних телефонів по блютуз. Однак перед тим, як цим зайнятися, треба розібратися, як їх правильно підключати до різних моделей смартфонів.

nBook
Додати коментар