Що робити, якщо телефон впав у воду і не включається

Падіння телефону у воду або інші рідини – це часто проблема, з якою стикаються користувачі. Виробники не відносять поломки, пов'язані з випадковим зануренням у рідину, до гарантійних випадків. Що робити, якщо телефон упав у воду? Це перше питання, яке виникає у голові.

Що робити, якщо телефон впав у воду і не включається

Що робити, якщо телефон упав у воду

Багато моделей смартфонів мають захист від влучення води. Але ці моделі не захищені на 100%, тому що в процесі експлуатації з'являються мікротріщини та інші пошкодження, що порушують герметичність корпусу. Тому ризики зберігаються.

З проблемою споживачі частіше звертаються до сервісного центру, де їм відмовляють у гарантійному обслуговуванні, але можуть полагодити апарат за гроші. Вартість ремонту залежить від того, скільки мікросхем усередині були безнадійно зіпсовані.

Порятунок телефону залежить від того, як виконані перші дії. У цьому моменті дуже часто користувачі припускаються помилок, що призводить до повного виведення пристрою з ладу.

Найголовніше, не дати йому втопитися остаточно. Як правильно надати першу допомогу смартфону і чого не потрібно робити точно про це розказано далі.

Перша допомога для телефону

Якщо телефон намок і не вмикається, що робити в такому разі? Панікувати не треба. Перше, що слід зробити, це висушити його якнайшвидше.

При цьому важливо дотримуватися інструкції:

 1. Потрібно витягти смартфон із води та одразу відключити його. Якщо це не зробити, пристрій може замкнути. Якщо смартфон був на зарядці, перед вийманням пристрою з води потрібно відключити електрику в квартирі.
 2. Слід акуратно промокнути телефон паперовим рушником або м'якою ганчіркою з усіх боків. Не можна розтирати пристрій, потрібно саме промокнути.

Що робити, якщо телефон впав у воду і не включається

Далі діють так:

 1. За наявності знімної панелі з задньої сторони, її слід відкрити, щоб вийняти акумулятор.
 2. Необхідно видалити інші елементи (карту пам'яті, sim). Якщо акумулятор у телефоні незнімний, шанси на відновлення невисокі. Мікросхеми пристрою ламаються при увімкненому акумуляторі.

Не можна трясти смартфон, намагатися його перевернути, щоб швидше вийшла вода. При таких діях волога може ще більше поширитися на мікросхеми всередині і ураження буде набагато сильнішим.

Багато сучасних моделей смартфонів оснащені спеціальним індикатором, який розташований під джерелом живлення, тобто під батарейкою. І якщо цей індикатор рожевий, швидше за все пристрій пошкоджено.

Усі аксесуари, які були підключені до телефону, також слід просушити, виклавши їх на паперові рушники.

Коли виймаються всі внутрішні знімні елементи та батарея, можна приступити до видалення плівки на екрані. Через зазори на дисплеї може потрапляти рідина і зберігатиметься весь час, поки сушиться задня сторона.

Що робити, якщо телефон впав у воду і не включається

Якщо є спиртові серветки, можна протерти пристрій ними, що дозволить швидше випаруватись вологи з його поверхні. Чи працюватиме телефон після попадання у воду? У цьому питанні все залежить від рівня пошкодження.

Правила просушування телефону

Чим небезпечна вода для смартфона і чи можна відновити втоплений телефон? Вона ушкоджує електронні схеми. Якщо людина встигла дістати смартфон з води до моменту попадання вологи на мікросхеми, шанси на відновлення пристрою набагато вищі.

Торгові мережі, які пропонують аксесуари для смартфонів, продають спеціальні набори для проведення реанімаційних заходів із пристроєм. І такий комплект корисно мати під рукою з вивченням інструкції, яка допоможе швидко упорядкувати пошкоджений смартфон.

Якщо смартфон опинився в солоній воді, його потрібно протерти м'якою ганчіркою, яка змочена у звичайній чистій воді. Таким чином вдасться зняти сольові кристали, адже вони можуть порушувати роботу пристрою.

Коли телефон впав у воду і не вмикається, що робити у цьому випадку? Точно не варто намагатися увімкнути телефон раніше за певний час, до того як він висохне.

Візуально може здаватися, що пристрій висохло, хоча всередині залишаються мікро краплі, які при включенні можуть порушити роботу. Бажано запастися терпінням та дочекатися, коли телефон висохне повністю. Доведеться витримати його в зоні тепла не менше кількох годин, а краще за добу.

