Як дублювати екран iPhone на телевізор

Недосвідчені користувачі, зіткнувшись із питанням, як підключити iPhone до телевізора, починають шукати відповіді на різноманітних форумах. Існує кілька способів проведення операції, кожен вибирає для себе найбільш відповідне рішення.

Як дублювати екран iPhone на телевізор

Підключення Айфону до телевізора через Wi-Fi

У сучасних телеприймачів є функціонал Смарт ТВ, за допомогою якого йде з'єднання між обладнанням без застосування додаткових апаратів, з використанням вай-фай або кабелю. Бездротове підключення вважається найбільш практичним, оскільки не потребує використання стандартних проводок.

Як з Айфона підключитися до телевізора через Wi-Fi? Спочатку проводяться підготовчі роботи:

 • Якщо в будинку встановлено роутер та мережу, достатньо вивести смартфон із приймачем до загальної точки доступу.
 • За відсутності лінії можна використовувати функціонал Wi-Fi Direct. Він допомагає проводити операцію без маршрутизатора, але не всі моделі приймачів його підтримують.

Активація Wi-Fi Direct здійснюється згідно з інструкцією від ТВ. Найчастіше достатньо переміститися в блок «додатків» і включити зазначену функцію. Приймач покаже доступні мережі (які може бачити), користувач вибирає лінію для підключення телефону разом із паролем.

Як дублювати екран iPhone на телевізор

Після завершення попереднього періоду проводять сам процес:

 • на мобільному запускається програма для програвання відео та музичних матеріалів на ТБ, за основу можна брати такі утиліти: iMediaShare, Belkin MediaPlay тощо, вони знаходяться у магазині Apple Store;
 • управління додатком найпростіше, достатньо вибрати файл для трансляції його на великому екрані, труднощів з виконанням зазвичай не виникає.

Якщо стільниковий пристрій не може приєднатися до телевізора через бездротову лінію, можна використовувати адаптер Google Chromecast. Візуально він нагадує флеш-карту, вставляється у HDMI-роз'єм. Він допомагає спростити процеси налаштування віртуальних з'єднань із різними видами телевізорів.

Як дублювати екран iPhone на телевізор

Підключення Айфону до телевізора через HDMI

Як підключити iPhone до телевізора через HDMI, а не Wi-Fi? Питання цікаве, але і воно має рішення.

 • Для виконання завдання потрібен телеприймач із відповідним гніздом.
 • Обов'язкове використання шнурка, приєднаного до смартфона безпосередньо або через спеціальний провідник.

У старих моделях мобільників зв'язка з ТВ виконувалася безпосередньо, для здійснення операції з новими доведеться додатково придбати адаптер, який з'єднується з єдиним портом на корпусі.

Існує можливість виникнення проблем і з боку приймача. Сучасні апарати не завжди підтримують Lightning, використовувану Apple. Якщо телевізор входить у цю категорію, достатньо купити перехідник зі стандартом Digital AV або MiraScreen.

Процес створення зв'язки після підготовки шнурків та адаптерів проходить за покроковою схемою:

 1. До порту на мобільному телефоні приєднується перший адаптер – крок пропускається при користуванні старою версією Айфона, обладнаного для HDMI.
 2. До нього підключається шнур, другий кінець якого вставляється в роз'єм телеприймача – на бічній або задній стороні, іноді він розташований на лицьовій частині.
 3. На приймачі може бути кілька гнізд, вибір відповідного проходить поетапним перемиканням чи з написам, розташованим над портами.
 4. У меню налаштувань ТВ вибирається відповідне джерело сигналу мультимедіа – увійти в нього можна через дистанційний пульт керування або за допомогою кнопки на панелі телевізійної «Sources».

Якщо використовується модель Айфона молодше 4 покоління, користувач отримує доступ до інформації, яка знаходиться в пам'яті стільникового. Це не заважає почати перегляд фільму на великому екрані.

