IPS або AMOLED: який дисплей кращий

IPS або AMOLED: який дисплей кращий

Зазвичай, коли ставлять це питання, людина хоче знати, який мобільний цифровий дисплей краще, на Samsung або Apple. Це тому, що Samsung стала добре відома тим, що використовує технологію AMOLED, а Apple використовує IPS. Давайте розглянемо плюси та мінуси кожного типу мобільного дисплея і дізнаємося, що все-таки краще.

IPS-дисплеї

Плюси

Різкість – головна перевага екранів IPS. Чіткість екрана IPS забезпечує більш точні кольори. IPS-дисплеї також працюють набагато краще при яскравому освітленні, ніж AMOLED.

Зрештою IPS – це швидше екран фотографа, тому що ви отримуєте більш точне уявлення про те, як насправді виглядає зображення. На жаль, якість зображення може погіршитися, якщо ви спробуєте прочитати або переглянути фільм у тьмяно освітленому місці.

Мінуси

Підсвічування насправді може бути негативним фактором, коли вам потрібні темніші відтінки чорного на зображеннях. Наприклад, якщо ви дивитеся такий фільм, як «Інтерстеллар», де більша частина дії відбувається у космосі, темні кольори можуть трохи постраждати. Це також впливає на контраст, коли ви читаєте, оскільки через букви завжди буде пропускатися невелике світло.

Також на IPS-дисплеї кути огляду не такі добрі, як хотілося б. Це може бути негативним моментом, коли ви намагаєтеся показати відео групі своїх друзів. Однак це може бути позитивним моментом, коли ви намагаєтеся надіслати особисте повідомлення, наприклад, у громадському транспорті.

Примітка. Apple – не єдиний бренд, який віддає перевагу IPS-дисплеям. Xiaomi, Huawei та інші відомі бренди також виготовляють пристрої Android із дисплеями IPS.

AMOLED-дисплеї

Плюси

Теоретично, дисплеї AMOLED краще за часом автономної роботи, ніж пристрої IPS-дисплеями. AMOLED-екрани також виробляють темніший чорний колір, тому що кожен піксель можна включати і вимикати, замість того, щоб мати підсвічування всього екрана. Екрани Super AMOLED забезпечують найяскравіші кольори.

Мінуси

AMOLED-екрани не завжди відображають справжнісінькі кольори, тому що вони мають тенденцію перенасичувати їх. Це може бути негативним фактором, коли ви робите знімок і публікуєте його в соціальній мережі, думаючи, що він ідеальний, тільки потім ви можете виявити, що він нудний та ненасичений. Вигоряння – ще одна проблема AMOLED-дисплеїв, хоч і не дуже поширена.

Висновок

І IPS, і AMOLED мають свої сильні та слабкі сторони. Який із них краще, залежатиме тільки від вас, оскільки знайдуться як цінителі IPS-дисплеїв, так і цінителі AMOLED-дисплеїв. Зрештою, ймовірно, будуть також інші фактори, які визначать, який телефон або інший мобільний пристрій із цифровим дисплеєм ви вирішите придбати.

nBook
Додати коментар