Що робити, якщо телефон впав у воду і не включається

Рис або силікагель для сушіння

Як урятувати телефон, який впав у воду, що робити з вологою всередині? Після видалення очевидних крапель води смартфон потрібно просушити зсередини. Для цього його поміщають у ємність, наповнену силікагелем або простим сирим рисом.

У цих речовин слід залишити смартфон на кілька годин, а краще на ніч. Вся зайва волога убереться таким складом.

При просушуванні рекомендується перевертати кожні 40 хвилин. І якщо на телефоні стає помітною волога, потрібно видаляти її м'якою серветкою і знову закопувати в рис або силікагель.

Якщо відсутні речовини, телефон можна загорнути у м'яку тканину та залишити на підвіконні сушити на кілька днів.

Поширені помилки при сушінні телефону

Коли споживач кидає свій телефон у рідину, він у першу чергу думає про те, як швидше відновити його роботу, і в стані агонії робить непоправні помилки, які призводять до виходу пристрою з ладу.

Важливо не тільки розібратися, що робити, коли телефон потрапив у воду і не вмикається. Слід також з'ясувати, чого не можна робити з промоклим мобільним телефоном:

 • Не можна вмикати пристрій, навіть якщо він вимкнувся під час падіння у воду.
 • Не слід натискати на кнопки, намагаючись перевірити функції телефону.
 • Якщо довелося залити смартфон, не підключати його до джерела живлення, намагаючись зарядити.
 • Не можна трясти телефон, стукати по ньому та намагатися вибити воду зсередини.
 • Дути в отвори телефону заборонено. Такий метод сприяє рознесенню вологи на всі елементи, куди вода не встигла потрапити.
 • Використовувати фен для просушування або будь-який інший пристрій, що прогріває, не можна. Перегрів елементів може призвести до виходу з ладу окремих його частин.

Чим правильніше і швидше буде надано допомогу смартфону, тим більше шансів на його нормальну роботу та доступний ремонт.

Розбирати апарат на дрібні деталі не можна, особливо якщо власник не є спеціалістом з розбирання та ремонту смартфона. Відключити потрібно ті елементи, які доступні для зняття.

До того ж, через неправильні дії вода може потрапити ще глибше, внаслідок чого будуть пошкоджені елементи. Якщо немає спеціальних навичок, краще не ризикувати своїм смартфоном.

Що робити, якщо телефон впав у воду і не включається

Не можна класти пристрій у обігрівач, мікрохвильову піч або духовку. Виникає ризик розплавити важливі частини або перегріти елементи на мікросхемах.

Те саме стосується пилососа, фену та інших обігрівальних приладів. Сила продування фена або пилососа може призвести до подальшого проникнення води у смартфон.

Телефон не можна вмикати в мережу, як і активувати його до повного випаровування води. Намочити пристрій можна по-різному, від цього залежить тривалість сушіння.

Заморожувати пристрій у холодильнику заборонено. Серед користувачів існує думка, що якщо покласти вологий телефон в морозилку, надалі краплі перетворяться на лід. І тут їх можна буде легко видалити з поверхні мікросхем.

Але рідина, яка проникла глибоко у корпус пристрою, самостійно дуже складно видалити. Деякі деталі смартфона погано переносять низькі температури, і такі дії можуть призвести до поломки телефону.

Що робити, якщо телефон впав у воду і не включається

Коли телефон можна увімкнути після сушіння

Відновлення телефону, який опинився у воді, слід перевіряти разом із фахівцем. Перш ніж привести у працездатність свій гаджет, потрібно бути впевненим, що він повністю висох.

Якщо контакт з водою був коротким, і апарат забився не сильно, для повноцінного просушування достатньо буде однієї доби. А якщо апарат був у воді довго і повністю занурився, включати смартфон рекомендується як мінімум після 2-3 днів постійного сушіння.

Якщо апарат зовні сухий, це ще не означає, що всередині вода випарувалася. За наявності будь-яких сумнівів не варто поспішати вмикати смартфон.

Перед включенням пристрою оцінити зовні його цілісність та ознаки просушування. На корпусі та на будь-яких елементах повинні бути відсутні краплі води, конденсат, бруд. Металеві компоненти не виключають наявність слідів іржі.