Як дублювати екран iPhone на телевізор

Дублювання екрану iPhone по USB-кабелю

Для забезпечення з'єднання достатньо використовувати провід, який зазвичай використовується для підзарядки гаджета. У магазинах купується окремий спеціальний шнурок, що допомагає проводити приєднання на більшій відстані. Зв'язування не дає повного дублювання екрана, користувач отримує доступ до файлової системи, з якої відбувається відтворення вибраних роликів або фотографій.

Як на Айфоні USB підключитися до телевізора? Діяти треба так:

 1. Береться відповідний проводок, через який проходитиме синхронізація обох апаратів.
 2. Спочатку з'єднання проходить до стільникового, а потім до одного з вільних роз'ємів на телеприймачі.
 3. Після закінчення успішного приєднання включається приймач.
 4. У меню вибирається канал USB – як джерело сигналу мультимедіа.

При кількох портах на телевізорі необхідно вибрати актуальний через номер, який використовується зараз або за допомогою поступового перегляду всіх варіантів, доки не буде виявлено потрібний.

Синхронізація безпосередньо залежить від показника швидкодії обох пристроїв, що займає від кількох секунд до аналогічної кількості хвилин. При даному типі зв'язки неможливо грати в ігри або переглянути трансляцію потокового відео – щоб приєднати, синхронізувати та передати для них застосовуються інші підходи.

Як дублювати екран iPhone на телевізор

Як підключити iPhone до телевізора через AV

З'єднання здійснюється двома підходами.

За допомогою компонентного AV-проводу Apple

Візуально він виглядає як комплексне з'єднання, що може використовуватися для застарілих моделей Айфонів 3G, які практично неможливо зустріти у продажу.

Один з кінців шнура 30-піновий включається до смартфону, другий, з трьома шнурами різного кольору, приєднується до телеприймача – роз'єми на корпусі позначені відповідними відтінками. У кожного проводка своя функція: передача зображення, звуку та ін.

Як дублювати екран iPhone на телевізор

Прив'язка апаратури відбувається в автоматичному режимі після встановлення пелюсток у порти.

З композитним AV-шнуром

Даний дріт практично не має відмінностей від попереднього за показниками можливостей та функціональності. Різниця полягає у зовнішньому вигляді: друга сторона шнура, призначена для приймача, оснащена додатковим USB-проводом.

При його застосуванні перегляд у максимальному розширенні фотографій, відео неможливий. Дані файли не можна перенести.

Як дублювати екран iPhone на телевізор

Виведення екрана телефону через блютуз

Bluetooth є легендарним інтерфейсом, який повсюдно використовувався в середині нульових. Через нього проходила передача інформації між мобільними. Але зараз він забезпечує настільки низьку швидкість, що один mp3-файл буде передаватися близько 10 хвилин, тому функціонал застосовується для з'єднання з навушниками, клавіатурами, мишею за бездротовою технологією.

Для приєднання через блютуз до окремих приймачів використовується алгоритм:

 • у меню вибирається категорія “звук”;
 • натискається кнопка “ок”;
 • відкривається блок “під'єднання гарнітури”;
 • активується пошук доступних агрегатів.

Для кращого сигналу пристрій, що сполучається, повинен знаходитися на мінімальній відстані від приймача.

Перевага надається дублювання екрану iPhone, для його виконання знадобиться наявність фірмової приставки або телеприймача з модулем AirPlay. Якщо в будинку знаходиться Смарт ТВ, то бездротову трансляцію можна здійснити.

Як увімкнути функціонал повтор екрана на Айфоні:

 1. Встановлюється зв'язок через один із модулів.
 2. На смартфоні знаходиться блок «пункт управління»: для апаратів до 8 покоління або працюючих під управлінням iOS 11 для входу в підрозділ потрібно провести від нижньої частини дисплея до верхньої пальцем вгору, для обладнання з ОС 12 або Айфон Х слід змахнути зверху з правого боку на ліву.
 3. Активізується пункт “повтор екрана” за допомогою відповідної кнопки.
 4. У переліку обладнання, що приймається, відзначається актуальне — приставка, телеприймач.
 5. При необхідності додатково прописується пароль для з'єднання з ТБ.
 6. Процедура завершується перевіркою працездатності зв'язування.

