Швидкість інтернету – перевірити на телефоні

Передача даних є найважливішим аспектом будь-якого типу з'єднання. Зазвичай користувачі замислюються про перевірку, коли їх не влаштовує якість з'єднання. Ця стаття розповість про факти, що впливають на якість підключення, а також способи перевірки швидкості передачі даних.

Швидкість інтернету – перевірити на телефоні

Факти, що впливають на якість підключення інтернету на телефоні

Швидкість та якість інтернету залежать від багатьох факторів. Для виходу до Інтернету користувачі використовують різних провайдерів. Однак, деякі абоненти запитують, що впливає на якість з'єднання.

Провайдер є найважливішою ланкою, від якої залежить як швидкість мобільного інтернету, так і Wi-Fi. Зазвичай у договорі про надання послуг оператор вказує швидкість, на якій будуть передаватися дані. Однак ця інформація не завжди є достовірною, але це не шахрайство з боку провайдера.

Від чого залежить якість Wi-Fi з'єднання:

 • Застаріле обладнання. Роутери, які працюють на старих стандартах зв'язку, не зможуть забезпечити якнайкраще з'єднання. Швидкість передачі на таких моделях не перевищує 20 Мбіт/сек.
 • Частоти. Існують пристрої, що працюють у діапазоні 2,4 ГГц та 5 ГГц. Останній варіант забезпечує найкращу швидкість.
 • Покриття. Квартира з великою площею або приватний будинок з товстими стінами є перешкодою для Wi-Fi сигналу. У таких випадках допоможе заміна обладнання або підсилювач для роутера.
 • Перешкоди. Майже в кожній квартирі в багатоквартирному будинку стоїть свій Wi-Fi роутер, і кожен з них створює перешкоди. Також деякі інші прилади здатні заважати коректній роботі.

Якщо пристрій розміщено в металевій шафі, за іншими електроприладами або на його шляху зустрічаються об'єкти, які здатні глушити сигнал, з'єднання буде нестабільним.

Швидкість інтернету – перевірити на телефоні

Від чого залежить якість мобільного інтернету:

 • Розташування користувача щодо вишок стільникового зв'язку. Сьогодні практично кожна станція забезпечує з'єднання по 4G, але відстань це одна з причин зниження швидкості інтернету.
 • Перешкоди по дорозі сигналу. Ця часта проблема жителів мегаполісів. Будинки з бетону, металеві ліфти та деякі інші матеріали перешкоджають проходженню сигналу.
 • Навантаження на мережу. Це, мабуть, найпоширеніша причина зниження швидкості. Величезна кількість абонентів, які одночасно підключені до вежі стільникового зв'язку, здатні вплинути на швидкість передачі даних. Це особливо яскраво виражено увечері.
 • Індивідуальні умови оператора. Якщо користувач має безлімітний тарифний план, але користується інтернетом занадто часто, деякі оператори можуть урізати швидкість.

Не менш важливими є і характеристики самого пристрою. Наприклад, якщо смартфон не підтримує роботу в мережах 4-го покоління, то якість з'єднання буде значно гіршою.

Підготовка пристрою до перевірки швидкості

Перед початком перевірки швидкості інтернету слід правильно підготувати пристрій. Для мобільного інтернету необхідно дотримуватись наступних рекомендацій:

 • вимкнути пристрої від Wi-Fi мережі;
 • якщо телефон може працювати з двома сім-картами, краще включити тільки ту, з якою здійснюватиметься перевірка.

Швидкість інтернету – перевірити на телефоні

Рекомендації для перевірки Wi-Fi з'єднання:

 • вимкнути передачу даних;
 • оскільки якість сигналу залежить від віддаленості двох пристроїв, слід бути в розумних межах від роутера.

Також бажано відключити програми, які можуть використовувати інтернет для фонових процесів. Це допоможе точніше перевірити вай-фай швидкість на телефоні.

Необхідно подбати про заряд пристрою, якщо він буде закінчуватися, то результати будуть далеко від об'єктивних. Це особливо актуально під час перевірки через мобільний інтернет.

Способи перевірки швидкості інтернету на телефоні Андроїд

В операційній системі Android є вбудована програма, яка дозволяє виміряти швидкісні показники з'єднання. Це найпростіший, але не завжди ефективний спосіб.

Як мовилося раніше, на якість з'єднання впливає віддаленість вежі стільникового зв'язку. Тому існують ще 2 способи: з використанням стороннього програмного забезпечення та за допомогою сайтів в онлайн режимі.

Швидкість інтернету – перевірити на телефоні

Сторонні послуги здатні:

 • показувати, з яким сервером зв'язується пристрій для тестування;
 • пінг у реальному часі;
 • а також самостійно змінити сервер.

Вибраний для перевірки сервер також здатний значно уповільнювати швидкість з'єднання, оскільки може бути значно далі, ніж місцеві сайти та інтернет-сервіси.

