Плагіни для браузерів: як завантажити, увімкнути, налаштувати програму

Плагіни для браузерів: як завантажити, увімкнути, налаштувати програму

У кожному веб-браузері є базовий набір інструментів для роботи з сайтами. Однак за бажання користувач може розширити функціонал оглядача. Для цього знадобиться встановлення плагінів.

Що таке плагін

Плагіни для браузерів: як завантажити, увімкнути, налаштувати програму

Для розширення набору інструментів браузера можна скористатися таким програмним забезпеченням:

 • Доповнення. Є інтегрованою в браузер утиліту з власним інтерфейсом і невеликим набором інструментів. Подібне ПЗ призначається для блокування реклами, захисту даних користувача та інше;
 • Плагін. Це програмне забезпечення відповідає за відтворення медіаконтенту у браузері. Також є варіанти, що відповідають за організацію та покращення деяких служб.

Як відкрити плагін у браузері

Існує безліч способів активації плагінів в інтернет-браузері. Оскільки більшість plugins підходять для всіх браузерів, методика запуску буде ідентичною кожному з них.

Використання налаштувань browser

Adobe flash player – обов’язковий плагін для стабільної роботи браузера. Варто зауважити, що в налаштуваннях оглядачів є спеціальний блок, що дозволяє коригувати функціонування ПЗ. Знайти плагін можна так:

 • У кожному браузері є своя панель для налаштування роботи плагінів. Як правило, вона розташована у верхній частині робочого вікна. Користувач потрібно відкрити центр налаштувань, використовуючи кнопку із трьома смужками або шестернею;
 • Відкриється контекстне меню, у якому слід знайти розділ із розширеннями, доповненнями чи додатковими параметрами;
 • Перед користувачем повинен відобразитись список усіх встановлених розширень та плагінів;
 • Знайти flash player та зробити необхідні маніпуляції.

Відкриваємо список плагінів

Browser plugins – це модулі, що встановлюються в корінь браузера і не мають власного інтерфейсу. Тому більшість плагінів не відображаються на панелі керування і щоб їх відшукати, необхідно відвідати спеціальний розділ в налаштуваннях браузера. Зробити це можна так:

 • Відкрити веб-браузер;
 • У рядок адрес вписати наступну команду – «browser://plugins»;
 • Клацнути кнопку підтвердження, після чого відкриється перелік інтегрованих browser plug;
 • Вибрати потрібне ПЗ.

Плагіни для браузерів: як завантажити, увімкнути, налаштувати програму

Корисно! Особливість плагінів полягає в тому, що у разі їх відсутності браузер автоматично пропонує зробити встановлення того чи іншого програмного продукту. Наприклад, якщо користувач хоче включити відео в непрацездатному плеєрі, оглядач підтягне плагін, що бракує.

Переходимо до списку встановлених розширень

На відміну від плагінів, розширення є невеликим програмним забезпеченням з власним інтерфейсом і набором інструментів для поліпшення можливостей браузера. Варто зауважити, що деякі браузери за промовчанням передбачають наявність найпопулярніших додатків. Це може бути блокатор реклами, захист паролів або автоматичний перекладач. Переглянути список встановлених розширень можна так:

 • Відкрити браузер і панелі управління знайти центр налаштувань;
 • Відкрити контекстне меню, у якому необхідно знайти блок із доповненнями.
 • Після переходу перед власником ПК відобразиться весь список наявних розширень.

Як завантажити та встановити browser plug

Багато користувачів запитують, як завантажити плагін. Як правило, подібне програмне забезпечення можна умовно розділити на кілька категорій – основне та допоміжне. До першого варіанту слід віднести програмне забезпечення, без якого оглядач не зможе нормально функціонувати. Наприклад, це може бути Flash Player або PDF Reader. Тому в разі відсутності браузер сам запропонує встановити відсутній плагін.

