Як перевірити телефон на прослуховування та вимкнути його

Багато користувачів радіють появі нових функціональних смартфонів. Але не всі знають, що пристрої легко зламати і отримати доступ до смс або навіть аудіо. Ті, хто знає, хочуть знати, як перевірити телефон на прослуховування, які методи для цього використовуються. Виділяють ряд ефективних способів, починаючи від налаштувань власного телефону, закінчуючи скачуванням додаткових програм. Якщо виявлено прослуховування, його можна вимкнути за допомогою простих команд.

Як перевірити телефон на прослуховування та вимкнути його

Ознаки прослуховування телефону

Виділяють ряд ознак, за допомогою яких можна перевірити телефон на прослуховування.

 • Нагрівання пристрою. Це пов'язано з підвищенням температури батареї, яка працює понад норму. На сучасних смартфонах розташовано безліч програм та додатків, які можуть працювати у прихованому режимі. Це збільшує споживання енергії та підвищує швидкість витрати акумулятора. Коли не чіпають смартфон тривалий час, але він все одно перегрівається це привід задуматися.
 • Поява збоїв. Операційні системи Android чи iOS працюють без помилок. Це нові системи, котрим такий процес не характерний. Якщо телефон постійно висне, вимикається, вимикає програми, можна припустити наявність прослуховування.
 • Додаткові звуки під час дзвінка з іншими абонентами. У нормі зв'язок від усіх операторів має бути чистим. Люди слухають одне одного, перешкод немає. При зломі можуть з'являтися сторонні голоси, перешкоди, додаткові звуки. Це свідчить про те, що пристрій може слухати.

Якщо виникають подібні ознаки, краще визначити, як дізнатися, що телефон прослуховується. Знаючи найпоширеніші методи, легше виконати відстеження.

Як перевірити телефон на прослуховування та вимкнути його

Ефективні методи захисту від прослуховування

Якщо правоохоронні органи чи інші організації хочуть прослуховувати людину, цього ніяк не позбутися. Але користувач смартфона може зрозуміти, що його номер тепер доступний для інших людей, щоб бути обережнішими.

Використовують методи захисту:

 • не можна роздавати особистий номер телефону стороннім особам на неперевірених сайтах;
 • не рекомендується надавати мобільний телефон стороннім людям на тривалий час;
 • не рекомендується завантажувати неперевірені програми з недостовірних джерел, для цього рекомендується скористатись офіційними магазинами Google Play або AppStore;
 • замість звичайного дзвінка користуються месенджерами, які мають захищений доступ;
 • не можна підключатися до громадських Wi-Fi;
 • періодично підключають противірусні програми через смартфон чи персональний комп'ютер.

Перерахованих методів достатньо, щоб залишати свій телефон у безпеці від сторонніх осіб.

Як перевірити телефон на прослуховування та вимкнути його

Як перевірити телефон на прослуховування

Виділяють безліч причин, через які можуть з'явитися схожі ознаки, як при прослуховуванні телефону. Тому рекомендується використовувати додаткові методи, щоб зрозуміти, як дізнатися, чи мій мобільний телефон прослуховується.

Для цього виділені комбінації командних запитів або коди, що вводяться. Якщо користувач застосує їх та виявить відстеження даних, зможе звернутися до оператора або додаткових програм, щоб зробити вимкнення.

Комбінації цифр та коди

Незалежно від типу операційної системи, можна застосувати USSD команди, щоб виявити стороннє вторгнення.

 • *#43#. Спочатку потрібно розблокувати меню телефону. Потім заходять у програму для дзвінків. Переходять у вкладку дзвінка, набирають команду. Переглядають отриманий результат. На моніторі має з'явитися напис «Служба підключена для». Нижче не повинно бути ніяких відомостей, присутній лише рядок «Голосовий зв'язок». Якщо з'являється напис “Виклик на очікуванні”, це означає, що телефон абонента зламаний.
 • *#21#. Це черговий запит, який виявляє переадресацію дзвінків. Щоб виконати його, заходять у програму дзвінків, набираючи потрібні клавіші на виділеній клавіатурі. З'являється окреме віконце з написом про відсутність переадресації. Якщо вона є, то лінію слухає хтось інший.
 • *#62#. Запит дозволяє виявити певний номер телефону, на який здійснюється переадресація інформації зі смартфона користувача. Заходять у програму для дзвінків, набирають команду. Після натискання кнопки виклику з'являється окреме вікно. У ньому буде позначено «Голосовий зв'язок». Трохи нижче знаходиться номер телефону, на який здійснюється переадресація. Якщо вона відсутня, значить, лінія вільна, нею користується лише даний абонент.

Якщо виявлено переадресацію, рекомендується відразу ж відключити її. Для цього можна скористатися командним запитом, набравши через дзвінок ##002#.

Як тільки користувач вкаже символи та натисне кнопку дзвінка, сторонні абоненти повинні відключитися. Але це не означає, що вони не зможуть підключитись знову. Тому рекомендується періодично повторювати перевірку.

Як перевірити телефон на прослуховування та вимкнути його

Вимкнення прослуховування через програми

Виділяють ряд поширених програм, які найефективніше виявляють і усувають сторонніх абонентів. Рекомендується заздалегідь подивитися їх властивості, перш ніж приступити до скачування. Деякі їх платні.

Eagle Security Free

Захисна програма для виявлення троянських шифрів (отримує та передає дані іншим абонентам). Вона усуває заміну та базову станцію, яка здійснює зламування номерів телефонів.

