Телефон не бачить навушники: чому і що робити

Іноді трапляється так, що навіть сучасний телефон не бачить навушники, які повинні їм розпізнаватись або працювали з цим пристроєм раніше. Потрібно зважати на те, що причин тут може бути багато. Найпоширеніша — несумісність (для нових моделей) та механічне пошкодження (для тих, що працювали, але перестали розпізнаватись смартфоном). Щоб якнайточніше розпізнати проблему, рекомендується провести діагностику кожного елемента.

Телефон не бачить навушники: чому і що робити

Чому телефон не бачить навушники: основні причини

Якщо телефон не бачить нові навушники (дротові або бездротові), може бути кілька причин.

Фахівці та просто досвідчені користувачі стверджують, що існує кілька різновидів мініатюрних динаміків, які можуть бути використані на пристрої: двоконтактні моно, три/чотириконтактні стерео. Відмінності між ними йдуть за звучанням, деталями, що становлять загальну конструкцію та характеристикам для кожного пристрою.

Якщо телефон перестав розпізнавати навушники або «не бачить» щойно розпаковані та підключені, вплинути на це можуть:

  • Несправність смартфона.
  • Поломка гарнітури.
  • Подовжувач зламався або є виробничий шлюб.
  • Мають місце проблеми із програмним забезпеченням.

Перед тим, як намагатися самостійно перевірити працездатність кожного елемента або провести діагностику, потрібно мати на увазі, що сучасні пристрої оснащуються різними типами роз'ємів – mini-jack (3,5 мм) та micro-jack (2,5 мм). Також можуть використовуватися і бездротові технології з'єднання – по блютуз.

Потрібно звернути увагу, що якщо перестає працювати роз'єм для навушників, самостійно заміну зробити буде складно. Діагностика допоможе встановити первинні проблеми (або найімовірніші).

На початку рекомендується переконатися в тому, що штекер mini-jack до кінця вставлений в порт і надійно в ньому закріплений.

Наступна дія — натиснути кнопку гучності звучання на телефоні, після чого візуально перевірити чистоту роз'єму. Якщо після цих дій звук не з'явився (не відновився), потрібно провести детальне обстеження пристрою.

Деякі проблеми відносяться до специфічних та залежать від того, яка компанія зробила смартфон.

Телефон не бачить навушники: чому і що робити

Проблеми на айфоні

У випадку з продукцією Apple причин, з яких телефон не бачить навушники, може бути кілька. Смартфони постійно відстежують стан роботи роз'ємів, здійснюючи вимірювання опору в мережі. Якщо у ній відбувається замикання, показники підвищуються.

Якщо до контактів під'єднані навушники і на них виводиться звук, виникають перешкоди або вимкнення. Також нерідкою є ситуація, коли роз'єм смартфона пошкоджено. Він також може бути засмічений (пил, частинки бруду на вулиці). Саме тому під час приєднання гарнітури ланцюг залишається розірваним.

В результаті смартфон перестає сприймати підключені до нього навушники. І щоб виправити ситуацію, рекомендується спочатку відключити гарнітуру (вийняти провід з роз'єму або вимкнути бездротове з'єднання), потім прочистити контакти, роз'єми і навушники (можна просто продути).

За статистикою найпоширенішими причинами є:

  • Поломка гнізда, до якого підключається штекер від навушників.
  • Неякісне складання гарнітури.
  • Неробоче (застаріле) програмне забезпечення.
  • Програмний збій.
  • Використання неліцензійного програмного забезпечення.

Користувачеві також потрібно знати, що робити, якщо на Айфоні показує навушники, а їх немає. У цьому випадку рекомендується перезавантажити пристрій.

Причина проблеми: збій у налаштуваннях смартфона або програмного забезпечення, яке відноситься безпосередньо до пристроїв передачі звуку.

Телефон не бачить навушники: чому і що робити

Проблеми на Андроїді

Потрібно знати, чому навушники не підключаються до телефону Андроїд, дротових або бездротових. Причин тут також може бути кілька: неполадки в програмному забезпеченні, збої в роботі навушників, проблеми з роз'ємами на смартфоні.

Додатково слід враховувати, що навушники можуть бути несумісні з телефоном, роз'єми та шнури можуть мати пошкодження (злами). У корпус телефону може проникнути вода, що призводить до появи корозійних процесів.