Плагіни для браузерів: як завантажити, увімкнути, налаштувати програму

Що стосується другої категорії, то до них відносяться plugins для розширення функціональних можливостей. Як подивитися розширення в Яндекс браузер:

 • У пошуковий рядок браузера вписати назву;
 • Перейти на офіційний сайт плагіну;
 • Натиснути кнопку “завантажити” або “завантажити”;
 • Дочекатися закінчення процедури і перезавантажити оглядач.

Як увімкнути або вимкнути плагін

Не завжди після встановлення плагіна для браузера останній запускається автоматично. У такому разі користувачеві необхідно вручну запустити роботу модуля. Для цього слід виконати такі дії:

 • Відкрити налаштування браузера;
 • Серед переліку розділів вибрати блок із доповненнями;
 • У списку плагінів, що з’явився, знайти потрібний варіант і натиснути на кнопку запуску.

Багато користувачів цікавляться, як відключити плагін. Нагадаємо, що цією ж інструкцією можна скористатися для вимкнення встановленого модуля. Однак слід пам’ятати, що в цьому випадку веб-браузер перестане функціонувати у звичному режимі. Тобто, після цього може перестати програватись відео, музика або відкриватися деякі текстові файли. Наприклад, коли відключити AdBlock, на всіх сайтах почне знову з’являтися реклама.

Видалення модуля

На жаль, у браузерах не передбачено такої можливості. Користувач може лише на якийсь час вимкнути функціонування модуля. Щодо повного видалення, цією процедурою займаються розробники оглядача. Варто зауважити, що є багато плагінів, які віддалялися незабаром після розробки.

Плагіни та блокування реклами

Багато користувачів інтернету незадоволені настирливістю рекламних матеріалів. Набридливі банери розміщуються практично по всіх інформаційних та комерційних сайтах. На щастя, є засіб, за допомогою якого можна позбутися реклами. Для цього слід користуватися спеціалізованими плагінами.

Плагіни для браузерів: як завантажити, увімкнути, налаштувати програму

Варто відмітити, що популярністю користується AdBLock. Цей модуль підходить для всіх веб-браузерів і встановлюється в кілька кліків. Головною перевагою є простого інтерфейсу, вбудованого в панель управління.

Обхід блокування на сайтах за допомогою Frigate

FriGate – це повнофункціональне розширення для впровадження у веб-браузер, за допомогою якого обходять блокування на онлайн-ресурсах. У цьому користувач зберігає анонімність. Особливість у тому, що додаток надає надійний захист даних та безпечне підключення. Оскільки за останні 2-3 роки багато сайтів почали блокуватися, FriGate став набирати популярності.

До функціональних особливостей розширення можна віднести:

 • Захист з’єднання з онлайн-ресурсами;
 • Повна анонімність – захист особистих даних та приховування місцезнаходження;
 • Підміна діючої IP-адреси;
 • Серфінг заблокованих соцмереж, сайтів та онлайн-магазинів.

Щоб відвідати заблокований ресурс, потрібно встановити FriGate у веб-браузер.

Помилки у роботі плагінів

Незважаючи на надійність у плагінів виникають збої у роботі. Наприклад можна взяти Adobe Flash Player – обов’язкове програмне забезпечення для відтворення відео в браузері.

Напевно, багато користувачів стикалися з проблемою, коли після запуску фільму або кліпу з’являється помилка відтворення. Це може бути пов’язано з кількома причинами:

 • Встановлено ще один Flash Player;
 • Встановлена версія програвача застаріла.

Щоб вирішити цю проблему, необхідно перейти в налаштування браузера та відкрити розділ із встановленими плагінами. Якщо навпроти назви плеєра підсвічується кнопка «Оновити», то версія модуля застаріла.

Як позбутися застарілого плагіна

Варто зауважити, що не у всіх плагінах передбачена можливість видалення. До тих модулів, які можна стерти без шкоди браузеру, належить Flash Player. Однак виконати цю процедуру вдасться лише через центр керування комп’ютером. Для цього необхідно користуватися розділом видалення програма, знайти в каталозі плагін і натиснути на кнопку «Видалити».