Кадрові пропорції автоматично підганяються під розміри дисплея. Якщо це не спрацювало, зміни вносяться в ручному режимі, так буде зручніше грати у відеоігри або дивитися відео.

Для зупинки повтору екрана досить клікнути на клавішу «припинити», що знаходиться на мобільному телефоні. Якщо використовувалася приставка, то відповідна кнопка розташовуватиметься на пульті дистанційного керування.

Переваги та недоліки методів підключення

Кожен з відомих варіантів з'єднання володіє власними плюсами та мінусами, вибір відповідного залежить від можливостей. Бездротова лінія вай-фай вважається максимально комфортною, але не завжди може застосовуватись.

Дротові з'єднання через роз'єми характеризуються обмеженням можливостей телефону, але іноді є єдиним доступним методом. Якщо користувач має вільні матеріальні засоби, то він може додатково придбати спеціальну приставку, яка дозволить зробити застарілі моделі телеприймачів сучасними, з функціоналом Смарт-ТВ.

Як дублювати екран iPhone на телевізор

Використання різних підходів до підключення дозволяє отримати розширені можливості від старих версій приймачів. При них немає необхідності обзаводиться найновішим дорогим обладнанням, достатньо забезпечити зв'язок з інтернетом через стільниковий, виконання вимагатиме мінімальних додаткових вкладень. Для виконання не знадобиться залучення сторонніх спеціалістів – користувач упорається з усім самостійно.

Перелік переваг та недоліків DLNA представлений:

 • відсутністю необхідності у додатковій апаратурі — крім виняткових випадків;
 • потребою у використанні спеціалізованих додатків для зв'язування двох агрегатів;
 • невисокою швидкістю передачі інформації, пов'язаної з обмеженнями у показниках пропускної спроможності при віртуальній лінії;
 • появою нових відеоформатів, які читатимуться телеприймачем.

Найзручнішим способом вважається використання технології вай-фай. Вона не обмежена у можливостях, але головним недоліком ідеї вважається відсутність відповідного модуля на деяких моделях ТБ. Проблема вирішується покупкою адаптера, але потребує фінансових вливань.

До найпростіших та недорогих методик відносять застосування USB-входу. Переваги його використання:

 • в автоматичному зарядженні мобільного;
 • наявністю порту на будь-якій техніці.

Недоліки варіанта пов'язані з використанням телефону як накопичувача. Через нього неможливо відтворювати потокове відео на великому дисплеї.

Як дублювати екран iPhone на телевізор

Можливі складнощі при підключенні

При переривчастому, нечіткому зображенні або його відсутності на екрані, джерелом неполадок вважається:

 • Низька якість апаратури — користувачеві доведеться перевірити працездатність перехідників, кабелів, приставок, що використовуються. Щоб уникнути проблем, краще придбати пристрої від офіційних виробників знаменитих брендів.
 • Нестабільність інтернет-лінії – лише бездротовий зв'язок із високою швидкістю забезпечить хорошу синхронізацію даних. При слабкому сигналі цей тип зв'язки не використовується. Для посилення радіосигналу можна використовувати додатковий адаптер.

Як дублювати екран iPhone на телевізор

Фахівці виділили окремий список можливих проблем разом з варіантами вирішення:

 • не виходить приєднати до смартфону HDMI – у більшості апаратів існує функціонал Lightning, для виконання зазначеного завдання доведеться окремо купувати спеціальний перехідник від Apple;
 • через ЮСБ не транслюється відео на телеприймач – при використанні даного типу зв'язку відтворення відеоматеріалів та аудіофайлів неможливе;
 • при використанні Google Chromеcast не вдається відтворити різний контент – проблема виникає при підключенні пристроїв до різних ліній вай-фай;
 • через USB неможливо переглядати фотографії – цей функціонал задіяний в iPhone 5 версії, якщо мобільник більш старий, то процес неможливий.

Питання та проблеми зі створенням зв'язки між стільниковим та телеприймачем найчастіше виникають при спробах застосування доісторичної апаратури. Сучасне обладнання має можливості автоматичного створення прив'язки за рахунок вбудованих модулів, не вимагає придбання великої кількості допоміжних апаратів.

nBook
Додати коментар