Що робити, якщо телефон не вмикається і не реагує на зарядку

Найчастіше зі смартфонами трапляються різні неприємності, що змушують користувачів турбуватися. Одна з найпоширеніших проблем, яку не завжди вдається вирішити самостійно, – виключення гаджета без видимої причини. Якщо правильно діагностувати поломку, то можна спробувати впоратися з нею власними силами або негайно скористатися послугами фахівців.

Що робити, якщо телефон не вмикається і не реагує на зарядку

Чому телефон може перестати вмикатися і не заряджатися

Найпоширеніші причини, через які відбувається відключення смартфона:

 • акумулятор повністю розряджений;
 • вийшла з ладу кнопка включення;
 • неполадки екрана телефону;
 • механічне пошкодження гаджета, проникнення вологи;
 • відходять контакти, внаслідок чого не надходять заряди батареї.

Якщо смартфон не реагує абсолютно на будь-які дії користувача, краще всього звернутися в сервісний центр.

Відсутність заряду телефону буває у таких випадках:

 • поламане зарядний пристрій, блок або шнур;
 • вихід із ладу роз'єму для заряду;
 • поломки електроніки смартфона.

Що робити, якщо телефон не вмикається і не реагує на зарядку

Вирішення проблеми примусовим перезапуском

Абсолютно будь-який екран може заглючити. Вирішити це питання можна за допомогою примусового перезапуску пристрою. Перш ніж почати, варто розібратися, як правильно виконується алгоритм примусового включення.

Для виконання примусової команди слід швидко натиснути кнопку збільшення гучності, а потім також швидко натиснути зменшення гучності. Виконувати дії необхідно по черзі, не потрібно одночасно натискати на дві кнопки гучності. Після цього слід затиснути бічну кнопку, доки на екрані не висвітиться логотип гаджета. Далі з'явиться рядок введення пін-коду, набравши який вдасться запустити телефон.

Навіть якщо для стандартного увімкнення смартфона використовується відбиток пальця, примусовий перезапуск неможливий без введення пін-коду.

Не варто забувати, що така маніпуляція лише на якийсь час вирішить питання з включенням. Не варто використовувати цей метод як постійний.

Перевірка батареї телефону

Абсолютно неважливо, які характеристики має гаджет, якщо є проблеми з батареєю, простим перезапуском не обійтися.

Якщо мобільник падав, то, можливо, батарея зійшла зі свого місця. З цієї причини можуть бути збої в роботі, відключення та відсутність заряду. Також може проникати волога, якщо, наприклад, власник потрапив під дощ, упустив у воду пристрій.

Що робити, якщо телефон не вмикається і не реагує на зарядку

Існує кілька способів визначити чи в порядку батарея:

 • провести візуальний огляд на набухання, щільне прилягання до контактів;
 • провести тест на обертання, поклавши акумулятор на плоску поверхню (при легкому обертанні існують проблеми);
 • поспостерігати за часом заряду батареї (зношена довше стоятиме на зарядці).

Короткий термін експлуатації батареї можна при неправильному використанні телефону. Зокрема часті випадки тривалого перезаряду чи розрядка в «0».

Перевірка роз'єму заряджання

Ще один спосіб, що робити, якщо телефон не включається – провести перевірку роз'єму. З цієї причини струм не надходить до акумулятора, і смартфон, як і раніше, розряджений.

Можна спробувати зарядити телефон за допомогою бездротової зарядки, і тоді стане зрозуміло, що справа саме в роз'ємі. Якщо ж бездротової немає, варто спробувати візуально виявити дефект.

Несправність роз'єму відноситься до найпоширеніших проблем, з якими стикаються користувачі. Активно використовуючи гаджет, акумулятор розряджається частіше і вимагає заряду. При частому користуванні кабелем відбувається знос контактів, які з часом перестають безперебійно реагувати.

Що робити, якщо телефон не вмикається і не реагує на зарядку

Прикладаючи надмірне зусилля при вставленні штекера шнура в роз'єм, відбувається відрив від плати, також вразливими елементами є впаяні на платі контакти. При виході з ладу контактів, проводитися заміна, а якщо справа в самій платі, подальша допомога майстра може бути спірною.