Якщо ознаки вологи не виявлено, можна обережно зібрати телефон. Для цього слід вставити флешку, sim, і тільки після цього акумулятор, якщо він знімний. Далі закрити кришку корпусу та спробувати увімкнути пристрій.

Коли реакція на увімкнення відсутня, краще залишити телефон заряджатися. За кілька годин повторити спробу. Потрібно бути готовим до виникнення несправностей після намокання. У професійному сервісі допоможуть відремонтувати пристрій, виявивши місця поломок.

Що робити, якщо телефон впав у воду і не включається

Можливі проблеми після намокання

Після просушування смартфона можуть виникнути проблеми з деякими елементами, які відображаються насамперед на якості його експлуатації. Відновлення телефону після води потрібно в таких ситуаціях:

 • Смартфон почав постійно перезавантажуватись. Можливо, через воду були пошкоджені сектори, які відповідають за роботу акумулятора телефону.
 • Не працює динамік. Цей елемент виявляється під ударом найчастіше інших. Після просушування користувач може відзначити, що динамік хрипить, звук пропадає частково чи повністю. Однак після якісного просушування, навіть якщо його виконати самостійно, робота динаміка відновлюється. Якщо цього не сталося, потрібно віднести телефон до сервісу для заміни пошкодженого динаміка.
 • Робота Wi-Fi припинено. Порушення роботи модуля Wi-Fi виявляється у відсутності підключення до доступних мереж. Якщо подібні явища спостерігаються, можна спробувати підключитись до іншої мережі. Якщо це не допомогло, швидше за все справа у модулі. Без походу на сервіс не обійтися.
 • Зламався мікрофон. Власник добре чує свого співрозмовника через динамік, а ось він не отримує зворотного зв'язку. Пов'язано це із пошкодженням мікрофона, його потрібно буде замінити.
 • Порушується робота сенсора. Якщо сенсорний екран не працює, швидше за все вода окислила контакти, які розміщуються між шлейфом та сенсором пристрою. У цих випадках слід віддавати смартфон у сервіс, де буде виконано якісний ремонт. Самостійно ремонтувати не варто.
 • Може бути і зворотна ситуація – сенсор працює, а екран весь у розлученнях та кольорових плямах. Це означає, що волога потрапила до частини дисплея. Тут потрібна консультація спеціаліста, щоб визначити, наскільки вигідним виявиться ремонт.

Що робити, якщо телефон намок і не вмикається? Хоча він може на якийсь час і заробити, через кілька днів вийти з ладу остаточно. Пов'язано це з ураженням тонких контактів у платі апарату, якими проходить волога, яка не встигла висохнути зсередини. Контакти можуть окислитись, і телефон в результаті вийде з ладу.

Якщо на поверхні смартфона з'являються білі плями або жовті розлучення, швидше за все, всередині смартфона йде процес окислення.

На цей процес вказує наявність підсвічування окремих пікселів. Ознакою ураження може стати і порушена чутливість сенсора, який працює лише у конкретній частині.

Що робити, якщо телефон впав у воду і не включається

Найгірші варіанти наслідків після намокання телефону

Телефон не вмикається після води? На жаль, навіть після цілого ряду маніпуляцій, спрямованих на остаточне просушування смартфона, він включається не завжди. Звичайно, краще віднести смартфон у сервіс, але можна спробувати перевірити на працездатність пристрій через режим recovery.

Для цього потрібно утримувати одну кнопку гучності та живлення одночасно. На екрані з'являються ознаки активації спеціального меню, де можна вибрати скидання налаштувань. Якщо і в цьому випадку не з'явилися ознаки життєздатності смартфона, краще відправитися в професійний сервіс.

Гаджет може зовсім не включитися, і навіть заряд пристрою не допоможе. Такі плачевні наслідки пов'язані з проникненням води в елементи материнської плати та модуль. Через війну метал окислюється.

В цьому випадку все одно слід скористатися послугами сервісу, тому що очищення внутрішніх деталей від корозії та інших слідів пошкодження повертає працездатність смартфона.

У деяких ситуаціях заміна материнської плати коштує вартість нового телефону. Тому слід подумати необхідність ремонту.

Краще не допускати попадання пристрою у воду і ставитися до нього акуратно.

Тепер читач знає, як діяти правильно, якщо впустив телефон у воду. У жодному разі не можна використовувати обігрівальні прилади, трясти смартфон та панікувати. Інакше виникає ризик розпрощатися зі своїм смартфоном назавжди.

nBook
Додати коментар