Як очистити кеш та історію браузера

Великий обсяг КЕШу – одна з головних причин, чому модуль перестає нормально функціонувати. Щоб виправити проблему, потрібно очистити історію та видалити кеш. Для цього є така інструкція:

 • Відкрити браузер та перейти до розділу з налаштуваннями;
 • Знайти блок із додатковими параметрами;
 • Розгорнути розділ “Історія”;
 • Натиснути кнопку очищення;
 • Вибрати повне очищення (файли, cockie, кеш та інше).

Плагіни для браузерів: як завантажити, увімкнути, налаштувати програму

Також можна для чищення браузера користуватися спеціалізованим ПЗ. Для цього є кілька яскравих прикладів – CCleaner та TuneUp.

Робота з розширеннями Яндекс Браузера

Яндекс.Браузер – один з найпопулярніших веб-браузерів з широким набором інструментів та можливістю встановлення плагінів для розширення функціональних можливостей. Yandex браузер підтримує безліч різноманітних доповнень.

Завантажування та встановлення

Найнадійнішим місцем для завантаження доповнень є офіційний магазин браузера. Як встановити плагін для Яндекс браузера:

 • Перейти до маркету Яндекс.Браузера;
 • Знайти потрібний плагін або розширення;
 • Натиснути кнопку скачування.

Після цього магазин в автоматичному режимі встановить доповнення до кореня оглядача. На панелі керування має з’явитися піктограма, за допомогою якої можна відкрити інтерфейс модуля.

Управління

Кожен користувач може самостійно вносити корективи у роботу розширення. Для цього необхідно скористатися інтерфейсом. Щоб налаштувати модуль, можна скористатися такими способами:

 • Натиснути значок на панелі керування;
 • Зайти в налаштування браузера та відкрити блок із додатками.

Найкращі розширення для прокачування браузера

У 2020 році в офіційному магазині Яндекс.Браузера присутні понад 50 тисяч різних доповнень та плагінів. З їхньою допомогою можна не тільки розширити функціонал, але й підвищити продуктивність веб-браузера. За бажанням користувач може блокувати рекламу, перекладати іноземні мови, відвідувати заблоковані сайти тощо.

Adguard

Відкриває рейтинг продуктивний блокатор рекламних матеріалів. Дане ПЗ функціонує вже понад 10 років, і за цей час зібрав десятки тисяч сприятливих відгуків. До функціональних особливостей модуля можна віднести блокування трекерів та систем, що відстежують. Також можливе чищення від реклами у відеоматеріалах і навіть електронних листах. Adguard має надійний захист від шахрайських атак та витоку персональної інформації.

Плагіни для браузерів: як завантажити, увімкнути, налаштувати програму

Evernote

Це розширення виступає як сервіс для зберігання важливої інформації. Після запуску модуля користувач може зберігати зображення, текстову інформацію та сторінки загалом. Для цього потрібно перейти на потрібний сайт, відкрити інтерфейс розширення та натиснути кнопку збереження. Варто зауважити, що цей модуль підходить для стаціонарних та мобільних операційних систем.

Alitools

Це доповнення знахідка для користувачів, які віддають перевагу покупкам на торговому майданчику AliExpress. Програмне забезпечення дозволяє відслідковувати вартість вибраних товарів з моменту їх надходження на сайт. Щоб переглянути інформацію, користувачеві потрібно перейти на Аліекспрес та натиснути на позицію з товаром.

Плагіни для браузерів: як завантажити, увімкнути, налаштувати програму

Lightshot

Lightshot – це розширення для створення скріншотів у режимі онлайн. Після інтеграції модуля до браузера на панелі керування з’являється спеціальна кнопка, за допомогою якої можна зробити знімок екрана. Якщо натиснути на іконку, на екрані потрібно вибрати конкретну область для створення знімка. Після завершення матеріал можна надіслати на пошту або зберегти на ПК.

Savefrom

Дуже корисне розширення для випадків, коли потрібно завантажити відеоматеріал з відеохостингу, соціальної мережі або інформаційного сайту. Спочатку модуль потрібно встановити в браузер, після чого у користувача з’являється можливість скачування відео. Кінцевий матеріал зберігатиметься в папці завантажень.