Для перевірки працездатності роз'єму необхідно підключити кабель зарядки. Якщо заряд іде миттєво, всі контакти цілі. При хитанні штекера варто зайнятися заміною роз'єму на новий, так як він повинен щільно входити. Також у роз'ємі може накопичуватися бруд (пил). І тут слід обережно прочистити його, не використовуючи гострі предмети.

Нерідко стрибки напруги можуть спричинити вигоряння контактів на платі, якщо в даний момент смартфон знаходився на зарядці.

Реанімація телефону за допомогою ПЗ

Операційна система телефону важлива для його безперебійної роботи, встановлення різноманітних програм та іншого. Тому якщо не вдається увімкнути телефон, варто розглядати варіант перепрошивки гаджета.

Встановлення нового програмного забезпечення допоможе обнулити всі установки до заводських. Також останні версії дозволять розширити функціонал девайсу. Це дозволить повністю реанімувати смартфон, якщо причина поломки полягає саме в електроніці.

Не маючи досвіду та відповідних знань, краще скористатися послугами професіоналів.

Негативними наслідками можуть стати втрата важливих даних, що зберігаються у пам'яті смартфона, а також остаточний вихід із ладу.

Прошивка програмного забезпечення є установкою пакета файлів, які наділені певним кодом. Завдяки якому гаджет може знову повністю використовувати свої можливості.

Найчастіше перепрошивка виконується після зараження девайсу вірусами, шкідливого впливу якого не вдається позбутися стандартним способом. Єдиним виходом залишається обнулення, тобто перепрограмування.

Що робити, якщо телефон не вмикається і не реагує на зарядку

Чому важлива перепрошивка:

 • встановлення нової версії програмного забезпечення, яка була доступна до цього;
 • можливість розширення функціональних можливостей гаджета; підвищення його продуктивності;
 • відбудеться збільшення часу в автономному режимі, що дозволить суттєво збільшити час роботи телефону.

За наявності сумнівів щодо перепрошивки можна примусово провести включення гаджета, а після самостійно виконати скидання налаштувань до початкових. Для цього слід зайти в “Налаштування”, “Систему”, а далі слідувати вказівникам, обравши скидання до заводських налаштувань.

Особливості проблем на різних телефонах

Незважаючи на великий вибір девайсів та типовий функціонал, є відмінні несправності для кожного виробника.

Залежно від назви смартфона, його моделі та інших нюансів слабкі місця бувають відмінними і вимагають особливого підходу.

Не вмикається iPhone

За відсутності об'єктивних причин, через які смартфон міг вирубатися, слід перевірити стандартні елементи. Перелік можливих проблем починається від банальних до складніших.

Що робити, якщо телефон не вмикається і не реагує на зарядку

Айфон не запускається з кількох причин:

 • Девайс міг повністю розрядитися, необхідно його підключити до зарядки на 15-20 хвилин і подивитися на його реагування при натисканні кнопки включення.
 • Використання неякісної зарядки: слід замінити аксесуари оригінальними від Apple.
 • Система могла заглючити, у разі необхідна примусове перезавантаження Айфона.
 • Поломка акумулятора, особливо якщо він став часто нагріватися або промок. Можливе зношування через довгий термін користування гаджетом і частого його заряду.
 • Поломка мікросхем, які відповідають за харчування смартфона.
 • Несправність основної кнопки увімкнення. Потрібна заміна шлейфу.

Придбати аксесуари для iPhone необхідно виключно оригінальні.

Через неякісні підробки акумулятор може нагріватися, а індикатор не завжди показує справжню картину заряду. Не варто компонувати оригінальні аксесуари збірними блоками, кабелями тощо.

Не вмикається Asus

Найчастіші поломки телефонів Асус, через які не відбувається включення:

 • вихід із ладу роз'єму під зарядку;
 • поява порушення в ланцюзі живлення;
 • проникнення вологи як на сенсорний екран, так і всередину смартфона.

Що робити, якщо телефон не вмикається і не реагує на зарядку

Щоб включати гаджет, як і раніше, варто віддати його в ремонт майстру, який зможе оперативно замінити роз'єм повністю, усунути проблеми з електронікою, розібрати та провести чищення смартфона.