Програма у пристрої

Найбільш зручний спосіб – це перевірити якість передачі даних без використання стороннього ПЗ. Щоб виміряти швидкість за допомогою вбудованого функціоналу смартфона, необхідно:

 1. Перейти до налаштувань пристрою.
 2. Знайти розділ, який відповідає за системні дані.
 3. У налаштуваннях повідомлень можна буде протестувати з'єднання.
 4. Потрібно запустити процес натисканням на відповідний пункт.
 5. Дочекатися результатів.

У деяких моделях пристроїв тестування може здійснюватися трохи інакше, проте принцип дії у всіх єдиний. Ви можете скористатися внутрішнім пошуком, щоб знайти відповідну функцію.

Встановлення програм

Найбільш популярним способом дізнатися швидкість інтернету є встановлення сторонніх програм. Їхня популярність обумовлена рекламою в інших програмах та доступності в магазинах, наприклад, Play Market.

Зазвичай для перевірки використовують такі програми, оскільки вони встигли себе позитивно зарекомендувати:

 • Speedtest від Ookla;
 • Simple Speed Test;
 • Internet Speed Test.

Найчастіше використовують перший варіант, оскільки він існує не тільки у вигляді програми, а й як звичайний сайт. Також пошукові системи видають його за першим запитом.

Швидкість інтернету – перевірити на телефоні

Перевірка онлайн

Як на телефоні перевірити швидкість інтернету без встановлення сторонніх програм? Наприклад, якщо на смартфоні недостатньо вільного місця, а вбудований функціонал знайти не вдається, можна скористатися і онлайн тестувальниками.

Тут все ще простіше, ніж з програмами, оскільки достатньо знайти в пошуковій системі необхідний сайт. Якими можна користуватися:

 • Speedtest від Ookla;
 • Інтернетометр – офіційний інструмент для вимірювання швидкості від компанії Яндекс;
 • 2ip.ru.

Кожен з них може відображати різні результати, оскільки принципи їх роботи різняться. Щоб отримати якомога більше даних про якість з'єднання, рекомендується використовувати той самий перший варіант. Яндекс, наприклад, вимірює швидкість з'єднання щодо своїх серверів, тому оцінка може бути далекою від об'єктивної.

Перевірка швидкості мобільного інтернету через Wi-Fi

Багато користувачів смартфонів запитують – як перевірити Wi-Fi швидкість на телефоні. Насправді принцип нічим не відрізняється від тестування мобільного інтернету, оскільки смартфон використовуватиме саме мережу Wi-Fi, а не мобільні дані.

Швидкість інтернету – перевірити на телефоні

Наприклад, можна скористатися тим самим сервісом Speedtest від Ookla. Достатньо встановити відповідну програму, можна і просто перейти на офіційний сайт, потім натиснути на кнопку «Почати». Після завершення перевірки система покаже швидкість завантаження та скачування.

Щоб перевірити саме Wi-Fi з'єднання, необхідно попередньо підключитися до бездротової мережі.

Швидкісні показники сучасного стільникового зв'язку

На січень 2021 року у Росії існує 4 покоління стільникового зв'язку. Останнє є найактуальнішим, а його показники швидкості можуть сягати 150 Мбіт/сек при завантаженні, а також до 50 Мбіт/сек при завантаженні файлів.

Звичайно, такі показники можливі за ідеальних умов, коли вежі стільникового зв'язку не піддаються значним навантаженням, а користувач знаходиться в зоні, в яку сигнал може потрапити безперешкодно.

Також існує технологія 4G+, яка здатна забезпечити швидкість завантаження до 300 Мбіт/сек, проте не кожен оператор стільникового зв'язку має необхідне обладнання. Якщо хочеться користуватися останніми технічними можливостями, доведеться дізнаватися, чи оператор 4G+ підтримує.

Швидкість інтернету – перевірити на телефоні

Управління мобільним інтернетом

Не завжди керування мобільним інтернетом є інтуїтивно зрозумілим завданням. Деякі виробники пристроїв можуть просто сховати функцію, і знайти її в шторці повідомлень буде неможливо. Проте, керувати мобільним інтернетом можна на будь-якому пристрої без винятків.

Зазвичай досить свайпнути зверху по рядку повідомлень, а у меню вибрати відповідну функцію. Наприклад, можна увімкнути Wi-Fi або перейти в меню налаштувань мобільного інтернету. Якщо утримувати палець на значку з функцією, відкриється, наприклад, меню, де можна вибрати мережу Wi-Fi.

Старі версії операційної системи Android не підтримують спосіб відкриття меню утримання іконки. Можливість з'явилася у версії 4.1 та вище.

Пошукові системи постійно стикаються із запитом «швидкість інтернету перевірити на телефоні», а значить тема тестування якості з'єднання не втрачає своєї актуальності й донині. Справа в тому, що люди вже не дивуються інтернету в 10 Мбіт/сек, а незначні проблеми зі з'єднанням, особливо коли інтернет ну дуже потрібен, викликають бажання перевірити на чиєму боці проблема.

nBook
Додати коментар