Функція ДАТА в Excel

Опис функції

Дата()

Що робить:

Повертає ціле число, що становить певну дату у форматі день, місяць, рік.

Синтаксис:

= ДАТА (рік; місяць; день)

Використання функції ДАТА

Функція ДАТА використовується тоді, коли потрібно вивести дату. Аргументи функції це цілі числа, вони можуть бути звичайним текстом або посиланням на іншу комірку.

Виведення функції

Функція виводить порядковий номер, зазначеної в аргументах дати. Наприклад, якщо висновок функції “44198” – це дата 02.01.2021.

Формула

= ДАТА (рік; місяць; день)

Аргументи

 • рік;
 • місяць;
 • день.

Примітки щодо роботи з цією функцією

 • Висновок, який ви отримуєте від функції, залежить від того, в якому форматі знаходиться осередок, в якому ця функція виконується, а точніше:
  • Наприклад, осередок має формат “Загальний”. У такому разі висновок буде записаний у вигляді порядкового номера дати.
  • Якщо ж ви хочете отримати дату у звичному для нас вигляді, змініть формат осередку на “Дата”.
 • Коли пишете рік у аргументах функції, завжди прописуйте всі 4 цифри, тому що Excel, якщо рік складається з двох цифр, просто додасть 1900 до ваших цифр. Таким чином, ви отримаєте 1920, якщо в аргументах вказали 20.
 • В аргументах місяць може бути більше 12 або менше 0. Excel перерахує вам дату і додасть (або забере) зайвий місяць у зазначеного року.
  • Наприклад, функція ДАТА (2021; 13; 11) отримає висновок: 11.01.2022.
 • Те саме і з днями, але трохи інакше. Якщо ви пропишете в третьому аргументі функції, наприклад 40 день місяця (або взагалі негативний), Excel також перерахує кінцеву дату, з урахуванням зазначених днів.

Приклад використання функції ДАТА.

Я продемонструю вам 2 приклади.

1: Стандартна ситуація отримання висновку функції ДАТА

Функція ДАТА в Excel

Як ми вже розібралися, функція ДАТА має 3 аргументи: рік, місяць та число. У нашому прикладі це 2021, 11 та 01 відповідно.

У загальному форматі вона дає вам висновок «44501». А у форматі «Дата» – 01.11.2021.

Програма зберігає всі дати як порядкові номери.

Також формат дати може відрізнятись у різних регіонах. Майте це на увазі якщо працюєте із закордонними партнерами.

Ще замість ручного введення аргументів для кожної нової функції ДАТА можна використовувати посилання на комірки, які містять рік, місяць і день. Приклад на зображенні:

Функція ДАТА в Excel

2: Ситуація коли в аргументах виступають значення більш допустимі (або негативні)

Як я вже говорив в аргументах функції, можуть бути як негативні значення, так і значення більше допустимих. У цьому випадку Excel зробить перерахунок вашої дати з урахуванням зазначених аргументів.

Наприклад, в аргументах функції ви вказали ДАТА (2021; 13; 11), висновок буде – 11.01.2022.

Функція ДАТА в Excel

Такий самий перерахунок буде і в тому випадку, коли в аргументах функції використовуються негативні значення місяця або дня.

Наприклад, в аргументах функції ви вказали ДАТА (2021; -10; 1), висновок буде – 01.02.2020

Функція ДАТА в Excel

Важливий момент: відповідно до мого регіону я використовую формат дати DD-MM-YYYY. У вашому випадку він може бути іншим.

Інші корисні функції Excel:

 • Функція ДАТАЗНАЧ: змінює дату звичного нам виду на порядковий номер, в якому зберігаються всі дані в Excel
 • Функція ЧИСТРАБДНІ: обчислює кількість робочих днів за винятком свят і вихідних днів між двома зазначеними датами.
 • Функція ЧИСТРАБДНІ.МЕЖД: обчислює кількість робочих днів, крім свята і вихідні дні між двома зазначеними датами, як і і ЧИСТРАБДНІ, лише з можливістю вказівки додаткових вихідних днів у аргументах функції.
 • Функція СЬОГОДНІ: обчислює дату на сьогоднішній день і поміщає в комірку. Формат відображення (звичний вид або порядковий номер Excel) залежить від формату осередку. Можна виставити або “Загальний”, або “Дата”.
 • Функція РАБДЕНЬ: обчислює майбутню дату без урахування всіх свят та вихідних днів. В аргументах функції вказується початкова дата і кількість робочих днів, а також є можливість додатково вказати свята.
 • Функція РАБДЕНЬ.МЕЖД: обчислює майбутню дату без урахування всіх свят та вихідних днів. В аргументах функції вказується початкова дата і кількість робочих днів, а також є можливість додатково вказати свята. Все як і в функції РАБДЕНЬ, тільки є можливість вказати кількість робочих днів у тижні.
 • Функція РОЗНДАТ: розраховує кількість днів, місяців чи років між двома датами.
nBook
Додати коментар