При необхідності окремі запчастини Asus можуть бути замінені на нові. Якщо жоден варіант не допоміг відновити стабільну працездатність пристрою, виконується перепрошивка (або скидання до стандартних налаштувань).

Не вмикається Samsung

Слабкими місцями у Samsung є саме батарея. Якщо не вмикається смартфон Андроїд, що робити? Перше, на що варто звернути увагу — як відбувається заряд смартфона, чи буває гарячий акумулятор тощо. Наприклад, якщо підключити зарядне до пристрою, чи буде Samsung грітися, причому повільно набирати відсотки.

При виході з ладу кнопки увімкнення-вимкнення екран буде чорним і не відбудеться запуску. Але, при цьому при установці пристрою на зарядку, екран буде загорятися і показувати рівень батареї.

У такому разі питання, як увімкнути телефон, навряд чи вирішиться власними силами, потрібна кваліфікована допомога.

Також Samsung не став винятком щодо проникнення вірусів. При цьому знадобиться повна переустановка програмного забезпечення, стару версію необхідно періодично оновлювати. Тільки тоді девайс працюватиме.

Що робити, якщо телефон не вмикається і не реагує на зарядку

Та інші

Найбільш поширеною помилкою багатьох користувачів є те, що як тільки їх телефон перестає вмикатися, вони відкривають задню кришку і починають смикати всі дроти, що маються, плати.

Це може погіршити стандартну несправність і призвести до неможливості відремонтувати гаджет. Якщо немає можливості купувати смартфон щоразу, коли він починає заглинати, тоді ніколи не слід займатися самостійним усуненням ще невизначеної поломки.

Кожен виробник має свої слабкі сторони в гаджетах. І чим раніше їх вдасться виявити, тим більша ймовірність уникнути непередбачуваного вимкнення смартфона.

У такому разі, користувач буде більш уважним, обережним у деяких аспектах при експлуатації девайсом.

Що робити, якщо жоден варіант не допоміг

Крім стандартних поломок, є й інші, про які необхідно знати, якщо телефон не вмикається, а найпростіший спосіб – перезавантажити, не допоміг. Серед очевидних варіантів вихід із ладу самої електроніки, проникнення шкідливого вірусу в систему та багато іншого.

Для правильної діагностики причини поломки та усунення її обов'язково треба скористатися допомогою майстрів, які займаються гаджетами. Вони не тільки знайдуть та усунуть, але й нададуть гарантійні терміни на обслуговування, дадуть рекомендації.

Що робити, якщо телефон не вмикається і не реагує на зарядку

Незважаючи на те, що існують численні варіанти можливих поломок, варто бути акуратним та дотримуватись основних правил під час користування смартфоном. А саме:

 • Купувати тільки якісні та оригінальні зарядні пристрої, що підходять за всіма параметрами смартфону.
 • Не залишайте пристрій на зарядці довше, ніж за інструкцією, і телефон не зможе перегрітися.
 • Регулярно оновлювати програмне забезпечення, встановлювати антивірусні програми, чистити від шкідливих вірусів.
 • Не варто захаращувати пам'ять пристрою понад допустиму норму.
 • Не забувайте прибирати пил у гнізда телефону.
 • Треба стежити за тим, щоб смартфон не отримував механічних пошкоджень, для цього існують спеціальні чохли, захисні шибки та інше.
 • Вода завжди завдає згубної шкоди електроніки. Тому якщо телефон впав у воду або випадково намок, негайно слід розібрати, усунути вологу і просушити при кімнатній температурі до повного висихання.
 • При скоєнні неправильних процесів, наприклад, введення пін-коду, відбувається блокування. Саме вона помилково може вважатися поломкою, оскільки смартфон не включатиметься.

Сучасні девайси, зручні та багатофункціональні, без яких практично кожна людина вже не уявляє свого існування. Але що робити, якщо телефон вимкнувся і не включається? Існує безліч причин, розібратися з якими зможе майстер у спеціалізованому сервісному центрі. Якщо є термінова необхідність запустити гаджет, варто спробувати самостійно виконати включення або ж знайти вогнище несправності і полагодити.

nBook
Додати коментар