Для неї характерний ряд особливостей:

 • Для завантаження достатньо зайти в Play Маркеті або AppStore, ввести назву в пошуковій системі. Виробляють інсталяцію, відкривають меню.
 • Усередині містяться команди, у тому числі “Ймовірність прослуховування”. Напроти цього рядка вказані відсотки, що визначають можливість прослуховування.
 • Збоку знаходиться додаткове меню, де розташований розділ Шпигунські програми. Звідси програма відключає сторонні програми, які можуть нести небезпеку для пристрою. Можна їх переглядати, потім видаляти.
 • Розділ “Блокування”. Тут можна блокувати мікрофон, камеру, доступ до Інтернету, щоб усувати прослуховування. Дії оборотні, якщо знадобиться застосування певних функцій смартфона.

Як перевірити телефон на прослуховування та вимкнути його

Incognito

Програма для перевірки прослуховування СІМ-картки або функції смартфона. Вона теж скачується через офіційні магазини. Але для роботи будуть потрібні рут-права.

Після відкриття програми виявляють такі особливості:

 • “Почати сканування” – опція, при натисканні на яку запускається перевірка смартфона на використання сторонніх абонентів (після сканування на екрані з'являється інформація про ризик прослуховування у відсотках).
 • Якщо конфіденційність порушена не була, з'являється напис “Ваш пристрій чистий”.
 • Налаштування автоматичного сканування доступне за вибраними датами.
 • Messenger monitoring – контроль доступу до текстових програм для сторонніх осіб.
 • “App Audit” – функція обчислює підозрілі програми, які потрібно видалити для збереження даних.

Як перевірити телефон на прослуховування та вимкнути його

Anty Spy

Ще одна антишпигунська програма, яка застосовує штучний інтелект для роботи. Вона миттєво обчислює підозрілі дії, перевіряючи SMS-повідомлення, месенджери, дзвінки, сторонні програми.

Додаткові особливості:

 • обчислення троянських додатків;
 • визначення та усунення витоку даних;
 • скачування через Play Market чи AppStore;
 • “Сканування” – аналіз пристрою для виявлення потенційної загрози від різних додатків, сторонніх користувачів;
 • можливість видалення сторонніх команд відновлення опцій смартфона;
 • “Сканування до невідомих джерел” – опція для перевірки програм, сторонніх користувачів, що здійснюється роботу в автоматичному режимі;
 • наявність білого та чорного списку.

Це одна з найпростіших програм, яка не містить специфічних функцій.

Як перевірити телефон на прослуховування та вимкнути його

Android IMSI-Catcher Detector

Надійна утиліта для контролю дзвінків, що надходять із пристрою. Її можна завантажити лише зі стороннього софту, в офіційних магазинах вона відсутня.

Як тільки відбулася установка, приступають до налаштування:

 • “Поточний рівень загрози” – діагностика стану ОС на наявність можливих вторгнень.
 • “Перегляд бази даних” – оцінка базової станції з наступним налаштуванням автоматичного моніторингу.
 • Виявлення можливого злому за допомогою послідовних команд – натискання на 3 точки, включення розділила “Увімкнення виявлення атаки” і “Увімкнення відстеження стільника”, перехід в розділ “Налаштування”, активація “Параметри GPS”, вихід з автоматичним збереженням даних.

Програма може самостійно визначити та прибрати загрозу, користувачеві нічого робити не доведеться.

Як перевірити телефон на прослуховування та вимкнути його

Прослуховування СІМ-картки різних операторів

Щоб зрозуміти, як перевірити, чи телефон прослуховується, попередньо виявляють країну і стільникового оператора. Для них змінюється комбінація цифр, потрібна для перевірки.

Для Росії характерні різні види мобільних операторів, кожного з яких визначають відповідні команди запиту. Через них можна зрозуміти, як відключити прослуховування мобільного телефону Андроїд або iPhone.

 • МТС. На короткий номер телефону 3322 надсилають текстове повідомлення «Допомога МТС Пошук». У відповідь надходить повідомлення зі списком команд, номерів, які потрібні для виявлення переадресації. Їх можна додати до чорного списку, щоб не допустити використання власних даних.
 • Мегафон. Можна перевірити номер телефону, надіславши повідомлення на 000888.
 • Білайн. Якщо виявлено переадресацію, її можна усунути, якщо надіслати повідомлення “СТОП” на 5166.

В Україні знаходиться оператор мобільного зв'язку Київстар, Vodafone, Lifecell. Щоб перевірити переадресацію, використовують ідентичну команду для кожного з них *777#. Це команда для запиту на баланс. Під ним знаходиться меню оператора, де можна перевірити наявність або відсутність переадресації дзвінків. Через цю команду є і відключення.

Як перевірити телефон на прослуховування та вимкнути його

Як уникнути прослуховування телефону надалі

Щоб захистити себе від вторгнення сторонніх абонентів, використовують такі рекомендації:

 • рекомендується постійно контролювати, не довіряючи його стороннім особам;
 • купують другий кнопковий телефон, у якому неможливо встановити програми;
 • у смартфон вставляють лише перевірену СІМ-карту;
 • через бездротовий зв'язок або кабель допустимо підключати телефон тільки до свого комп'ютера, але не стороннього ПК;
 • встановлення пароля на свій Wi-Fi, Bluetooth;
 • заборона відкриття сторонніх повідомлень з незрозумілими відомостями.

Навіть використовуючи перелічені методи, неможливо з точністю попередити можливість прослуховування.

Якщо користувач смартфону побоюється, що його можуть прослуховувати, можна використовувати стандартні установки телефону або сторонні програми, щоб здійснювати перевірку та видалення переадресацій. Можна скористатися не звичайними дзвінками, а з'єднанням через месенджери. Їхній канал більш безпечний, анонімний. Вони захищені від стороннього вторгнення.

nBook
Додати коментар