Як усунути проблеми

Найбільш простим та доступним методом відновити роботу на мобільному телефоні (Айфоні) в режимі підключеної гарнітури є зміна параметрів. У цьому випадку рекомендується попередньо перевірити, яку мову встановлено за замовчуванням. Якщо це російська, то найкраще замінити її на іншу (наприклад, англійську). Після цього необхідно перезавантажити пристрій.

Телефон не бачить навушники: чому і що робити

Якщо смартфон працює на операційній системі Андроїд, рекомендується спочатку також перезавантажити телефон. Якщо проблема не зникне, необхідно перевірити сумісність навушників (підключити їх до іншого смартфона).

Також необхідно перевірити, чи підключений блютуз (для бездротових моделей). Якість шнура та роз'єму перевіряється візуально. Якщо збій відбувся, потрібно скинути налаштування, встановлені на телефоні, до заводських установок.

Якщо навушники бездротові, рекомендується додатково перевірити рівень заряду, оскільки перешкоди в роботі можуть бути пов'язані з тим, що рівень енергії низький. Для усунення проблеми достатньо провести зарядку до 100%.

Перевірка навушників та телефону на справність

Якщо на телефоні не працюють будь-які навушники, рекомендується попередньо перевірити сумісність між двома пристроями. Потім справність кожного з елементів. Для цього потрібно подивитися, як виглядають контакти та роз'єми (чи відсутня корозія).

Шнури дротових навушників потрібно перевірити на наявність або відсутність зламів та інших пошкоджень.

Щоб визначити, чи навушники працюють, достатньо підключити їх до іншого телефону або пристрою, який відтворює музику або аудіо файли. Це може бути: переносний динамік, радіо, комп'ютер, планшет.

Справна гарнітура почне відтворювати музику. Якщо ж є поломка, в навушниках буде тиша або стороннє потріскування (шуми).

Для гарнітур, незалежно від виробника, в 90% випадків характерні такі поломки: засмічення штекера, пошкодження дроту, наслідки попадання вологи на динамік мобільного телефону, окислення контактів.

Телефон не бачить навушники: чому і що робити

Найчастіше для якісного чищення штекера використовується спирт. Для проведення роботи достатньо протерти пошкоджений елемент або деталь. Такий самий спосіб підійде і для очищення гнізда у смартфоні. У процесі важливо не пошкодити контакти, оскільки вони розташовані близько.

Сумісність пристроїв

Зробити перевірку сумісності не складно. Для цього не потрібно підключати навушники або змінювати установки.

Щоб точно знати, чому навушники не працюють на телефоні, потрібно прочитати про них в інструкції. Деякі моделі несумісні з операційною системою, де працює телефон.

У деяких випадках, якщо вибрані навушники не підходять для наявного телефону, користувач буде повідомлено про це. На пристрій прийде системне сповіщення.

Проводити додаткові перевірки не потрібно, оскільки їх здійснює автоматичне вбудоване програмне забезпечення.

Технічні проблеми з навушниками або телефоном

Якщо навушники перестали реагувати при увімкненні або приєднанні до пристрою, звук чутний людині тільки через динаміки, а в гарнітурі його немає.

Причиною можуть бути різні механічні пошкодження, пов'язані зі шлейфом, входом чи окисленням контактів. Внаслідок цього спостерігається така ситуація: змінюється електричний опір, що призводить до того, що операційна система не бачить новий пристрій.

У разі несправностей шлейфу або порту доведеться проводити заміну цих елементів. Окислення на контактах забирається за допомогою спирту.

Телефон не бачить навушники: чому і що робити

Рекомендації спеціалістів

Майстри дають поради, які допоможуть розібратися, чому навушники не підключаються до телефону.

Перевірте, чи увімкнено звук на телефоні. Звичайний гаджет не вимикає дані налаштування, але користувач може встановити звук на мінімальних значеннях, в результаті він може не почути його у навушниках після увімкнення.

Також рекомендується регулярно протирати контакти в місці підключення аксесуарів до смартфону.

Слід постійно перевіряти рівень зарядки бездротових навушників, оскільки деякі моделі за низьких показників відключаються (для економії енергії).

Смартфон може не побачити навушники з різних причин. Для того, щоб знизити ймовірність виникнення подібної проблеми, рекомендується регулярно перевіряти якість шнурів, кріплень та роз'ємів, очищати їх від забруднень та оберігати від потрапляння води на контакти.

nBook
Додати коментар