Плагіни для браузерів: як завантажити, увімкнути, налаштувати програму

Uvpn free

За допомогою цього розширення можна отримати доступ до європейських серверів. Крім того, варто відзначити стабільність з’єднання і безмежний трафік.

Letyshops

Ідеальне розширення для повернення коштів після здійснення покупок. Після встановлення користувачеві надається можливість кешбеку. Для цього потрібно відкрити модуль та вказати потрібний онлайн-маркет. Варто зауважити, що для роботи з сервісом користувачеві доведеться пройти реєстрацію.

Плагіни для браузерів: як завантажити, увімкнути, налаштувати програму

Налаштування плагіна

Більшість плагінів підходять практично для всіх інтернет-браузерів. Однак способи налаштування та керування можуть відрізнятися. Нижче наведено інструкції для найпопулярніших браузерів.

Google Chrome

Google Chrome – найпродуктивніший браузер, що підтримує понад 50 000 розширень та плагінів. Управління модулями здійснюється так:

 • Відкрити Google Chrome;
 • Перейти до панелі опцій;
 • У надбудовах браузера потрібно вибрати розділ з інструментами;
 • Відкрийте вкладку з додатками.

Після цього перед користувачем відобразиться вікно зі списком усіх встановлених модулів. За допомогою спеціальних кнопок користувач може включати, вимикати, оновлювати та видаляти розширення. Варто зауважити, що для даного браузера є спеціальний plugin chromium pdf viewer, що дозволяє відкривати та редагувати пдф файли.

Mozilla firefox

Як і в попередньому випадку, користувачеві спочатку потрібно відкрити веб-браузер і завантажити необхідне розширення. Для цього можна скористатися магазином браузера або пошуковою системою. Коли плагін буде встановлено, можна розпочинати його налаштування. Для цього потрібно:

 • Відкрити панель керування;
 • Зайти до налаштувань;
 • Знайти блок з components;
 • Вибрати потрібний модуль і налаштувати.

Opera

Для початку потрібно відкрити браузер, і за допомогою пошукового рядка знайти потрібний плагін. Після встановлення потрібно відвідати розділ з налаштуваннями, в якому має бути блок «Розширення». Далі перед користувачем відкриється вікно з наявними доповненнями, серед яких необхідно знайти встановлений модуль. За необхідності його можна будь-якої миті включати, відключати або видалити.

Internet Explorer

Internet Explorer – це стандартний веб-браузер, який іде за замовчуванням у всіх версіях операційної системи Windows. Щоб скористатися плагіном, необхідно в браузері активувати відображення надбудов. Для цього слід перейти до панелі керування.

Що робити, якщо з’являється помилка “Плагін не підтримується”?

Чому з’являються помилки, коли встановлені непідтримувані плагіни в Яндекс браузері? Вони виникають у тих випадках, коли користувач намагається увімкнути відеоролик у застарілому плеєрі. Це говорить про те, що потрібно перевстановити або оновити Adobe Flash Player.

Варто зауважити, що за останні два роки більшість сайтів переходять на інший плагін – HTML-5. Останній використовується у таких популярних відеохостингах як YouTube та Vimeo.

Як цього позбутися

Що робити, якщо плагін не працює:

 • Відновлення додатків. Користувачеві потрібно зайти в налаштування браузера та відвідати розділ з додатками. Якщо навпроти напису Adobe Flash Player буде кнопка «Оновити», то модуль застарів;
 • Ручне перевстановлення. Ще один дієвий метод, під час якого потрібно самостійно видалити, а потім наново встановити доповнення на комп’ютер. Для видалення слід користуватися центром керування комп’ютера;
 • Використання іншого браузера. Також можна спробувати увімкнути відео, використовуючи інший веб-браузер. У 2020 році найпродуктивнішими вважаються Google Chrome та Яндекс.Браузер.
nBook
Додати коментар